FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 24, 25, 26  Następny
  Jaką mangę przeczytać? / Przeczytałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-03-2012, 01:42   

NecroMac napisał/a:
Szukam mangi z inteligentną postacią w roli głównego bohatera
Ktoś taki jak Katsuragi Keima (World God Only Knows), Madaraki Fran (Fraken Fran), czy Aida Shizuka (Shinigamisama ni Saigo no Onegai wo). Coś o poważnej tematyce nie bojące się pokazać flaków ala Franken Fran lub Akumetsu, i jak te pozycje z odrobiną humoru.


Berserk
Pluto
Bokurano
Devilman
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-03-2012, 11:28   

Pierwsza seria Bloody Monday, ale TYLKO pierwsza, dalsze nie istnieją. Intelignetni bohaterowie byli też w Hatenkou Yuugi, które niestety jest urwane w najciekawszym momencie, ale i tak warte poznania (i tak, kreska na początku odstrasza, ale później naprawdę się poprawia). Może jeszcze Pandora Hearts z wyjątkowo pokręconą fabułą.

Ewentualnie Hoshi no Samidare, które flaków nie ma, ale jest jednym z najlepszych shounenów jakie czytałam i ma bardzo udanych bohaterów.

Ewentualnie bez inteligentnego bohatera (znaczy głupi nie jest, ale za tytana intelektu też nie uchodzi), ale mroczne, z flakami i okazjonalnym humorem jest Angel Sanctuary.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Solteck Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Mar 2012
Status: offline
PostWysłany: 17-03-2012, 10:01   

Hejka, chcę przeczytać jakaś fajną mangę...
po 1 mają tam dużo strzelać... a po 2 ma być full real :) a nie jakieś rambo, do którego się nie da trafić.
W HSOD fajnie strzelali, tylko że każdy potrafi głupie zombie zastrzelić...
Wolfen crest - masakra w szkole, jak koleś strzelał, to trafiał i bez żadnych ceregieli :) szkoda tylko, że tam nie za często strzelają :( (jak na razie :P jeszcze do końca nie przeczytałem)
Jest może jakaś manga, gdzie Japończycy/albo ktokolwiek inny pojechał na misję pokojową... czy coś takiego by się chciało przeczytać
www.1939.com.pl albo coś w tym klimacie...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 18-03-2012, 17:55   

Solteck napisał/a:
Hejka, chcę przeczytać jakaś fajną mangę...
po 1 mają tam dużo strzelać... a po 2 ma być full real :) a nie jakieś rambo, do którego się nie da trafić.
W HSOD fajnie strzelali, tylko że każdy potrafi głupie zombie zastrzelić...
Wolfen crest - masakra w szkole, jak koleś strzelał, to trafiał i bez żadnych ceregieli :) szkoda tylko, że tam nie za często strzelają :( (jak na razie :P jeszcze do końca nie przeczytałem)
Jest może jakaś manga, gdzie Japończycy/albo ktokolwiek inny pojechał na misję pokojową... czy coś takiego by się chciało przeczytać
www.1939.com.pl albo coś w tym klimacie...


Black Lagoon - okej, bohaterowie zostają rzadko postrzeleni, ale jak zostają to zostają.
Po za tym, jak możesz się przestawić ze strzelania na cięcie, to Berserk, bo Guts obrywa często i gęsto.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Solteck Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Mar 2012
Status: offline
PostWysłany: 19-03-2012, 16:24   

Blacklagoon mi się nie podobał... za bardzo oderwane od rzeczywistości
Helikopter wystrzelał całą amunicję i nic nie trafił, a oni rozwalają helikopter torpedą i idą później chlać :DDD
Gunslinger Girl, Madlax to samo...

Nie wiem czy ktoś czytał książkę pod tytułem "www 1939 com. pl" , było tam trochę pomyłek, ale generalnie klimat wojny był dobry...
I właśnie takiej szukam mangi :)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aino Płeć:Kobieta


Dołączyła: 18 Mar 2012
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 27-03-2012, 17:35   

Do tej pory przeczytałam tylko dziewięć tomów GTO i jakoś nie mogę się zabrać za dziesiąty. Szukam najlepiej krótkiej, już skończonej mangi (może być więcej tytułów niż jeden), niekoniecznie shoujo, ale jeśli już to miło byłoby, gdyby główna bohaterka nie była idiotką ;p Możecie coś polecić? Z góry dziękuję :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lord87 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Mar 2012
Skąd: Chełmno
Status: offline
PostWysłany: 27-03-2012, 17:58   

Aino, Suzukę czytałaś :)

_________________
http://myanimelist.net/profile/Lord87
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
35145009
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 27-03-2012, 18:17   

Aino, z shoujo polecam Shiawase Kissa Sanchoume, Beauty Pop, Bijo ga Yajuu, Bloodhound, Boku wa Pet, Hana no Namae, Nanaco Robin. Z innych mang Angel Sanctuary (i w ogóle twórczość Kaori Yuki), Shinsengumi Imon Peace Maker i kontynuację, czyli Peace Maker Kurogane oraz Carat!

