FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  ,,Ambitne" anime:
Wersja do druku
kelawerde Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 18 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 22-07-2006, 14:49   

W NGE nie pasują mi... wielkie roboty! Jak chcę poglądać walki mechów to odpalam Gundama. Nie wiem po co robić z anime o robotach, anime o zepsutych dzieciakach?! Tak naprawdę mechów to tam nie pokazywano, bo jak można nazwać zakutego w zbroję ADAMA mechem! Nie przepadam za takim mieszaniem gatunków w anime. Ale to już nie ten temat.

PS. Cóż, mam wrodzoną niechęć do NGE. A oglądałem je dwa lata temu i wczoraj całą serię. Wniosek: Ja nadal nie lubię tego anime....

_________________
"Mimo iż jest wiele ścieżek
U podnóża góry
Dopiero Ci co osiągną szczyt
Zobaczą ten sam księżyc"
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 22-07-2006, 16:00   

Miałem kiedyś podobny problem, pozwól, że Ci opowiem jak go rozwiązałem:

Dawno dawno temu nie smakowały mi łazanki. Dlatego też nie jadam łazanek. The end.

Z góry przepraszam, jeśli przesłanie mej opowieści było zbyt skomplikowane.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 22-07-2006, 16:28   

Ysen, pohamuj nieco swoją złośliwość, proszę...

A co do ambicji: serie, które ja uważam za ambitne, większość ludzi uważa za wściekle niszowe dziwadła. Zresztą to jest dość charakterystyczne, jak się popatrzy na serie, które na Tanuku dostały 10 (poza Miyazakami, to inna kategoria) - większość z nich nie jest szeroko znana, a nawet w przypadku takiego Bebopa nie ma wściekłych fanów, rzucających się na każdego, kto ośmieli się powiedzieć, że anime miało jakieś wady albo zwyczajnie komuś nie podeszło.

Ale to chyba pewna kategoria widzów: ci, którzy zachwycą się Kino no Tabi, raczej po prostu zignorują kogoś, kto powie, że to jakaś głupia i mętna historyjka, w której w dodatku bez dania racji występuje gadający motocykl. Natomiast "trufani" takich serii jak Elfen Lied czy NGE po prostu zwyzywają od ostatnich matołów każdego, kto ośmieli się okazać coś poza czołobitnym zachwytem ich ukochanej serii.

Wbrew pozorom ja (a razem ze mną reszta redakcji Tanuka) oglądam anime, bo je lubię. Bardzo lubię. I uwielbiam chwile, kiedy się okazuje, że to coś, co przypadkiem znalazłam, jest serią nadprzeciętnie dobrą. I te, kiedy zamieram z zachwytu. Ale jeśli zachwycam się jakimś anime, to znaczy, że widzę, że ono jest lepsze, doskonalsze od masy naiwnych średniaków. I nawet jeśli zachwycam się jakimś anime, to tym większą ochotę mam ogladać inne serie, żeby może kiedyś znaleźć równie dobrą, albo i lepszą...

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kelawerde Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 18 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 22-07-2006, 22:23   

Ysengrinn napisał/a:
Miałem kiedyś podobny problem, pozwól, że Ci opowiem jak go rozwiązałem:

Dawno dawno temu nie smakowały mi łazanki. Dlatego też nie jadam łazanek. The end.

Z góry przepraszam, jeśli przesłanie mej opowieści było zbyt skomplikowane.


Nie, nie zrozumiałem. Musisz do mnie mówić MONOSYLABAMI...I jeszcze paluszek do buzi.

A tak na serio, to nie wiem czemu wymierzyłeś we mnie ten durny tekst. Moja opinia o NGE jest jaka jest. Chociaż nie, NGE jeszcze bardziej upadł. Ale cóż, po obejrzeniu Texhnolyze nic już nie będzie takie samo. Realistyczne postacie w NGE? Nigdy tak nie uważałem... Ani wtedy gdy ta seria dopiero wchodziła na ekrany TV, ani teraz. Już Berserk miał znaczenie lepiej wykreowane postacie.

