FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 70, 71, 72  Następny
  Ocena najnowszych rozdziałów mang [SPOILERY]
Wersja do druku
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 02-06-2007, 11:58   Ocena najnowszych rozdziałów mang [SPOILERY]

*khę* W końcu znalazłam czas na założenie tegoż tematu.

PRZECZYTAJ PONIŻSZĄ INSTRUKCJĘ ZANIM COKOLWIEK NAPISZESZ!!!

Uwagi, reguły, zasady.. czyli wszystko co ISTOTNE:
1. Ten temat zawiera SPOILERY. Ostrzegam!
2. Spekulujemy najlepiej na temat ostatnio wydanych chapterów mang (zapewne głównie shonenów). Nie chodzi mi jedynie o NAJNOWSZY chapter... Po prostu omawiamy ostatnie wydarzenia, dzielimy się odczuciami, oceniamy, spekulujemy etc. Ale proszę wziąć pod uwagę fakt, że rozmawiamy tylko mangach na bieżąco wydawanych. Na temat komiksów już zakończonych (czy też o wcześniejszych tomach) można porozmawiać w temacie Mangi (ew. komiksy) aktualnie czytane .
Ciekawi mnie po prostu jak zmienia się Wasze zdanie o danej mandze z rozdziału na rozdział, czego się spodziewacie, co Was zaskoczyło itd. itp.
3. ISTOTNE: Swoje spoilery MASKUJEMY, a nad nimi umieszczamy tytuł mangi i numer chaptera, do którego się odnosimy.

Maskujemy przez użycie [ spoiler ] tutaj są spoilery [ / spoiler ] (bez spacji oczywiście). To dla tych, którzy są niewtajemniczeni... Oczywiście jest drugi sposób - zaznaczamy tekst i wciskamy przycisk "spoiler".

Efekt powinien wyglądać mniej więcej tak (nie bójcie się odsłaniać tego spoilera ...)

Bolek i Lolek chapter 9847894893798576

Spoiler: pokaż / ukryj
Bla bla bla.


Druga istotna sprawa - do każdej mangi, którą omawiamy stosujemy OSOBNY spoiler.

4. Mile widziane są wszystkie ongoing'ujące serie. Naruto, Bleach, One Piece, D.Gray-man, Air Gear, xxxHolic, Tsubasa Reservoir Chronicle, Full Metal Alchemist, Berserk... i dużo dużo więcej.

5.
Radzę się stosować do powyższych zasad (i, jak zawsze, do regulaminu Tanuków).



Z ważnych spraw to chyba wszystko. Zapraszam do dyskusji i dzielenia się swoimi opiniami!

________________________________________

Przechodząc do rzeczy:

Naruto chapter 356
Ehh. Nigdy nie lubiłam kolorowych splash'ów by Kishimoto-san.

Spoiler: pokaż / ukryj
Ale przynajmniej w końcu mamy oficjalną kolorową wersję drużyny Hebi (AH te oryginalne nazwy...).
A co do samego chaptera.... ŻE CO?! Wiedziałam, że Orochi jakoś podejrzanie szybko kopnął w kalendarz... Spodziewałam się jego powrotu (niestety.). Ale... KABUTO?! Orochi ma naprawdę jakiś kompleks Voldemorta.
W każdym razie troszkę się zszokowałam. Co nie znaczy, że mi się to podoba. Pan Kishimoto tym zagraniem zapewnił sobie jakieś dodatkowe 50 chapterów.

Jeszcze co do ostatnich rozdziałów...strasznie spodobały mi się niektóre kadry. Mają w sobie dziwną moc... Drużyna Saska w czarnych strojach stojąca w deszczu, Drużyna Naruto w bieli wychodząca z Konoha, no i oczywiście Sask i Naruto z tekstem "Uchiha... ITACHI." i nasza łasiczka mówiąca "It looks like a big storm is coming...".

Za chapter daję... 7-/10. Całkiem dużo elementów się w nim zmieściło. Gratuluję... khm.


Bleach chapter 277
Żałosne.

