FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
pasikonik Płeć:Kobieta


Dołączyła: 25 Kwi 2011
Status: offline
PostWysłany: 13-03-2012, 16:29   

Hej! Możecie mi polecić serię z "powerem". Marzy mi sie coś z wciągającą akcja - bo zdażają sie dobre anime które w tym sensie stoja w miejscu. Najlepiej żeby akcja była pokręcona, może jakieś zagadki ( w stylu kombinacji z death note) i z wyrazistymi postaciami?postacią ( jak w durarara). A jakby tam był po drodze romans to bym była wniebowzięta:P Wiem,ze wymagania duże ale może istnieje taka seria od której nie mogliście sie oderwać z wyżej wymienionych powodów?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 13-03-2012, 17:57   

pasikonik napisał/a:
Hej! Możecie mi polecić serię z "powerem". Marzy mi sie coś z wciągającą akcja - bo zdażają sie dobre anime które w tym sensie stoja w miejscu. Najlepiej żeby akcja była pokręcona, może jakieś zagadki ( w stylu kombinacji z death note) i z wyrazistymi postaciami?postacią ( jak w durarara). A jakby tam był po drodze romans to bym była wniebowzięta:P Wiem,ze wymagania duże ale może istnieje taka seria od której nie mogliście sie oderwać z wyżej wymienionych powodów?


Tengen Toppa Gurren Lagann
REDLINE
Armored Trooper VOTOMS
Code Geass
Dororon Enma-Kun Meramera
Baccano!
Tiger & Bunny
Giant Robo
Black Lagoon
Break Blade
Fate/Zero
Sokou no Strain
Hellsing Ultimate
Infinite Ryvious
Iria
Shin Mazinger
Higurashi
New Getter Robo
Madoka Magica
Star Driver
S-CRY-Ed
The Big O
Noein
Gunbuster
Cowboy Bebop
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pasikonik Płeć:Kobieta


Dołączyła: 25 Kwi 2011
Status: offline
PostWysłany: 13-03-2012, 18:17   

Dzięki za tyle podpowiedzi, ale mi chodziło bardziej o akcję w stylu kryminał zagadka a nie mam wielkiego robota i nie zawacham się go użyc:P niestety jestem z drużyny anty-mechowej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 13-03-2012, 19:23   

pasikonik napisał/a:
Dzięki za tyle podpowiedzi, ale mi chodziło bardziej o akcję w stylu kryminał zagadka a nie mam wielkiego robota i nie zawacham się go użyc:P niestety jestem z drużyny anty-mechowej.


Czyli nie tyle akcję, co intrygę albo fabułę? To Higurashi, Iria, Skullman, Noein i infinite Ryvious (nie wierz tagom na tanuki, nie ma w nich mechów), Tiger & Bunny, Legend of Galactic Heroes: My Conquest Is The Sea Of The Stars.

A możesz mi powiedzieć co ci przeszkadza w mechach? Może znajdę jakieś anime, które je podaje w sposób nieprzekraczajacy twoich granic tolerancji.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
peregrinus Płeć:Mężczyzna
wol(no/ny) myśliciel


Dołączył: 15 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 13-03-2012, 19:48   

pasikonik napisał/a:
Hej! Możecie mi polecić serię z "powerem". Marzy mi sie coś z wciągającą akcja - bo zdażają sie dobre anime które w tym sensie stoja w miejscu. Najlepiej żeby akcja była pokręcona, może jakieś zagadki ( w stylu kombinacji z death note) i z wyrazistymi postaciami?postacią ( jak w durarara). A jakby tam był po drodze romans to bym była wniebowzięta:P Wiem,ze wymagania duże ale może istnieje taka seria od której nie mogliście sie oderwać z wyżej wymienionych powodów?

