FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  niepełnosprawni w anime
Wersja do druku
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-03-2011, 21:40   

CRASNAL napisał/a:
Częsc moich odpowiedzi ma zadziałac tak jak Wasze komentarze no i tak działa.

Czyli Twoje wypowiedzi również mają na celu sprawienie, żeby ankieta była bardziej przystępna/przejrzysta? Bo nie wiem jak komentarze do ankiety, ale te tutaj nie powinny być moim zdaniem traktowane jako atak i powód do fochania się.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 26-03-2011, 21:44   

CRASNAL napisał/a:
Mam świadomośc Waszej grupowej siły przez internet.

Wypraszam sobie. Grupa to znacznie więcej niż suma jednostek, a my działamy zupełnie indywidualnie i bez koordynacji. Poza tym to Ty wybrałaś Internet jako medium ankiety oraz toczącej się dyskusji, więc słusznie jesteś świadoma.

CRASNAL napisał/a:
No i czytacie bardzo wybiórczo....bardzo

A to nie powinno być zaskoczeniem przy takim doświadczeniu.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CRASNAL Płeć:Kobieta

Dołączyła: 01 Gru 2010
Status: offline
PostWysłany: 26-03-2011, 21:49   

Do Mai chan- sytuacja z upośledzonymi w szkołach nie dotyczy Polski
Samych definicji jest kilka... żadna ankieta ich nie podaje - są w pracy, ale nie w ankiecie. Masz miejsce na komentarz- ale powiem Ci że masz nietypowy problem - patrząc na ogół społeczeństwa - nikt się nad tym nie zastanawia Definicja intuicyjna bardziej przekłąda się na percepcję niż podana
Tak samo jak wypowiedzi - to pytanie jest bezsensowne - dotyczy pytania o to jak koledzy niepełnosprawnych nazywają - chyba nie jesteście w stanie wymyślec tylu określeń.



A co do komentarzy na forum - to napisałam które uważam za głupie czy nie bardzo fair - autorzy się nie bronią - za to maja sztab adwokatów


Ostatnio zmieniony przez CRASNAL dnia 26-03-2011, 21:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 26-03-2011, 21:50   

Generalnie można już chyba uznać możliwość uzyskania bezstronnej odpowiedzi na pytania zadane w ankiecie na tym forum za spaloną. Jeżeli celem miała być grupa wiekowa 10-18, to od samego początku niekoniecznie było to trafione miejsce, zaczynając od podstaw.

btw. przepraszam za pomyłkę przy płci.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CRASNAL Płeć:Kobieta

Dołączyła: 01 Gru 2010
Status: offline
PostWysłany: 26-03-2011, 21:57   

Ja ją tu zamieściłam bo tu ją zaczęłam. Między innymi.
JEst jeszcze inne forum gdzie również zaczynałam badania - w 2008 roku i tam też ją zamieściłam - jesteście grupą dodatkową, ciekawą ze względu na zainteresowania anime manga - znającą temat szerzej, to było ciekawe. Tymczasem zaczeliście zabawę w specjalistów od tematu metodologia i niepełnosprawni...
Właściwie to nadal jest w pewien sposób interesujące.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-03-2011, 00:16   

Mai_chan napisał/a:
ale ja, znając parę osób o częściowym stopniu niepełnosprawności, zwyczajnie wiem, że rzadko kiedy jest to tak proste.

Tym bardziej mieszkając z taką osobą pod jednym dachem (tak, o sobie mówię). I to wcale nie jest częściowa niepełnosprawność, raczej "defekt dożywotni". Niektóre pytania były... kłopotliwe. No bo co z niepełnosprawnymi, którzy nie będą zdolni do JAKIEJKOLWIEK formy życia w społeczeństwie do końca swoich dni? Związek z taką osobą jest gorszy od cyrografu - to dobrowolna deklaracja opieki nad daną osobą aż do końca. Tak, wypiłem trzy piwa i się przechwalam, acz to tylko odnośnie dyskusji. Nigdzie indziej i w żadnym innym wypadku tego nie przytaczam.
CRASNAL napisał/a:
(również z ciężkim przypadkiem autyzmu)





CRASNAL napisał/a:
Kwestia promila dotyczyła tekstu Slova Ach, zepsułem ankietę : /

No ale ja serio nie zrobiłem tego umyślnie... fakt jest, że do ankiety podszedłem DWA RAZY. za pierwszym razem przy kończeniu 5. strony koledzy wyciągnęli mnie na piwo. Potem niechcący odświeżyłem stronę, co automatycznie spowodowało przejście do następnej... Proszę mnie nie winić za "zabezpieczenia" systemu.

