FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Następny
  Jakie anime was ostatnio zawiodło?
Wersja do druku
pestis Płeć:Kobieta
żuk w mrowisku


Dołączyła: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 02-01-2008, 12:26   

Filippiarz napisał/a:
To sprawdź jeszcze anime "Eureka 7", ciekawe czy też się tu zgodzimy :D

yup, u mnie to samo. co odcinek wmawiałam sobie - nastepny będzie lepszy - w koncu seria za cos musiala zebrac tyle pochlebnych opinii. niestety nie dane mi bylo się tego dowiedziec. chyba nie jestem dobra w samomotywowaniu sie do ogladania czegos, co zupelnie mi się nie podoba.

_________________
SteamwillriseEsteemwillrise.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 02-01-2008, 14:49   

Wiedziałam, że jak się odezwę wywołam burzę...:)

Jak dobrze się czuje, że w ocenie "Code Geass" nie jestem sama! Wiem, że może powinnam obejrzeć tego więcej ale ja po prostu nie dam rady. To anime mnie odpycha i denerwuje, zwłaszcza główny bohater. Najchętniej wydrukowałabym jego zdjęcie, przyczepiła do tarczy w pokoju i rzucała w niego lotkami. Nie jestem w stanie uwierzyć naprawdę w słowa, że on na początku jest słaby - w którym momencie na początku miałam to odczuć? Rozumiem, że jest trochę pewny siebie (lubie charyzmatyczne postacie) ale on mnie powala na kolana w negatywnym znaczeniu. No nie wiem, jest geniuszem strategii ale czy to reżyser czy sama nie wiem kto, przedstawił to mało realnie. Nagle siedząc w robocie wyciąga sobie szachy i umie wszystko przewidzieć hmmm..

Z tym realizmem - miałam bardziej na myśli, że Death Note mnie po prostu wciągneło, czułam głównych bohaterów, że żyje ich losami, problemami. Wogóle nie potrzebnie użyłam tego słowa bo widzę, że obrywam za nie :) chodzi mi o zwyczajną miodność, coś co wciąga i jesteś w stanie uwierzyć. Niech porwie na chwilę serce od tego za realnego świata (to tak samo cięzko wytłumaczyć jak w przypadku faceta kiedy ma to "coś") :)

Ysengrinn - Twoja wypowiedź trochę mi się nie spowodowała..Ja zdaje sobie sprawę czym jest anime, że jest generalnie mało realne. W tym przeszkadzało mi, że nie jestem w stanie kompletnie w nie uwierzyć. I pamiętaj, że oceniasz anime a nie mnie. Nie zgadzasz się z moją opinią i tyle :) po prostu nie róbmy sobie tego typu przykrości typu odmawiania sobie oglądania anime bo coś nam się nie podobało, bądźmy ponad to i wymieniajmy po prostu uwagii :)

Co do "Eureka 7" heh obejrzałam coś Filippiarz tej serii...AŻ 2 albo 3 odcinki..:) miałam potem do tego wrócić jak najdzie mnie większa ochota ale do dziś nic nie robie w tym kierunku. Jedynie co pamiętam to faktycznie główny bohater był trochę ciapowaty. Skoro pamiętam z tego tyle, to znaczy że anime nie zrobiło na mnie specjalnego wrażenia. Bardzo długa recenzja wiem :)

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-01-2008, 15:32   

Ja Eureki 7 obejrzałem ze dwa odcinki i stwierdziłem, że tematyka jest skate'owa, więc nie dla mnie. To uwolniło mnie od konieczności sprawdzania, czy faktycznie nie dam rady polubić bohaterów.

Dobra, skoro dyskusja o wartości merytorycznej skończona, to przejdźmy na chwilę do gustów:
Filippiarz napisał/a:
tylko reżyseria dziwaczna


Właśnie - reżyseria. Mógłbyś uściślić co Ci się w niej nie podoba? Mi akurat reżyseria do gustu przypadła - mało która seria ma taką dynamikę, niemalże nie ma dłużyzn, retrospekcje skrojone do niezbędnego minimum. Inna rzecz, że bardzo dużo tu teatralności i kiczu, które nie każdy toleruje - ja lubię, acz nie zawsze i nie każdego rodzaju.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-01-2008, 13:33   

Sky Girls - wiem, już wcześniej zapowiadało się, że to będzie słabizna. No i taką słabizną się okazało. Dno i metr mułu. Loli, Mecha, Pedo, Evo - do koloru i wyboru. Szkoda tylko takich ślicznych egzoszkieletów do tak badziewnego anime.
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 15-01-2008, 13:42   

Grisznak napisał/a:
Evo


Cóż to za nowa groza?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-01-2008, 15:30   

Evangelionopodobne.
Tutaj mamy świat po ataku mechów, który to atak ma się znowu powtórzyć, cztery moe lolitki w mechach (z których jedna jest Niemką). Na dodatek zapożyczeń pośrednich jest tyle, że aż zgroza bierze. Rexaphon zżynał z nieco większą klasą.
Powrót do góry
aiur Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Gru 2007
Status: offline
PostWysłany: 15-01-2008, 19:07   

dobry temat. Jest kilka anime, ktore zbieraja same pozytywne opinie a jakos nie moge ich ogladac dalej niz kilka odcinkow... To by bylo jakos tak:
1. Code Geass (forma nie pasuje do tresci, sztuczni bohaterowie, kiepska fabula, nudne i na dodatek o mechach)
2. Cowboy Bebop (odpadlem przy odcinku gdzie przez 20 minut wszyscy gonia jakiegos psa i to na dodatek z rockowa sciezka dzwiekowa...)
3. Rouruni Kenshin (to ogladalem nawet powyzej 20 odcinka, ale im dalej tym bardziej sie robi durne, dziecinne, przewidywalne i zalosne - mialem nadzieje ze bedzie na odwrot)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3334401
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 15-01-2008, 20:05   

Dyskusja o CG została przeniesiona do tematu o CG.

