FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 30, 31, 32  Następny
  Mangi (ew. komiksy) aktualnie czytane
Wersja do druku
Mara Płeć:Kobieta
High


Dołączyła: 05 Maj 2007
Skąd: spod łóżka
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
PostWysłany: 08-07-2007, 11:20   

Wish 1
Kreska ładna, do tego opowiada o aniołach, do tego clampowskie, będzie dobrze...
Seria opowiada o małym aniele imieniem Kohaku, który spada na ziemię w poszukiwaniu archanioła wiatru. Zostaje uratowany przed krukiem(wysłannikiem diabła oczywiście) przez człowieka no i oczywiście przysięga mu wierność, oraz że spełni jego życzenie.
Z początku miałam wrażenie, że cała manga jest o niczym. Dopiero ostatnia ćwierć pierwszego tomiku ujawniła jakiekolwiek ciekawsze zdarzenia, jednak wtedy wyszło też trochę scen raczej yaoiowych i mam mieszane uczucia.

_________________
"Shut up and keep up squeezing the monkeys!"
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5928978
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 08-07-2007, 13:02   

mara napisał/a:
ednak wtedy wyszło też trochę scen raczej yaoiowych i mam mieszane uczucia.
Erm, gdzie tam jest Yaoi? Że zacytuję "Osobną sprawą jest płeć głównych bohaterów. Zarówno anioły, jak i diabły, są bezpłciowe, wyraźnie jednak widać, iż diabły reprezentują bardziej męski typ urody, podczas gdy anioły przypominają mocno zniewieściałych panów, lub nawet kobiety. W połączeniu z męską formą, w jakiej zwracają się do siebie, powoduje to, iż Wish jest zaliczany do gatunku shounen-ai." Szatek z siebie nie zdzierają i nie kotłują się w pościeli, więc o jaoicu mowy być nie może ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ByTheWay Płeć:Mężczyzna
???


Dołączył: 27 Mar 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 12-07-2007, 00:58   

Pierwsze, czemu większość yuri, shoujo-ai to oneshoty? -.-

Drugie, zabrałem się za Sekirei po bardzo długim namyśle.

Z przeczytanego opisu na baka updates seria jakoś do mnie nie przemawiała, ale na moje szczęście wziąłem się za nią i tak. Ecchi faktycznie tam dużo, ale w takiej raczej humorystycznej formie, bardzo przyjemnie się czyta. Stosunkowo ładna kreska, fabuła wygląda ciekawie, jedyne co mnie martwi to duże prawdopodobieństwo, że stanie się to tasiemcem ( bo naprawdę patrząc na możliwości rozwoju tej fabuły, to wolę nie myśleć ile to może mieć tomów ).

Co do tasiemców, patrzę i widzę "Inuyasha", tom 52, rozdział 5XX i myślę "jezu chore to jest":p

My Balls c.1-9 - czasami hentai dosłownie, ogólnie zboczone i czasem niesmaczne aż, ale szczerze mi się podoba, pierwszy raz widzę serię z tak dużym naciskiem na te sprawy i jednocześnie tak śmieszną. Już sam początek fabuły jest mocny, mamy gościa, który czystym przypadkiem, jak był uchlany, odlał się na kulę, w której aniołek planował zamknąć "Queen of Terror", która miała być uwolniona tego dnia i przejąć świat we władanie Piekła. Efekt był taki, że została zamknięta przez aniołka, ale nie w kuli a w tytułowych "kulach" naszego pechowego bohatera. Teraz musi on utrzymać ją zamkniętą przez miesiąc, żeby świat uniknął zagłady. Dodajmy, że nie będzie to proste. Jedyna faktyczna wada to wygląd głównej bohaterki, wygląda za bardzo jak dziecko. Seria dość interesująca, ale jak mówiłem, silnie nawiązująca do seksu.

Gakkou no Ojikan - heh ciekawa seria o uczennicy, która pewnego dnia zostaje dyrektorem prestiżowej szkoły, bo tak chciał w testamencie jej dziadek, wcześniejszy dyrektor, jednocześnie musi również uczęszczać do tejże szkoły, zapowiada się ciekawy romans, póki co za mało wyszło, żebym mógł powiedzieć coś więcej.

