FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 90, 91, 92 ... 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-12-2014, 23:18   

Seller napisał/a:
w 2 chodziło mi o przygodowe anime, a nie kryminalne.
I wszelkie komedie odpadają, bo totalnie nie rozumiem japońskiego humoru i tylko mnie on denerwuje.
Ecchi tez nie lubię, bo anime oglądam dla fabuły, nie dla erotyki (od tego sa inne filmy).

A więc powtórzę, że Crest of the stars, Michiko to Hachin, Utena

Seller napisał/a:
wszystko już chyba oglądałem, a to co zostało to komedyjki.

Futakoi Alternative widziałeś?

Daerian napisał/a:
Mam wrażenie, że nie czytałeś listy.

Też tak zauważyłem. Odniosłem wrażenie, że nie ważne, co napiszemy, z góry i tak nie pasuje. Gdybyś napisał, co nie pasuje w danym tytule, to byśmy w końcu coś znaleźli. Lubimy takie wyzwania ; )

Rzuć okiem na Dunbine, Ideona, SPT Layzner.

Do 3. punktu zobacz Red Line.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hanako Płeć:Kobieta

Dołączyła: 24 Lis 2014
Status: offline
PostWysłany: 05-12-2014, 10:44   

Czy ktoś mógłby mi polecieć jakaś głupkowatą komedię:)? Może być bez fabuły:D Coś w stylu Yondemasuyo, Azazelsan albo Ishida to Asakura:) Z góry dziękuję!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-12-2014, 12:06   

Gintama? Wiem że troszki inny kaliber, ale w zasadzie humor klozetowy jest. Ilość odcinków.. to można w każdej chwili przestać oglądać. Niemniej podane dwa tytuły to chyba komedie border line H poza byciem głupawymi
Z nieco mniej kolzetowych głupawych ecchiowatych komedii można brać
sora no otoshimono lub baka no test to shoukanjuu
A prawdziwe głupawe komedie to wachlarz w zasadzie od Paniponi Dash do Nichijou, Iką Musume poganiając.

ps zawsze mogę wyciągnąć coś starszego :P

edit 2 beelzebub
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Seller Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Wrz 2012
Status: offline
PostWysłany: 05-12-2014, 21:28   

Daerian napisał/a:

Mam wrażenie, że nie czytałeś listy.

Czytałem, już wyjaśniam

Baccano- pogubiłem się w tym anime już przy drugim odcinku
Durarara!!- wg tanuki to kryminał, a mnie takowe nudzą
Darker than Black - mam wrażenie, że to jakieś mroczne anime. Przynajmniej wnioskuje z opisów w sieci
Fate/Stay Night UBW od ufotable- pod wpływem tej propozycji dziś wpadłem na pomysł spojrzeć na wcześniejsze Fate/Stay Night i w sumie jak na razie mi sie podoba.
Kaze no Yojimbo- kryminał
Persona 4 The Animation- komedia, japoński humor mi nie leży więc komedii unikam.
Witch Hunter Robin- trochę nie jestem pewien czy nie jest dla mnie za mroczna, ale pewnie presadzam. Inna obawa wynika z faktu, że to shounen (jakoś nic z tej kategorii mi się nie spodobało), ale w sumie jeśli to coś jak Fate/stay night to może jednak ma szansę mi się spodobać. Więc pewnie spróbuje.

Bo generalnie wcześniej wszystkie tytuły wydawały mi się nie na miejscu, albo mnie nie za bardzo przekonywały, ale jak zobaczyłem, że Fate/Stay Night mi się podoba to po nowe Fate też sięgnę i pewnie też spróbuje Witch Hunter Robin.

Dziękuje za pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-12-2014, 22:59   

Żeby się nie kłócić, powiem tylko, że gatunki na tanukach, czy gdziekolwiek indziej to pewne subiektywne widełki. Nie zawsze dany tytuł jest klasyfikowany w ten sam sposób na różnych stronach lub nawet przez różnych recenzentów.

A co do Baccano, owszem , pokręcone jak Suzumiya, lub Higurashi, fabularna układanka. Historia w każdym odcinku rozwija się dla każdej postaci z osobna. A że postaci jest koło 20-ki ... zanim połączy się o w całość mija trochę czasu i łączy się z Durrarrarą :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-12-2014, 23:05   

Seller napisał/a:
czy nie jest dla mnie za mroczna,

Może się takowe okazać.


