FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  Harry Potter- Wasze pomysły na zakończenie książki!
Wersja do druku
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 07-09-2006, 16:04   

Od paru dni jestem pod ciężkim wrażeniem jednego fika... Koniec Pottera? Niegłupi, szkoda tylko, że niekanoniczny...

http://mirriel.ota.pl/forum/viewtopic.php?t=136

*sniff*

A książka się skończy hepi endem z gorzkim posmakiem i "Harry nigdy już nie będzie taki sam" ==' Bu.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 07-09-2006, 17:18   

o, Majeczka też...

Niestety, 7 tom nie może się skończyć zwycięstwem Voldiego, ponieważ byłoby to po prostu niepedagogiczne. Nie zapominajmy, że HP to jednak jest książka dla dzieci i młodzieży i mimo wszystko zwyciestwo Voldiego po tym całym gadaniu o sile miłości, przyjaźni itp byłoby zdecydowanie niewłaściwe, a watpie, czy pani Rowling zdecydowałaby się na taki krok.

Sama autorka w jednym z wywiadów powiedziała, że ostatni rozdział napisała już na początku cyklu, powiedziała także, że zginą kluczowe postacie, nie wykluczając Harrego.
Ile z tego jest prawdy, okaże się, kiedy pojawi się ostatni tom cyku, w każdym razie trwają spekulacje:
- kto zginie i kiedy (teorie liczone w tysiącach, poczynając od masakry wszystkich okolicznych postaci po ostatnią walkę H i V jeden na jednego)
- czy Dumbledore rzeczywiście zginął (a są przeciwko temu bardzo poważne i, co więcej, dobrze udokumentowane przesłanki)
- czy Snape naprawdę zdradził (tez są ku temu poważne watpliwości)
- i czy świat w końcu pozbędzie się Złotego Chłopca :>

Na pewno ktoś zginie. Na 80% Harry, Snape i Voldi. Natomiast co do wykorzystania "napisanego już ostatniego rozdziału" mam poważne watpliwości - nie wierzę, żeby przez te wszystkie lata postaci pani JKR się nie zmieniły i nie wyewoluowały od pierwotnego konceptu. Niemożliwe.
No, chyba, że jest to rozdział w stylu "Spotkanie po latach..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
coyote Płeć:Kobieta
prof. zombie killer


Dołączyła: 16 Kwi 2003
Skąd: the milky way
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 07-09-2006, 17:28   

Nie wierzę, ze nikt jeszcze tego nie wkleił... XD

http://acciobrain.ligermagic.com/hptheend.jpg

_________________
I used to rule the world
Seas would rise when I gave the word
Now in the morning I sweep alone
Sweep the streets I used to own
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1918937
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 07-09-2006, 17:45   

Cytat:
- czy Dumbledore rzeczywiście zginął (a są przeciwko temu bardzo poważne i, co więcej, dobrze udokumentowane przesłanki)


zginął autorka to potwierdziła

Well, Salman, your opinion, I would say is, right. But I see that I need to be a little more explicit and say that Dumbledore is definitely daed. And I do know - I do know that there is an entire website out there that says - that's name is DumbledoreIsNotDead.com so umm, I'd imagine they're not pretty happy right now. But I think I need - you need - all of you need to move through the five stages of grief and I'm just helping you get past lained.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Arashino Shiro Płeć:Kobieta
władająca czasem...


Dołączyła: 28 Mar 2006
Skąd: Poznań
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Lisia Federacja
PostWysłany: 15-09-2006, 16:44   

A na koniec ostatniej części Ron jest z Padamą Patil, Draco z Hermioną (ładna parka...na prawdę...)A Harry z jakąś inną....i wszyscy żyją długo i szczęśliwie po tym jak Hermiona załatwia logiką Voldiego kiedy Harry zemdlał....(wiem...profanacja...przepraszam wszystkich...mam taki nastrój...)

_________________
Żyj póki możesz, bo każdy twój dzień może być twoim ostatnim...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
następne+pytanie...
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 29-11-2006, 23:18   

We all love Harry. We do...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 30-11-2006, 19:34   

No to moze coś takiego, kto oglądał pewne anime, bedzie wiedział o jakie chodzi XD Ronowi coś strzeli do łba (np. imprenus) i zacznie wszystkich wybijać jak leci, na koncu zostanie Harry i Ron na szczycie wiezy (niee tokijskiej tylko hogwardzkiej) i Harry odrąbie mu głowe jakims nieferalnym zakleciem, a na koniec rozpłacze się i skoczy z tej wiezy (yay ^____^).

A tak serio-serio to pewnie Harry po smierci Dumbla zda sobie sprawe, ze jest zdany tylko i wyłącznie na siebie, bedie chciał sam sobie dac rade i nie mieszac w to przyjaciół, no ale oczywiscie całe GD sie uprze i poleci za nim szukac horcruxów. Ktos z tej hałastry na pewno zginie i bedzie ckliwy opis tejze scenki. Harry w przypływie złosci i zalu po stracie bliskiej osoby, zechce natymiastowo zrewanzowac sie na zabójcy. Powiedzmy, ze tenze zwabi go w jakas pułapke zastawiona przez Voldzia i... tu moze byc róznie XD Ja obstawiam, ze zgina obaj w pojedynku.

