FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  niepełnosprawni w anime
Wersja do druku
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-03-2011, 19:59   

Wywyższanie się ponad osoby, które chciały pomóc wypełniając ankietę jest na pewno bardzo dobrym sposobem na zjednanie ich sobie.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
CRASNAL Płeć:Kobieta

Dołączyła: 01 Gru 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-03-2011, 20:02   

"O ile dobrze pamiętam, ankieta powinna być kierowana do jak najbardziej zróżnicowanej grupy osób. Zamieszczając w pytaniu "klasę", ograniczasz grupę docelową jedynie do uczniów."

To zależy jaka ankieta. Grupą docelową są uczniowie. Dorośli to tylko grupa dodatkowa- nie mogę zmienic dla nich narzędzia zupełnie - bo nie dało by się porównac.

Ale klasę jakąs wszyscy mieli i dorosły potrafi się do tego odnieśc

EDIT. Ja nie chce sobie nikogo zjednac.
Nie będę zabiegac o żadne wasze względy - nie ten etap.
To normalna reakcja każdego forum - zawsze są takie osoby które nie wytrzymają i ... napiszą kilka głupot.

A prawda jest taka że im więcej się ze mną spieracie tym mam więcej respondentów - bo w tych czasach "nie ważne co o Tobie mówią ważne że mówią"

EDIT 2. Chyba rzeczywiście nie mam co robic...

Ale zauwazyłam także że osoby które mi naprawdę pomogły, kiedy zaczynałam konstruowac ankietę się nie wypowiadają.
Za to forumowi zadymiarze - którzy z tym projektem nie mieli nic wspólnego bardzo chętnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-03-2011, 20:24   

Scalono posty. Na przyszłość proszę używać opcji "edytuj", a nie tworzyć rząd posów.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 26-03-2011, 14:47   

Mimo całej mojej sympatii wobec ludzi prowadzących wywiad środowiskowy, o tyle odpadłem na wyliczance tytułów anime - nie będzie ci łatwo znaleźć korespondentów na tak czasochłonne badanie.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 26-03-2011, 17:09   

Costly napisał/a:
Mimo całej mojej sympatii wobec ludzi prowadzących wywiad środowiskowy, o tyle odpadłem na wyliczance tytułów anime - nie będzie ci łatwo znaleźć korespondentów na tak czasochłonne badanie.

A ja tam dałem radę. Poza tym (z przymrużeniem oka) w życiu można dostać jeszcze większe kłody pod nogi.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
randomowy lurker
Gość
PostWysłany: 26-03-2011, 17:35   

Cytat:
A prawda jest taka że im więcej się ze mną spieracie tym mam więcej respondentów - bo w tych czasach "nie ważne co o Tobie mówią ważne że mówią"

Przez ten kulturalny mini flame na forum otworzyłem tą ankietę zobaczyć o co ludzie tak się bulwersują :D I na złość złorzeczącym wypełniłem ją, ale faktycznie strasznie nudna. Później dawałem odpowiedzi na szybko zaznaczając, nie zastanawiając się dłużej nad poszczególnymi tytułami.
Powrót do góry
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 26-03-2011, 17:43   

Ło matko, ale drama.

Przyznam się, wypełniałem ankietę po dwóch piwach, przez to niechcący przeskoczyłem dwie strony, do których nie mogłem powrócić. I chyba tylko przez dwa piwa miałem chęć do przebierania w seriach, gdzie na większość odpowiedzi nie mogą być jednoznaczne, albo pytania, gdzie trzeba samemu coś wpisać.

Ale to nie jest najgorsze. Najciekawsze było to, że musiałem posiłkować się moją listą ocen anime z tanuki, inaczej bym tego nie dał rady wypełnić.

Crasnal, masz dziwaczne podejście. WYMAGASZ od ludzi HONOROWEGO wypełnienia ankiety, na którą trzeba naprawdę poświęcić kupę czasu, podczas gdy większość społeczeństwa ma awersję nawet do dwóch pytań z automatu po zakończeniu konsultacji w jakiejś telefonicznej pomocy technicznej. My wiemy, że rzetelna ankieta musi być długa. To wcale jednak nie oznacza, że jest dobra, co więcej wcale nie przekonuje do jej wypełnienia.