IKa
Wredna Biurokratka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 15-01-2008, 20:11   

aiur napisał/a:
2. Cowboy Bebop (odpadlem przy odcinku gdzie przez 20 minut wszyscy gonia jakiegos psa i to na dodatek z rockowa sciezka dzwiekowa...)


To dużo sobie nie pooglądałeś. Odpadłeś przy drugim odcinku. Gwoli ścisłości psa gonili tam dokładnie przez 2 minuty, a w ścieżce dźwiękowej nie pojawił się ani jeden rockowy kawałek. Tak, oglądałem CB, tak, dla przypomnienia właśnie obejrzałem ten odcinek po raz kolejny. Co nie zmienia faktu, że CB nie musi Ci się podobać :P

Edit: sprawdziłem jeszcze dokładnie tytułami - podczas tego epka leciały:

Mai Yamane - Want It All Back
Seatbelts - Bad Dog No Biscuits

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
aiur Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Gru 2007
Status: offline
PostWysłany: 16-01-2008, 08:40   

@up: gwoli scislosci gonienie psa to nie jedna scena tylko caly odcinek, a muzyka jest po prostu jakas mieszanka przypominajaca troche rocka. Nie kluc sie na sile...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3334401
nev Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 27 Lis 2007
Status: offline
PostWysłany: 16-01-2008, 11:18   

gonienie psa? o jakim anime my rozmawiamy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 16-01-2008, 11:28   

O Cowboy Bebop, odcinek 2, ściśle rzecz biorąc. Proponowałabym jednak ten wątek zakończyć - temat powstał, żeby napisać, co się nie spodobało, chociaż wszyscy mówili, że powinno się podobać. A jak się nie spodobało, to nie przekonasz, że się spodobało, nie? Więc najwyżej możesz w pamięci zanotować, co sądzisz o czyichś gustach i przejść nad sprawą do porządku dziennego.

On-topic... Hm... O kurczę? A nie, mam coś: Sayonara Zetsubou Sensei. Zanim to ruszyłam, słyszałam peany pochwalne. Od początku mnie nie zachwyciło, a potem zagrzęzło w takim chaosie, że zamieniło się w coś silnie nienadającego się do oglądania. Tak, pewnie napiszę recenzję, żeby było zabawniej, więc resztę zarzutów zostawię sobie w zapasie. Szkoda tylko przepięknej i niebanalnej grafiki i uroczego bohatera, któremu powinni dać lepszą serię.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 21-01-2008, 14:45   

Iriya no sora, Ufi no natsu. Jakos nie zachwycila mnie ta seria. No beznadzienja moze tez nie byla, ale zabraklo tego "czegos". Mialo kilka fajnych motywow
Spoiler: pokaż / ukryj
(amnezja Iriyi, uczucia Akiho i chwiejnosci nastrojow Asaby),
dobra muzyke i historia tez zostala fajnie zamknieta, ale to nadal nie to. Nie bylo zadnego bohatera, ktorego bym polubila.
Powiedzmy tak: anime nie jest zle, ale o wiele gorsze niz sie spodziewalam z recenzji i opini. Ogolnie zawiodlam sie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Konkur Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 20 Sty 2008
Status: offline
PostWysłany: 21-01-2008, 17:15   

Elfen Lied zawiodło mnie całkowicie. Do tego stopnia, że od dwóch lat staram się oglądnąć te kilka odcinków do końca - ale po prostu nie mam siły.
Zacząłem oglądać tę serię, bo zauważylem jej średni rating na anidb (ponad 8) i wyróżnienia AR 2004 w pięciu kategoriach - stwierdziłem wiec, że to nie może być złe. Srogo się jednak zawiodłem. Odcinek po odcinku czekałem aż wydarzy się coś interesującego... i czekałem... i czekałem...
Był fanservice, ale nie oszukujmy się - nie pasował do całosci anime; była krew, ale było jej tak duzo, że od drugiego odcinka nie robiła już żadnego wrażenia i była traktowana jak zbędny element wizualny który tylko przeszkadza w oglądaniu zasłaniając część obrazu; byli bohaterowie, ale nie dało się z nimi utożsamić, czy chociażby w jakimś stopniu do nich się przywiązać...
Ale zawsze oglądam serie do końca i cały czas mam Elfen Lied na dysku, więc może kiedyś się przełamię i oglądnę te trzy pozostałe odcinki do końca...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zubrein Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Lut 2008
Status: offline
PostWysłany: 11-02-2008, 23:27   

Mnie z kolei zawiodło Samurai champloo wszędzie oceny bardzo wysokie itd spodziewałem sie niewiadomo czego a dostalem takiego miłego w odbiorze przeciętniaczka
Następne anime które mnie strasznie zawiodło to Blood+ Początek tego anime był strasznie nudny pużniej było troche lepiej zaczeło sie rozkręcać by puzniej stanąc na pewnym pułapie i stopniowo spadać w dół.Ostatnim Anime które mnie zaczeło odpychać od siebie to Naruto miał być następca Dragon balla itp a wyszedł straszny tasiemiec w którym przez całą serie naliczyłem 2 w miare dobre walki mianowice
Spoiler: pokaż / ukryj
Lee Vs garra oraz Sakura vs Sasori a właściwe ostatnia walka Sakury z lalkami Sasoriego
reszta to zal[/spoiler]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group