FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
  Yuri i yaoi - ankieta

Jaki jest Twój stosunek do yuri i yaoi?
MRRRRRRUUUUUU!!!
13%
 13%  [ 17 ]
BŁEEEEEEEEEE!!!
8%
 8%  [ 11 ]
Bo Zegarmistrz ma rower (a mi wszystko jedno - ni ziębi ni grzeje)
25%
 25%  [ 33 ]
Lubię yaoi, toleruję yuri
10%
 10%  [ 13 ]
Lubię yaoi, nie cierpię yuri
8%
 8%  [ 11 ]
Lubię yuri, toleruję yaoi
9%
 9%  [ 12 ]
Lubię yuri, nie trawię yaoi
18%
 18%  [ 24 ]
Toleruję yuri/yaoi, nie znoszę yaoi/yuri
6%
 6%  [ 9 ]
Głosowań: 130
Wszystkich Głosów: 130

Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-03-2009, 16:39   Yuri i yaoi - ankieta

W sumie to ciekawi mnie rozłożenie jenocich gustów, sam jestem zgniłym hipokrytą i wybieram opcję #7. Niestety ankieta może mieć tyko 8 pozycji, więc ostatnie pytanie jest łączone.



Jeśli ktoś wyjedzie z potrzebą tolerancji/nietolerancji dla homoseksualizmu zatłukę kijem od szczotki.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 02-03-2009, 16:47   

Wprawdzie opcja trzecia wydawała się kusząca, jednak jako równie zgniły hipokryta, co Ysen wybieram opcję siódmą. Yuri jednak mnie nie odrzuca na wstępie tak jak yaoi (tu wchodzą w grę głównie względy estetyczne).

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 02-03-2009, 16:55   

A mi to lotto, czyli wybieram opcję trzecią. Chociaż do yaoi mam większe uprzedzenie niż do yuri.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 02-03-2009, 16:57   

A ja zaznaczyłem właśnie trzecią opcję. Jeżeli wątek jest komediowy, to zależy od wykonania, ale zarówno yuri jak i yaoi potrafi być bardzo zabawne. Jeżeli chodzi o wątki niezamierzone, do kwikania, tak samo. Natomiast jeżeli chodzi o stuprocentowo poważne związki bez cienia humoru, to nie podobają mi się takie związki. Ze względów estetycznych byłbym jeszcze skłonny tolerować yuri (yaoi zdecydowanie nie...) ale niestety prawda jest taka, że przez zaangażowanie w takim wątku w pełni an poważnie moja opinia o postaci prawdopodobnie poleci w dół na łeb na szyję.

Kiedy wątek yuri/yaoi jest żartobliwy, to może być dla mnie albo śmieszny, albo neutralny, albo obrzydliwy (oczywiście wszelkie odcienie szarości też bierzemy pod uwagę). Natomiast jeżeli zabierzemy pierwszą kategorię, to dostajemy wątek, który w najlepszym wypadku nie zwróci żadnej uwagi i ma tę małą szansę nic nie popsuć.

Podsumowując: dobremu humorowi bazującemu na yuri/yaoi mówię tak, yuri/yaoi w wydaniu poważnym mówię nie. Natomiast sugestie i wszelkie "puszczanie oka" w stronę widzów traktuję bardzo różnie, zasadniczo w przypadku yuri czasem wychodzi nawet zgrabnie, ze zgrabnym fanserwisem yaoi się nie spotkałem...

A tak poza tym to ankieta jest zua i właśnie po raz trzeci przeczytałem pierwszą opcję jako MERRRRRRRRRRRRUUUUUUU!

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 02-03-2009, 17:16   

A ja właściwie powtórzę to samo co Vodh: nic złego w yuri i yaoi jako takich nie widzę, nie odczuwam wielkiego obrzydzenia w związku z takimi motywami, ale jednocześnie nie wyobrażam sobie tego typu związku w anime oglądanym na poważnie. Bo yuri i yaoi chyba nie potrafi obyć się bez przesadnej egzaltacji (och, ach, zakazana miłość!) i nieuchronnie z tym związanych elementów niezamierzenie komicznych. Choć właściwie z jaojcami nie miałem prawie do czynienia, więc może o czymś nie wiem... Ale oglądane w tym momencie (jestem po 5 odcinku) Antique Bakery (shounen-ai) zdaje się potwierdzać moją opinię: zabawne toto i całkiem przyjemne jako komedia, aczkolwiek kiedy atmosfera robi się poważniejsza, dochodzi do miłosnych wyznań i tym podobnych, wtedy nie potrafię patrzeć na to inaczej niż z przymrużeniem oka (co zresztą zdecydowanie zwiększa przyjemność z seansu).