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Aino Płeć:Kobieta


Dołączyła: 18 Mar 2012
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 27-03-2012, 18:28   

Lord87 napisał/a:
Aino, Suzukę czytałaś :)
Nie czytałam jeszcze nic, dlatego chcę się poradzić kogoś mądrzejszego żeby wiedzieć, od czego zacząć ;)

moshi_moshi - dzięki za polecanki! :) Jeśli chodzi o Angel sanctuary to oglądałam anime i mam nadzieję, że manga jest lepsza. Peacemaker kurogane miałam już w planach wcześniej, ale też tylko anime, btw świetny nick ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 27-03-2012, 19:08   

Aino, co do AS - bez porównania! Manga jest rewelacyjna, podczas gdy anime to marne popłuczyny, które nie są nawet wprowadzeniem do historii. Natomiast anime Peacemaker jest fajne, ale i w tym przypadku manga dużo lepsza. I dzękuję. :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-03-2012, 21:30   

Aino napisał/a:
Szukam najlepiej krótkiej, już skończonej mangi

Zdecydowanie Hoshi no Samidare - przesympatyczna seria o ratowaniu świata i zwykłych ludziach zmuszonych do radzenia sobie ze swoimi problemami.

To powiedziawszy może zaproponuję trochę naprawdę krótkich tworów. Na przykład jednotomikowego Azrael's Edge. No i jest jeszcze wesołe Flying Witch. Poza tym widziałam, że podobało ci się anime FMA, a jego autorka ma parę udanych oneshotów na koncie: Souten no Koumori, Stray Dog, Raiden-18 czy ucięte Demons of Shanghai.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Belzenef Płeć:Kobieta
Uhuhuhuhu...


Dołączyła: 28 Mar 2012
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 28-03-2012, 17:06   

Mój drugi post... No dobra prosiłabym o radę... Znacie jakieś dobre oneshoty? Coś w stylu Anya Kouro? Lubię czytać mangę... ale przy dłuższych seriach oczy mnie bolą od siedzenie przy kompie ( wolę tradycyjnie na papierze, w ojczystym języku ). Dlatego możecie coś polecić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 28-03-2012, 23:15   

To zależy o czym...
Osobiście lubię obyczajówki dla facetów:
Polecam serię oneshotów Hirokiego Endo.
Tytuły Toyody Tetsuyi: Goggles, Under Current (jeden tom), Mr. Bojangles
Memories of Emanon
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Belzenef Płeć:Kobieta
Uhuhuhuhu...


Dołączyła: 28 Mar 2012
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 30-03-2012, 18:30   

Nie ma większego znaczenia jaki gaunek, bądź do kogo są skierowane, dzięki za radę : ].
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zantax
Gość
PostWysłany: 20-04-2012, 12:21   

Witam. W sumie dość dawno już nic nie czytałem i pomyślałem, że może warto w pewnym sensie nadrobić zaległości :] Liczę przy tym, że pomoże mi ktoś z wyborem tytułu, bowiem mam przy tym nielichy problem...

No więc zasadniczo myślę, że przeczytałbym sobie jakąś komedię romantyczną 'męskiego typu'. To znaczy bez stada bishonenów i gdzie bardziej chodzi o humor niż zadręczanie czytelnika naciąganymi problemami sercowymi. Jak zwykle ode mnie lista cech, które chciałbym znaleźć w zaproponowanych tytułach i których bynajmniej niechciałbym tam widzieć.

A więc manga musi spełniać następujące wymogi;
-> nie może to być yaoi, shounen-ai, reverse harem ani 'manga z bishonenami',
-> ecchi nie może stanowić głównej treści - ma być tego umiarkowana ilość albo wcale,
-> wątek romantyczny nie może być pełen problemów z tyłka, ma się rozwijać powoli acz sprawnie, a ewentualne problemy lub dramaty muszą być racjonalne,
-> bardzo bym nie chciał by była to seria, na podstawie której nakręcono anime (lub na odwrót). Strasznie nie lubię czytać mangi o tym samym co oglądane przeze mnie wcześniej anime.
-> kreska nie musi być wspaniała, ale musi być przynajmniej 'równa i schludna'
-> wolałbym, by nie była to seria wciąż wychodząca, nie może też zawierać więcej niż kilkanaście tomów o standardowej liczbie stron.

To chyba tyle, a przynajmniej tyle przychodzi mi w tej chwili do głowy. Z góry dziękuję za wszelką udzieloną pomoc :]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 21 z 26 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 24, 25, 26  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group