High School Girls - hardkor. Seria dla ludzi o mocnych nerwach:p ( szczególnie jeśli jesteś facetem jak ja. Jeśli powiem, że każdy kolejny rozdział jest zatytułowany "Period" i historia opowiada o żeńskiej szkole to chyba każdy rozumie co mam na myśli. )Prawdę powiedziawszy na początku jechałem po części na faktycznie sympatii do serii i ciekawości co to dokładnie jest, to potem muszę stwierdzić, że czegoś jej jednak brakuje. Momentami potrafi być strasznie nudna i nieciekawa ( chyba, że to z powodu, że jestem facetem -.- ).
Wrażenie mam takie, jakby mogło coś z tego być, gdyby miało to jakiś wątek główny, jakąś faktyczną fabułę, a nie opis wydarzeń codziennego życia ( chociaż powiem, że jakby tak wyglądało moje codzienne życie to z pewnością nie nudziłbym się ani przez chwilę:p ). Polecam jako ciekawostkę, nic więcej, nie radzę też czytaj wszystkich 7 tomów, które wyszły do tej pory, w praktyce nic nowego się nie dzieje, proponuję przeglądać spis treści i wybierać tytuły rozdziałów, które brzmią dla nas ciekawie:p

Bleh, nauczyłem się całej hiragany i katakany z planem pójścia na letni kurs japońskiego w lipcu. Nie wyszło. Okazało się, że jest za mało osób, ostatnia nadzieja w sierpniu. Eh, chętnie bym się pouczył już teraz, ale niestety samemu nie za bardzo mam jak :< ( mogę niby spróbować nauczyć się jakichś słów, ale nauka słów zupełnie ze sobą niezwiązanych wydaje się bez sensu, może poszukam jak są poszczególne liczby po japońsku:p ).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9180270
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-07-2007, 07:48   

Cytat:
Pierwsze, czemu większość yuri, shoujo-ai to oneshoty? -.-

Bo takie są najlepsze - masz fabułę a nie fillery. Chcesz tasiemcowego yuri to zacznij sobie czytać książkową wersję Maria Sama Ga Miteru.
Powrót do góry
ByTheWay Płeć:Mężczyzna
???


Dołączył: 27 Mar 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 12-07-2007, 12:38   

Bez przesady, oneshoty są tak naprawdę nieco za krótkie żeby dało się bardziej rozwiniętą fabułę zastosować czy ukazać bohaterów w całości.
Chodzi mi raczej o brak serii o długości 1-max.8 tomów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9180270
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 12-07-2007, 13:27   

Jest kilka takich. Iono the Fanatics, Strawberry Panic, The Miko's Words and the Witch's Incantations, Strawberry Shake - to pamiętam w tej chwili, a jest więcej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-07-2007, 13:30   

Skoro tak, jest Utena, jest Kannaduki no Miko, jest Sword of Paros.
Powrót do góry
ByTheWay Płeć:Mężczyzna
???


Dołączył: 27 Mar 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 12-07-2007, 16:00   

Heh wiem, że jest kilka serii, ale właśnie w tym problem, bo jest ich dosłownie kilka.

Dodajmy, że Iono mnie jakoś nie wciągnęło, może czegoś nie dostrzegam, ale przeczytałem kilka rozdziałów z pierwszego tomu i miałem problem ze znalezieniem jakiegoś wątku w tym wszystkim ( oprócz stwierdzenia, że szuka nowej służącej ). Było trochę elementów komediowych, ale jednak zaczęło mnie nudzić i do tego główna bohaterka taka cokolwiek dziwna jak dla mnie ( w sensie psyche ). Hmmm Sword of Paros... gdzieś chyba słyszałem, ale na pewno nie czytałem. Możliwe, że miałem powód, muszę zobaczyć co to dokładnie, możliwe, że zacznę to czytać, thx Grisznak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9180270
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 25-07-2007, 17:12   

Superior - przyzwoita, dobrze narysowana fantasy, o co wbrew pozorom nie tak łatwo. Co mnie szczególnie raduje, to postacie - marzenie każdego manczkina w RPG, jedna w drugą potężni wojownicy, magowie, i królowa demonów na dokładkę. Bohaterowie takiego np. Lodoss mogliby w Superior zrobić karierę chyba tylko jako posiłek...

