FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  niepełnosprawni w anime
Wersja do druku
CRASNAL Płeć:Kobieta

Dołączyła: 01 Gru 2010
Status: offline
PostWysłany: 10-12-2010, 11:15   

Pojawił się tu termin serie medyczne z przykładem - Black JAck znacie jakieś inne medyczne serie?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 10-12-2010, 11:20   

Monster, choć to bardziej pod sensację podchodzi. Ogólnie z tematyką medyczną cienko.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Sorento Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Lut 2010
Status: offline
PostWysłany: 14-12-2010, 09:00   

Trigun Vash ma proteze reki ale niepełnosprawnym bym go nie nazwał.

Cowboy Bebob Jet tez posiada proteze reki.

Ale w obu przypadkach nie widać aby ci osobnicy mieli jakieś trudności wynikające z tej przypadłości.


W Bounen no Xamdou siostra Haru jest niepełnosprawna porusza sie o kulach, na skutek wypadku. Jest to jednak postac epizodyczna ale realistycznie oddaje zachowanie osoby niepełnosprawnej, w tych fragmentach w których się pojawia.

zajrzyj też tutaj temat dotyczy niewidomych postaci w anime.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 14-12-2010, 09:15   

CRASNAL napisał/a:
Pojawił się tu termin serie medyczne z przykładem - Black JAck znacie jakieś inne medyczne serie?

Ray the animation, o której też wspominałem wcześniej. Bardzo od biedy jeszcze "Nanako Kaitai Shinsho, bo to medyczne ecchi. Innych nie kojarzę.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
CRASNAL Płeć:Kobieta

Dołączyła: 01 Gru 2010
Status: offline
PostWysłany: 24-03-2011, 21:37   

Witajcie ponownie,
Dzięki Waszej pomocy stworzyłam narzędzie badawcze dotyczące niepełnosprawności w anime. Jest długie, ale tan temat wymaga szerszego kontekstu.Bardzo Was proszę o wypełnienie ankiety - brakuje mi respondentów...

Z góry dziękuję
Oto link do ankiety
http://moje-ankiety.pl/respond-7534.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 24-03-2011, 22:31   

Radziłbym sporządzić inną ankietę. Literówki i błędy w stylu podania dwa razy tego samego tytułu pomijam - rzeczą ludzką jest się mylić. Ale naprawdę nie wiem czy w mojej klasie niepełnosprawny znajdzie chłopaka/dziewczynę czy przyjaciół (nie daj Borze, żeby ankietę wypełniali ludzie, którzy skończyli już szkołę). Ponadto pojawiają się pytania, które wymagają jednoznacznej odpowiedzi na temat, o którym można napisać kilka artykułów i pytania, w których jedyną opcją jest zaznaczenie (prawie-)wszystkich opcji.
Bardzo niewygodne jest też jechanie po liście kilkudziesięciu tytułów i zaznaczanie wybranego typu.

Mimo wszystko wypełniłem.

Nikomu Niepotrzebne Rozmyślania Liścia, Część I:

Spoiler: pokaż / ukryj
Ciekawe czy "znajdzie chłopaka/dziewczynę" jest pisane w kontekście "miłosnym" czy "chamskim". Bo nie wiem czy mam to traktować jako niepełnosprawnego szukającego materiału na randki, czy niewidomego, który ma problemy ze zlokalizowaniem osób naokoło siebie.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 24-03-2011, 22:59   

>Odpowiedź NIE jest OBOWIĄZKOWA

* karnie zaznacza NIE


Oh fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu--------

* dojechawszy do listy dziesiątek serii, znudził się i zamknął okno przeglądarki

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 24-03-2011, 23:01   

Szczerze powiedziawszy, nie dziwię się, że brakuje Ci respondentów. Jak ludzie widzą pytanie z zaznaczaniem wyliczanki pierdyliona przypadkowo wybranych seriali animowanych, które dodatkowo może wnosić coś do tematu co najwyżej przy naciąganiu wyników pod tezę, to odruchowa reakcja polega na zamknięciu danej karty w przeglądarce, żeby nigdy nie wracać do tak kiepsko skonstruowanej ankiety.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-03-2011, 00:28   

Ach, zepsułem ankietę : / nie da się swobodnie przechodzić od strony do strony i przez to niechcący dwie ominąłem...

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 25-03-2011, 10:01   

Dwie tabelki z ponad setką przypadkowych tytułow? Czy promotor/ka widział/a tę ankietę?