Zgadzam się też z korsarzem. Znam wielu takich, co polubili w ten sposób NGE. Ale chociaż jeden przejrzał na oczy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-07-2006, 23:02   

Obaj panowie o skomplikowanych nickach proszeni są o powrót do spokojnej dyskusji. Wymieniliście się spostrzeżeniami o sobie i to wystarczy.

PS. Dzięki za pretekst do tego: Avellana +1

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
gadrael Płeć:Mężczyzna
Ukryty we mgle


Dołączył: 23 Lip 2006
Skąd: Meszna
Status: offline
PostWysłany: 23-07-2006, 12:01   

Jako że to mój pierwszy post na forum witam wszystkich.
Na początek chciałbym wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na temat ambitności Evangeliona.
Zgadzam się, że symbolika była kiczowata, ale co z tego, stanowi ona tylko tło, autor uzył mniej lub bardziej znanych symboli żeby wywołać określone skojarzenia u jak najwiekszej liczby odbiorców, to czy ich połączenie ma sens to moim zdaniem mniej istotna sprawa. Odnośnie "nierealistycznych" postaci to imo jest to celowy zabieg. Zauważcie że żaden z głównych bohaterów nie jest tak naprawde całkiem normalny, każdy ma jakieś skrzywienie (praktycznie każdy inaczej widzi rzeczywistość), które poglębia się z odcinka na odcinek, a w EoE następuje prawdziwa ekspolozja, połowa bohaterów nadaje się do leczenia psychiatrycznego...

Jak dla mnie pozycja ta jest ambitna z dwóch powodów - po pierwsze dała mi troche do myślenia, w wielu miejscach nie zgadzam się z punktem widzenia autora/bohaterów, ale ważne ze zmusza człowieka do zastanowienia nad pewnymi sprawami. Po drugie wrażenia/emocje jakie wywołuje końcówka serii i EoE, chociaż szkoda że momentami są aż tak dołujące...

A teraz coś z zupełnie innej beczki, czyli moja propozycja ambitnego anime - Gunslinger Girl, ciekawe czy ktos się ze mną zgodzi :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7162418
kelawerde Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 18 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 23-07-2006, 13:58   

Heh, a ja się zgodzę. Ostatnio obejrzałem do końca Gunslingera i uważam, że jest warte świeczki. Mozna porównać do Noir'a, ale GG jest nawet lepsze.

_________________
"Mimo iż jest wiele ścieżek
U podnóża góry
Dopiero Ci co osiągną szczyt
Zobaczą ten sam księżyc"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
century20 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 12 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 13-01-2010, 19:37   Kultura wyższa a`la anime ambitne

Nie jestem jakimś pro w dziedzinie anime obejrzałem raptem kilka tytułów w których jednak znalazły się dosyć róże gatunkowo tytuły:

death note
naruto
bleach
rosario to vampire
mushishi
love hina
cowboy bebop

Więcej nie za bardzo nie chce mi się oglądać trudno znaleźć coś ciekawego spod zalewy animowanego debilizmu. W zasadzie wszystkie wspominam miło no może oprócz rosario ale nie po to założyłem temat aby je teraz oceniać. Nie myślcie, że ze stawiając takie tytuły jak naruto i mushishi nie widziałem różnic dzielących je.

Chciałbym sie was spytać co to dla was osobiście jest kultura ambitna?
Czy można docenić świetny tytuł z takim doświadczeniem jak ja? Czy może jest to cos egzoterycznego wymagającego odpowiedniego przygotowania? Czy jest do tego potrzebna a jakaś odpowiednia wiedza? Czy może anime ambitne wymaga tylko trochę inteligencji i trochę innego spojrzenia na świat niż wszyscy?



Jasne jest że po takim doświadczeniu nie będę pisał recenzji oczywiście oglądam inne rzeczy oprócz anime i mam już pewien gust wyrobiony. Dlatego tez wiem co dla mnie jest ambitne i swietne, ambitne i cienkie, nieambitne i dobre, nieambitne i cienkie, i co to kompletny chłam.