CRASNAL napisał/a:
żebyś nie musiała się użerac na forum z młodszą 10lat widownią znającą się na ankietach, niepełnosprawnośc

Nie chcę nic mówić, ale primo - generalizujesz i to strasznie, sprowadzając wszystkich fanów anime do stereotypu nastolatka, secundo - obawiam się, że sporo użytkowników mogłoby także Tobie wypomnieć niedostatek kilku lat. A poza tym młodszy także ma swoje zdanie.
A poza tym stwierdzanie faktu to nie pouczanie. Ankieta jest długa - to fakt. Ludziom nie będzie się chciało jej wypełniać - to także fakt. Wymaga przebicia się przez dwie długie listy tytułów - następny fakt. Wątpię w to, że wypełni ją 1000 osób - to już moja opinia.

Cytat:
Tę trudną ankietę wypełniła sensownie szkoła podstawowa

Ankieta w szkole podstawowej.
"Dzieci, przyszła pani z ankietą"
"Huuuura, godzina matmy z bani".
Dzieciaki zajmowałyby się wszystkim, byleby tylko nie robić tego, po co są w szkole. My, siedząc przed komputerem, często będąc studentami z ograniczonym czasem wolnym, często zrobilibyśmy wszystko, byleby tylko nie zajmować się niepotrzebnymi sprawami. I nie udowadniaj, że tak nie jest, bo tylko udowodnisz, że "zapomniał wół jak to cielęciem był".

CRASNAL napisał/a:
Takie czasy - łątwiej się na forum rzucac niż wprowadzic sensowne poparte czymś innym niż tylko włąsne przekonanie argumenty.

Cholera, nie cierpię forumowych nagonek, sam padałem ich ofiarą, ale tutaj muszę się przyłączyć do reszty i napisać, że chwilowo Ty się rzucasz.

CRASNAL napisał/a:
To zależy jaka ankieta. Grupą docelową są uczniowie. Dorośli to tylko grupa dodatkowa- nie mogę zmienic dla nich narzędzia zupełnie - bo nie dało by się porównac.

No widzisz, masz więc pretensje, że studenci (bo to tutaj większość) nie chcą wypełniać ankiety da uczniów podstawówek/gimnazjów/liceów.

CRASNAL napisał/a:
Ale zauwazyłam także że osoby które mi naprawdę pomogły, kiedy zaczynałam konstruowac ankietę się nie wypowiadają.

Za długo, by streszczać, oni albo rzadko postują, albo już nie postują.

I, jako ankieterka, powinnaś wyciągnąć wnioski z naszych opinii... W końcu nie ankieta jest ważna, a osoby, która mają ją wypełnić.

Edit:

Gość napisał/a:
Później dawałem odpowiedzi na szybko zaznaczając, nie zastanawiając się dłużej nad poszczególnymi tytułami.

THIS.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 26-03-2011, 17:45   

Szkoda, że serwis zezwala na wypełnienie ankiety z jednego IP tylko raz, bo u mnie już ktoś to zrobił i nawet nie moge zobaczyć, o co cały rwetes, nie mówiąc o wypełnieniu. ;]
On the other hand...

CRASNAL napisał/a:
nie mogę przytaczac Ci komentarzy zostawionych przy ankietach - to jest niezgodne z etyką prowadzenia badań.

Wygodne politycznie. Rozumiem, że w komentarzach posypały się zatem same zgryźliwe uwagi, które dotknęły Twojego ego. Go on then, nikt siłą nie trzyma, nikt się nie popłacze.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 26-03-2011, 20:10   

Osobiście największy problem mam z brakiem definicji osoby niepełnosprawnej. Czy mówimy o niepełnosprawnych ruchowo? O głuchoniemych? A może o niepełnosprawnych umysłowo? Tak, to robi różnicę, całkiem dużą. Jeśli ktoś nie chodzi, to jedynym problemem jest konieczność dostosowania infrastruktury, ewentualnie przeniesienia kumpla z miejsca na miejsce. Nie mam z tym najmniejszego problemu. W przypadku upośledzenia umysłowego (silnego) mówienie o tym, czy ja albo ktoś z mojej klasy chciałby mieć takiego chłopaka... No właśnie. Ja wiem, że poprawność polityczna nakazywałaby nie zwracać uwagi na takie "drobiazgi", w praktyce jednak byłabym głupia nie dostrzegając tych różnic. Dzieci mogą nie zwracać uwagi na takie rzeczy, ale ja, znając parę osób o częściowym stopniu niepełnosprawności, zwyczajnie wiem, że rzadko kiedy jest to tak proste.

