FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
  Sztuka zakończenia
Wersja do druku
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 06-07-2006, 13:33   Sztuka zakończenia

Jesli był podobny temat, to przepraszam.

UWAGA! Ze wzgledu na charakter tematu, zapewne bedzie on zawieał spoilery z roznych zakonczen anime.

Często ogladajac anime, zachwycamy sie nim. Podoba nam sie, chcemy ogladac dalej. Ale predzej czy później, najczesciej po standartowej ostatnio 26-tce nadchodzi kres i podsumowanie serii w postaci zakonczenia. I tu z tym bywa bardzo róznie. Zakonczenie niewątpliwie jest bardzo wazne, spina całą serie, podsumowuje cos, do czego zdązylismy sie juz przyzwyczaic i polubic w czasie trwania serii. Niewątpliwie zakonczenie wplywa na podsumowanie całego anime. I niewątpliwie sztuka umiejetnego zakonczenia go jest bardzo trudna... Bo jakze zaspokoic tłumy fanów?

Czasem zakonczenie jest b. udane, o wiele czesciej chyba jednak spalone. Czasem idzie po najmniejszej linii oporu, czasem miło zaskoczy, czasem da sie je przewidziec i nic ciekawego w nim nie ma. Moze zamykac serie, pozostawiac pewne wątki otwarte albo... byc zupełnie z kosmosu oderwane {aka seria TV NGE}

Które zakonczenia są wg was najlepsze? Jak dogodzic fanom by nikt nie był nienasycony czy zawiedzony? Czy w ogóle da sie stworzyc takie zakonczenie?

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 06-07-2006, 16:17   

http://forum.tanuki.pl/tematy10/1913.htm :)

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 06-07-2006, 19:22   

Ups, cos słabo szukałam, przepraszam. Temat mozna skasowac, nie ma co powielac :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 06-07-2006, 22:17   

Em... to nie będzie powielanie... Tamten temat byl ogulny a ten zalożony po to by spoilerowa o tym co się ostatno oglądało legalnie i bez idiotycznego maskowania.
Prosilabym o zostawienie i kontynuowanie jeśli moderacja nie ma nic przeciwko...

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 10-07-2006, 21:06   

A wywnętrzajcie się, przynajmniej moim zdaniem możecie. Ale i tak proszę o maskowanie spoilerów - nie każdy widział to, co Kropeczka...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-07-2006, 00:31   

Na to czekałam.

Jeśli chodzi o zakończenia to niestety najlepsze bywają te płytkie i oczywiste. A najgorsze oczywiście te glębokie i authystyczne.

Grenadier
Last Exile
Cytat:
Przykładem płytkiego ale fajniutkiego nich będzie Grenadier
Przykaldem authystycznego niech edzie Last Exile


Wogule wydaje się regulą że im "glębsza" seria tym bardziej niezadowalajace zkończenie bedzie miała.

Kurau: Phantom Memory
Cytat:
Zakończenie Kurau: Phantom Memory na przykład. Cała seria miała... jakiś przekaz podprogowy, coś co się rozumiało chociaż nie było to powiedziane dosłownie. Zakończenie natomiast było typową papką typu "a niech nie rozumieją..." Zabrakło tego... czegoś


Choc istnieje jakas dziwaczna tendencja do robienia anime z natury raczej plytszym zakonczeń absolutnie nie nadajacych sie do pokazania na dluższą metę.

Alchemist
Samurai Deeper Kyo
Cytat:

Mowa o rzeczach pokroju Alchemista który co prawda niby mial jakieś wyższe przekazy ale nie dajmy sie zwariowac!
Dotyczą też SDK jak, dla mnie, klasycznego przykładu zagubienia w scenariuszu. Poza głównym akiem zapanwal totalny chaos i kiedy przeminą pozostawił po sobie bardzo przykre wspomninia.


Przyznaję że są też zakończenia, choc nie do końca zadawalające to jednak bardzo dobre.
Blue Submarine no 6
Hellsing
Cytat:
Piękne zakończenie BSn6 albo Hellsinga anime. co smutne jakoś nie umiem sobie teraz nic więcej przypomniec.


Według mnie zakonczenie, jako podsumowanie serii powinno by zrobione tak by pozostawic dobre wspomniania. Udeżanie w angsta na samym koncu to naprawdę ciezka glupota.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.