Venus Versus Virus - gotyckie lolity ! Shoujo-ai ! Czy można chcieć czegoś więcej? Wszystko narysowane bardzo dobrą kreską, trochę (trochę) przywodzącą na myśl wczesne dzieła grupy CLAMP. Ogromny plus za tą "normalniejszą" z głównych bohaterek; już myślałem, że to standardowy scenariusz "nie chcem mojej mocy, ale muszem", a tu - miłe zaskoczenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Chihiro-chan Płeć:Kobieta


Dołączyła: 26 Lip 2007
Status: offline
PostWysłany: 26-07-2007, 10:30   

Obecnie?? Naruto po raz setny, Yami no matsuei, Kamikaze Kaitou jeanne, Tokyo Mew Mew (nie przyznaje się), D.N.Angel.

_________________
Soshite kono sora akaku somete.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-07-2007, 10:55   

Cytat:
Tokyo Mew Mew (nie przyznaje się),

A co w tym złego? Mam na półce pięć tomów, a na PierniConie planuję dokupić dwa ostatnie.
Powrót do góry
longerowa Płeć:Kobieta
bogini w koronie


Dołączyła: 22 Cze 2007
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2007, 14:19   

Lovely Complex, ale zatrzymałam się, bo w tym wypadku wolę najpierw obejrzeć odcinek, a potem dopiero przeczytać. Generalnie manga niewiele się różni od anime, choć parę rzeczy faktycznie inaczej wyglądało, np. kto kogo bronił przed psem :)
Love Monster - na początku trochę przerażająco, bo
Spoiler: pokaż / ukryj
główną bohaterkę próbowano z 5 razy zgwałcić, a jej się to niby nie podobało
:P Kreska bardzo ładna, ślicznie prezentuje się Kouro ^^
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 08-08-2007, 10:08   

Aria: Voyage 5. Czytam Arię już od od dłuższego czasu, i z radością stwierdzam, że jakość serii nie spada. Jeżeli ktoś ma ochotę na mangę uspokajającą, Aria doskonale się nadaje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ghostface Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2007, 22:35   

Death Note, tom 1 polskiego wydania jest już mój. Wspaniale jest mieć ten komiks w dobrej jakości i na papierze. Co prawda nie mam w tym momencie specjalnej ochoty na ponowne czytanie mangi, a po obejrzeniu anime czuję lekki przesyt tematem, ale byłam ciekawa jak wygląda polski przekład, więc przeczytałam tomik w wolnej chwili i muszę przyznać, że przyjemnie było odświeżyć sobie niektóre dialogi, które w anime zostały chyba okrojone. W każdym razie lektura mangi dostarcza nowego materiału do przemyśleń, ale to tak na przyszłość raczej, bo jako fanka serii czuję się chwilowo wypalona.

Co do przekładu, jest dobry, a w komentarzu tłumacz przyznaje, że komiks niesamowicie go wciągnął i widać, że facet przyłożył się do pracy, ale muszę czepić się jednej rzeczy.

Nazwa Death Note pozostała w oryginale, co jest moim zdaniem sensownym rozwiązaniem, ale odmiana tego wyrażenia w języku polskim jest trochę pochrzaniona. Według mnie Death Note powinien odmieniać się jak zeszyt / ołówek, a nie jak pies / człowiek. Czyli: zgubiłem Death Note / zeszyt / ołówek, a nie: zgubiłem Death Note'a (sic!) / psa / kota itd.

Zgubiłem Death Note'a... I co jeszcze zgubiłeś, Ryuk? Zeszyta, notesa, adresa??

Gaarh, idę pomarudzić na forum jpf-u.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 31-08-2007, 13:06   

ghostface a jak z tłumaczeniem ? Nie wiem z której wersji tłumaczono polską i ciagle się waham czy kupić polską czy po angielsku. Przy czym preferowałabym polską z racji ceny i tego, że jest na miejscu, nie trzeba czekać. Przy czym przeważające jest to, że przywykłam do wersji angielskiej i chociażby z tego względu zdecydowałabym się na tę po angielsku. No i się waham... Przydałby się ktoś kto przeczytał japońską i byłby w stanie stwierdzić która wersja jest bardziej zbliżona do oryginału.

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 8 z 32 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 30, 31, 32  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group