FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46  Następny
  Kto mi powie... [Manga i Anime]
Wersja do druku
kizvoo
Gość
PostWysłany: 07-11-2013, 18:50   

Czyli jednak jest dziewczyną ale trzyma się tradycji i ubiera się jak chlopak i tak też się zachowuje , zgadza się ?
Przejdź na dół
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 21-11-2013, 02:17   

Owszem. Wydawało mi się, ze było to nawet w którymś z początkowych odcinków wyjaśnione, ale może mylę anime z mangą.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nikodemsky Płeć:Mężczyzna
Beauty of Silence


Dołączył: 28 Sie 2007
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2014, 10:10   Zapytanie o serię Higurashi no Naku Koro ni

Witam,

całkiem niedawno zauważyłem, że są dwie serie oparte na When They Cry i tutaj mam pewien problem,

kilka lat temu oglądałem jedną z tych serii i pamiętam, że była naprawdę interesująca - kojarzę momenty kluczowe, czyli alternatywne rzeczywistości, dziewczynę z niebieskimi włosami, która była swojego typu "wysłannikiem" - i tutaj pytanie, którą z tych dwóch serii mogła to być - zwykła, czy ni Kai?

Obejrzałem pierwszy odcinek ni Kai i zauważyłem już na samym początku powiązania(bynajmniej tak mi się wydawało), czyli detektyw(czy jakiś śledczy z policji, nie pamiętam dokładnie) i przyjazd do starego miasta. W czym rzecz - nie wiem, czy te dwie serie nie są jakoś mocno powiązane ze sobą fabularnie i czy faktycznie zabrałem się za serię, której jeszcze nie oglądałem, czy może robię powtórkę.

Wiem, że pytanie jest dość dziwaczne, nie chciałbym jednak czytać całych recenzji, czy googlować, aby przypadkiem nie trafić na jakieś spoilery, ponieważ nie chciałbym sobie zepsuć serii, którą dobrze wspominam(tematycznie) przed obejrzeniem.

Z góry dziękuję za pomoc.

_________________
http://myanimelist.net/animelist/Nikodemsky
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-01-2014, 11:44   

Scalono do właściwego tematu.


Akurat obie serie są ze sobą mocno powiązane, więc jeśli chcesz oglądać to najlepiej obie. Higurashi no naku Koro ni jest pierwsze i pokazuje głównie alternatywne rzeczywistości kończące się źle i nie wyjaśniając za bardzo widzowi o co chodzi (tzw. Question Arcs), zaś Kai to seria odpowiedzi, gdzie widz dowiaduje się o co w tym wszystkim chodzi.

Generalnie nie ma sensu oglądać tych dwóch serii osobno i nawet jeśli kiedyś widziałeś jedną to teraz najlepiej obejrzeć obie, jeśli chcesz zrozumieć o co w ogóle chodzi w całej historii, bo to po prostu dwie połówki jednej całości.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nikodemsky Płeć:Mężczyzna
Beauty of Silence


Dołączył: 28 Sie 2007
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2014, 18:36   

Tren napisał/a:

Akurat obie serie są ze sobą mocno powiązane, więc jeśli chcesz oglądać to najlepiej obie. Higurashi no naku Koro ni jest pierwsze i pokazuje głównie alternatywne rzeczywistości kończące się źle i nie wyjaśniając za bardzo widzowi o co chodzi (tzw. Question Arcs), zaś Kai to seria odpowiedzi, gdzie widz dowiaduje się o co w tym wszystkim chodzi.

Generalnie nie ma sensu oglądać tych dwóch serii osobno i nawet jeśli kiedyś widziałeś jedną to teraz najlepiej obejrzeć obie, jeśli chcesz zrozumieć o co w ogóle chodzi w całej historii, bo to po prostu dwie połówki jednej całości.


Dziękuję serdecznie, dobrze wiedzieć od czego zacząć.

___________________________

Korzystając jeszcze z okazji chciałbym zapytać o inną rzecz, ostatnio zabrałem się za Log Horizon i bardzo przypadł mi do gustu, postanowiłem obejrzeć coś podobnego i "zakończonego" - znalazłem Sword Art Online - na tanuki widziałem powiązany tytuł Accel World i tutaj mam pytanie, czy są one jakoś ze sobą powiązane? Czy mogę po prostu od razu zacząć od SOA nie bojąc się o braki wątków fabularnych?

_________________
http://myanimelist.net/animelist/Nikodemsky
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-01-2014, 22:08   

Nikodemsky napisał/a:
na tanuki widziałem powiązany tytuł Accel World i tutaj mam pytanie, czy są one jakoś ze sobą powiązane?

