FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
alex Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Sie 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 20-08-2008, 16:02   

Strike Witches 1-6 Szczerze mówiąc tytuł ten ściągnąłem nie wiedząc nic o fabule. Nie jest to anime które poleciłbym komuś obejrzeć. Opowieść osadzona w połowie XXw. To anime nie wyróżnia się niczym ciekawym, no może oprócz tego, że dolna cześć mundurów "wojowniczek" składa się z samych majtek. Opening też mi się nie podoba. Postanowiłem więc po 6 epizodzie rzucić tą serie.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658503
DiziXagi Płeć:Mężczyzna
Zettai Ryouiki


Dołączył: 06 Sie 2007
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 20-08-2008, 17:38   

Aria the * - Koniec, to już koniec.... Całą serie mogę opisać tylko jednym słowem - GENIALNA. Poczynając na bohaterach przez fabułę na grafice kończąc. Przyznam na początku oglądało się ciężko ale z odcinka na odcinek wciągało mnie coraz bardziej. Ta sielankowa i powoli płynąca do przodu akcja, te widoki Neo Venecji, ta muzka, Ci ludzie.... będzie mi tego brakować.
Ostatni odcinek oglądałem ze łzami w oczach, tak wzruszającego zakończenia jeszcze nigdy nie widziałem,
Spoiler: pokaż / ukryj
Akari podczas promocji na Prime - śliczne, Alice odchodząca z pracy - wzruszające.
Jestem wdzięczny twórcą za ukazanie w ostatniej scenie
Spoiler: pokaż / ukryj
Ai jako nowej Pair w Aria Company, a tak przy okazji - Akari z długimi włosami i bardziej dojrzałym wyglądem - aaaaaa... MOE... moe-overflow.

Aria na pewno na długo zapadnie w mojej pamięci, jestem w stanie polecić ją każdemu kto lubi wolne i wzruszające historie o życiu.

Żeby nie było posta "zachwyt only":

Zero no Tsukaima ~Princess no Rondo~ ep 7 - Nareszcie AKCJA, tak akcja, koniec fillerów, koniec ciągłego ecchi-pantsu-ecchi, wreszcie to co w tsukaimie najlepsze... czyli nagłe zwroty akcji.

Spoiler: pokaż / ukryj
Colbert-sensei ŻYJE?? OMG, WTH i LOL... tego się nie spodziewałem.

_________________
There is a god between the over knee socks and miniskirt.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 22-08-2008, 00:29   

krew_na_scianie napisał/a:
Główna bohaterka wyraża właściwie tylko ciągle stan wiecznego zdziwienia.

To chyba naturalna reakcja na gryfy latające po szkole i nieznajomych, którzy oznajmiają ci, że musisz udać się do innego świata ;)

BotI 3 - um... Lockon Stratos jako Shira... Do tego coraz bardziej mieszają w fabule i niestety anime staje się kompletnie niestrawne.

Xamd 5, 6 - Fabularnie nadal dobrze. Aczkolwiek zaczyna mi zalatywać pacyfistycznym smrodkiem. Definitywnie najlepsze fabularnie anime jakie widziałem w tym roku.

Nodame Cantabille - po przeczytaniu mangi (w każdym wypadku tego, co wyszło) zabrałem się za anime. Graficznie bywa słabo, aczkolwiek w większości wypadków klimat mangi jest zachowany. Bardzo dobry dobór głosów (rózne śmieszne okrzyki Nodame są takie jak sobie je wyobrażałem). Oczywiście manga jest dużo dalej. Pomimo dość słabej oprawy mogę szczerze polecić i anime i mangę.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 22-08-2008, 11:43   

xxxHOLiC Kei w całości na jeden rzut, specjalnie czekałam aż całość będzie... Nadal miło, nadal wesoło, ten sam klimat. Niestety wraz z taka sama kreska i animacja. Jeszcze tylko odswieżę ten kawałek mangi i recko nadchodzę! Ciekawe czy doczekamy się kolejnej serii...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shinpū Płeć:Mężczyzna
I'll never pray to God


Dołączył: 26 Mar 2008
Skąd: z Polski
Status: offline
PostWysłany: 23-08-2008, 12:00   

Zipang Seria zaciekawiła mnie głównei ze względu na tematykę - militaria, szczególnie okręty z IIWŚ, i to potraktowane prawie realistycznie. Sam pomysł na fabułę, czyli współczesny okręt przenoszący się w przeszłość nie jest nowy (był już taki film amerykański) jednak sama historia wydaje się dość ciekawa. I tu dochodzimy do największej wady tej serii - opowieść urywa się w momencie kiedy tak naprawdę zaczęło robić bardzo ciekawie. Z drugiej jednak strony autorzy mogą czuć się usprawiedliwieni - ostatatecznie anime zawiera jedynie historie z bodajże 8 tomów wciąż wydawanej mangi (ponad 30 tomów w tej chwili)

Ah! My Goddess niby przesłodzone, niby kolejny idiota (no może nie jest aż taki najgorszy) otoczony wianuszkiem kobie...znaczy się boginek, powolne tempo etc., jednak jest w tej serii "coś" co niepozwala przestać oglądać. Co to jest to "coś" - wciąż nie wiem :)

_________________
Nulla lassitudo impedire officium et fidem debet

Żadne zmęczenie nie powinno przeszkadzać obowiązkowi i wierności.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
8431400
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 23-08-2008, 17:25   

Nogizaka Haruka no Himitsu - 1,2.