CRASNAL napisał/a:
To że zajmuję się tym tematem 5 lat -znaczy niepełnosprawnością - to znaczy tylko tyle że zdaję soie sprawę z puli związanych zagadnień

To w takim razie, skoro już się licytujemy, to mój staż to 11 lat (w maju, pierwszego). Dalej uważasz, że moje zdanie to promil?

CRASNAL napisał/a:
Do Mai chan- sytuacja z upośledzonymi w szkołach nie dotyczy Polski

A, że się tak wyrażę, kogo, do cholery? Ugandy? Gwadelupy? Dajesz ankietę, która nie dotyczy Polski, polskim uczniom? To jaki w tym sens? Bo, sory, ale ogólnych dla "Europy" wyników w ten sposób nie osiągniesz, zbyt mała skala...

CRASNAL napisał/a:
Tymczasem zaczeliście zabawę w specjalistów od tematu metodologia i niepełnosprawni...

Sugerowanie, że zdanie osoby nie będącej specjalistą, ale widzącej oczywiste błędy, można zignorować. Tak samo sugerowanie, że nikt z forumowiczów nie ma doświadczenia z niepełnosprawnymi.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CRASNAL Płeć:Kobieta

Dołączyła: 01 Gru 2010
Status: offline
PostWysłany: 27-03-2011, 10:25   

Ja nie sugeruję że nikt nie ma doświadczenia, mówię tylko że nie zakładajcie że za pracę wzięłam się z przypadku, nic o tum nie wiem i teraz będziecie mnie nauuczac


Ankieta dotyczy Polski
Ja mówię o przykładzie który podawałam Mai chan - że na świecie jesr różnie... nie da się podac wszystkich definicji i rozwiązań w pedagogice specjalnej. OBOP jak cię pyta o coś czego nie rozumiesz też CI tego nie wyjaśnia.


No a promil właśnie się na tym powiedziałąbym zasadza - w badaniach ilościowych - jak by nie było -im większa grupa tym zdanie - największego specjalisty mniej ważne w masie...To i wada i zaleta pod pewnym kątem
Chciaż moja odpowiedź raczej dotyczyłą dośc złośliwie Twojego komentarza - ach zepsułem ankietę- jakby było się czym popisywac



To że ktoś ma problem z napisaniem wprost że by się nie związał z osobą niepełnosprawną - to też no mały procent odpowiedzi...
Po to zostawiłam miejsce na komentarz przy pytaniu... żebyś mógł napisać - to zależyod stopnia i rodzaju niepełnosprawności- i tak jest w porządku. Uwierz mało osób które nic z niepełnosprawnymi nie ma wspólnego się waha przed odpowiedzią, a głównym źródłem wiedzy jest telewizja....
Jeżeli chodzi o szkoły to też jest tak że do masowych szkół u nas nie mogą chodzic dzieci upośledzone w stopniu średnim czy głębokim więc nie o nich pytanie...

Ale i nie tu problem- więcej osób zaznacza- nie znalazłby kolegów w mojej klasie - niepełnosprawnych nazywamy np Kulasy albo nie powinno się pisać jak
Problem badawczy nie jest w Waszych opiniach nie patrzcie na nie tylko przez osobiste doświadczenie - to nie jakościowe badania.
Może jak ta dyskusja tak daleko zaszłą to jak skończę badania to Wam przedstawię wyniki... albo cała pracę
Slovo -świat nie jest taki dobry jak myślisz widocznie- mało kto chce niepełnosprawnego w szkole a co dopiero w związku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 27-03-2011, 11:52   

Jeżeli sytuacja niepełnosprawnych w szkołach nie dotyczy Polski, to przyznaję, że zaczynam wątpić. Nie słyszałaś o klasach integracyjnych? Tak, wiem, że takich klas jest niewiele, niemniej jednak istnieją. W Polsce.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 27-03-2011, 12:00   

Mai_chan napisał/a:
Nie słyszałaś o klasach integracyjnych? Tak, wiem, że takich klas jest niewiele, niemniej jednak istnieją. W Polsce.