Dzieją się w tym samym uniwersum, ale fabularnie nie są ze sobą związane z tego co wiem. Są to dwie kompletnie różne historie z innymi bohaterami i robione tak, że nie wymagają znajomości czegokolwiek innego. Poza tym chronologicznie SAO rozgrywa się przed Accel World, więc tym bardziej nie musisz się martwić.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 08-01-2014, 15:16   

Tren napisał/a:
tym bardziej nie musisz się martwić
A potem możesz w spokoju zająć się tym, czym zajmuje się większość shipperów wśród fanów SAO/AW, zwłaszcza biorąc pod uwagę nowelkowy
Spoiler: pokaż / ukryj
harem ending
- zgadywaniem, kto z kim w SAO jest czyim rodzicem w AW. I po kim protażka (radosne słowotwórstwo! a co) ma sympatię do prosiaczków :3

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Virgil Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 16-01-2014, 16:52   

Hej, szukam listy rekomendacji/polecanych anime, posortowanych sezonami kiedy były emitowane. Chodzi mi o coś w stylu rozpisek by AniChart z działu "Zapowiedzi sezonów" (obrazek, kilka słów o fabule, odpowiednie tagi), tylko zrobione już po zakończeniu sezonu i z dopiskiem czy warto sobie zawracać danym tytułem głowę czy nie. Najbliższe do tego co szukam są listy w stylu anidb albo myanimelist posortowane po dacie zakończenia emisji - tyle że tam ratingi są średnią ocen użytkowników, więc w większości kompletnie bezużyteczne. Ewentualnie mógłby to być jakiś blog, gdzie po zakończeniu serii ktoś zamieszcza swoją opinie o niej - byleby to było w miarę na bieżąco i aktualnie. Japońskiego nie znam więc tylko angielskojęzyczne źródła wchodzą w grę. Ktoś spotkał się kiedyś z czymś takim?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-01-2014, 17:24   

Zwykle bierze się po prostu biorą rozpiskę sezonu i szukają recenzji poszczególnych tytułów. Kwestia jest tego, że rozpiski robią ludzie nie maszyny i zwyczajnie nie ma osoby która obejrzy wszystko. Natomiast gdyby zebrało się więcej osób to najprawdopodobniej skończyłoby się na kłótniach o to, które anime jest dobre i warte obejrzenia, bo każdy ocenia to inaczej. Nie wspominając, że jak niby ocenić sezon, kiedy anime mają różną długość i potrafią być rozciągnięte na kilka sezonów?

Więc serio, lepiej po prostu poszukać recenzji konkretnych tytułów, bo z jednego źródła będziesz i tak miał niepełną opinię.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
hinata
Gość
PostWysłany: 11-02-2014, 16:03   my anime list problem z linkiem aktywacyjnym

Cześć. Mam mały problem.

zakładam konto na my anime list, ale nie kliknęłam w link aktywacyjny od razu, trafił do spamu i po jakimś czasie wiadomość się usunęła.
Teraz gdy próbuję się zalogować, wyskakuje komunikat
This account has not yet authorized their e-mail. Resend e-mail authorization.

Klikam w resent e-mail authorization, a wtedy każe mi się znowu zalogować (a mail nie przychodzi) i gdy się loguję znowu komunikat co wcześniej i tak w kółko.

Pomocy. Jak mam ich poprosić o ponowne wysłanie linka aktywacyjnego lub jakoś to inaczej załatwić?[color=444444][/color]
Powrót do góry
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 11-02-2014, 17:09   

Najprostszym wyjściem byłby chyba założenie nowego konta na inny nick.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ktoś mundry
Gość
PostWysłany: 11-02-2014, 18:24   

Dodać myanimelist.net czy com już nie pamiętam do pożądanych nadawców w skrzynce pocztowej. wtedy filtry antyspamowe przepuszcza każdy list z tej strony. Dodam że czasem filtr potrafi trzymać list ponad tydzień zanim mu odpuści. Skrzynki pocztowe czasem tak mają. Jeżeli nie podałeś tez całkiem poprawnie adresu listy mogą iść w próżnię :]

Jeżeli zależy ci na nicku, możesz napisać do administracji serwera z podanego w formularzu adresu w celu wyjaśnienia sprawy.
Powrót do góry
Dray Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 28 Lut 2014
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2014, 16:01   Kakine Teitoku

No więc... Ostatnio zainteresowałem się postacią jaką jest Kakine Teitoku. Chciał bym wiedzieć na czym dokładnie polega jego moc, wiem że to "Dark matter" jedyne co wiem o jego zdolnościach to że posiada możliwość zrobienia sobie skrzydeł z tej że materii. Jeśli wiecie z łaski swojej wyjaśnijcie mi na czym dokładnie polega jego zdolność i jakich ataków używa (screenem nie pogardzę :3)
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i zainteresowanie się pytankiem c:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 28-02-2014, 17:05   

Seria?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 28-02-2014, 17:27   

Scalono do właściwego tematu. Tren


Osobiście polecałabym po prostu przeczytać nowelki do Indexa i przekonać się samemu (wszystkie tomy które wyszły do tej pory są przetłumaczone i można je bez problemu wyguglać).

Jeśli uznajesz, że to jednak za dużo czytania to pod spoilerem masz opis z wiki.

Spoiler: pokaż / ukryj
Dark Matter (未元物質 (ダークマター) Migen Busshitsu (Dāku Matā)?, lit. "Unknown Matter"), is his esper ability which allows him to create and control an unknown material that he uses to attack. It should be noted that the term "Dark Matter" is not to be confused with the true "Dark Matter" which is among the components of the universe. In addition, 'unknown matter' here does not mean matter that has not been discovered by humans but matter that did not exist until it was created by Teitoku. The material he creates defies the Laws of Physics producing 25,000 different type of energy. It also grants him flight capabilities.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 42 z 46 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group