_________________


Ostatnio zmieniony przez Nanami dnia 01-12-2006, 08:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 30-11-2006, 20:19   

Wydaje mi się, że Snape odegra bardzo ważną rolę w ostatecznym pojedynku z Voldemortem i pewnie zginie, tak jak większość członków Zakonu Feniksa. Co do śmierci Dumbledora to myślę że sam ją zaplanował i raczej nie pojawi się w ostatniej części, a przynajmniej nie w fizycznej postaci, nie wierzę, że Snape go zdradził, raczej wyświadczył mu przysługę.

Kto zginie? Tak jak napisałam wcześniej- zapewne większość Zakonu Feniksa z Lupinem na czele, poza tym zgadzam się z Nanami, Harry i Voldemort zginą w pojedynku, a jeżeli chodzi o Rona i Hermionę to wydaje mi się że jako jedni z nielicznych przeżyją- będą mieć gromadkę dzieci, a ich pierworodny będzie miał oczywiście na imię Harry.

Jest jeszcze trzecia opcja, Voldemort jakimś cudem przeżyje lub pojawi się wróg groźniejszy od niego i cała zabawa zacznie się od nowa.To by miało sens , biorąc pod uwagę ile kasy zarobi autorka kontynuując serię, ponieważ nie wydaje mi się by była w stanie nową książką powtórzyć sukces "Harrego Pottera".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Hachigoro
Gość
PostWysłany: 30-11-2006, 22:11   

Ja bym zakończył to tak: w 7 części na początku wakacji Harego i Hermione ponosi chwila,
cHary ginie podczas heroicznej walki z woldemortem, który nie ginie całkowicie z powodu horuksów. Syn Harego i Hermiony po 20 latach od śmierci ojca, już jako absolwent hogwartu
(kierowanego przez ducha Dumbledora/ innego maga) wyrusza zniszczyc reszte horuksów, żeby woldemort nigdy nie wrócił.
Powrót do góry
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 01-12-2006, 08:15   

Mai_chan napisał/a:
Od paru dni jestem pod ciężkim wrażeniem jednego fika... Koniec Pottera? Niegłupi, szkoda tylko, że niekanoniczny...

http://mirriel.ota.pl/forum/viewtopic.php?t=136

Powiało klimatem niektórych anime XD Ale w sumie i takie zakonczenie jest całkiem fajne. A jak to ta osóbka ujeła w słowa... Majstersztyk po prostu. Szczeka w dół i zbierac z ziemi.

A co do gdybań "za x lat bedzie tak..." to ja mysle, ze autorka nie wyjdzie z ramy 1 tom = 1 rok w Hogwarcie i na szczescie oszczedzi nam takich aluzji. Bo co za bardzo przyprawione, moze stac sie niesmaczne.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 01-12-2006, 23:25   

Mai_chan napisał/a:
Od paru dni jestem pod ciężkim wrażeniem jednego fika... Koniec Pottera? Niegłupi, szkoda tylko, że niekanoniczny...

http://mirriel.ota.pl/forum/viewtopic.php?t=136
O rany, jakie to zgocone mHoczne i dHamatyczne.

Ciekawe że nikomu nie przyszło do łba, że UK to mocarstwo atomowe, i wystarczy coby Voldi zarąbał jedną atomówkę, i odpalił a choćby w Hogsmeade. I tak Hogwart by wyparował :>

Równie gotycko i szekspirowsko by było (szekspirowsko == "ocalał tylko sufler")...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 02-12-2006, 00:25   

wa-totem napisał/a:
Ciekawe że nikomu nie przyszło do łba, że UK to mocarstwo atomowe, i wystarczy coby Voldi zarąbał jedną atomówkę, i odpalił a choćby w Hogsmeade. I tak Hogwart by wyparował :>
bo to niekanoniczne jest? :P

(maruda!o! :PPP)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-12-2006, 00:52   

Jakby Voldie był taki sprytny, to zastrzeliłby Harrego w pierwszym tomie, a nie kombinował...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 02-12-2006, 10:52   

Ups sorry Ysen i Totem, ale Voldi:

1) używa magii bo jest czarnoksiężnikiem
2) nie używa niczego co jest "mugolskie", ma mugolskie pochodzenie, albo jakikolwiek związek z mugolami - bo to "niższy gatunek, który trzeba wytępić, albo sprowadzić do roli posłusznych niewolników" - ot, tak mała obsesja :3

Tak, to głupie z jego strony, ale pretensję proszę kierować do pani R. , która tak to sobie wymyśliła. Zresztą, na litość, to jest książka, która była pisana dla dzieci i to jest książka, której pomysł jest oparty o magię, świat czarodziejów, dla których techniczne wynalazki są tak niezrozumiałe, jak dla mnie na procesy zachodzące na Słońcu.
(A na marginesie, w strefach ochronnych, obejmujących miejsca w których jest dużo czarodziejów, mugolska technika nie działa ;P)

"Był piękny słoneczny dzień, a nad Hogsmade unosiła się dziwna chmurka w kształcie grzyba." :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-12-2006, 10:58   

Ja wiem, to Totem ma jakieś wątpliwości;p. Zresztą jakby świat w HP był wewnętrznie spójny to wykorzystywaliby magię do czegoś sensowniejszego niż produkcja czekoladowych żabek, skoro nawet tego nie zrobili, to trudno wymagać, by wpadli na wykorzystanie bomby atomowej.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group