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
CRASNAL Płeć:Kobieta

Dołączyła: 01 Gru 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-03-2011, 18:54   

Miałam się nie dac sprowokowac ale... przegięliście
Nie wiem tylko czy odpowiadac Wam imiennie czy ogólnie.
Ale zacznijmy...
Najpierw od słowa Ankieta - badanie sondażowe ilościowe -
- to nie ankietka na gronie czy tu, z trzema pytaniami - czy ty to już widziałeś XDXDXDXD - czy inne głupie znaczki
- Ilościowe - brakuje mi respondentów - bo potrzebuję ich ok 1000 żeby miało to sens - a internet nie jest ich jedynym źródłem.
Więc osoba, która nadmieniła- zepsułem ankietę bo nie wypełniłem strony - jest promilem - więc jest do pominięcia.
Teraz do osoby, która powiedziała takie zdanie odpowiedź NIE jest OBOWIĄZKOWA - Ty mnie szczególnie rozbawiłeś - zastanów się nad dwoma zdaniami "odpowiedź "nie" jest obowiązkowa" i "odpowiedź nie jest obowiązkowa" ? To jest podpowiedź od twórców serwisu - że nie musisz na to pytanie odpowiadac... Ale nie skorzystałeś

Teraz zarzut co do wyliczanki..... To jest lista filmów stworzonych na podstawie 3 miesięcy badań - analizy list popularności, gron fanów, badań w szkołach, myanimelist właśnie osób między 10 a 18 rokiem życia - starsi są grupą dodatkową - nie konieczną - ale uznałam, że może mają jakieś inne ciekawe spostrzeżenia ( w większości ostro się pomyliłam).

Listy są dwie - pierwsza mówi mi o tym które filmy i jak dokładnie widziałeś, druga na ile wzbudziły twoje zainteresowanie - odsyłam do teorii związanych z edukacją medialną i uczeniem się z przekazów medialnych.

Pytanie dotyczące czy znalazłaby chłopaka / dziewczynę - Słodcy moi niedoinformowani - tak się prowadzi badania dystansu społecznego - odsyłam do teorii.

Jedyną słuszną uwagę jaką znalazłam to dotycząca skali - co poprawiłam.

Nie wiem czy wszystko omówiłam

Ale ja już jedną pracę mgr obroniłam na 5. Ta -druga - ma bardzo silną teeroetyczną podbudowę, a nie "bo obejrzałam/ obejrzałam kilka/kilkadziesiąt/kilkaset filmów i już wiem wszystko"...

NO I TRZY WAŻNE UWAGI NA KONIEC:

ANKIETA NIE JEST DLA MNIE ŹRÓDŁEM WIEDZY - O FILMIE, O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI ITD - JEST ŹRÓDŁEM WIEDZY O WASZYCH OPINIACH I W PEWIEN SPOSÓB O WAS

- NIE ZAKŁADAJCIE ŻE ANKIETER JEST OD WAS GŁUPSZY I MNIEJ WIE O SWOIM TEMACIE

ZDOBĄDŹCIE SIĘ NA ODROBINĘ KULTURY W KOMENTARZACH
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-03-2011, 19:22   

CRASNAL napisał/a:
ZDOBĄDŹCIE SIĘ NA ODROBINĘ KULTURY W KOMENTARZACH

Komentarze są nad wyraz kulturalne. Wszyscy w cywilizowany sposób próbują przekazać (tzw. konstruktywna krytyka), że ankieta jest tak zrobiona, że skutecznie odstrasza potencjalnych respondentów. Sama zrezygnowałam z wypełniania, gdy zobaczyłam długaśną listę tytułów. Spójrz na to z perspektywy wypełniającego - to jest ankieta, na którą potrzeba co najmniej godzinę. Mam ciekawsze rzeczy do robienia niż przez godzinę niż próbować sobie przypomnieć czy w danym anime pojawił się niepełnosprawny czy nie. Ankieta jest tak długa, że przeciętny respondent ma małą szansę dotrwać do końca, a to oznacza, że na 1000 wypełnionych ankiet nie masz co liczyć.

Zrozum, że ludzie próbują ci pomóc. Jeśli nie chcesz tej pomocy to trudno. Nie nas to zaboli.

CRASNAL napisał/a:
NIE ZAKŁADAJCIE ŻE ANKIETER JEST OD WAS GŁUPSZY I MNIEJ WIE O SWOIM TEMACIE

A ja proszę o nie zakładanie, że ankietowany jest głupszy od ankietującego. Z góry dziękuję.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 25-03-2011, 19:24   

CRASNAL napisał/a:
- NIE ZAKŁADAJCIE ŻE ANKIETER JEST OD WAS GŁUPSZY I MNIEJ WIE O SWOIM TEMACIE

Przytocz mi słowa którejś z osób powyżej, które wskazywałyby na to, że sugerują swoją wyższość intelektualną nad Tobą.

