FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  ,,Ambitne" anime:
Wersja do druku
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 25-08-2005, 19:56   

tilk napisał/a:
IKa napisał/a:
BOReK napisał/a:
Może ktoś zna serię, gdzie nie ma ani jednego z tych trzech elementów?

Totoro?

BOReK pytał o serię. Totoro jest zdecydowanie filmem.

Dobrze zatem - wszelkie japońskie ekranizacje kanonu literatury dziecięcej. Wymieniać?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 25-08-2005, 20:28   

Cytat:
Ogólnie to średnio chodzi o Elfen Lied, co ogólnie o grupę anime, które prezentują podobną poetykę - troche tego w końcu jest.


Tak, ale pomyślałem, że właśnie EL cię natchnęło do szukania:P. I wiem, że EL nie jest jedyne, jest wręcz typowe.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-08-2005, 20:31   

Nie, po prostu trafiłem w słowniku na hasło i mi się przypomniało.

EOT (End Of Topic)

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-08-2005, 12:19   

Wampira Maskarady??? Elfem Lied??? Scenariusze do wampira Maskarady podobne chociaż trochę do Elfen Lied???
*patrzy pustymi oczami w monitor próbując to sobie wyobrazić i ponosi porażkę*
To mi się niestety w głowie nie mieści. Podaj przykład. Najlepiej z linkiem jeśli są jakieś na necie.

Poetyka Elfen Liedowasa najbardziej przypomina mi te wszystkie obrzydliwości w stylu Love Hiny alblo Pui Pui Poemi... On jeden ich dziesięć... I nie chodzi o nic konkretnego... To nawet nie hentaye!

Naj"ambitniejszym" anime jakie widziałam był Wolf's Rain. Ostatecznie dotarłam do końca serii tylko dzięki uwielbieniu jakim do niej zapałała, poza tym prawie normalna Gonia. Nie mówię tu że Rain był zły bo nie był. Był tylko mętny i bełkotliwy.

Z kolei co straszne nie potrafię sobie teraz przypomnieć zadnej serii która byłaby ambitna i nie byłąby tależem.
[Tłumaczenie: Mamy z Gonią system obierający się na stwierdzeniach "Głębokie" czyli jak Pokemony dajmy na to i "Tależe" jak dajmy na to Naruto.
Tależ znaczy tyle ile "zaczęło się tak pięknie a potem..."]

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-08-2005, 12:34   

IT. - kino no tabi sobie obejrzyj.
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-08-2005, 12:51   

IT. napisał/a:
Wampira Maskarady??? Elfem Lied??? Scenariusze do wampira Maskarady podobne chociaż trochę do Elfen Lied???


Nie Elfen Lieda! Ja NIC nie mówię o tej serii! Ja nie oglądałem tego dłużej niż 10 minut.

(Ale seksowna kobieta, idąca nago (jeśli nie licyć maski na twarzy) w towarzystwie churalnej muzyki korytarzem JEST epatowaniem erotykom, a bryzgi kwrii i rozsmarowywani po ścianach strażnicy SĄ epatowaniem przemocą).

Linków do scenariuszy nie podam, bo strony WoD-owców mnie nie interesują.

Nie mniej jednak za przykład może posłużyć pewna przygoda z Magii i Miecza (potem poszukam, który to numer):

Dawno, dawno temu Sabat walczył z Baali. Baali siedzieli w szpitalu dla obłakanych i robili eksperymenty medyczne na pacjentach. Sabat wpadł, zmienił pacjentów w wampiry, wytłukł Baali, a pacjento-wampiry zakopał w ogrodzie zakładu.

Jeden się wygrzebał, wrócił do domu i zaczął eksperymenty powtarzać na nieletniej córeczce, przy okazji zmieniając ją w wampira i ucząc co nieco o relacjach damsko - męskich. Jako, że córeczki było mało, to zaczął się też czepiać prostytuet i je mordować (stąd się wziął Kuba Rozpruwacz).

Niestety Camariila zorientowała się, że łazi im po oklicy wampir łamiący Masakrade i go stuknęła.

Dwieście lat później stukniety w obdydwu aspektach tego słowa wampir odradza się i zaczyna swą zabawę od nowa. Do tego pojawiają się jeszcze Baali (a wraz z nimi krwawe ofiary i inny, tak lubiany przez nch cyrk), a jego córeczka (chcąca znaleźć tatusia) rozkochuje w sobie bohaterów. Mamy więc romans pedofilny wśród flaków ofiar seryjnego zabójcy.

W finałowej scenie przygody wynajęty przez Camarille Assamita zabija Córeczkę w ramionach jednego z Bohaterów Graczy i znika.

Bibliografia: Magia i Miecz 11/99 s. 67

Terminologia:
Assamity - klan wampirów płatnych morderców. Neutralny wobec innych. Cleme Assamitów jest wytłuc wszystkie inne wampiry, a następnie załatwić ich ojca - Kaina, a potem strzelić sobie w łep. Postawa godna naśladowania.
Baali - klan wampirów - satanistów. Zwalczany przez wszystkie inne.
Camarilla - sojusz kilku klanów walczących o to, by zachować Masakrade.
Masakrada - tak naprawdę nazywa się Maskarada. Doktryna, wedle której ludzie nie powinni wiedzieć o istnieniu wampirów.
Sabat - sojusz kilku klanów walczących o to, żeby rozwalić Masakrade.

