FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Prasa: zue wartości z M&A sączą się do mózgów młodzieży!
Wersja do druku
Vivian Płeć:Kobieta
La Fleur du mal


Dołączyła: 27 Lip 2009
Skąd: from Darkness
Status: offline
PostWysłany: 29-08-2009, 23:16   

Kouta90 napisał/a:
Teraz zaś nie wiem co ze sobą zrobić jak nie mam co oglądać....może to być pewien objaw jakiegoś takiego uzależnienia od uciekania się od rzeczywistości, ale prześpię się i mi przejdzie.


Heh najlepsze są przykłady z życia wzięte:P
Ehm hmm hmm no z opisu sytuacji wynika, że może już ciemna strona anime odcisnęła piętno na Twej duszy, hmm być może już nic nie da się zrobić...

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kouta90 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 30-08-2009, 08:56   

Vivian napisał/a:
ciemna strona anime odcisnęła piętno na Twej duszy


Obawiam się że tak może być ;-] Ale potrafie z tym walczyć. Od wtorku szkoła także wszystko co mnie może odwieść od nauki idzie na bok. No jedynie co to będę nowe odcinki Requiem For The Phantom oglądał, jeden na tydzień także będzie dobrze. Pozdrawiam

_________________
MY ANIME LIST
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 31-08-2009, 19:41   

W dzisiejszym numerze tygodnika "Wprost" znajdziecie m.in. tekst pt. "Gra w lolitę". Artykuł ów dotyczy przede wszystkim zjawiska cosplayu jako takiego, zarówno w Polsce jak i na świecie. Autorzy artykuły byli obecnie na Toruńskim Konwencie Miłośników Kultury Japońskiej "PierniCon", toteż cytują wypowiedzi uczestników konwentu, a wśród zdjęć zdobiących artykuł da się także zauważyć te zrobione podczas toruńskiego konwentu.

Artykuł zwraca uwagę nie tylko obiektywnym i fachowym podejściem do tematu. Warto zwrócić uwagę, że autorzy, pisząc o zainteresowaniach fanów, nie pomijają tych mniej chwalebnych, takich jak lolicony i shotacony. Pisząc o cosplayu w Japonii, wspominają także o restauracjach i domach publicznych, których obsługa przebiera się za postaci z mang i anime.
Powrót do góry
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 31-08-2009, 19:45   

skany plox?

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 31-08-2009, 19:57   

Sio do kiosku!
Powrót do góry
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 31-08-2009, 20:44   

Grisznak napisał/a:
Sio do kiosku!

Ewentualnie, jak ja, wydać 66 groszy tutaj i przeczytać. Artykuł niezbyt odkrywczy, ale faktycznie rzeczowy i uczciwy, a i widać, że autorka totalną ignorantką nie jest, tylko podeszła do tematu poważnie i lekcje odrobiła. Co mnie zaskakuje najbardziej to to, że, jak na Pierniku byłem, tak Wprostu nigdzie nie uświadczyłem, nawet z daleka... może w drugim budynku się kręcili, albo byli krótko...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 31-08-2009, 21:39   

Grisznak napisał/a:
Sio do kiosku!

Ale to trzeba z domu wyjść i się ludziom na oczy pokazać i anime wtedy się nie ogląda i Internety nie grają : /

Ten artykuł jest skazany na obiektywizm, ten typ tak ma. Po prostu sprawozdanie.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 31-08-2009, 22:01   

Cytat:
tak Wprostu nigdzie nie uświadczyłem, nawet z daleka... może w drugim budynku się kręcili, albo byli krótko...

Ja uświadczyłem, bo ich wpuszczałem.
Powrót do góry
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 31-08-2009, 23:32   

Na ACP już znalazł się pierwszy Narzekający na artykuł:
Cytat:
Hmm, chodziło mi głównie o to, że ktoś po przeczytaniu jakiegoś artykułu może sobie wkręcić, że każdy fan M&A to pedofil, niebezpieczny zbok itd Chyba nie chcecie być obiektami takich ataków, co ?


