FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  Harry Potter- Wasze pomysły na zakończenie książki!
Wersja do druku
Nabu Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 25 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 31-03-2007, 20:56   

Cytat:
aha. czy jest możliwe, by autorka rozwinęła watek Hermiony i Rona? Mnie się zdaje, że się bardzo lubią tylko za Chiny ludowe nie chcą się przyznać :)

Jeśli mnie pamięć nie myli, to na końcu widocznie zostało zasugerowane, że tą parę łączy coś więcej niż przyjaźń. Pomijając chorą zazdrość, która ciągnęła się od czwartego tomu. Ciekawe, że żadne (a już szczególnie Harry) się nie połapało. Coś ci czarodzieje nie zbyt życiowi się wydają.
Cytat:
Cóż... padli rodzice Harrego, Syriusz padł, Dumbledore padł... do kompletu brakuje tylko tej dwójki ;/

Przeczytaj mój wcześniejszy post, tam sam zasugerowałem nową ofiarę. Rona ani Hermiony Rowling nie zabije, to byłoby za duże przegięcie i pachniałoby taśmową rzeźnią bohaterów.

_________________
there's no map and
a compass
wouldn't help at all
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Melmothia Płeć:Kobieta
Sexy Chain Smoker


Dołączyła: 09 Lut 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 31-03-2007, 21:15   

IMO Harry zginie zabijając Voldemorta a wszyscy będą go opłkiwać aż zostanie Bohaterem Narodowym i mu wybudują pomnik. Jak dla mnie to autorka może też spokojnie uśmiercić i Rona i Hermionę, irytują mnie oni. Nigdy jej nie wybaczę Syriusza. Mam też nadzieję, że Snape'a zostawi przy żywych albo usmierci go we wzruszający sposób. Bo ja, mimo tego, co zrobił nie przestałam go lubieć :) I czy to nie wyglądało też na to, że Snape zrobił to co zrobił tylko dlatego aby nie musiał tego robić Draco, który był, jakby nie patrzeć, jego podopiecznym i nieletnim? A Snape myślał, że i tak to się stanie więc wolał takiego przeżycia oszczędzić Draco, który, o ile sobie przypominam, był nieźne przerażony?
Wiem, wiem, za bardzo próbuję wybielić Snape'a, ale nic na to nie poradzę.

_________________
"Słowo ludzkie jest jak pęknięty kocioł, na którym
Wygrywamy melodie godne tańczącego niedźwiedzia,
Podczas gdy chcielibyśmy wzruszyć gwiazdy"
G.F.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Momoko Płeć:Kobieta
wiosna jest miau


Dołączyła: 04 Sty 2007
Skąd: z Cudzysłowa
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
WIP
PostWysłany: 31-03-2007, 23:59   

Mi się wydaje, że ta rzekoma zdrada Snape'a okaże się w koncu tajemniczym planem Dumbledora. Tak, wiem, ze go zabił, ale zakładam, iż było to niezbędne dla celów wyższych. I dyrektor o tym wiedział. Ale i tak osobiście nie cierpię Snape'a i niech go pogryzą karaluchy.
W siódmej części może zgnąc praktycznie kazdy, sądzę, ze autorka nie podaruje nikomu, kto przyjdzie jej na myśl. Może będzie to tym razem jakaś dziewczyna, bo wcześniej z kręgu bliskich Harrego ginęli (wyłączając jego matkę) sami mężczyźni. W takiej sytuacji wolałabym, zeby to była Giny, nie przepadam ogólnie za bohaterami, nie mam faworytów, bo zawsze mnie któreś zdenerwuje, ale Harmiona jest w pożądku. Giny natomiast wydaje mi się być strasznie sztuczna. Nie ma wyraźnie rozrysowanego charakteru i zdaje się składać z puzelków typu: (jak to zastoło wcześniej wymianione) "dziewczyna głównego bohatera" i mniej więcej przeciwieństwo Cho.

