FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  Harry Potter- Wasze pomysły na zakończenie książki!
Wersja do druku
Momoko Płeć:Kobieta
wiosna jest miau


Dołączyła: 04 Sty 2007
Skąd: z Cudzysłowa
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
WIP
PostWysłany: 02-04-2007, 18:40   

Amelli napisał/a:
edno jest pewne- blizna na czole Harry'ego jest siódmym horcruksem

O, o tym nie słyszałam.

Amelli napisał/a:
Ale kim do diabła jest ten R.A.B.??

Słyszałam pogłoski, że Rogulus Black, ale kto wie...

_________________
Pray tomorrow takes me higher higher high
Pressure on people
People on streets

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Amelli Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Mar 2007
Skąd: Z Suwałk
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2007, 18:41   

O przecież ZGINĄŁ!!! A zresztą, w rodzince Blacków nie było tendencji do podwójnych imion...;)

A propos tego 7 horcruksa...dlatego właśnie Harry MUSI zginąć (albo i nie. Nie ja tę książkę piszę…). Chytre ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-04-2007, 19:29   

Jak na mnie zginie ten mały niedorajda, drugie z dzieci ofiar Waldemara. To zapewne on okaże się Hokruksem.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Amelli Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Mar 2007
Skąd: Z Suwałk
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2007, 19:44   

Nikt głupi nie zrobiłby horcruksem człowieka!! Blizna jest wynikiem błędu. Fragment duszy przedostał się tam przypadkiem.

A oto cytat, który utwierdził mnie- po ówczesnym parokrotnym przewertowaniu powieści i setkach innych wynalezionych śladów- w przekonaniu co do tego, że blizna to ów tajemniczy horkruck:

Tom 2, s. 347.
- Znasz mowę wężów, Harry- powiedział spokojnie Dumbledore- ponieważ zna ją Lord Voldemort...który jest ostatnim żyjącym potomkiem Salazara Slytherina...O ile się nie mylę, przekazał ci cząstkę swojej mocy...w ową noc, kiedy pozostawił ci tę bliznę. Jestem pewny, że na pewno nie chciał tego zrobić... [Dumbledore]
- Voldemort przekazał mi cząstkę samego siebie? [Harry]
- Na to właśnie wygląda. [Dumbl.]


Ostatnio zmieniony przez Amelli dnia 02-04-2007, 20:30, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 02-04-2007, 20:05   

Zue zwycieży, a Voldemort stworzy własny porzadek, nie powiem byłoby originalnie. Watykan miałby rację że wtedy jest to książka satanistyczna. Niestety jest to powieść zwłąszcza dla młodszej widownii, więc moje typu do odstzału beda Voluś, Harruś i Snapuś, bowiem pierwszy jest zły, drugi bohater, a trzeci z sumienia lub kiepskiego plannigu Dumbledora, reszta przeżyje.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Amelli Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Mar 2007
Skąd: Z Suwałk
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2007, 20:29   

Niom ;) Jeszcze Ginny, jako Dama Serca Harry'ego mogłaby kipnąć...:P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2007, 21:15   

Do odstrzału typuję Ginny ponieważ:

- nie było jej aż tyle co Rona i Hermiony
- z każdą książką ginie ktoś bliski
- jest podobna do matki Harrego, to też się poświęci.

Voldzionidorajda - wiadomo dlaczego.

Cytat:

Jeśli faktycznie zginą dwie osoby, ja stawiałbym na Voldiego i Lupina. Albo Voldiego i Neville'a.


Raczej nie sądze żeby zabiła Neville'a już bardziej Lupina. Neville jest za moło ważny dla fabuły żeby go zabijać na końcu, jak na mój gust.

Cytat:
Niestety jest to powieść zwłąszcza dla młodszej widownii, więc moje typu do odstzału beda Voluś, Harruś i Snapuś, bowiem pierwszy jest zły, drugi bohater, a trzeci z sumienia lub kiepskiego plannigu Dumbledora, reszta przeżyje.