Ostatnio zmieniony przez IT. dnia 11-07-2006, 09:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 11-07-2006, 00:34   

Kropka - kolejny postulat...

Mów o jakiej serii piszesz ZANIM zaznaczysz spoiler. To naprawdę pomaga. (marudzi, marudzi)

Editnę rano, chyba że to zrobisz przede mną...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-07-2006, 08:58   

Nie nazwałbym zakończenia Last Exile artystycznym. To robiło Gonzo. Mistrzowie skopanych scenariuszy.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-07-2006, 09:09   

Według MNIE scenariusz w całości nie był skopany. Miał wspanialy potencjał.
LaEx [Last Exile]
Cytat:
Końcówka, jako taka, byla okropna i własnie authystyczna. Według MOJEJ definicji była na pewno ponieważ zarówno uświadczyliśmy tam pouczenia filozoficzne, zgony bochaterów, jak i wątki pozostawione samym sobie oraz bochaterów tak "dojżałych" że zachowywali się out of character i to własny.
Zakonczenie LaExa jest istotnie jednym z najgorszych w mojej karieże ponieważ cale anime dawalo nadzieję, że wszytko bedzie dobrze a nastepnie udeżono w dzwon z napisem "okrucieństwa wojny". Rozumiemza co to zakonczenie mogloby się podobac, ale chyba nie chcę zna osoby której się podobało.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-07-2006, 09:30   

Nie 'artystyczne' tylko 'authystyczne', to duża różnica...

Skoro przy Gonzo jesteśmy: Peace Maker Kurogane! Wspaniale zwalone zakończenie, na dobrą sprawę angsta z glową mogli sobie darować. A tak wychodzi nam typ zakończenia "zrobimy drugą serię, to te robimy na odwał"
Do tego typu pięknie pasuje też Matantei Loki Ragnarok, może jestem upierdliwa, ale ewidentnie brakowało mi tam potwierdzenia ważnego pairingu. Był oczywisty, ale nadal...

Okropnie wkurzaja mnie schematy: 'poleciała do obcego świata, znalazła tam zwierzątko, przyjaciół, ukochanego, w międzyczasie teń świat uratowała... i wróciła do siebie'
Tak, oczywiście, wspaniała przygoda, dużo się tam o milości i przyjaźni nauczyła, jasne... Ale to jest czyste żywe chamstwo i tyle. Dzięki paniom z CLAMPa za normalny koniec Rayeartha mangi, bo anime woła o pomstwę do nieba.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-07-2006, 09:48   

GoNik napisał/a:
poleciała do obcego świata, znalazła tam zwierzątko, przyjaciół, ukochanego, w międzyczasie teń świat uratowała... i wróciła do siebie'


Prawda? Też mnie to zawsze denerwowało. Bohater trafia do jakiejś krainy, gdzie z szarego X w wielomilionowym społeczeństwie zmienia się w człowieka sukcesu, który zdołał się ustawić na całe życie, ma sławe, fortune, magiczne moce, kochają go piękne kobiety / mężczyźni (zależnie od płci i upodobań bohatera), wdzięczny lud wznosi mu pomniki, monarchowie obsypują złotem... I wraca do domu, by wieść nudny, smętny żywot nikogo (i zapewne do końca życia nażekał, jaki błąd popełnił, bo tam ucztował z królami, a tu jada wystygłą kaszankę).

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-07-2006, 09:57   

Ale jednak nie ma to jak zakonczenia ciachnięte. Tak jak w PeaceMakerze, tak jak w Candidate for goddes, jak w Geneshafcie, jak w BSn6
To bardzo irytujące kiedy nagle okazało się że to był ostatni odcinek no i na oguł zawsze wtedy ma się odruch tyrkania w monitor i powtażania "Ale... ale... Ale co z tym i z tym!? Przeciez to sie nie moze tak skończyc!"

Brak potwierdzenia głównego parringu. IT. 12 nawet się takie rzeczy podobały, miała ciezki wstręt do roznych z tym związanych rzeczy i wogule malo zwracała na takie wątki uwagę ale IT. 17 ciezko przezywa niepotwierdzone parringi bo w niektórych seriach ozncza to kosmiczne wręcz zagęszczenie fikow yaoi. Tu za przykład CFG gdzie można się parringów dopatrywa jak ktoś chce ale i tak w fikach wybiorą najgorszą z możliwych ewentualności...