_________________
Pray tomorrow takes me higher higher high
Pressure on people
People on streets

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 02-04-2007, 12:35   

Martita napisał/a:
Mnie się zdaje, że się bardzo lubią tylko za Chiny ludowe nie chcą się przyznać :)

No przecież to jest oczywiste. Zdziwiła mnie natomiast ta historia z Lupinem i Tonks. Nie wiem dlaczego, ale coś mi tu zgrzyta. Jak dla mnie po tym jak by (hipotetycznie) padł Lupin, Tonks mogłaby wywinąć Voldiemu całkiem niezły numer. Jest Metamorfomagiem przecież :]

Jeśli faktycznie zginą dwie osoby, ja stawiałbym na Voldiego i Lupina. Albo Voldiego i Neville'a.
momoko napisał/a:
Mi się wydaje, że ta rzekoma zdrada Snape'a okaże się w koncu tajemniczym planem Dumbledora. Tak, wiem, ze go zabił, ale zakładam, iż było to niezbędne dla celów wyższych.

Tu możnaby dyskutować, co znaczyło błagalne "Severusie..." wypowiedziane przez Dumbledore'a na krótko przed śmiercią. Nie ulega też wątpliwości, że Snape wzdragał się przed Wieczystą Przysięgą. I dziwnie się wkurzył gdy Harry nazwał go tchórzem. Mimo wszystko mnie się wydaje, że Dumbledore nie zostawiłby z dobrej woli Harrego bez pomocy w tak krytycznej chwili, kiedy jego obecność lub nie może zaważyć na przyszłości świata. Raczej Snape po prostu boi się Voldemorta i dlatego to wszystko zrobił. A Harry być może przestanie go nienawidzić kiedy dostrzeże jak bardzo Snape jest podobny do Draco Malfoya. Bo jak dla mnie obaj mają podobne powody do działania i podobne charaktery.

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Arita Płeć:Kobieta
Unpredictable


Dołączyła: 02 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2007, 13:39   

Mai_chan napisał/a:
A w kwestii pairingu Ginny/Harry zgodzę się z Kropeczką. Ginny jako taka z niewyjaśnionych przyczyn mnie odrzuca - jest dla mnie postacią mdłą, pozbawioną charakteru, stworzoną chyba tylko po to, żeby być "dziewczyną głównego bohatera".


Ja mam dokładnie takie same odczucia. Po prostu nie lubię tej postaci za... wszystko?

LunarBird napisał/a:
Jak dla mnie po tym jak by (hipotetycznie) padł Lupin, Tonks mogłaby wywinąć Voldiemu całkiem niezły numer. Jest Metamorfomagiem przecież :]


Fakt... ale wydaje mi sie że to właśnie Lupin zginie. Śmierć Rona i Hermiona byłaby przegięciem, ale Rownling (jak do tej pory) zabija bliskie osoby Harry'ego. A bądź co bądź Potter miał duże zaufanie do Lupina. Ewentualnie jeszcze Hagrid lub Tonks.

Co do Snape'a myślę, że stoi jednak po dobrej stronie. Śmierć Dumbledore'a wyglądała mi na zaplanowaną. I mam nadzieje że Snape nie zginie, fajny jest;)

_________________
"Przyszłość ma wiele imion. Dla słabych ma imię - niemożliwe, dla nieśmiałych - nieznane, dla myślących i walczących - ideał."
Victor Hugo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6735058
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 02-04-2007, 14:22   

A ja poczekam sobiedo Wrzesnia i przeczytam ksiazke, a nie bede glupoty wymyslala :D

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nabu Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 25 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2007, 14:47   

Lila napisał/a:
A ja poczekam sobiedo Wrzesnia i przeczytam ksiazke, a nie bede glupoty wymyslala :D

A nie lepiej przeczytać w lipcu po angielsku?

A co do rozważań na temat fabuły książki, to może ktoś ma jakiś pomysł związany z tytułem (Deadly Hallows, jeśli mnie pamięć nie myli)?

_________________
there's no map and
a compass
wouldn't help at all
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2007, 14:51   

Biorąc pod uwagę zakończenie poprzedniego tomu jak i okładki obecnego, to, czym są "deathly hallows" jest chyba dość jasne? Będą ich szukać przez pół tomu z kawałkiem, a potem nastąpi pogodne zakończenie. Nie dawaliby takich radosnych obrazków na ksiażkę, która miałaby się źle i ponuro skończyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-04-2007, 15:36   

Tutaj rzeczone okładki, z wydania angielskiego i amerykańskiego ;)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-04-2007, 15:50   

Cytat:
Ja bym szczerze mówiąc stawiała na Hermę... Dziewczyna, było nie było, MA zadatki na błyskotliwą karierę... Znacznie większe niż Percy, który nadaje się tylko na marionetkę (w przeciwieństwie do Hermy, która w razie potrzeby chwyci za pysk i potrząśnie).