This. Sam chodziłem do gimnazjum gdzie mieściła się bursa dla osób niepełnosprawnych i w każdej klasie była przynajmniej jedna taka osoba.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-03-2011, 12:44   

Keii napisał/a:
Mai_chan napisał/a:
Nie słyszałaś o klasach integracyjnych? Tak, wiem, że takich klas jest niewiele, niemniej jednak istnieją. W Polsce.

This. Sam chodziłem do gimnazjum gdzie mieściła się bursa dla osób niepełnosprawnych i w każdej klasie była przynajmniej jedna taka osoba.

Thirded, takie klasy istnieją i działają, moja własna matka uczy w gimnazjum, które takowe klasy posiada.

Może to mylne wrażenie, ale wygląda to cokolwiek, jakbyś pisała ankietę z zamysłem "ludzie i tak nie rozumieją niepełnosprawności, więc po co dawać pytania rozróżniające jej rodzaje skoro ankietowani i tak są za durni, by je rozróżnić". Możliwe, że się mylę. Ankiety nie mogę już podejrzeć, więc muszę się podpierać tym co mówią inni, ale jeśli nie ma w niej podstawowego rozróżnienia na niepełnosprawność fizyczną i umysłową to ja wątpie w jej wartość badawczą.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 27-03-2011, 13:16   

Moje uwagi:
- literówki w pytaniach
- lista anime jest tak koszmarnie długa (i zgadzam się z przedmówcami, sprawia wrażenie mocno losowej), że Bakemonogatari, Kara no Kyoukai, Gintama zaplątały się 2 razy
Niestety przy drugiej liście sobie odpuściłem, za długa.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 27-03-2011, 13:26   

(Z ankiety widziałem tylko pierwszą stronę, po czym systemowi odbiło i twierdzi że nie mogę jej wypełnić ponownie)

Widzę w tym temacie jeden dość poważny problem - dyskutujemy o ankiecie, która ma zostać wykorzystana w jakiejś pracy magisterskiej, nie wiemy natomiast co i na jakiej podstawie chcesz z niej wyciągnąć. Bez tych informacji mój zdrowy rozsądek każe mi wątpić w jakość wyników, chociażby ze względu na pytania dotyczące niepełnosprawności i brak jej jasnej definicji*. Możliwe, że w tym konkretnym przypadku nie jest ona wymagana, jeśli tak jest - zaczyna mieć to trochę więcej sensu.

* Brak definicji, czyli opieramy się na intuicyjnym rozumieniu pojęcia, ale w dowolnych badaniach niepełnosprawność należy już jasno określić, inaczej interpretacja wyników nie ma żadnego sensu. Jedyne wyjście to oparcie się na innych badaniach, z których wynika, jak jest ona rozumiana w społeczeństwie. To natomiast wymaga odpowiedniego dopasowania struktury grup badawczych, czyli spełnienia masy założeń dotyczących zmiennych i udowodnienia, że różnice w rozkładach są nieistotne statystycznie. Na oko wyjdzie z tego cała strona obliczeń mająca na celu udowodnienie, że chodzi o taką a nie inną definicję.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-03-2011, 15:25   

CRASNAL napisał/a:
Slovo -świat nie jest taki dobry jak myślisz widocznie- mało kto chce niepełnosprawnego w szkole a co dopiero w związku

Akurat o tym nie musisz mnie uświadamiać.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CRASNAL Płeć:Kobieta

Dołączyła: 01 Gru 2010
Status: offline
PostWysłany: 27-03-2011, 18:55   

Dobra mi się znudziło...
notorycznie nie czytacie całych postów, wyciągacie z nich dziwne wnioski, albo czytacie bez zrozumienia zrobilliście sobie z tego wątku arenę.
Wasza sprawa, wasza arena, wasze forum
Poza tym w tygodniu nie będę miała już tyle czasu na odpowiadanie w tak żywo toczącej się dyskusji...