Z obowiązku kronikarskiego - bubbles spotted!

Wyobraźcie sobie genshiken-wannabe w wersji moe (BARDZO moe), i z przegięciem w kierunku serii szkolnej... z pozytywów, on nie jest klonem K1, ani otaku... tym razem otaku (a raczej "akiba-kei", bo ten termin jest obecnie mniej obraźliwą a zatem politycznie poprawną metodą określania fanów rysowanego segmentu popkultury) jest ona! :)

...swoją drogą. Czy jeśli oglądając odcinek po pierwszym zdaniu poznaję seiyuu jednej z głównych bohaterek, i potrafię wymienić co najmniej pół tuzina jej ról (Mamiko Noto ...ka-wa-iiii~! *__*), to ...źle? o_O'
Kod:
Rozpoznajesz seiyuu! Otrzymujesz +10 pkt. w rankingu Akiba-kei!

...już w drugim odcinku bohaterowie udają się do Akihabary. Będzie obowiązkowa wizyta w Toranoana (Soto-Kanda 4-3-1, Chiyoda-ku. Otwarte od 10 do 22... ciekawe, nie pomylili nawet numerów pięter z TĄ zawartością) oraz, LOL, w ANIMATE (jest niemal drzwi w drzwi, tuż obok, więc się zgadza. A LOL? Bo ANIMATE to największy w Akihabarze sklep sprzedający BL i rzeczy fujoshi-moe. Gdyby to ON był otaku, poszliby do Gamers...) Na osłodę - wizyta w równie sławnej @home cafe (troszkę przesadzili z tym wejściem... Budynek Mitsuwa, 7 piętro, Soto-Kanda 1-11-4, Chiyoda-ku. Otwarte od 11:30 do 22, ale ostatnie zamówienia są o 21:00. Patrząc na menu na http://www.cafe-athome.com, to nie jest jakoś zabójczo drogo... ale akurat na stronie lepiej oglądnąć web tv... ;3)
Z-z-z-zaraz... czy jeśli potrafię określić branże oraz adresy odwiedzanych sklepów, to ...źle? ~__~''
Kod:
Znasz topografię Akihabary! Otrzymujesz +10 pkt. w rankingu Akiba-kei!

...a przy spacerze (@17:47) z jakiegoś sklepu w tle dolatuje muzyczka, oczywiście - coś znajomego, a konkretnie opening do Ichigo Mashimaro OVA. Pasuje do gustów Haruki...
Eeeeee~to... Czy jeśli potrafię ją zidentyfikować to ...źle? >__<''''
Kod:
Rozpoznajesz piosenki z anime! Otrzymujesz +10 w rankingu Akiba-kei!

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
DiziXagi Płeć:Mężczyzna
Zettai Ryouiki


Dołączył: 06 Sie 2007
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 23-08-2008, 17:52   

wa-totem napisał/a:
Kod:
Rozpoznajesz seiyuu! Otrzymujesz +10 pkt. w rankingu Akiba-kei!

Kod:
Znasz topografię Akihabary! Otrzymujesz +10 pkt. w rankingu Akiba-kei!

Kod:
Rozpoznajesz piosenki z anime! Otrzymujesz +10 w rankingu Akiba-kei!

Wedle twojego systemu mam +20 pkt w rankingu Akiba-kei, Mamiko Noto poznał bym wszędzie a openingi i endingi prawie zawsze uda mi się rozpoznać. Oglądaj dalej, będzie jeszcze kilka innych "smaczków".

Mahou Sensei Negima! Shiroki Tsubasa Ala Alba Pierwsze anime o Negim które mogę nazwać "godnym następcą mangi". Wszystkie poprzednie adaptacje były w jakiś sposób schrzanione, a to fabuła inna, a to zbyt dziecinne tudzież w skrajnych przypadkach tak ecchi że nawet ja łapę się za głowę. Oglądanie tej OVA bez znajomości mangi częściowo mija się z celem, lądujemy w wirze akcji tuż po zakończeniu jednego z większych rozdziałów i bez większych wstępów przeskakujemy do następnego. Dla fanów dziesięcioletniego nauczyciela pozycja obowiązkowa, dla całej reszty - może być, ale IMO lepiej zacząć od mangi.

_________________
There is a god between the over knee socks and miniskirt.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
mikolajp Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 23-08-2008, 23:39   

Macross F, ep 20
Jest ossssstro. Mimo, że przez ostatnie kilka odcinków seria mnie nużyła, to ten epek mi to wszystko wynagrodził. Bardzo, bardzo dobry.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2727785
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-08-2008, 22:43   

Guyver The Bioboosted Armor - 2005.

Od dawna się przymierzałem do serii, w końcu zamiar realizuję.

Następne w kolejce - Macross Zero.