Seller napisał/a:
Inna obawa wynika z faktu, że to shounen

ke? Jeśli to prawda, to jestem wielce zaskoczony, zupełnie nieshounenowa tematyka i konstrukcja fabuły.

Nie napisałeś nadal nic odnośnie Futakoi ALternative, a to idealnie pasuje do wytycznych z pierwszego paragrafu.


kokodin napisał/a:
gatunki na tanukach, czy gdziekolwiek indziej to pewne subiektywne widełki.

Gatunki to nie to samo, co grupa docelowa. Ale i tak ściemniasz, bo te są na tanuki dobierane na podstawie pierwowzoru. Nic nikt nie poradzi an to, że Kuroshit to shounen, bo ukazywał się w shounenowym magazynie.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-12-2014, 23:20   

Nie chodzi mi o to aby obalać lub naginać typowo japońskie targetowe gatunki, ale o te dodatkowe nasze jak kryminał itp bo to akurat na niektóre tytuły można naciągnąć lub pominąć . Chodziło mi tylko o to, żeby nikogo nie zdziwiło kompletnie inne zestawienie tagów na innej stronie z recenzjami lub listingu. Szczególnie z tytułami na pograniczu.

Edit
Dla przykładu Durararara czy jak mu tam ma tagi
Action,
Social Media,
Violence,
Supernatural
i nic o kryminale

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 06-12-2014, 00:50   

Hanako napisał/a:
Czy ktoś mógłby mi polecieć jakaś głupkowatą komedię:)? Może być bez fabuły:D Coś w stylu Yondemasuyo, Azazelsan albo Ishida to Asakura:) Z góry dziękuję!

Coś z tego może się nadać zależnie od gustu:
Abenobashi Mahou Shoutengai - z jednej strony radosna głupkowata komedia, ale ma też później bardzo poważny wątek, uwaga
Carnival Phantasm - jeśli znasz dzieła Type-Moon (Tsukihime, Fate)
Danshi Koukousei no Nichijou
Haiyore! Nyaruko-san
Ixion Saga: Dimension Transfer
Kore wa Zombie Desuka?
Kyouran Kazoku Nikki
Nichijou

Seller napisał/a:

Durarara!!- wg tanuki to kryminał, a mnie takowe nudzą

Żaden kryminał...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Hanako Płeć:Kobieta

Dołączyła: 24 Lis 2014
Status: offline
PostWysłany: 08-12-2014, 16:32   

O te tytuły: Danshi Koukousei no Nichijou i Nichijou też widziałam:) A co do reszty, to na pewno przejrzę:) Dziękuję za pomoc^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Seller Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Wrz 2012
Status: offline
PostWysłany: 09-12-2014, 10:28   

fleischman napisał/a:

Do sprawdzenia, bo niektóre punkty niekoniecznie muszą pasować i mocno naciągam tu termin "anime przygodowe": Cowboy Bebop, Kino no Tabi, Bounen no Xamdou, Higashi no Eden, Steins;Gate, Gurren Legann (to jest głębsze i ciekawsze, niż humorystyczna i mocno przesadzona otoczka mogłaby wskazywać. Szczególnie w drugiej części), Tiger & Bunny (to nie jest zwykłe anime o superbohaterach). Można jeszcze zerknąć na Last Exile, Ergo Proxy...


Dzięki za przypomnienie o Ergo Proxy. Ostatnio spróbowałem ponownie i jest to kawał świetnego anime.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-12-2014, 18:44   

Czuję się ponownie zignorowany.

powtórzę więc.


Seller napisał/a:
1.W stylu clannad i kanon
-bez głupkowatego humoru
-gdzie historia ma porządne i logiczne zakończenie
-gdzie są ciekawe postaci
-gdzie jest jeden facet i kilka kobiet albo jeden facet i dwie kobiety
-gdzie historia jest ciekawa w miarę od początku
-chodzi mi o anime dla facetów, a nie takie dla kobiet czy małych dziewczynek

Futakoi Alternative

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
panthalasa
Gość
PostWysłany: 13-12-2014, 20:49   

A ja szukam jakiegoś oldschoolowego sf, czegoś typu Cowboy Bebop czy Trigun. Tylko żeby nie leżało nawet obok żadnego ecchi czy haremów, bo nie trawię. Może być mniej lub bardziej ambitne, chętnie przyjmę wszystkie propozycje.
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-12-2014, 08:54   

Było by fajnie gdyby te myśl trochę rozwinąć.