Mai chan - nie zrozumiałaś - wiem jak wyglądają i szkoły specjalne i integracyjne i wiem czym jest edukacja włączająca (to nie to samo co integracja) i indywidualny tok - który ma np większośc dzieci przewlekle chorych (bo to się też zalicza do niepełnosprawności - tzw somatycznej).

Do klas integracyjnych przyjmowane są dzieci, dla których minimum programowe jest do ogarnięcia. Tymczasem np Włoski system edukacji i amerykański w niektórych stanach ma inne podejście i dzieci chodzą do swoich rejonowych szkół. W stanach jest to tzw normalizacja - i wozi się do szkół dzieci nawet cięzko upośledzone umysłowo - na rehabilitację w ich szkole.

Literówki jak znajduję to na bierząco poprawiam. Narzędzie (tzn ankieta) było już kilkakrotnie przystosowywane do różnych form przekazu i mogą się z tego brac tego typu błędy.

Co do podejrzeń że nie poradzę sobie z metodologią - nie przejmuj się - właśnie na wcześniejszych badaniach się opieram - i moje przewidywania co do wyników okazały się nad wyraz słuszne - z czego się cieszę. Grupa z forum też w rezultacie od średniej nie odbiega.

Typów niepełnosprawności nie wprowadzę. Powody są trzy:

- dla dzieci to nie jest konieczne- tylko komplikuje sprawę na ich etapie wiedzy to bardzo jasne kto jest niepełnosprawny kto nie i jak się na niego mówi (to już wiem z tych badań)

- gdyby tam były - zawsze można dodac jesczze jakiś - chocby różne "ciężkości" MPD (w czym celowałoby to forum jak się zdaje)

- chodzi mi o definicję intuicyjna - każdy ją ma - jest różna w różnych krajach (np w Japonii długo liczyło się jąkanie), zależy od wykształcenia, ale głównie od edukacji, Jak ktoś chce byc dokłądny to niech korzysta z WHO - jest jedna definicja która nie wymienia schorzeń - i tak niepełnosprawnośc widzi większośc osób, na niej też oparte są praca i badania.
Japonia np wymieniała niepełnosprawności w definicji - no i autyzm się nie załapał - przez co ograniczono świadczenia dla tych osób.

Co do pytania czy znalazłaby chłopaka dziewczynę czy przyjaciół w klasie- zauważcie to nie jest pytanie bezpośrednio do was- tylko czy uważasz że taką osobę zaakceptowałoby twoje środowisko. W tym kontekście nawet dsświadczenie nie wiele zmienia

O przypadkowości listy już mówiłam - i to co Tobie się wydaje - nie ma znaczenia, bo Ci się wydaje. Lista nie dośc że nie jest przypadkowa to nawet ma nieprzypadkową kolejności widac to w wynikach.

Mam wrażenie że i tak nikt tu stanowiska nie zmieni. Tym bardziej że argumenty się powtarzają - a moich nie czytacie/ słuchacie/ rozumiecie niepotrzene skreślic

Slovo - jeżeli wiesz jak jest na świecie i pytam czy uważasz czy w Twojej klasie osoba niepełnosprawna znalazłaby chłopaka/ dziewczynę - masz wątpliwości - to z wiarą w ludzi nie jest u Ciebie jeszcze tak żle.
Z danych 1/3 ojców opuszcza rodzinę w której rodzi się niepełnosprawne dziecko. 1/3 oddala się i ucieka w pracę hobby. Małżeństwa rozpadają się gdy jedno z małżonków ulega wypadkowi i ląduje na wózku.

Zostawiam maila jakby ktoś miał osobiście ochotę sprawdzac jak sobie radzę z za trudną ankieta i pracą crasnal@o2.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 27-03-2011, 20:58   

CRASNAL napisał/a:
Lista nie dośc że nie jest przypadkowa to nawet ma nieprzypadkową kolejności widac to w wynikach.

I nieprzypadkowo tytuły się powtarzają? :)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group