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 25-08-2008, 18:43   

Dałem się namówić, przełamałem swój wrodzony instynkt antystadny i zacząłem oglądać Code Geass. Wytrzymałem tylko do połowy. Nie mam pojęcia, czym ludzie się tak zachwycają w tym anime. Jest porządnie wykonane, fakt, ale zupełnie nie wyróżnia się z tłumu jemu podobnych. Ot, jeszcze jedno anime o perypetiach grupy nastolatków z supermocami, pseudopolityką, mechami i szkołą w tle. Główny bohater też jest mocno przereklamowany.

Ciekawe, ile osób zje mnie za powyższą wypowiedź ;)

W każdym razie, zrezygnowałem z dalszego oglądania CG, a zamiast tego postanowiłem przyjrzeć się niedawno zarekomendowanym mi tytułom. Na pierwszy ogień poszedł Perfect Blue. I dobre to było! Scenariusz był na poziomie - ciekawy, wciągający, do końca pozostawiający w niepewności. Oprawa zaś nieco słabsza, choć wciąż dobra.

Szkoda, że nie zapisałem, kto mi to polecił - wiedziałbym, komu podziękować. I kogo prosić o jeszcze. :)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-08-2008, 19:15   

tilk

Mnóstwo, legion, a ja najpierw :-)

Tez początkowo się nie zachwycałem, ot kolejne anime. Po 45 odcinkach uważam, że to najlepsze anime jakie w życiu oglądałem. Nigdzie indziej nie widziałem takiej nieprzewidywalności i zwrotów akcji. Wytrzymaj chociaż do końca 1 serii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 25-08-2008, 19:26   

Tilk napisał/a:
Ot, jeszcze jedno anime o perypetiach grupy nastolatków z supermocami, pseudopolityką, mechami i szkołą w tle.


To nie jest pseudopolityka, tylko tyle powiem.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Shinpū Płeć:Mężczyzna
I'll never pray to God


Dołączył: 26 Mar 2008
Skąd: z Polski
Status: offline
PostWysłany: 25-08-2008, 23:22   

RahXephon ep 1 -6 mechy?, śpiewające mechy??, mech ze skrzydełkami a`la Asteriks??? Wbrew początkowym obawom ogląda się to całkiem bezboleśnie. Jest sporo akcji zaś sama historia, jak do tej pory, mocno zamotana i tak na dobrą sprawę nie wiadomo jak narazie nic...zobaczymy co będzie dalej...

You`are under arest kolejna nie wygająca komedia, tym razem o policjantkach z drogówki. Co ciekawe samochody, które się pojawiają wyglądają zazwyczaj całkiem dobrze, każdy fan motoryzacji bez trudu rozpozna je - była już m.in. Honda Prelude, Lancia Delta, Honda NSX oraz oczywiście Honda Today, którą poruszają się główne bohaterki.
Postacie nie są w żaden sposób oryginalne ani wyjątkowe. Są za to bardzo sympatyczne i już po paru odcinkach nie sposób ich nie polubić.

_________________
Nulla lassitudo impedire officium et fidem debet

Żadne zmęczenie nie powinno przeszkadzać obowiązkowi i wierności.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
8431400
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-08-2008, 01:50   

tilk napisał/a:
Dałem się namówić, przełamałem swój wrodzony instynkt antystadny i zacząłem oglądać Code Geass. Wytrzymałem tylko do połowy. Nie mam pojęcia, czym ludzie się tak zachwycają w tym anime. Jest porządnie wykonane, fakt, ale zupełnie nie wyróżnia się z tłumu jemu podobnych. Ot, jeszcze jedno anime o perypetiach grupy nastolatków z supermocami, pseudopolityką, mechami i szkołą w tle. Główny bohater też jest mocno przereklamowany.

Ciekawe, ile osób zje mnie za powyższą wypowiedź ;)


Akurat Lulek jest całkiem zjadliwą postacią. A na pewno mało irytującą..na tle reszty.
Ale, na bogów, to miała być seria z realistycznymi mechami, a to co się wyrabia w ostatnich epizodach to chyba już lekka przesada.

Z drugiej beczki - brak subów boli. Ale Macross F sam się broni. 20 epizod ładnie rozpoczyna finał serii. I w końcu mamy trupa. Po czterech miesiącach ==
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-08-2008, 02:01   

Nogizaka Haruka no Himitsu 07 - zdecydowanie najśmieszniejszy odcinek do tej pory, bije na głowę wszystkie poprzednie razem wzięte.

Spoiler: pokaż / ukryj
Pierwszy napad śmiechu na samym początku, kiedy pokazano "tatusia" i oddziały specjalne, następny, kiedy wszystkie trzy panie próbowały od Yuuty wyciągnąć informacje. Kwiknąłem też, kiedy siostra wyskoczyła z kataną, a meido z piłą. No i wejście mamuśki. Wyjątkowo, w przeciwieństwie do haremówek nie raziło mnie zmieszanie, kiedy Haruka prosiła o spanie razem w pokoju.

Tsukaima III 08. Przez większość czasu nic ciekawego, dopiero na końcu zdarzenia wskazujące na to, że fabuła ruszy. A elfy silne są.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group