Jeśli chodzi o stołek ministra magii to ostatni był marionetką z tego co pamiętam. O wszystko się pytał Dumbledore'a...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 02-04-2007, 16:47   

Ysen - oczywiście, że Knot był marionetką. Ale to były "nieco" inne czasy... Przede wszystkim, Dumbledore żył, więc Knot mógł sobie spokojnie marionetką być, dopóki słuchał mądrzejszych od siebie. Teraz, kiedy Drops nie żyje i kiedy jasnym jest, że w społeczeństwie czarodziejów niezbędne są pewne reformy (do których Dumbledore namawiał już wcześniej, ale w tych akurat kwestiach nie chciano go słuchać...), potrzebna jest silna osoba na stanowisku. A jak mówię - Herma ma zadatki i w razie czego umie potrząsnąć. Więc jeśli nie teraz, to "może kiedyś" - bo następna pewnie jednak będzie McGonaggal... (z dokładnie tych samych powodów co Herma)

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Martita Płeć:Kobieta
uparta ślicznotka


Dołączyła: 26 Cze 2006
Skąd: z nicości?
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2007, 16:49   

Arita napisał/a:
Fakt... ale wydaje mi sie że to właśnie Lupin zginie. Śmierć Rona i Hermiona byłaby przegięciem, ale Rownling (jak do tej pory) zabija bliskie osoby Harry'ego. A bądź co bądź Potter miał duże zaufanie do Lupina. Ewentualnie jeszcze Hagrid lub Tonks.

Co do Snape'a myślę, że stoi jednak po dobrej stronie. Śmierć Dumbledore'a wyglądała mi na zaplanowaną. I mam nadzieje że Snape nie zginie, fajny jest;)


a ja myślę, że jednak kropnie Hermę i Rona Myślicie, że osoba która ma forsy po uszy, edzie się liczyła z uczuciami czytelników?... >_<
*wzdycha pesymistycznie*
pzatym można rozważyć ich zmartwych wstanie, albo coś :D albo Snape się ulituje, i ich wskrzesi (dobre serduszko Severusa Snape'a XD)

_________________
be a fan...
...love
...and kiss...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 02-04-2007, 16:56   

Martita napisał/a:
a ja myślę, że jednak kropnie Hermę i Rona Myślicie, że osoba która ma forsy po uszy, edzie się liczyła z uczuciami czytelników?... >_<


Tak. Bo po pierwsze - Rowling pisze literaturę dziecięcą i po drugie - nie jest aż taką idiotką.

Zabijając Rona i Hermionę - było nie było głównych bohaterów - ściągnęłaby sobie na głowę 1. stado rozjuszonych fanów 2. stado rozjuszonych i zbulwersowanych rodziców 3. opinię publiczną wyrażającą swoje niezadowolenie. Neville, Hagrid, Snape, Lupin, ktoś inny z Zakonu - jasne, nie ma sprawy. Ale Ron i Herma są nietykalni, szlus.
Ja rozumiem, że "nieważne co mówią, ważne by nie przekręcili nazwy" - ale to ma swoje granice... Poza tym - to brytyjska literatura dziecięca, a nie anime dla nastolatków!!

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-04-2007, 17:10   

Martita napisał/a:
Myślicie, że osoba która ma forsy po uszy, będzie się liczyła z uczuciami czytelników?... >_<

Oczywiście, że będzie się liczyła. Bo szczęśliwi fani są bardziej opłacalni od fanów zdenerwowanych.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Amelli Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Mar 2007
Skąd: Z Suwałk
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2007, 18:35   

Jedno jest pewne- blizna na czole Harry'ego jest siódmym horcruksem. Ale kim do diabła jest ten R.A.B.?? Zresztą, nie mam zamiaru dłużej drążyć tego tematu…

Co do Snape'a- widzę go w podobnej roli jaką w Trylogii Tolkiena odegrał Saruman...;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group