Także, nadal uważam, że te sążniste tabelki są bez sensu, a skala w drugiej jest co najmniej podejrzana.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 26-03-2011, 20:45   

O, polejcie Mai_chan, mądrze gada.

Mówiąc że jestem osobą z jakimś większym doświadczeniem w tym temacie sączyłbym głupoty, ale fakt faktem, z przynajmniej jedną takową grupą mam kontakt codziennie, to jest z osobami niesłyszącymi. Zresztą, jak pewna część osób na forum wie obok mojej podstawowej profesji jestem również początkującym tłumaczem systemowym (to jest tłumaczem systemu językowo-migowego, takiej zoptymalizowanej pod kątem polskiej gramatyki wersji języka migowego). Tak więc arogancko przypisując sobie jakieś pojęcie o temacie poprę przedmówczynię z całą mocą - narzekano wcześniej na brak konstruktywnych uwag do ankiety, tutaj jest podana bardzo słuszna.

Ludzie z którymi mam kontakt są rozdzieleni jedną racjonalną barierą od reszty społeczeństwa - barierą komunikacyjną. Dalsze bariery mają już charakter zdecydowanie mniej racjonalny - to jest dystans budowany przez uprzedzenia, problemy z samooceną czy też pewna tendencja osób niesłyszących do lękliwego podejścia do ludzi słyszących. Tak więc przy takowym związku (to jest osoby słyszącej i niesłyszącej) jedyną realną barierą do pokonania jest bariera językowa. Dalej pozostaje już tylko kwestia radzenia sobie z tą irracjonalną częścią barier, gdzie przy tym wszystko jest w rękach samych ludzi. Przy widzianych przeze mnie przypadkach bariery te okazywały się kruche jak zamki z piasku - pary tego typu zawsze składały się z ludzi od początku posiadających wolę przełamania tych barier i wytrwale w tym trwały. Bez takiej postawy zapewne nie daliby rady nic rozpocząć. Wbrew pozorom takie rzeczy skłaniają do myślenia całkiem skutecznie, tacy ludzie zazwyczaj już wiedzą na co się zdecydowali.

Natomiast jeżeli w grę wchodzi schorzenie mentalne, to już wyobrazić sobie mogę dużo więcej problemów - zaczynając od podstawowego, czyli na ile strony mogą sobie ufać. Czy ta osoba na pewno rozumie powagę własnych słów, działań, uczuć? Efektów jakie mogą przynieść? Nie znam sam z doświadczenia żadnego takiego związku, więc mogę tylko domniemać, ale to nawet bez głębszego wnikania jest cholernie trudna sytuacja, na tyle trudna, że bariery o których mogłem mówić przy swoim gronie stają się śmieszne i niezbyt istotne. Zgłębiając to zagadnienie na poważnie obraz może się już tylko zaostrzać.

O ile trochę późno już na zmiany w ankiecie, skoro mówisz, że wypełniło ją wiele osób, o tyle na pewno dla dobra twojej pracy przydałaby się refleksja na ten temat. Co byś nie narzekał, że nic konstruktywnego nie powiedziano ;)

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CRASNAL Płeć:Kobieta

Dołączyła: 01 Gru 2010
Status: offline
PostWysłany: 26-03-2011, 20:58   

O dobrze, że się odezwałaś w sprawie skali Mai chan - bo ten komentarz bardzo mi pomógł.
Wprawdzie badanie nie wymaga dokładnej klasyfikacji - wystarczy mi ocena szkolna - ale nigdy nie zwróciłam uwagi że ona nie ma środka. A ze środkiem będzie lepiej pewne rzeczy obrazowac

A teraz popatrzcie na swoje wypowiedzi te z forum - pojawiły się przed moim pierwszym postem:
"Ciekawe czy "znajdzie chłopaka/dziewczynę" jest pisane w kontekście "miłosnym" czy "chamskim". Bo nie wiem czy mam to traktować jako niepełnosprawnego szukającego materiału na randki, czy niewidomego, który ma problemy ze zlokalizowaniem osób naokoło siebie. "

"Tak ludzie widzą pytanie z zaznaczaniem wyliczanki pierdyliona przypadkowo wybranych seriali animowanych, które dodatkowo może wnosić coś do tematu co najwyżej przy naciąganiu wyników pod tezę, to odruchowa reakcja polega na zamknięciu danej karty w przeglądarce, żeby nigdy nie wracać do tak kiepsko skonstruowanej ankiety"

"Dwie tabelki z ponad setką przypadkowych tytułow? Czy promotor/ka widział/a tę ankietę?"