1 czy to ma być oldschoolowe w sensie bycia starym anime, czy w sensie wizualnym i fabularnym a może być nowsze?

2 Jakich elementów sf oczekujesz? Statki kosmiczne, podróżowane z miejsca na miejsce akcji. lub akcja na innej planecie. roboty, cyborgi, gwiezdne wojny czy jeszcze czegoś innegi?

Dodam jeszcze, że system rekomendacji z mojego listingu, do podanych tytułów praktycznie nie przyporządkowuje żadnych tytułów sf.

Od siebie polecił bym Armitage III ova i Armitage III dual matrix film. Jedno jako smaczek z oldschoolowych czasów, drugie jako pokazówka jak by to mogło wyglądać dzisiaj zrobione.
Poza tym Z.O.E. Dolores I i priquel (żeby zrozumieć finał) A z zupełnie oldschoolowych tytułów sf można popatrzeć na serie filmów Gall Force (oczywiście sf to jedyna wspólna cecha do bibopa) lub Bubblegum Crisys

(ps jestem chory więc mogę nieco pleść głupoty)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
panthalasa
Gość
PostWysłany: 14-12-2014, 16:32   

Okej, w takim razie nieco się rozwinę.

ad 1. Raczej w sensie wizualnym i fabularnym. Rok wydania nie ma dla mnie znaczenia. Głównie na klimacie najbardziej mi zależy. Jeżeli dodatkowo będzie brudno, pustynnie, lekko w klimatach post-apo to już w ogóle byłabym wniebowzięta. Jakiś space western byłby fajny (o ile istnieje :P)

ad 2. Cokolwiek. Z sf lubię wszystko bez ograniczeń, więc nie mam szczególnych wytycznych. Chociaż aktualnie mam ochotę na coś w stylu innych planet, mniej na cyborgi czy inne mechy (ale jak nie teraz to kiedyś na pewno obejrzę, więc propozycję też chętnie przyjmę).

A za już podane tytuły dziękuję, na pewno przejrzę. :)
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-12-2014, 18:24   

No i właśnie z tym westernem będzie trudno coś dopasować. Japońcyki rzadko idą za ciosem (nie licząc bestselerów) za to są świetni w budowaniu nisz.

Dla przykładu wklejam linki do rekomendacji dla wyżej wymienionych tytułów
http://www.anime-planet.com/anime/cowboy-bebop/recommendations
http://www.anime-planet.com/anime/trigun/recommendations
Na pierwszy rzut oka widać że blisko nic nie pada. Samurai Champloo i Michiko no Hatchin z calą pewnością sf nie są.
Za to w obydwu przewija się Outlaw Star (którego nie znam)

Gdybym miał wcisnąć jakieś inne sf Terra e.. było by dobrym reprezentantem remaku starego dobrego pomysłu na sf (poza tym bo Jet Boy, Jet Girl opening https://www.youtube.com/watch?v=dO7YNDfDbZk)

Dziwnym eksperymentem ala Ecchi bez Ecchi był by Vandread. W gruncie rzeczy Startrek Voyager z większą ilością kobiet. Eksperyment dlatego, że o gejowskich i lezbijskich parach myśli się w tym serialu jako czymś normalnym a mieszane są komediowym poligonem nie do pomyślenia przez postaci. Ale fabularnie jest dobrze, dopóki nie zacznie się robić zbyt patriotycznie. (tutaj uważam angielski dubbing za jedyny słuszny:P, zaczyna sie od słów Women are monsters, and Men was once their plaything...)
edit...
Wspominałem że kobiety i mężczyźni w tym serialu nie utrzymują żadnych relacji , nawet dyplomatycznych? A trzej główni (i w zasadzie jedyni) męscy protagoniści, nie zostali zgładzeni tylko z powodu, że trafili na statek piracki?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 91 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 90, 91, 92 ... 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group