FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
Madt Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Lis 2013
Skąd: Krk
Status: offline
PostWysłany: 15-12-2013, 01:37   

Sebaar napisał/a:
Chyba Ergo Proxy może tu pasować.


W sumie to już dość dawno miałem zabrać się za Ergo Proxy, ale kompletnie zapomniałem o tym anime. Dzięki za przypomnienie. ;) Ktoś jeszcze coś poleci?
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 15-12-2013, 02:12   

Madt, od razu powiem, że nie oglądałam Cassherna, więc moja sugestia może być nietrafiona bo nie mam pojęcia jaki toto miało klimat. W związku z tym podam dużo rzeczy, z nadzieją, że może któraś przypasuje do cokolwiek ogólnego opisu z twojego postu.

Z rzeczy ponuro-melancholijnych nasuwa mi się Fantastic Children, poza tym możesz spróbować Ghost in the Shell które jest trochę mniej melancholijne, ale za to ma wymagany setting.

Z rzeczy bez przyszłościowego świata, ale dobrym nastrojem jest jeszcze:
Princess Tutu, gdzie nie należy zniechęcać gołym opisem fabuły, bo całość jest naprawdę klimatyczna i nie brak w niej ponurości.
Kara no Kyoukai - seria która w zasadzie jedzie na nastrojowości i przepięknej grafice
Uchouten Kazoku - żywiołowa, ale momentami mocno melancholijna historia rodziny jenotów.
Noir - to anime akurat się cokolwiek postarzało, więc nie jestem pewna czy ci przypadnie do gustu.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ar^t
Gość
PostWysłany: 15-12-2013, 04:09   

Madt: Kaiba ale uwaga na kreskę.
Powrót do góry
Madt Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Lis 2013
Skąd: Krk
Status: offline
PostWysłany: 15-12-2013, 11:15   

Dzięki, będzie co oglądać podczas zbliżającej się świątecznej przerwy. ;)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-12-2013, 14:26   

Tren, nawet nie jest blisko :P
Chocaż z Fantastic Children można by załapać się na mentalny charakter fnału. Ja bym powiedział Terra E.. Chociaż najwięcej osób na anime-planet typuje właśnie Ergo Proxy, Kiba, Kino i Triguna.
Ergo dostaje chyba niesamowity bust za ilość rdzi i brudu, podobny w obydwu seriach. Oraz wykorzystanie maszyn w miejscu ludzi, bez jakichkolwiek zmian fabularnych, fakt w casshernie proporcje są odwrócone ale...
Rozwijając drzewko z punktu Ergo Proxy wychwycimy jeszcze Darker Than Black, Witch Hunter Robin, Lain i Texhnolyze (to drugie znacznie ciemniejsze i mniej filozoficzne)
Now and Then, Here and There było by ciekawym "zapomninym" tytułem
No i do poczytania Gunm oryginal i zamiast ostatniego tomiku Last Odrder.

Jeżeli liczba tytułów przeraża, mogę podać więcej, było nie grzebać w moim ogródko :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
K.R Płeć:Mężczyzna
ja też

Dołączył: 28 Lis 2013
Status: offline
PostWysłany: 15-12-2013, 14:38   

a dla kogoś na kim Durarara!! zrobiło duże wrażenie możecie coś polecić ? Baccano oglądałem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7770651
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 15-12-2013, 15:14   

K.R napisał/a:
a dla kogoś na kim Durarara!! zrobiło duże wrażenie możecie coś polecić ? Baccano oglądałem

Ciężko bez uściślenia co dokładnie ci się podobało i czego oczekujesz. Jak już mam typować, to może Darker than Black, Higashi no Eden i (naciągane, bo naciągane) Fate/Zero.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
K.R Płeć:Mężczyzna
ja też

Dołączył: 28 Lis 2013
Status: offline
PostWysłany: 15-12-2013, 16:09   

fleischman napisał/a:
co dokładnie ci się podobało i czego oczekujesz.

No ogólnie to szukam tytułu który nie stroni od akcji , ciekawej fabuły . Ogólnie Gatunek: Kryminały/zagadki/tajemnice raczej bez nadprzyrodzonych wątków bardziej wolałbym wątek miłosny niż kosmiczny :P . W każdym razie dzieki właśnie sprawdzam to co podałeś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7770651
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 15-12-2013, 20:20   

No to dość trudne wymagania, bo przeważnie jeśli jest akcja i zagadki, to jest też motyw nadprzyrodzony. Już tak działa anime :D Wątku nadprzyrodzonego nie ma w Higashi no Eden, ale nie ma akcji w znaczeniu mordobicie, choć nie można narzekać na nudę, bo główny bohater i jego historia są bardzo przyjemnie zakręcone. Fate/Zero i Darker than Black mają dużo akcji i bardzo dobrą fabułę, ale też mocny wątek nadprzyrodzony, więc nic z tego nie trafia idealnie w potrzeby, ale jakoś nic innego mi nie przychodzi do głowy i mimo wszystko serie są warte obejrzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 17-12-2013, 10:20   

Wiele osób typuje Bakemonogatari do podobnych. Może coś w tym jest, poza myciem zębów.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 17-12-2013, 10:28   

Ale mycie zębów dopiero w Nisemonogatari, wiec do tego daleka droga. A w obecnym sezonie ilość akcji sukcesywnie podąża do zera, wiec to jeszcze inna bestia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 17-12-2013, 12:56   

Madt, zdecydowanie polecałbym wspomniany przez kokodina Now and Then, Here and There, który wcześniej tak bez przekonania zasugerowano. Dodaję więc temu mocy: przebije Casshern Sins na głowę.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Madt Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Lis 2013
Skąd: Krk
Status: offline
PostWysłany: 18-12-2013, 13:16   

Dzięki za sporą listę poleconych tytułów. Anime Now and Then, Here and There już obejrzałem kilka miesięcy temu. Faktycznie, pod względem klimatu, było w jakimś stopniu podobne do Cassherna, zapomniałem je wymienić w pierwszym poście. ;) Aktualnie jestem w trakcie seansu Terra e..., nie do końca o to mi chodziło. Jest to bardziej przygodowa space opera, a wolałbym coś spokojniejszego, o czym jednak nie wspomniałem... ale i tak mnie wciągnęło i już jestem przy końcówce serii. :D
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
peregrinus Płeć:Mężczyzna
wol(no/ny) myśliciel


Dołączył: 15 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 18-12-2013, 23:31   

Madt napisał/a:
Jest to bardziej przygodowa space opera, a wolałbym coś spokojniejszego, o czym jednak nie wspomniałem...


Co prawda to też space opera, ale Crest of the Stars i dalszy ciąg, czyli Seikai no Senki spełniają wymóg spokojnej, miejscami lekko melancholijnej serii. A do tego też są bardzo dobre.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 19-12-2013, 10:01   

Cytat:
Jest to bardziej przygodowa space opera, a wolałbym coś spokojniejszego, o czym jednak nie wspomniałem... ale i tak mnie wciągnęło i już jestem przy końcówce serii. :D

W takim razie idealnym wyborem będzie film Galaxy Express 999.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 75 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group