Spoiler: pokaż / ukryj
Aż chce się powiedzieć "A jednak." I co teraz? Znów walka z Ulquiorr'ą?... KOLEJNA? Już on mi nosem i uszami wychodzi. Co za NUDA.
Jedna rzecz mnie pocieszyła... Grimm wrzeszczący na to coś małe i beczące.

Ocena... hm. 3/10.

Tsubasa Reservoir Chronicle chapter 154 (ktoś to czyta?...)

Spoiler: pokaż / ukryj
Celes! Ashura-ou! CELES! FOY!... znaczy.... Yuuy. Czy coś takiego.
Pierwsze dwie strony z zamkiem w tle są prześliczne. Aż mam ochotę zrobić sobie z tego tapetę.
I ah to budowanie napięcia przez CLAMPa! Martwe ciała, samootwierające się drzwi, Ashura-ou wyglądający jak kobieta (czyli jak zawsze), seksowny Kuro i FOY.
No i jak ktoś stwierdził - czekaliśmy na Celes mając nadzieję, że może nam ono cokolwiek wyjaśni... a okazało się, że po pierwszym chapterze pojawiło się jeszcze więcej pytań.
Nie pasuje mi jedynie jedna rzecz - wszystko dzieje się trochę za szybko. Ale może mam po prostu skrzywiony światopogląd po wszystkich Narutach, Bliczach i DiGrejMenach, przy których ziewam.

Ocena: 8/10.

D. Gray-man'a i 'Holica sobie na razie odpuszczam.

Tyc, tyc... Pozwoliłam sobie zmienić "chapter" na "rozdział" i dodać jeszcze ostrzeżenie w tytule. Tak na wszelki wypadek, coby zauważono od razu. A anglicyzmom w tej chwili mówię stanowcze "nieeeeee!"

IKa

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Góral Płeć:Mężczyzna
Firefly/Serenity fanatic


Dołączył: 05 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 03-06-2007, 17:57   

Detektyw Conan rozdział 610
Chapter jakich wiele jednak mimo wszystko całkiem niezły, tym bardziej, że znów pojawia się moja ulubiona postać czyli Mouri Kogoro. Niestety rozdział wcześniej
Spoiler: pokaż / ukryj
zginęła jedna z lepszych postaci drugoplanowych - Akai Shuuichi, co niewątpliwie było nie lada zaskoczeniem
i jak na razie zawieszono główny wątek BO (Black Organization). Prawdopodobnie jednak manga długo już nie pociągnie, finał zbliża się wielkimi krokami i dobrze. Nie ma sensu mnożyć tych wszystkich kryminalnych spraw, niech wrzucą je do anime, a manga powinna być esencją tego co sprawia, że Conan jest jedną z moich ulubionych pozycji. Wciąż jestem zaskakiwany i z dużym zainteresowaniem śledzę kolejne zmagania Edogawy. Żeby tak wszystkie mangi trzymały stale wysoki poziom (taki Bleach jest już mi zupełnie obojętny, czytam go tylko z przywiązania, jak coś zacznę to przeważnie kończę).

Ocena rozdziału: 7/10


P.S
Rozdział trochę mi nie pasuje do 17 stronicowego zbioru obrazków, ale niech będzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ghostface Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 03-06-2007, 23:47   

Wooo, Crofe, zrobiłaś to! :3 To forum potrzebuje więcej dyskusji mangowych.

Do rzeczy:

Naruto rozdział 356
Rzeczywiście, wyjątkowo skondensowany rozdział, zmiany miejsca akcji naprawdę trzymają w napięciu.

Spoiler: pokaż / ukryj
Bardzo fajny motyw z mijaniem się Sakury i Karin. Jak dla mnie to też był jeden z tych magicznych momentów, Crofe. Sakura podążająca za zapachem Sasuke, który pochodził od Karin... Udało się to Kishiemu. Zastanawiam się tylko, gdzie teraz jesteśmy? Nadal w Kraju Ognia? Drużyna Sasa tak się ostatnio przemieszcza, że jestem trochę skołowana.