Uczniowie wypełniają ankietę również z domów.

Jak już powiedziałam - nie zacytuję komentarzy z badań bo jakieś zasady trzeba miec - i tak mnie nauczono - oryginały ankiet są tylko dla mnie.
Ale możecie sobie sami odpowiedziec - każdy sam czy były "konstruktywne" np

A to też do Mai chan - mam za sobą sporo praktyk z niepełnosprawnymi i przewlekle chorymi - naprawdę sporo (również z ciężkim przypadkiem autyzmu). Badanie dystansu to nie badanie poprawności politycznej. Odpowiedz sobie na pytanie czy zaakceptowałabyś niepełnosprawnego - nawet niewidomego chłopaka (a to najmniej zmieniająca stosunki społeczne niepełnosprawnośc) i daruj sobie poprawnośc - dla różnych krajów jest bardzo różna (są takie gdzie ciężko upośledzeni umysłowo są włączani do normalnych klas w takich proporcjach jak występują w społeczeństwie ) żadna odpowiedz w ankiecie nie jest dobra czy zła - to nie test tylko badanie opinii - posługujesz się w jego trakcie taką definicją niepełnosprawności ,jak w życiu - jej też Ci nikt przed wyjściem z domu nie podaje - a reagowac musisz.


Osz ... NIE JESTEM FACETEM...

Refleksja przekracza objętośc ankiety około 10 krotnie. Ja naprawdę zajmuję się tym tematem min 5 lat



A średnio to ankieta zajęła Wam 15-20 min

Co do tabel - nie wszystko w zyciu da się zrobic szybko i zabawnie... niestety
Tabelki zawierają - co już mówiłam najpopularniejsze filmy wśród osób między 10 a 18 rokiem życia i filmy o których wiem że występuje tam osoba niepełnosprawna i odgrywają ważną rolę - ma z tego wyniknąc lista popularności filmów z niepełnosprawnymi - patrz ocena - ile osób spotkała się z tym filmem - wielkośc zjawiska wśród innych. Nie może byc krótsza - bo lista ma min 25 pozycji.
Druga lista - różnicuje filmy polskie i japońskie - mało kto reksiowi daje 6. A zainteresowanie znowu przekłada się na wpływ. Oceniacie tyle filmów ile widzieliście - resztę można zostawic pustą... to że Wy widzieliście większośc sprawia że tabelki są dłuższe zwykly respondent zna ok 15. Ale jak mówiłam dorośli to grupa dodatkowa - ciekawa ale dodatkowa


Nie znam innego ankietera który by się tak tłumaczył ze swojej pracy, ale mam dziś dobry humor po przeglądzie anime
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
peregrinus Płeć:Mężczyzna
wol(no/ny) myśliciel


Dołączył: 15 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 26-03-2011, 21:24   

CRASNAL napisał/a:

Ale zauwazyłam także że osoby które mi naprawdę pomogły, kiedy zaczynałam konstruowac ankietę się nie wypowiadają.

Nie, nie twierdzę, iż pomogłem, aczkolwiek się starałem w miarę możliwości, a dokładniej czasu.

Cytat:
Więc osoba, która nadmieniła- zepsułem ankietę bo nie wypełniłem strony - jest promilem - więc jest do pominięcia.

Ok, ja rozumiem, ale nie wolno nazywać osoby promilem, nawet studenci socjologii to wiedzą, co najwyżej głos, opinię, nie człowieka(!), w szczególności konkretnego. Może to moje zboczenie, ale o ile sformułowanie " 1 człowiek stanowi 1 procent ludzi" zniosę, to "jesteś procentem, jesteś do pominięcia", na dodatek o osobi, która chciała pomóc już nie.

Cytat:
Życzę Ci - jeżeli już dojdziesz do tego etapu studiów konstruktywnych krytyk, tematu równie ciekawego co łatwego - żebyś nie musiała się użerac na forum z młodszą 10lat widownią znającą się na ankietach, niepełnosprawności (i chyba na wszystkim) lepiej.( Ja mając 20 lat nie byłam tak przekonana o swojej nieomylności i nie próbowałam wszystkich pouczac, ale to zdanie mają równiez profesorowie na uczelniach o nowych rocznikach) Wyników na studiach takich jak moje Ci życzę... - wątpię byś miała czym pogardzic

Ta wypowiedź raczej nie dowodzi twej dojrzałości, chyba domyślasz się dlaczego, więc odpuszczę sobie "konstruktywną krytykę".

