FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  ,,Ambitne" anime:
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 27-09-2005, 16:21   

Chrno Crusade ambitne? Z której strony? Przecież to absolutnie standardowa seria akcji.

Cytat:
Asu (Elfen Lied)
Takiej rzezi to do czasów Hellsinga czy Evangeliona nie widziałam. Ja powiem tak: nic dodać, nic ująć. W pewnych moementach musiałam się nawet odwrócić, by nie patrzeć, co dzieje się na ekranie. A Nyuu jest taka słodka...

Cytat:
Miras(Evangelion)
WOW!!!!!!Ciągle jestem pod wrażeniem tego cudeńka, mimo iż widziałem go po raz trzeci. ale coś mi sie zdaje że to nie koniec. Neon Genesis Evangelion jest poprostu wyjątkowy, nigdzie nie widziałem takiego nakładu mistyki i okultyzmu co tu, a klimat jaki panuje jest nie do podrobienia. Jest jedyny w swoim rodzaju, oryginalny, najlepszy. No i o Misato nie można zapomnieć - KAWAII!!!


Znajdź trzy podobieństwa między typyu commentami;P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
_korsarz
Gość
PostWysłany: 29-09-2005, 15:02   

Cytat:
Haibane to praktycznie na pewno osoby, które w poprzednim życiu popełniły samobójstwo. Ich "sen" w kokonie ma jakiś związek z rodzajem śmierci - spadanie, woda, tory kolejowe... Można też przypuszczać, że te o "zbrukanych" skrzydłach swoją śmiercią sprawiły komuś ból, a "zwykłe" - umarły nikomu niepotrzebne, nie zostawiając niczego za sobą. Po odejściu z miasta może je czekać reinkarnacja albo wejście na "wyższy poziom" - to nie jest powiedziane i widz może sam zdecydować, w co wierzy. A, jeszcze w myśl wierzeń japońskich kochankowie, którzy umarli razem, odradzają się jako bliźnięta - to zapewne geneza podwójnego ziarna z ostatniej sceny


Hm... To dlaczego np. Reki "urodziła się" z czarnymi skrzydłami, a Rakce zaczęły czernieć dopiero w okolicach 6 odcinka?...
Powrót do góry
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 15-10-2005, 11:43   

Cytat:
Pod koniec na plazy leza Shinji i Asuka, wiec Ave doszl/a do wniosku, iz tylko oni przetrwali, wl/asnie "w nagrode" za swoja l/azegowatosc/brak dostosowania. Jak dla mnie interpretacja ta jest pozbawiona sensu (jak rowniez sam pomysl/, ze tylko oni dwoje przezyli, co juz nie jest pomysl/em Avellany). Wrecz przeciwnie: przez swoje schizy oboje tylko traca, zyskuja tylko gdy udaje im sie pozbierac. Pochwal/a l/ajzowatosci moze byc Love Hina i tym podobne, bo tam centralny fujara jest wrecz obwieszony swym haremem. Shinji jest taki sam i po kolei wszystko traci.

Z punktu widzenia Asuki moglo byc gorzej. Jej partnerem mogl zostac Toji... :>

[EDIT=Ysengrinn]Przypominam, że spoilery piszemy na biało [color=white][/ color]. By nie psuć zabawy innym.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kelawerde Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 18 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 18-07-2006, 19:31   

Polecam Texhnolyze, Berserk no i Animatrix :D Chociaż ten ostatni nie wszystkim może przypaść do gustu...

_________________
"Mimo iż jest wiele ścieżek
U podnóża góry
Dopiero Ci co osiągną szczyt
Zobaczą ten sam księżyc"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 20-07-2006, 19:53   

Mnie tam sie Animatrix podobał :) Drugi Renesans rządzi :]
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-07-2006, 21:51   

Berserk dla ludzi o mocnych nerwach... Wcale nie takie krwawe jak się mówi, wcale nie takie głębokie jak by mogło za to daje do wiwatu klimatem i ostatecznym ustawieniem bochaterow. A w dodatku to wejsciówka... Z resztą jak ktoś zobaczył to wie o co mi chodzi.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Szarodziej Płeć:Mężczyzna
adept magii


Dołączył: 06 Lip 2006
Skąd: wieża z kości słoniowej
Status: offline
PostWysłany: 21-07-2006, 10:31   