Co poza tym... Kabuto. Nie wiem co sądzić o jego ostatnim wyznaniu, ale odetchnęłam z ulgą. Ta jego przemowa o bezdomności lekko mnie przeraziła. Kurcze, tylko jak to jest możliwe? Myślałam, że Orochimaru siedzi sobie zapieczętowany gdzieś w umyśle Saska... W jaki sposób Kabuto zdołał go sobie przeszczepić? Ciekawe czy ten zeszyt na coś się przyda.

Co prawda nie było w tym rozdziale mojego ulubieńca Suigetsu ("sprzątnę tego gościa, może Sasuke się nie zorientuje"), ale zastępował go niezniszczalny Deidara. Mam nadzieję, że teraz walka będzie trochę dłuższa. Z drugiej strony... Orochimaru zginął w kilku panelach, więc można się spodziewać wszystkiego. Ale nie, nie tym razem. Nie zrobisz mi tego, Kishi.


Bleach rozdział 277
ZOMG, Ulquiorra is doomed... i nie, nie ze względu na zbliżający się pojedynek.

Spoiler: pokaż / ukryj
Fakty. Nasz emo boy robi swoim ofiarom dziury w piersi, dokładnie takie jak jego własna hollow-dziura. Czyżby miał jakieś kompleksy? Widzę ANGST. Duuużo angstu. Ale wciąż mam nadzieję, że jednak się mylę i Ulquiorra do końca pozostanie zimnym, wyrachowanym draniem. Do diaska, jego łzy są namalowane i niech tak zostanie!

Uch, Grimmjow leczy Ichigo, już to odchorowałam, ale muszę przyznać, że cieszę na jego walkę z Ulquiorrą. Mam nadzieję, że Grimmjow będzie jeszcze bardziej irytujący niż zwykle :D Ale chłopak musi uważać, bo jest o dwa numery niżej, a w Espadzie to JEST różnica. Nie mogę się już doczekać, jeszcze ta okładka <3

Jednego tylko się boję - 'releasów'. Te super formy bywają absurdalne.

Zastanawiam się czy będą negocjować: Grimm bierze Ichigo, Ulq - Inoue. Poza tym Grimmowi chyba już się włączył [RENJI MODE]. Przełom jest bliski. Tak tam sobie siedział z tą wesołą gromadką... Grimmi, nie ma dla ciebie ratunku. To jest nieuleczalne.

Jeszcze jedno: strona 6 chyba - śliczny panel z Inoue odwracającą głowę.


Wszczebrzeszyn napisał/a:
Detektyw Conan rozdział 610

OMG, a ja myślałam, że Naruto jest długie ;D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Góral Płeć:Mężczyzna
Firefly/Serenity fanatic


Dołączył: 05 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 04-06-2007, 07:18   

ghostface napisał/a:


Wszczebrzeszyn napisał/a:
Detektyw Conan rozdział 610

OMG, a ja myślałam, że Naruto jest długie ;D


To jeszcze nic, takie Hajime no Ippo (manga o bokserze) ma 79 tomów i co najmniej 774 chaptery i ciągle wychodzą nowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 04-06-2007, 20:20   

Naruto rozdział 356


Spoiler: pokaż / ukryj
Taaak, powalający był motyw mijania sie Karin i Sakury, choc mnie nęci co by było, jakby pies sie skapował, ze to na niej jest zapach Saska? XD Poza tym akcja idzie dosyc szyko, ale moze to skrzywienie po anime. Ja juz myslałam, ze Naruto znów w cudowny sposób nawrócił kolejna osobe, a ZONK XD Oro mieszka sobie w Kabuto. Nie podoba mi sie ten motyw, ale moze byc ciekawie. Tylko czemu Karin musi miec czerwono-rózowe włosy, Naruto zielona pelerynke?! Ble.