CRASNAL napisał/a:
A prawda jest taka że im więcej się ze mną spieracie tym mam więcej respondentów - bo w tych czasach "nie ważne co o Tobie mówią ważne że mówią"

Z tego co mnie uczono, poza pewnymi szczególnymi sytuacjami, ankieta (nie mówię o jej temacie, tylko formie) nie powinna wywoływać zbędnych emocji jeszcze przed jej wypełnieniem, chyba nie muszę pisać dlaczego, więc zbytnio bym się nie cieszył.

Ja osobiście doszedłem do 3 strony ankiety, niestety nie dysponuję odpowiednią ilością czasu do jej wypełnienia (a próbowałem, bo chciałem pomóc), dlatego cieszę się, iż mój głos nie jest potrzebny skoro za stary jestem (przynajmniej duchem jestem jeszcze młody, no prawie).
I tak btw, jak się pisze na forum to trzeba się spodziewać krytyki.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 26-03-2011, 21:28   

CRASNAL napisał/a:
Jak już powiedziałam - nie zacytuję komentarzy z badań bo jakieś zasady trzeba miec - i tak mnie nauczono - oryginały ankiet są tylko dla mnie.
Ale możecie sobie sami odpowiedziec - każdy sam czy były "konstruktywne" np

O tak, chwila, tylko znajdę moją kryształową kulę... Szlag! Zostawiłem w Łodzi.

CRASNAL napisał/a:
Ja naprawdę zajmuję się tym tematem min 5 lat

To, co się ciśnie na klawisze, skrócę do "fajnie". Sama sobie odpowiedz co to znaczy. >]

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CRASNAL Płeć:Kobieta

Dołączyła: 01 Gru 2010
Status: offline
PostWysłany: 26-03-2011, 21:35   

Kwestia promila dotyczyła tekstu Slova Ach, zepsułem ankietę : / ...itd... również przed pierwszym moim komentarzem - jakie komentarze taka odpowiedź...

Mam świadomośc Waszej grupowej siły przez internet. Częsc moich odpowiedzi ma zadziałac tak jak Wasze komentarze no i tak działa.

A co do niewzbudzania emocji - są tematy które w każdym badaniu wzbudzają emocje... a tu emocje raczej wzbudza to że śmiem miec inne zdanie niż forumowicze i że się ośmielam go bronic

I mam w ten weekend trochę czasu o zwykle nie mam go na pisanie wypracowań na forum.

No i czytacie bardzo wybiórczo....bardzo

To że zajmuję się tym tematem 5 lat -znaczy niepełnosprawnością - to znaczy tylko tyle że zdaję soie sprawę z puli związanych zagadnień

MaM pytanie co to jest? >] ?? mam jakieś przypuszczenia ale nie wiem dokładnie


Ostatnio zmieniony przez CRASNAL dnia 26-03-2011, 21:41, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 26-03-2011, 21:40   

Widzisz, problem polega na tym, że definicja niepełnosprawnego jest bardzo szeroka. Facet bez ręki - jasne. Na wózku - jasne. Głuchoniemy - byłoby ciężko. Upośledzony umysłowo - no freakin' way. To miałam na myśli mówiąc o potrzebie podania definicji. Moja odpowiedź zależy od rodzaju i stopnia niepełnosprawności. Przykro mi, tak już mam, że staram się nie postrzegać świata w sposób zero-jedynkowy ;) Jako dodatkowy wtręt dodam, że jestem mocno sceptyczna w kwestii umieszczania osób upośledzonych umysłowo w klasach szkolnych - w tej chwili chyba żadna polska szkoła nie ma wystarczających warunków aby zapewnić odpowiednią opiekę i odpowiedni rozwój zarówno dzieciom upośledzonym, jak i zdrowym.

Także - nie wątpię, że masz doświadczenie w pracy z niepełnosprawnymi, czepiam się tylko ankiety, która moim zdaniem jest nie do końca sensownie skonstruowana ;) (choć nie tak, żeby zupełnie sensu nie miała)

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group