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 02-03-2009, 17:31   

Dołączam się do kolegów powyżej. Raczej unikam ww. produkcji, bo jeżeli juz mam oglądać jakiś romans, to zwracam uwagę przede wszystkim na realizm. Romanse yaoi/yuri po prostu nie spełniają dla mnie tych kryteriów, czyt. są dla mnie nienaturalne.

Jeżeli już jakieś wątki wystąpią dajmy na to w komedii to nie przeszkadza mi żadna z opcji, bo też podejście na wstępie inne. Jeżeli jednak już zaczynają przesadzać to najpewniej nie jest to pozycja warta uwagi, czyli po prostu nie oglądam.

Poza tym opcja trzecia brzmi co najmniej intrygująco ;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 02-03-2009, 17:42   

unikam takich pozycji, zarówno yuri jak i yaoi mnie odrzuca. Próbowałem oglądać strawberry panic i przepadłem, wywaliłem do kosza. Z podobnego względu porzuciłem Ouran High School Host Club. Gdy to widzę włącza się obrzydzenie, blokada, ctrl+a => del
nie toleruję ani tego ani tego
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-03-2009, 18:04   

Nie cierpię yaoi, a yuri toleruję, chociaż nie przepadam. Wolę hetero pairingi.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-03-2009, 18:04   

Eee... Ouran i yuri/yaoi? Ke? Co najwyżej jaja z tychże.

Ja, jak nietrudno zgadnąć, wybrałem opcję nr siedem. Autor czegoś takiego nie mógł wybrać inaczej.
Powrót do góry
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 02-03-2009, 18:10   

Lesbijki są słodkie. Choć anime mające kręcić się w koło takowego związku jest dla mnie po prostu nudne ;p Jako typowy samiec wybieram typową opcje siódmą.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 02-03-2009, 18:34   

Jak widzę obrazki yaoi z naruto to mam ochotę posłać pod mur tych co to narysowali.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 02-03-2009, 19:31   

Yuuuuuuri gurom!

Żartuję.
Opcja 7.
Yaoi odrzuciło mnie od czasu kiedy połączył mnie pewien projekt internetowy z pewną egzaltowaną yaoistką (nie, nigdy nie spotkałyśmy się w realu). Na nieszczęście panna odczekała aż nie będę mogła zrezygnować i przypuściła atak. Zmasowane yaoi serie, fanarty i fanfiki zapychajace skrzynkę mailową skutecznie zniechęciły mnie do tematu.

Yuri to sprawa nieco skomplikowana. Nigdy nie widywałam żadnego "Yuri hardcore" a jedynie serie gdzie yuri jest albo tematem parodii albo udaje, że go nie ma. Może nie znam sie na intencjach twórców, ale dla mnie w Lady Oscar, Oniisama E czy Marimite a nawet Utenie (nod dobra, serii) par damsko-damskich jako takich dla mnie nie ma.

I jeszcze coś co mnie przeraża: 12 letnie panienki podniecające się hentajami męsko-męskimi.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-03-2009, 19:41   

Ehm... Znaczy Juri/Shiori też "nie ma"? Bo akurat to było raczej oczywiste i dosłowne. Choć w sumie w żadnym momencie nie były parą...

Cytat:
Poza tym opcja trzecia brzmi co najmniej intrygująco ;)


Taka świecka tradycja - każda ankieta na forum uwzględniać winna fakt, że Zegarmistrz ma rower.
Cytat:

A tak poza tym to ankieta jest zua i właśnie po raz trzeci przeczytałem pierwszą opcję jako MERRRRRRRRRRRRUUUUUUU!


Może ja lepiej nie skomentuję...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 02-03-2009, 19:55   

"Bo Zegarmistrz ma rower".

Mnie to rybka, byle było dobre/śmieszne, NIE anatomiczne i miało w sobie coś. Protestuję przeciwko Patosowi, Tragicznym Przeszłościom w ilościach hurtowych w każdym pairingu, czy to homo- czy hetero.
I tak, powiedziała to podobno trzecia (w kolejności) podobno jaoistka Tanuka.

I na litość... Gdzie w Ouranie jest "Typowe" Yaoi?! Wszyscy je oglądający wyraźnie zauważyli, że Ouran polega na nabijaniu się ze schematów shojo...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
demiCanadian Płeć:Mężczyzna
Analogia stosowana.


Dołączył: 22 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 02-03-2009, 20:04   

Toleruję yuri/yaoi, nie znoszę yaoi/yuri
bo nie zrozumiałem tej pozycji

_________________
Kolorowe groszki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7040209
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 5 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group