Radziłbym troszeczkę krytyczniej spojrzeć na siebie i nie mścić się za konstruktywną krytykę skierowaną w Twoją stronę.

CRASNAL napisał/a:
Teraz do osoby, która powiedziała takie zdanie odpowiedź NIE jest OBOWIĄZKOWA - Ty mnie szczególnie rozbawiłeś - zastanów się nad dwoma zdaniami "odpowiedź "nie" jest obowiązkowa" i "odpowiedź nie jest obowiązkowa" ? To jest podpowiedź od twórców serwisu - że nie musisz na to pytanie odpowiadac... Ale nie skorzystałeś

No shit, Sherlock.

CRASNAL napisał/a:
Pytanie dotyczące czy znalazłaby chłopaka / dziewczynę - Słodcy moi niedoinformowani - tak się prowadzi badania dystansu społecznego - odsyłam do teorii.

O ile dobrze pamiętam, ankieta powinna być kierowana do jak najbardziej zróżnicowanej grupy osób. Zamieszczając w pytaniu "klasę", ograniczasz grupę docelową jedynie do uczniów.

CRASNAL napisał/a:
Listy są dwie - pierwsza mówi mi o tym które filmy i jak dokładnie widziałeś, druga na ile wzbudziły twoje zainteresowanie - odsyłam do teorii związanych z edukacją medialną i uczeniem się z przekazów medialnych.

Obie są za długie i niewygodne w użyciu.

CRASNAL napisał/a:
Ale ja już jedną pracę mgr obroniłam na 5.

Gratuluję i życzę powodzenia w obecnej.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
CRASNAL Płeć:Kobieta

Dołączyła: 01 Gru 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-03-2011, 19:54   

Czy masz wgląd we wszystkie pozostawione z tego forum komentarze przy ankietach? Ja mam i wiem czy są kulturalne czy nie

Mnie to nie boli.
Nie chciałam Ci odbierac godziny życia - można było się wylogowac.

Poważne ankiety jak juz mówiłam przewidują wiele przypadków - i często są długie i niestety dośc męczące dla respondenta, który woli mie wszystko na tacy i od razu.

Ankieta której nie musiałaś wypełnic, została zaakceptowana i skrócona do minimum jakiego potrzebuję do wyciągnięcia nie głupich i nie przypadkowych wniosków na temat, który w literaturze fachowej się nie pojawia.

Przyjrzyj się jak wygląda ta "konstruktywna ?" krytyka na forum?
Pomyśl czy określenie - "najgorsza ankieta jaką widziałem" jest konstruktywna. Sprawdź co to słowo znaczy i z czym się wiąże - zanim powiesz.
I raczej ludziom w ten sposób nie pomagaj...

Życzę Ci - jeżeli już dojdziesz do tego etapu studiów konstruktywnych krytyk, tematu równie ciekawego co łatwego - żebyś nie musiała się użerac na forum z młodszą 10lat widownią znającą się na ankietach, niepełnosprawności (i chyba na wszystkim) lepiej.( Ja mając 20 lat nie byłam tak przekonana o swojej nieomylności i nie próbowałam wszystkich pouczac, ale to zdanie mają równiez profesorowie na uczelniach o nowych rocznikach) Wyników na studiach takich jak moje Ci życzę... - wątpię byś miała czym pogardzic

Tę trudną ankietę wypełniła sensownie szkoła podstawowa. (ok 120 uczniów) - bez problemów.
Zostawiając miejsca na komentarze w ankiecie liczyłam się z tym że mogłam coś pominąc, czegoś nie zauważyc - i jak mówię skorzystałam z niektórych uwag.
Większośc jednak nic nie wnosi, cechuje je niestety bezdenna głupota i arogancja.

Takie czasy - łątwiej się na forum rzucac niż wprowadzic sensowne poparte czymś innym niż tylko włąsne przekonanie argumenty.

Umieszczając tu link chciałam zakończyc wątek - żeby pokazac, że praca została sfinalizowana i nie zakładałam go bez sensu.


Nie będę komentowac każdego posta, tylko po to żeby miec przekonanie że to ja powiedziałam ostatnie słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CRASNAL Płeć:Kobieta

Dołączyła: 01 Gru 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-03-2011, 19:58   

Loko nie mogę przytaczac Ci komentarzy zostawionych przy ankietach - to jest niezgodne z etyką prowadzenia badań.
Nie mówię o komentarzach na froum.

Aby wyrażac się kulturalnie nie wystarczy nie używa wulgaryzmów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group