FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Prasa: zue wartości z M&A sączą się do mózgów młodzieży!
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-08-2009, 19:57   

Wilku, jako historyk pozwolę sobie przypomnieć, że TVNowskie programy poświęcone mandze i stanowiące zdecydowanie czarny PR wobec niej były dwa. Pierwszy to znany wszystkim odcinek "Uwagi", poświęcony komiksom i cenzurze, gdzie Dragon Ball przedstawiany był jako komiks dla pięciolatków, których zgorszyć niemożebnie miała goła pupa Bulmy. Drugi, relatywnie niedawno wyświetlany odcinek Detektywów pt "Rika i Juki", gdzie dwójka nastoletnich fanek mangi pod wpływem czytanego komiksu popełniała samobójstwa. Ten drugi już nie odbił się takim echem, może dlatego, że:
a) fandom dorósł
b) mangowe media nie publikowały histerycznych artykułów, tak jak drzewiej Kawaii.

A że jest lepiej - ot, wrocławscy mangowcy w "Dzień Dobry TVN" rok temu czy "Wprost" na PierniConie w tym roku. Tylko że pozytywy dostrzegać trudniej.
Przejdź na dół
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 28-08-2009, 20:07   

Grisznak napisał/a:
Drugi, relatywnie niedawno wyświetlany odcinek Detektywów pt "Rika i Juki", gdzie dwójka nastoletnich fanek mangi pod wpływem czytanego komiksu popełniała samobójstwa. Ten drugi już nie odbił się takim echem, może dlatego, że...

To tylko moje przypuszczenia, ale jest duża szansa, że scenariusz tego odcinka powstał na podstawie autentycznej sprawy, również omawianej w "Uwadze". Chodziło o młodą dziewczynę, która popełniła samobójstwo, w sposób bardzo podobny do tego, jaki znajdował się w mandze, którą czytała. Pamiętam, że dziennikarz wymachiwał wtedy przed kamerą tomikiem Hellsinga. Inna sprawa, że podobno w domu różowo nie miała, o czym autorzy programu uczciwie wspomnieli.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 28-08-2009, 20:08   

No właśnie. Czytając ten temat czuję się młodszy o ładnych parę lat, bo zupełnie nie widać po nim, że sytuacja się zmieniła na lepsze. Zresztą Nasz Dziennik to taka sama niszówka jak anime, tylko jego target nie rozrasta się, a stopniowo wymiera.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Asayama Płeć:Mężczyzna
Św. Mikołaj


Dołączył: 21 Maj 2008
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-08-2009, 22:39   

O, rany... Kolejna nawiedzona baba, która krytykuje anime i mangę. Wiadomo, że są gusta i guściki, ale wybacz... Oczywiście ten artykuł jest blizniaczo podobny do tego z Wychowawcy... Z resztą "Nasz Dziennik" to akurat brukowiec pseudokatolicki, popierającej Rydzyka...

Pomijając fakt, że to kolejny "pedagog", która nie wie, że dzieci i młodzież też mają szare komórki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 28-08-2009, 22:51   

Asayama napisał/a:
O, rany... Kolejna nawiedzona baba, która krytykuje anime i mangę. Wiadomo, że są gusta i guściki, ale wybacz...

Czytałeś nie ten artykuł.

Asayama napisał/a:
Pomijając fakt, że to kolejny "pedagog", która nie wie, że dzieci i młodzież też mają szare komórki...

I naprawdę wierzysz, że tych szarych komórek używają w celu odrzucenia z menu pozycji 18+? Zresztą, artykuł jest skierowany raczej do ludzi starszych (np. rodziców), którzy akurat mogą nie wiedzieć, z czym je się część m&a...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-08-2009, 22:56   

Asayama, przeczytaj posty wilka i orka. Naprawdę jest sens traktować hobby tak poważnie?

ps. Jeszcze bardziej niż pojęcia fandomu nie cierpię podziału na "gusta i guściki".
Powrót do góry
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-08-2009, 22:56   

Hisayo napisał/a:
A mnie sie wydaje że to nie chodzi o wiek, tylko o dojrzałość psychiczną.

Jedenastolatka nie moze byc dojrzała psychicznie. I nie wychodzić z argumentem, że przecież w średniowieczu tak za mąż wydawano, bo to o niczym nie świadczy.
Ysengrinn napisał/a:
Osobiście nie bardzo wyobrażam sobie "negatywny odbiór" ze względu na inność rytuału palenia herbaty

Ale to ma sens, u nas jedynym słusznym sposobem jest polska herbata po turecku...
Ysengrinn napisał/a:
jest na nawet niezłym poziomie i wprawdzie zawiera błędy, ale ogólnie widać po nich rzetelną pracę.

Czytaj: czteroletnei dzieci z zapełem studiujące koślawe literki z polskiego wydania DB.
moshi_moshi napisał/a:
Pamiętam, że dziennikarz wymachiwał wtedy przed kamerą tomikiem Hellsinga. Inna sprawa, że podobno w domu różowo nie miała, o czym autorzy programu uczciwie wspomnieli.

Pamiętam tę sprawę i podczas oglądania zastanawiało mnie, czemu to zawiniła manga, a nie pomoc społeczna, szkoła (psycholog powinien tam juz dawno temu interweniować) czy w końcu rodzina. To normalne, że dziecko zagubione i osamotnione ucieka w świat fantastyki...