Tsubasa Reservoir Chronicle chapter 154


Spoiler: pokaż / ukryj
Po Acid Tokyo wciagneło mnie niesamowicie. W Infinity miałam diametralnie inne odczucia. A teraz... To ani mnie ziębi, ani nie parzy, choc tak długo czekałam na Celes. Fay sie okazał cholernym kłamcą, mamy dwóch Fayopodobnych, dwa Syao, rozdwojona Sakurke, dwie Mokony. Czekamy tylko na rozdwojenie jaźni Kuro <3 Co z Subarkiem? Z wampirzymi blizniakami? Klonem? Ja chce ich powrotu :D A Clampice mi w zamian daja jeszcze wiecej pytan, iście rodem ze sredniowiecznej legendy. Kraj jest nastrojowy, zobaczymy co z tego bedzie.


xxxHOLIC 136


Spoiler: pokaż / ukryj
Robi sie coraz bardziej zagmatwanie X_x Ale lubie te spotkania Watanuka z Sakurką :D A pytanie Sakurki "Którego Syao poznałes?" mnie dobiło. Ale tak fajnie, ze przynajmniej ma sie komus zwierzyc, bo mialam dosyc jak zachowywała sie w Infinity. Troche dziwnie ją narysowali, ale az sie ciepło na sercu zrobiło od tego rozdziału. Kuro-daddy <3 I w koncu ciut pociągneli wątek z imieniem Watanuka i jego podobienstwem do Syao. Nie moge doczekac sie następnego :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 04-06-2007, 20:40   

IKa, przepraszam! Za dużo siedzę na stronach anglojęzycznych. Nie potrafię się powstrzymać.

Ciągnąc temat Naruciaka 356

Spoiler: pokaż / ukryj
Z tą Karin to rzeczywiście Kishimoto całkiem nieźle dowalił. A już myślałam, że to rzeczywiście Sakura jako pierwsza spotka swoją 'tru lav'. Coś te psy... słabe są.
A ja akurat spodziewałam się takich włosów u Karin. Prędzej mnie ten... huh, Juugo on ma? Prędzej jego pomarańcz mnie powalił.


TRC 154

Spoiler: pokaż / ukryj
Nanami, chyba za prędko dowiedziałyśmy się o tym Celes... czekamy na nie od kiedy Ohkawa ujawniła, że to ono będzie następnym światem.
DWÓCH KURO?! IDĘ NA TAKI UKŁAD.
No i pragnę powrotu wampirzych bliźniaków... i Seishirou... i Fuumy...
Nanami, czytałaś spoilerki 155? W każdym razie będzie chyba na co popatrzeć.

A Ohkawa-san odgapia od Le Guin~....

xxxHolic 136

Spoiler: pokaż / ukryj
Chapter o niczym dla czytelników TRC. Sakura jest według mnie narysowana całkiem normalnie. Ale uroczo podsumowała Kuro. Punkt dla niej za to!


D. Gray-man 120

Spoiler: pokaż / ukryj
Co tutaj się dzieje?!
Allen z jego nowym mieczem rodem z najgorszych fillerów... zabił mnie.
Niech teraz cudowna Lenalee swoimi dziewiczymi łzami uratuje naszych chłopców!!!
Oh noes. Proszę, tylko nie to!
Ostatnio uświadomiłam sobie czemu ja w ogóle przeczytałam tą mangę i nadal ją kontynuuję... przez postać JEDNEGO bohatera. Kandę. Ja nadal wierzę, że on żyje.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cintra Płeć:Kobieta


Dołączyła: 04 Cze 2007
Status: offline
PostWysłany: 04-06-2007, 20:46   

Bleach 277
heh... szczerze mówiąc zdziwiłabym się jakby było inaczej

Spoiler: pokaż / ukryj

Czy mi się wydawało czy Grimmjow był z lekka przerażony widząc Ulquiorrę? ;) W sumie to mu się nie dziwię... ;P
osobiście widzę teraz dwa wyjścia:
1) pojedynek Ulquiorra : Grimmjow, Truskawka jednoczy na chwilę front z tym drugim, pokonują Ulquiorrę, wpada Aizen, zabija Grimmjowa ("panu dziękujemy") i, jako że Ichigo okazał potencjał, próbuje go przekabacić na ciemną stronę mocy...
2) heh.... do walki nie dochodzi, bo ktoś im w tym przeszkodzi <o, rym mi wyszedł ^^> może Aizen, może Gin?
Prawda jest taka, że moc Inoue psuje całą zabawę. Niedługo jak będzie mogła wskrzeszać, to z jej dobrym serduszkiem, będzie uleczać tych, których jej koledzy z zespołu okaleczą (nie no, mam nadzieję, że do tego nie dojdzie... ;))
No i teraz nawet nie ma co pomarzyć, że zginie tak "na Amen" ktoś z ekipy dobrych (nie to żebym jakoś specjalnie chciała, ale teraz to nawet nie można się stresować "pro forma" ;)).
No i do ciężkiej Anielki, gdzie są ojcowie Ishidy i Ichigo? Szczerze mówiąc mam nadzieję, że się pojawią w końcu z odsieczą...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 04-06-2007, 22:09   