Jak szukam tego artykułu to znajduje całą masę do tego systemu, których głównymi wątkami są różne perwersyjne formy seksu wśród wnętrzności ofair seryjnego zabójcy. Drugim ważnym tematem było potępienie, grzech i kara zań.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-08-2005, 13:33   

Zeg Jesteś Przerażający.
A może to tylko moja wina bo ja Wampira nie lubię i takie flakowate absurdy mi nie leżą.

Z drugiej strony nie wyglada mi to mocno podobnie do Lieda... Brakuje w tym cukierkowej naiwności i lściącego plastyku dookoła.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 26-08-2005, 13:42   

Cytat:
Z drugiej strony nie wyglada mi to mocno podobnie do Lieda


Ech, to był mój wtręt, nie jego;P. Zeg EL nie oglądał całego, do słodkości zwyczajnie nie dotarł.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 27-08-2005, 12:30   

Meine Damen und Herren, właśnie coś zauważyłem. Mianowicie serię "ambitną", któa nie jest mroczna, nie jest gotycka, ba, nie jest nawet wypełniona pantyshotami i flakami. Mimo to poważna grupa fanów zdaje się cenić tę serię bardziej niż na to zasługuje, do tego nikt nie zwrócił do tej pory uwagi, że dostajemy za jej recenzję niewiele mniejsze baty niż za niesławne Gitsy i Evy. Great Teacher Onizuka.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 27-08-2005, 12:50   

Zastanawiam się jak odczytać tego posta. Znaczy wynika z niego że GOT jest "ambitne" czyli według mojego słownika głębokie. Ale to było wiadomo od samego poćżatku i chyba nikt nie chciał strzępić języka, papieru i klawiatury żeby to zauważyć... CZy może chodzi ci o to że seria nabiera miana kultowej niezasłuzenie podług ciebie? No to co? Dragonball też. I Sailor Moon. I Pokemony. I Alita. I... I... I...
O co ci chodziło???

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 27-08-2005, 12:53   

Cytat:
Zastanawiam się jak odczytać tego posta.


Najlepiej w powiązaniu z pierwszym postem w temacie.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ash DeLuxe Płeć:Mężczyzna
tereferekuku


Dołączył: 11 Lip 2005
Skąd: Z innej planety
Status: offline
PostWysłany: 27-08-2005, 20:16   

Offtop z offtopu;

W "Grobowcu... tylko jedna scena jest symboliczna; śmierć głównego bohatera. W rzeczywistości żył, prześladowany przez demony wojny, aż zdajsie napisał książkę, na podstawie której zrobiono film anime...

Co do symboliki w Evie; 'krzyżowe wybuchy' są z chrześcijaństwa (ale co oznaczają?), Bóg powracający w otoczeniu armii aniołów to wierzenia Messeńczyków, drzewo życia to Kabała, a autorzy umieścili tam jeszcze fabułę, osobowości bohaterów (nie oglądałem/czytałem do końca ale, nie są aż tak beznadziejne/kiczowate jak mówicie). Póki co trzyma się to kupy i ma pewien sens...
Po tym można poznać ambitne anime ("ambitne" poznać można pio tym, że symbolika jest bez sensu i nie trzyma się kupy)...
Tyle offtopu

_________________
Jeśli potrafisz zachować spokój, gdy wszyscy szaleją, to znaczy że nie rozumiesz problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 27-08-2005, 20:41   

Offtopowe sprostowanie:

To nie bohater anime nie zginął, tylko twórca książki, na podstawie której zrobiono film. Natomiast chłopak z Hotaru no Haka (jego imię wyleciało mi z pamięci) zmarł...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 28-08-2005, 11:32   

Cytat:
Co do symboliki w Evie; 'krzyżowe wybuchy' są z chrześcijaństwa (ale co oznaczają?)


Tworzą klimat. Klimat kiczowatej, kabalistycznej mistyki. Wszyscy jeden w drugiego kabaliści byli potłuczeni, bełkotali i wszędzie, ale to absolutnie wszędzie, widzieli symbolikę (polecam "Wahadło Foucaulta" i wyliczenie mistycznych liczb w wymirach paryskiego kiosku z gazetami). Dlatego uważam, że duża ilość bezsensownej symboliki (bo dla mnie taka jest, choć jestem fanem;)) była tej serii potrzebna. Z drugiej strony - jest tam również sporo symboliki która owszem ma sens, wybuchy jednak tam raczej nie należą:P.

Cytat:
Bóg powracający w otoczeniu armii aniołów to wierzenia Messeńczyków


Tam Bóg się nie pojawia. I jest to powód dla którego ta seria jest genialna: nie wiadomo, czy on istnieje, czy też nie:>. I mówisz o esseńczykach o ile się nie mylę (wyznawcy religii małą literą, dużą członkowie narodów i grup etnicznych).

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 31-08-2005, 09:23   

Symbolika z EVY to jest rzecz nad którą wylano morze atramentu. A nad symboliką ENDa lepiej isę nie zastanawiać... Mnie do tej pory fascynuje scena z okiem. Tym rozrywanym okiem Lilith. Gdzieś coś takiego widziłam, gdzieś czytałam, coś to znaczyło ale co? Co?!

A ostatnie dwa odcinki telewizyjnej to chyba pisali doświadczeni specjaliści-neurolodzy taka tam pokrętna "ambitność" zalegała. O coś na pewno chodziło i pewnie gdyby się dowiedzieć o co miałoby się łatwiejsze życie...

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group