ROFTL. Na razie to odosobniony przypadek, ale jak się domyślam takich wypowiedzi będzie więcej. Grisznak wiedział co robi, dodając tego newsa - flejm gwarantowany. No i trzeba będzie za jakiś czas zajrzeć na inne fora, by sprawdzić czy ktoś nie podchwycił tego tematu. Nie wiem czy bardziej mnie śmieszy, czy przeraża możliwość tego co z tym artykułem potrafiłby zrobić zaawansowany troll. W każdym razie - jutro czeka mnie obowiązkowy zakup "Wprost".
Powrót do góry
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-09-2009, 13:11   

Przeczytałęm - na stronie (66gr za ciekawy dla mnie teskt to dobra cena - gratuluję ich podejściu do sprawy). Krótki, bardzo ogólnikowy ale rzetelnie zrobiony.

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-09-2009, 18:50   

No dobrze. Przeczytałem artykuł i w pełni zgadzam się z de99ialem. "Gra w lolitę" jest króciutka, poświęcona niemal wyłącznie cosplayowi (ale o to właśnie chodziło) i nie wyczerpuje tematu, ale nie mam do niej żadnych zastrzeżeń. W każdym razie miło, że ogólnokrajowy magazyn opublikował artykuł poświęcony m&a. Szkoda tylko, że tekst tego typu pojawia się dopiero teraz, pod koniec sezonu konwentowego.
Powrót do góry
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 01-09-2009, 19:07   

CainSerafin napisał/a:
Nie wiem czy bardziej mnie śmieszy, czy przeraża możliwość tego co z tym artykułem potrafiłby zrobić zaawansowany troll.


Zaawansowany troll ze wszystkiego potrafi zrobić mega flame. Niestety. A przytoczony przypadek Zylla to jak dla mnie po prostu resztki syndromu oblężonej twierdzy i przekonania o własnej jelitarności... na szczęście jakiś czas temu już chyba przestało to być powszechne w fandomie.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 01-09-2009, 19:38   

Morg napisał/a:
Grisznak napisał/a:
Sio do kiosku!

Ewentualnie, jak ja, wydać 66 groszy tutaj

Możliwość nr. 3- odwiedzić miejską czytelnię, co nie chwaląc się, uczyniłam. Niestety zapomniałam w czym był rzeczony artykuł, więc z rozpędu przeczytałam dwa konkurencyjne wydawnictwa, zanim dotarłam do meritum.

Artykuł nie zagłębia się w istotę zjawiska, ale pamiętajmy, że skierowany jest on do ludzi którzy o cosplayu nigdy nie słyszeli -trzeba się liczyć z tym, że dziennikarz opisze rzeczy dla osoby nieco zaznajomionej z tematem oczywiste. Ot, ciekawostka, szerzej nie znany sposób spędzania wolnego czasu. W sumie miły, na dłuższą metę niegroźny- ciekawostka dla obu stron barykady.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Linvelin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 30 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 02-11-2009, 20:45   

Jutro na Te Fał Enie w Dzień Dobry TVN będzie coś o mangach, ofc w negatywnym świetle. Mógłby ktoś nagrać, bo moja nagrywarka odmawia współpracy?
W reklamie pokazywali Sailor Mars i gadali cośtam o kształtowaniu seksualności dziecka poprzez oglądane przez niego kreskówki... Może być zabawnie :)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 03-11-2009, 13:53   

Fałszywy alarm.
Załapałem się na końcówkę. Pan seksuolog i gość co gra Jacka w "Klanie" mądrze mówili, że dziecko zazwyczaj nie dostrzega takich rzeczy, tylko rodzice sobie je dopowiadają. Prędzej reakcja rodziców na te sceny gdy akurat dziecko się załapie na coś kontrowersyjnego powoduje, że dziecko baczniej zwraca na nie uwagę. Trochę pośmiali się z tego, że w Wiosce Smerfów jest tylko jedna Smerfetka. Brakowało mi stwierdzenia, ze animacja bywa też robiona dla widza dorosłego (jedynie jakieś przebłyski, że zdarzają się takie mrugnięcia do starszego widza, głównie w Shrekach i tego typu produkcjach). Katarzyna Dowbor stwierdziła, że kreskówki japońskie są głupie i infantylne. Gdybym je znał np. tylko z tego co widziałem na Polonii 1 czy jakichś Dragon Balli (bez urazy DBtardzi) też mógłbym je za takie uznać, więc szczególnie mnie to nie zdziwiło. Wspomnieli jeszcze o potrzebie edukacji seksualnej i chyba że dziecko powinno się stopniowo oswajać z takimi treściami. Nic specjalnego. Chyba, że namiętnie szuka się czegoś o co można by się obrazić.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group