NIE, Snape nie może zabić teraz kiedy go polubiłam po half-baked plot, gdzie razem z Luną byli jedynymi godnymi uwagi bohaterami.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nabu Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 25 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2007, 21:40   

Poświęcenie Ginny byłoby bardzo fajne, ale nie dojdzie do tego, gdyż:
- jest nastolatkiem i w dodatku dziewczyną, a takie dla Rowling są nietykalne (pomijając świrniętą Martę)
- jest, bądź co bądź, dziewczyną głównego bohatera, więc zabicie jej byłoby tanim chwytem, podobnym do tych serwowanych w 60% filmów i książek
Ale chciałbym się mylić, bo Ginny mnie mocno denerwuje i jej śmierć byłaby dla mnie najbardziej pozytywną niespodzianką od czasu finału trzeciego tomu.

Cytat:
Słyszałam pogłoski, że Rogulus Black, ale kto wie...

E, raczej nie, Rowling nie pójdzie na taką łatwiznę. Chociaż wtedy byśmy mieli jedną tajemnicę rozwiązaną (śmierć Regulusa wspomniana przez Syriusza)

A co do Horkruksów (czy jak im tam), to pamiętacie medalion w domu Blacków, który wbrew wszelkim działaniom nie chciał się otworzyć (w czasie wieeelkiego sprzątania)?

_________________
there's no map and
a compass
wouldn't help at all
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2007, 22:59   

Nabu napisał/a:
Poświęcenie Ginny byłoby bardzo fajne, ale nie dojdzie do tego, gdyż:
- jest, bądź co bądź, dziewczyną głównego bohatera, więc zabicie jej byłoby tanim chwytem, podobnym do tych serwowanych w 60% filmów i książek


- może i to byłby tani chwyt ale ostatnie części też nie są najwyższych lotów, więc kto wie.

Btw znalazłam fajną stronkę Chat with Snape

Cytat:
snapeybot: I don't want to hear another word about Potter,
unless it's how much you hate him.
You: i think potter is cool
snapeybot: His father was far better in bed.
You: How do you know?
snapeybot: It's obvious
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2007, 06:57   

Amelli napisał/a:
O przecież ZGINĄŁ!!! A zresztą, w rodzince Blacków nie było tendencji do podwójnych imion...;)

No właśnie, przecież RAB się rychłej śmierci właśnie spodziewał. Co do podwójnych imion - a gdzie konkretnie jest powiedziane, że ich nie lubili? To, że ich nie ma na drzewie genealogicznym to jeszcze żaden argument. Weasleyowie są duzo lepiej opisani, a większości ich drugich imion nie znamy.
Amelli napisał/a:

O ile się nie mylę, przekazał ci cząstkę swojej mocy...w ową noc, kiedy pozostawił ci tę bliznę. Jestem pewny, że na pewno nie chciał tego zrobić...
- Voldemort przekazał mi cząstkę samego siebie?
- Na to właśnie wygląda.

Z tą cząstką mocy - może być. Z cząstką duszy - nie mogę się zgodzić. Z powodów już wymienionych w tym temacie (i pod koniec "Kamienia filozoficznego" - biedny Quirrell).

Mai-chan napisał/a:
A jak mówię - Herma ma zadatki i w razie czego umie potrząsnąć. Więc jeśli nie teraz, to "może kiedyś" - bo następna pewnie jednak będzie McGonaggal... (z dokładnie tych samych powodów co Herma)

McGonaggal nie wydaje się mieć politycznych ciągotek, o ile jej ministerstwo tam kogoś nie wepchnie, przejmie pewnie spokojnie zarządanie szkołą. Minister magii? Herma pstozy długi bój o stołek z Percym pewnie.^^

Nabu napisał/a:
A co do Horkruksów (czy jak im tam), to pamiętacie medalion w domu Blacków, który wbrew wszelkim działaniom nie chciał się otworzyć (w czasie wieeelkiego sprzątania)?

Myślisz, że Blackowie poza Regulusem mieli jeszcze drugie dziecko, blisko związane z Voldemortem, które zginęło za pierwszej wojny?^^

Albo ktoś specjalnie Regulusa chciał wtedy wrobić, albo to był on. Kurczę, musi być chociaż paru dobrych zielonych, żeby morał z drugiej części został zachowany...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Amelli Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Mar 2007
Skąd: Z Suwałk
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2007, 07:14   

Cytat:
Z tą cząstką mocy - może być. Z cząstką duszy - nie mogę się zgodzić. Z powodów już wymienionych w tym temacie (i pod koniec "Kamienia filozoficznego" - biedny Quirrell).

No wiesz, z tą mocą to może i tak, ale Harry wyraźnie pyta Dumbla:
- Voldemort przekazał mi cząstkę samego siebie?