Pytanie kieruje do tych pro. chciałbym poznać ich punkt widzenia i proszę abyście podali mi własna definicje czegoś ambitnego.

Wiem że nie mam talentu pisarskiego:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-01-2010, 19:51   

Odpowiedni temat istnieje tutaj.
Powrót do góry
s3shir0 Płeć:Mężczyzna
Dobrze wychowany


Dołączył: 27 Gru 2009
Skąd: Zabrze
Status: offline
PostWysłany: 14-01-2010, 00:09   

Na twoje pytania odpowiem tutaj.

century20 napisał/a:
Chciałbym sie was spytać co to dla was osobiście jest kultura ambitna?


Mniemam, że masz na myśli anime? Przede wszystkim dobra fabuła, klimat, ciekawe postaci, grafika (kreska, animacja itp).

century20 napisał/a:
Czy można docenić świetny tytuł z takim doświadczeniem jak ja? Czy może jest to cos egzoterycznego wymagającego odpowiedniego przygotowania? Czy jest do tego potrzebna a jakaś odpowiednia wiedza?



Moim zdaniem aby ocenić czy anime jest ambitne czy nie, nie potrzeba tutaj doświadczenia, oczywiście z biegiem czasu inaczej będziesz patrzał na kreskę, muzykę czy grę seiyuu.

century20 napisał/a:
Czy może anime ambitne wymaga tylko trochę inteligencji i trochę innego spojrzenia na świat niż wszyscy?


To jest tak samo jak z filmem acz anime jest często bywa lżejsze.

century20 napisał/a:
Jasne jest że po takim doświadczeniu nie będę pisał recenzji


No recenzji raczej nie.

_________________
Kłamstwo bywa wszak marzeniem złapanym na gorącym uczynku.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3378917
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 14-01-2010, 00:34   

Scalono z istniejącym tematem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-01-2010, 00:37   

Moim zdaniem tytuł ambitny to taki, który nie bije po oczach schematami czy oczywistymi "złotymi myślami" i zmusza do refleksji. Dlatego zupełnie nie rozumiem, jaki związek z "ambitnością" mają:
s3shir0 napisał/a:
kreskę, muzykę czy grę seiyuu.

To raczej zależy od tego ile funduszy wpompowano w produkcję.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
s3shir0 Płeć:Mężczyzna
Dobrze wychowany


Dołączył: 27 Gru 2009
Skąd: Zabrze
Status: offline
PostWysłany: 14-01-2010, 22:13   

Keii napisał/a:
s3shir0 napisał/a:
kreskę, muzykę czy grę seiyuu.

To raczej zależy od tego ile funduszy wpompowano w produkcję.


Czy ja twierdzę inaczej? Napisałem, że głównie liczy się:

s3shir0 napisał/a:
Przede wszystkim dobra fabuła, klimat, ciekawe postaci, grafika (kreska, animacja itp).


Dopisałem muzykę i seiyuu, ale nie w tym kontekście.

Grafikę zaliczam do "ambitności" bo coś w tym jest. Wiele dobrych anime wyłowiłem sugerując się tylko i wyłącznie kreską poza tym dla mnie jest ważne aby anime było w przystępny sposób narysowane acz da się przeżyć grafikę o ile reszta jest na lepszym poziomie.

_________________
Kłamstwo bywa wszak marzeniem złapanym na gorącym uczynku.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3378917
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 14-01-2010, 22:50   

Cytat:
dla mnie jest ważne aby anime było w przystępny sposób

Czyli dla ciebie rzecz ambitna to rzecz o przystępnej kresce? Jak zatem rozumiem, takie "Belladonna of Sadness" ambitnym tytułem już nie będzie?
Powrót do góry
s3shir0 Płeć:Mężczyzna
Dobrze wychowany


Dołączył: 27 Gru 2009
Skąd: Zabrze
Status: offline
PostWysłany: 14-01-2010, 22:56   

Nie oglądałem więc nie wypowiem się na temat tego anime. Poza tym przeczytaj jeszcze raz co napisałem.

_________________
Kłamstwo bywa wszak marzeniem złapanym na gorącym uczynku.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3378917
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group