Crof, ano czytałam spoilery do 156 odcinka TRC, ale są tak zakręcone jak ruski termos :) Jak na mój gust - az za bardzooo.

xxxHOLiC 136


Spoiler: pokaż / ukryj
Czy ja wiem, czy był taki obojetny dla fanów TRC... W koncu TRC skupiło sie na Celes, a o Sakurce ani widu, ani słychu. A stąd sie przynajmniej dowiadujemy co ona sobie myslała, czuła i co robi teraz.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tsunami Płeć:Kobieta


Dołączyła: 18 Sty 2006
Skąd: z wybrzeża
Status: offline
PostWysłany: 04-06-2007, 22:17   

Może ktoś z moderacji mógłby przykleić ten temacik albo coś... Miłoby było i dość czytelnie. Ale to tylko taka uwaga.

Trc 154

Spoiler: pokaż / ukryj
No ładne rzeczy. Ja nadal nie wiem, czy ten upiorny dzieciak to chłopiec, czy dziewczynka. Yuuy... Niby brzmi bardziej po chłopięcemu, ale ja już nic nie wiem. Clampie, co ty ze mną robisz.
A król Ashura wprowadza mnie w wyjątkowo przyzytywny nastrój, bo cieszy oko. Jest bardzo kobiecy, aż mój luby pomylił go z kobietą ^^"


D.Gray-man 120

Spoiler: pokaż / ukryj
Już *nic* nie rozumiem. Tylko miecz Allena we wcześniejszym rozdziale sprawił, że zadałam sobie pytanie, czy to jest jego bankai. W tym rozdzialiku już nie za bardzo mu się przydał.
Lenalee, odkąd stała się wyjątkowo bezużyteczna, stale mnie denerwuje. Jest teraz zupełnie jak Hinamori. Ech.
Szkoda mi Laviego, bo to moja ulubiona postać, ale podobnie jak Crofe, kibicuję bardzo mocno Kandzie. Los Crowleya jakoś mnie nie wzrusza, ale Yuu to coś innego.
No i już nie wiem, co mam sądzić o Road. Raz ją uwielbiam, raz nieznoszę.


Bleach 277

Spoiler: pokaż / ukryj
Uwielbiam Grimmjowa z tego rozdziału. Po prostu.
Chyba mogę się podpisać pod 99%-ami wypowiedzi ghostface, szczególnie w związku z oczekiwaniem na walkę szóstego Espady z czwartym.
No i to, jak Nell reaguje na Grimma - bezcenne.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
7189608
ghostface Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 05-06-2007, 00:32   

Kontynuując Bleach 277

Spoiler: pokaż / ukryj
cintra napisał/a:
Czy mi się wydawało czy Grimmjow był z lekka przerażony widząc Ulquiorrę? ;)

:D Powiem więcej, on się zawsze go bał, i to jest piękne ;) Grimm czuje respekt wobec Ulquiorry, ale zupełnie nie trawi gościa, i stara się go na wszelkie sposoby rozdrażnić.

Tsunami napisał/a:
No i to, jak Nell reaguje na Grimma - bezcenne.

Prawda? :3 Grimm+Nell bije na głowę Ichigo+Nell, jak również Zaraki+Yachiru.