Wogule tragedia parringowa jest kiedy "oni" wszystko sobie wyznają a następnie... ktoreś z nich zdycha. Nie oboje, litościwie, tylko jedno. Nie pamiętam jak się nazywa anime ktore jest tego najjaskrawszym przykładem [Gonik chodzi o to z dłuuyą nazwą po japońsku co je masz od Tota. Chodzilo o to jak ta piloteczka z tego samolocika poleciala ratowa swiat po tym jak sobie pogadali od serca...] W każdym razie okropnie mnie takie rzeczy wkużają.
Albo jeszcze lepiej jest, ale to wlaściwie dotyczy bardziej podkoncowych niż końcowych odcinków, kiedy pada stwierdzenia "Nieważne... Powiem ci jak wrucisz" W takich sytuacjach, w 90% przypadkow delikwent NIE wraca. Tego jaskrawy przyklad mieliśmy w
CFG. No i między innymi temu zawdzięczam całe morze, zalew yaoiow z tej serii...

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
coyote Płeć:Kobieta
prof. zombie killer


Dołączyła: 16 Kwi 2003
Skąd: the milky way
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 11-07-2006, 10:29   

Ja się zgodzę z przedmówcami. Najgorsze zakończenia jakie - do tej pory - widziałam, to Samurai Deeper Kyo...

Cytat:
...nie ma to jak w uroczy sposób siedzieć, myśleć, o co do cholery twórcom chodziło, i jeszcze załamywać - to który z nich w końcu się ostał?!

(no ale tak to jest jak się robi mały wycinek mangi i jeszcze układa historię po swojemu, co zawaliło anime w mych oczach)

... Oraz, oczywiście, Full Metal Alchemist.

Cytat:
Doprawdy, jak to gdzieś ktoś napisał - IT., czy GoNik? Przepraszam, nie pamiętam XD - gdyby FMA skończyło się tak, jak widz przewiduje, seria nie leciałaby na łeb na szyję w oczach widza. Ale że TFUrcy oistanowili spieprzyć sprawę i jeszcze dodatkowo authystycznić historię, wyszedł kicz i totalne dno. A mogło być tak, powiedzmy, pięknie. Zwłaszcza, pożal się Boże, kinówka...


Za to bardzo mi się podobało zakończenie pierwszego sezonu Honey&Clover... oraz bezapelacyjnie Uteny. W szczegóły wdawać się nie będę, kto widział ten dobrze wie o co mi chodzi XD

_________________
I used to rule the world
Seas would rise when I gave the word
Now in the morning I sweep alone
Sweep the streets I used to own
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1918937
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 11-07-2006, 10:36   

GoNik, a mogę się dopytać, co konkretnie nie podobało Ci się w zakończeniu Matantei Loki Ragnarok? Bo mnie się właśnie szalenie podobało - może faktycznie nie było pairingowe, ale też moim zdaniem zdecydowanie nie o to chodziło (ja w ogóle na pairingi zwykle zwracam najmniejszą uwagę) i może decyzje bohaterów były nie do końca uzasadnione, ale generalnie było ładne, miłe i ciepłe. Aż się zdziwiłam...
Cytat:
A jeszcze co do pairingu: Loki & Maiura? Moim zdaniem bardzo dobrze, że niewykorzystany - brrrrrr... :P

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-07-2006, 10:45   

Nie no kinówka Alchemista to już jest potezna tragedia... własciwie to ja bym chętnie zapytala tworcow cóż to miało znaczyc ponieważ, poza wątkami czysto mesjanistycznymi lub apostolskimi to ja tam żadnej wartości szczegulnej nie uświadczyłam.

Cytat:
Wręcz było to zakonczenie typu "poleciała do obcego świata, znalazła tam zwierzątko, przyjaciół, ukochanego, w międzyczasie teń świat uratowała... i wróciła do siebie" tylko odwrotnie bo Edzo jakoś zapradną się zakwaterowac "po drugiej stronie bramy"


No i tu dochodzi też barak potwierdzenia parringu co mogło niektorych, na przykład mnie, doprowadzic do białej goraczki. Zwłaszcza wątek tej niesamowicie wkużającej... cyganki? Egipcjanki? Wyznawczyni WooDoo? [Nie wiem, obchodzila mnie tyle co zeszłoroczny snieg] bardzo mi nie podpasował. Nie wiem po co to komu było.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 5 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group