A jakoś nie widać, jakoby Harry miał gadzią gębę z tyłu głowy...;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2007, 07:32   

Cytat:
No wiesz, z tą mocą to może i tak, ale Harry wyraźnie pyta Dumbla:
- Voldemort przekazał mi cząstkę samego siebie?

A jego zdolności nie są przypadkiem jego częścią? O to mogło chodzić.

No i ciężko mi uwierzyć w zakazany i skomplikowany rytuał magiczny wykonany ot, tak sobie, przypadkiem.

Chyba, że faktycznie moja aż nadto naciągana teoria jest prawdziwa i nazwa "aurorzy" pochodzi od złota. I ono faktycznie, jak pokazali w "Zakonie", odbija Avadę. I faktycznie Potter sie w kołysce bawił się jakimś złotym przedmiotem nalezącym kiedyś do Godryka, który Voldemort chciał potraktować jako horkruks, więc już przybył przygotowany do rytuału, a dzieciak miał byc ofiarą. Avada się odbiła, zginął Voldie, zostając własną ofiarą...
E, nawet ja w to nie wierzę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Amelli Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Mar 2007
Skąd: Z Suwałk
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2007, 12:55   

No wiesz, widziałem gorsze scenariusze...;) Zresztą, jakkolwiek naiwna by nie była nie wyklucza możliwości utworzenia się jakiegoś mostu, tunelu energetycznego pomiędzy tarcza broniąca Harry'ego a Voldim, którym to dusza przeszła na ciało niemowlaka uzurpując sobie prawo do działki na środku czoła. W jaki sposób? Nie pytaj...zresztą, puste dywagacje na temat fabuły warto by chyba porzucić.

Nie odniosłem się przy tym do kwestii właściwości żrących, jakie wykazuje ciało Harry'ego na wszystko co skaził swa nienawiścią Voldemort. Z prostego powodu- twierdzenie że Potter spaliłby się żywcem uważam za mocno naciągane...;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DeadJoker Płeć:Kobieta
Soul Loser


Dołączyła: 02 Lut 2007
Skąd: Prosto od krowy!
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Lisia Federacja
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-04-2007, 22:53   

Ja sądzę, że są trzy, ogólnie ujmując możliwości co do zakończenia fabuły.

a) Całkowicie sztampowa końcówka tzn. Harry zabija Waldemara i wszyscy żyją długo i szczęśliwie (oprócz Waldka i tej drugiej osoby, którą obiecała zabić pani Rowling). Ewentulnie Harry poświęca się i ginie śmiercią bohaterską w homantycznej scenerii. Możliwy też Tryumfalny Powrót Dambiego. Nie wiem, co gorsze, brr.

b) P. Rowling postanawia postawić na oryginalność i wychodzi z tego książka-frankenstein, książka-potwór, książka-siląca-się-na-sama-nie-wiem-co, pełna powodujących mdłości zwrotów akcji o 180 st., zwłaszcza w zakończeniu: np. Waldek okazuje się być kochankiem Dambiego, Sunio okazuje się być alter ego Zgredka, Harry wariuje i zabija Ginny i Snapea, zostaje zabity przez Malfoya, który potajemnie zakochał się w Suniu. Na koniec Malfoy ginie z rąk Waldka, a ten zostaje zabity przez Filtcha, który następnie zostaje ministrem magii. Byłoby głupio, ale przynajmniej śmiesznie.

c) Ale to zbyt piękne, żeby było prawdziwe. Czyli zakończeni z polotem, oryginalne, ale sensowne. Np. ujawniony zostanie jakiś fakt, który całkiem zmieni naszs posób patrzenia na intygę i uczyni jej rozwiązanie nieprzewidywalnym, trzymającym w napięciu i w miarę logicznym. A jak sam główny wątek, to chociaż dobre rozwinięcie i zakończenie jdneo czy dwóch wątków pobocznych. Jak powiedziałam, marne szanse, ale można mieć nadzieję.

Ja osobiście sądzę, że zakończenie będzie miksem tych trzech ewentualności.

_________________
Za czasów rycerstwa, smoków i komuny
Nim łamanie kołem całkiem wyszło z mody
Gdy inkwizytorzy nosili shotguny
Autor tego posta przeżywał przygody
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 15-04-2007, 15:40   

Druga wersja nie byłaby taka zła... :3

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group