Co do walki Grimma z Ulquiorrą, lubię ich obu, więc nie mam faworyta, ale liczę na rzeźnię. Grimm jest zbyt pewny siebie i za bardzo się panoszy, Ulquiorra skopie mu tyłek. I ja chcę to zobaczyć ^^. Myślę też, że Ulquiorra może się nieźle zdziwić w czasie tej walki. Ktoś mu musi w końcu przylać, zasłużył na porządne mordobicie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 05-06-2007, 18:33   

Bleach 277

Spoiler: pokaż / ukryj
cintra napisał/a:
Prawda jest taka, że moc Inoue psuje całą zabawę. Niedługo jak będzie mogła wskrzeszać, to z jej dobrym serduszkiem, będzie uleczać tych, których jej koledzy z zespołu okaleczą (nie no, mam nadzieję, że do tego nie dojdzie... ;))

A wiesz, że nie zdziwiłabym się, gdyby rzeczywiście tak było?...
Wbrew pozorom Bleach to jednak bardzo optymistyczna manga... aż zbyt optymistyczna. Mam wrażenie, że cała ta Krew (przez duże 'K') to jedna wielka atrapa, a Hueco Mundo postawione jest w jakimś studiu na rzecz programu. Kubo przychodzi, "nakręca" i dowidzenia. A kaska leci... naprawdę zaczyna to przypominać Modę na Sukces.
Ciekawe kiedy dowiemy się o samobójstwach w Japonii przez Bleach'a... listy pożegnalne powinny zawierać: "I tak zaraz przyjdzie Orihime i mnie uleczy!"...

Hmmm dzisiaj przeglądałam w empiku gazetę o grach na konsole (czasami piszą tam ciekawostki o m&a) i dowiedziałam się, że "w niektórych kręgach Bleach jest uważany za następcę 'Dragon Ball'a". Tego jeszcze nie słyszałam. I wydało mi się to... śmieszne. Niedługo każdy shonen będzie 'następcą DB'. Czy takie określenia są naprawdę udanym chwytem marketingowym?...

D.Gray-man 120

Spoiler: pokaż / ukryj
Heh, Tsunami... przecież wiadomo, że jak w jednym rozdziale miecz głównego bohatera jest Wymiatający i Fajny, to w następnym okaże się Kompletnie Bezużyteczny. Pff.
Lavi? Cóż, nigdy nic szczególnego nie czułam względem tej postaci. Ot Lavi. Sympatyczny, wesoły, ale jak na mój gust... trochę zbyt 'normalny'. Chociaż użycie tego określenia w opisywaniu czegokolwiek związanego z DGM'em jest chyba nie na miejscu...
A co do Road - mam to samo co Ty. Obecnie moja opinia brzmi "Ta dziewoja jest strasznie nielogiczna."


xxxHolic 136

Spoiler: pokaż / ukryj
Niespecjalnie mnie, szczerze powiedziawszy, obchodzą myśli Sakury. Zresztą nie okazały się jakieś wyjątkowo zaskakujące... miło popatrzeć na Watanukiego i Sakurę razem, ale bez przesady.


Tsubasa Reservoir Chronicle 155 (wyprzedzam fakty, yeah~~~)

Spoiler: pokaż / ukryj
Zakręcone jest nieźle. Ogólnie sam pomysł z dziećmi, których szczęście sprowadza... no, hm - nieszczęście całkiem mi przypadł do gustu. Ale cała sprawa z tymi mocami, bratem księcia, samym księciem, matką i niewiadomoczymtamjeszcze jest okropnie pogmatwana. Nie wczytywałam się za bardzo w spoilery, więc sam chapter może będzie prezentował się inaczej.
No i podoba mi się imię 'Yuuy' (czy Yuui).
Oj tam kobiecy Ashura... tylko... tylko odrobinkę. Malutko. Tro...troszeczkę...

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.


Ostatnio zmieniony przez Crofesima dnia 05-06-2007, 20:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-06-2007, 20:00   

A może nie bawmy się w aż takie skracanie tytułów, bo przyjdzie ktoś i da nam w łeb...