Moim zdaniem "ambitny" jest Evangelion. Różne są gusta, ja na przykład tej serii nie trawię (tragizm+patos+main hero)
GTO jest raczej takie dziwne na tle anime (za wyjątkiem niezniszczalności głównego bohatera nie ma nic zahaczającego o mistykę, czy nawet mystykę)
Gilgamesh, ponieważ ehm... dziecko potwora! Ja już to widziałem (w "Dziecku Rosemary")!
Poza tym telekineza (chodźby nawet nazywała się dynamis, dynamit, światło duszy, mezzosopran, pumpernikiel, a nawet potęga piardu) jest oklepana jak krowi zad (-_-''') i nic tego nie zmieni! Gdyby zamiast tego było coś innego... (ale niestety nie jest)

offtop/ A może gwoli rozróżnienia ambicji od "ambicji" zastosujmy inną pisownię, np ambycja albo amebicja albo ambicyja (ambycya?) /koniec offtopu

_________________
"Errare humanum est, in errore perservare stultum"

Yeah! Dorobiłem się Avka!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vlodi22 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 21 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 21-07-2006, 14:23   

Napewno ambitne anime to "Evangelion", "Elfen Lied", "Saikano".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 21-07-2006, 15:22   

Elfen Lied ambitne?
Ale to przecież tylko zwykła haremówka w stylu Guro... owszem, może zrobić wrażenie na kimś kto widział niewiele tytułów, ale z liczbą obejrzanych tytułów wyłażą wszystkie mankamenty... także techniczne.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
vlodi22 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 21 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 21-07-2006, 15:33   

Dokładnie.
Jak ktoś oglądał wiele podobnych to nie widzi w EL nic nadzwyczajnego.

Wszystko się nudzi.
Anime też.
Na szczęście mnie to jeszcze nie dotyczy bo anime oglądam sporadycznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kropla Płeć:Mężczyzna
Mykoidalny tentakl


Dołączył: 25 Cze 2006
Skąd: Suchedniów city
Status: offline
PostWysłany: 21-07-2006, 16:44   

Elfen Lied sprawia wrazenie "wpakujmy tyle krwi ile tylko sie da i oglosmy, ze to ambitne brutalne anime dla dojrzalych odbiorcow". Przynajmniej IMHO :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1148869
vlodi22 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 21 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 21-07-2006, 19:41   

Brutalne napewno jest lecz napewno nie najbrutalniejsze.
A co do ambicji to nie będę przesadzał ,ale powiem że jednak prezentuje wysoki poziom.
A co ogłaszania to raczej każdy to oceni jak obejrzy.
Ja to oceniłem w taki sposób.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kelawerde Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 18 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 21-07-2006, 20:54   

Co wszyscy widzą w NGE? To totalnie przereklamowane anime.... Heh, ostatnie dwa odcinki to już totalna żenada. Rozumiem, problemy dzieciaków... Ale jak to pokazano w NGE woła o pomstę do Nieba! End of Evangelion jeszcze strawię, ale seria TV jest do bani.

_________________
"Mimo iż jest wiele ścieżek
U podnóża góry
Dopiero Ci co osiągną szczyt
Zobaczą ten sam księżyc"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 22-07-2006, 12:41   

Tak właśnie wygląda dzisiaj NGE. Ale kiedyś to było prawdziwe objawienie. Evangelion wszedł w czasach, kiedy temat "wielkich robotów" został dokładnie wyczerpany, i wszystkim się wydawało, że już nic nie można z niego wycisnąć. Cóż jeszcze ? Drużynę "sentaiową" zastąpił mało heroicznymi uczniami, wprowadził elementy okultystyczne. W skrócie, w NGE ustanowił nowe sposoby pokazywania mechów, sposoby po dziś dzień wykorzystywane. Był pierwszy, i w swoim czasie najlepszy. Stąd i fascynacja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 22-07-2006, 13:00   

O NGE gadałem już tyle razy, że mi się naprawdę nie chce powtarzać. Stwierdzę tylko, że tak naprawdę największą zaletą anime jest granie na nastrojach. Jak do tej pory nie widziałem żadnego, które by potrafiło zrobić to tak dobrze. Bo przykro mi, ale patos też trzeba umieć robić.

Cytat:
offtop/ A może gwoli rozróżnienia ambicji od "ambicji" zastosujmy inną pisownię,


Gwoli rozróżnienia stosujemy cudzysłowy.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group