A oblężenie chyba się powoli kończy. Ostatnio nie było słychac o jakiś atakach na fandom, a przez to sami fani są bardziej otwarci.
Problem w tym, że większośc z nas nie widzi wad anime, a w końcu takowe istnieją i są podstawa do ataków. Tylko poprzez akceptację niedoskonałości naszego hobby będzie można naprawde krytycznie na nie spojrzeć i wdać się w sensowną polemikę z przeciwnikami.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asayama Płeć:Mężczyzna
Św. Mikołaj


Dołączył: 21 Maj 2008
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-08-2009, 19:24   

CainSerafin napisał/a:
Naprawdę jest sens traktować hobby tak poważnie?

A czy ja traktuje to poważnie? Po prostu to kolejny artykuł najeżdżający (lecz czasem ukazuje prawdę) o anime i mandze. Skomentowałem go (krótko, ale jednak) i już.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kouta90 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 29-08-2009, 21:12   

Tego typu wypowiedzi ze strony "dorosłych" to wg mnie albo akt braku zrozumienia i odczucia że młodzież to od M&A żyje we własnym świecie (nawet jeśli to trzeba sobie jakoś osładzać realia) bądź po prostu nie mają już nic do roboty tylko czepiają sie tego czego nie powinni. Taka jest moja opinia pozdrawiam

_________________
MY ANIME LIST
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 29-08-2009, 21:53   

Kouta90 napisał/a:
akt braku zrozumienia i odczucia że młodzież to od M&A żyje we własnym świecie

A może przeciwnie, troski i opieki? Bo czasami nawet ja jestem przekonany, że niektórzy od mangi i anime żyją we własnym świecie.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kouta90 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 29-08-2009, 22:22   

Cytat:
A może przeciwnie, troski i opieki? Bo czasami nawet ja jestem przekonany, że niektórzy od mangi i anime żyją we własnym świecie


Owszem tu możesz mieć częściowo racje. Prawda jest taka, że M&A może mieć inny wpływ na mnie 19 letniego starca a inaczej na 12 letnie dziecko. Obejrzałem już w życiu nie jedno anime i widzę to w ten sposób że rzeczywiście duża część M&A jest przeznaczona dla bardziej "dorosłej" części społeczeństwa. Na jakiej podstawie wysuwam taki wniosek ? ponieważ mają one przeważnie tak skonstruowaną fabułe i sposoby jej interpretacji że pewnych anime wspomniane 12 letnie dziecko by nie zrozumiało, bądź nawet źle by je odebrało. Załóżmy że "dorośli" w pewnym sensie mają racje, bo są M&A które spokojnie sie młodsza młodzież może oglądać a są takie które są dla starszej części młodzieży. Inny motyw to to co Slova powiedziałaś czyli

Cytat:
niektórzy od mangi i anime żyją we własnym świecie.


Tu się zgadzam pod tym względem że w zależności od psychiki i wieku "widza" M&A może spowodować taki efekt. Własny świat, izolacja od społeczeństwa, własny sposób postrzegania świata, ucieczka od rzeczywistości. Wiem bo sam czasami jak sie naoglądam czegoś to odczuwam taki swego rodzaju wstręt do rzeczywistości już nie wspominając o tym że jak już się wciągnę w jakieś anime to dopóki nie obejrzę całego to nie moge się oderwać od ekranu. No ale to tylko przejściowe bo we wtorek zaczyna się szkoła, ostatnia klasa, matura, egzamin zawodowy także musze oczyścić umysł. Pozdrawiam

_________________
MY ANIME LIST
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 29-08-2009, 22:38   

Kouta90 napisał/a:
No ale to tylko przejściowe bo we wtorek zaczyna się szkoła, ostatnia klasa, matura, egzamin zawodowy także musze oczyścić umysł. Pozdrawiam

Same here, Brother.

Jeszcze inna sprawa jest taka, że starsi powinni dzieci przed tą izolacją chronić, a nie przed samymi anime, bo to tylko skutek, a nie przyczyna.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zonk486 Płeć:Mężczyzna
Głupek na wynajem!!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Piotrków Trybunalski
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-08-2009, 22:42   

Cytat:
A mnie sie wydaje że to nie chodzi o wiek, tylko o dojrzałość psychiczną.


Nie mówiąc o przypadkach ekstremalnych to dojrzałość psychiczna występuje wśród ludzi od ok. 25 roku życia lub wyżej, więc jak dla mnie ten argument nie ma znaczenia...

Co do dorosłych, to oni sami często nie wiedzą, co się kryje w tych "dziwnych tytułach napisanych krzaczkami", więc często gadają głupoty. Ja na przykład usłyszałem od rodziców, że mi mózg wypaliło, po tym, jak się dowiedzieli, że oglądam anime, bo stwierdzili, że to są "japońskie bajki dla dzieci".
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1281908
Kouta90 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 29-08-2009, 22:53   

Dla przykładu pozwole sobie przytoczyć przykład z życia wzięty. Otóż wczoraj zakończyłem dotychczasowe odcinki Requiem For The Phantom, dzisiaj zaś spędziłem cały dzień na oglądaniu Kanon (skończyłem jakaś godzine temu). Teraz zaś nie wiem co ze sobą zrobić jak nie mam co oglądać....może to być pewien objaw jakiegoś takiego uzależnienia od uciekania się od rzeczywistości, ale prześpię się i mi przejdzie. Poza tym jak mam co innego na głowie typu szkoła, praca (niestety tylko w wolne dni od szkoły) to nie mam z tym problemu.

_________________
MY ANIME LIST
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 29-08-2009, 23:05   

Kouta90 napisał/a:
Teraz zaś nie wiem co ze sobą zrobić jak nie mam co oglądać....

Wyjdź z domu.
Powaga.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group