TsubasaRC do 154
Za każdym razem, kiedy nadrabiam zaległości w czytaniu tej mangi, ogarnia mnie szczere zdumienie dlaczego ta tona angsta, emo i ogólnej mhoczności jeszcze mnie nie zabiła. Przecież to jest takie TRÓ, nawet jak na CLAMPetki...
Ale, wracając do ostatniego rozdziału - o jasny gwint! ZAMEK! Ta strona rządzi, bez dwóch zdań. I, o jeżu, jak ja nienawidzę Sakury. Faya też. I Kuropona. Właściwie tylko Shaoran jeszcze do czegoś się nadaje (ale już niedługo, niedługo. CLAMPetki na pewno wymyślą mu jakiś prywatny powód do gocenia.)

W ogóle.... a czemu ja jeszcze tą mangę czytam?!

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 07-06-2007, 12:22   

Tsubasa RC 155
....k...ka....
KAWAII~~~~

Spoiler: pokaż / ukryj
Cóż za niesamowity kontrast - mroczna historia i takie słodziachne maleństwa. Są takie cudowne! Malutkie, bezbronne, kochane i o wyglądzie szczeniaczków (a propos - czy ktokolwiek zastanawiał się kiedyś, jak wyglądałaby męska wersja Chii i Freyi?). Nie lubię dzieci, ale takich braciszków Flourite uściskałabym bez wahania.

Podobał mi się ten chapter. Bardzo mnie zasmucił... spoilery nie wywarły na mnie większego wrażenia, ale przeczytawszy wczoraj ten rozdział wpadłam w lekką melancholię. CLAMP wspaniale przedstawił desperację.. uhm.... Fay'a? Yuui'a? W każdym razie scena ze wspinaniem się po ludzkich ciałach w celu dostania się do swojego brata była niesamowita. Nie nazwałabym tego angstem. Ot bardzo smutne wspomnienia.
Podziwiam tych bliźniaków. Przecież w tym chapterze żaden z nich nie uronił ani jednej łzy. Na dodatek Yuui przez tyle czasu nie poddawał się i próbował wspiąć (z któregoś wcześniejszego chaptera wiemy, że także się wspinał będąc w swoim zombie stanie), mimo że było to przecież niewykonalne.
Straszne.

Ocena chaptera - hum, a to Ci psikus. Niech będzie 8/10.
Za tydzień wychodzi kolejny tom TRC i ma być bodajże na okładce ogłoszona jakaś Ważna Informacja. Proszę, PROSZĘ... niech to będzie jakowa OAVka z TokioArc albo Horitsuba Gakuen zrobiona przez Madhouse!

Hm... dobrze słyszałam, że w następnym D.Gray-man'ie mają być wyniki popularity poll? O ile zakład, że Kanda znów będzie w pierwszej trójce?... (zapewne drugi).

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 07-06-2007, 12:58   

Wszczebrzeszyn napisał/a:
To jeszcze nic, takie Hajime no Ippo (manga o bokserze) ma 79 tomów i co najmniej 774 chaptery i ciągle wychodzą nowe.

I co najlepsze dalej jest świetne :)

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Tsunami Płeć:Kobieta


Dołączyła: 18 Sty 2006
Skąd: z wybrzeża
Status: offline
PostWysłany: 07-06-2007, 13:42   

Tsubasa Reservoir Chronicle, rodział 155


Spoiler: pokaż / ukryj
Zgadzam się z Tobą, Crofesimo, chłopcy są śliczni i słodziutcy. Aż trudno uwierzyć, że takie maluchy mogą spowodować opisane w tym rodziale nieszczęście. I to tylko dlatego, że urodzili się jako bliźniacy. A co za tym idzie, ich nieszczęście = powodzenie wszystkich innych. Przykre i takie boleśnie clampowe. Jakie te wspomnienia muszą być dla Faya straszne. Ech, jak zwykle jestem niewesoła po czytaniu TRC.
Jestem ciekawa, jakie jest ich powiązanie z bliźniętami Sumeragi. Bo mam wrażenie, że jakieś jest. A przynajmniej chciałabym.


Swoją drogą, czytanie TRC bez znajomości innych mang Clampa musi być dużo uboższe.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
7189608
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 72 Idź do strony 1, 2, 3 ... 70, 71, 72  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group