Higashi no Eden powinno Ci się spodobać - na ogół wysoko oceniane, akcja jest wciągająca, ma coś na kształt romansu, jest też zagadka. Filmy, które są dalszym ciągiem, troszkę słabiej wypadają, ale i tak są dobre.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 13-03-2012, 20:38   

Ja bym zaryzykował polecenie kobiecie Eureki 7. Owszem są mechy, głównie to dwa i 3 malutkie. Ale jest też pokręcony romans, pokręcone złe postaci i sporo wątków pobocznych. W sumie każda z postaci załogi Gekko ma jakiś swój wątek. Postaci się zmieniają, rosną i dorośleją a w międzyczasie świat się kończy :P Ludzie się zabijają i jeszcze dodatkowo drażnią uśpionych kosmitów dla większej liczby ofiar.

Michiko to Hatchin Bardzo ciekawa historia więzi gangsterki i dziecka w oprawie południowej ameryki. Dużo słońca, szalonych postaci, pościgów, oraz innych latynoskich klimatów.

Ale chyba najbardziej pokręcony zuy to tytułowy Monster.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
pasikonik Płeć:Kobieta


Dołączyła: 25 Kwi 2011
Status: offline
PostWysłany: 13-03-2012, 22:57   

616 napisał/a:
pasikonik napisał/a:
Dzięki za tyle podpowiedzi, ale mi chodziło bardziej o akcję w stylu kryminał zagadka a nie mam wielkiego robota i nie zawacham się go użyc:P niestety jestem z drużyny anty-mechowej.


Czyli nie tyle akcję, co intrygę albo fabułę? To Higurashi, Iria, Skullman, Noein i infinite Ryvious (nie wierz tagom na tanuki, nie ma w nich mechów), Tiger & Bunny, Legend of Galactic Heroes: My Conquest Is The Sea Of The Stars.

A możesz mi powiedzieć co ci przeszkadza w mechach? Może znajdę jakieś anime, które je podaje w sposób nieprzekraczajacy twoich granic tolerancji.



No może źle to napisałam - chodziło mi właśnie o intrygę. W mechach przeszkadza mi najbardziej to ( i tu zaznaczam że jest to moje wrażenie i pewnie gdyby zbadać ilościowo to wcale tak nie jest:P),że w tego typu anime więcej widać mechów niż samych bochaterów w nich zamkniętych. Pozatym jakoś nie ekscytują mnie walki robot kontra robot, gdzie walki ninja z jakimiś fajnymi technikami oglądam z dużym zaciekawieniem. Wydaje mi sie że z mechami jest jak z cynamonową gumą do żucia albo kochasz albo nie znosisz-na tyle spoecyficzny rodzaj, ze to co mnie denerwuje innym się podoba.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-03-2012, 01:40   

pasikonik napisał/a:
616 napisał/a:
pasikonik napisał/a:
Dzięki za tyle podpowiedzi, ale mi chodziło bardziej o akcję w stylu kryminał zagadka a nie mam wielkiego robota i nie zawacham się go użyc:P niestety jestem z drużyny anty-mechowej.


Czyli nie tyle akcję, co intrygę albo fabułę? To Higurashi, Iria, Skullman, Noein i infinite Ryvious (nie wierz tagom na tanuki, nie ma w nich mechów), Tiger & Bunny, Legend of Galactic Heroes: My Conquest Is The Sea Of The Stars.

A możesz mi powiedzieć co ci przeszkadza w mechach? Może znajdę jakieś anime, które je podaje w sposób nieprzekraczajacy twoich granic tolerancji.



No może źle to napisałam - chodziło mi właśnie o intrygę. W mechach przeszkadza mi najbardziej to ( i tu zaznaczam że jest to moje wrażenie i pewnie gdyby zbadać ilościowo to wcale tak nie jest:P),że w tego typu anime więcej widać mechów niż samych bochaterów w nich zamkniętych. Pozatym jakoś nie ekscytują mnie walki robot kontra robot, gdzie walki ninja z jakimiś fajnymi technikami oglądam z dużym zaciekawieniem. Wydaje mi sie że z mechami jest jak z cynamonową gumą do żucia albo kochasz albo nie znosisz-na tyle spoecyficzny rodzaj, ze to co mnie denerwuje innym się podoba.


Armored trooper VOTOMS, zdecydowanie - nie tyko ma to dobrą intrygę i bohaterów, ale też są oni na pierwszym planie w stosunku do mechów, wiele odcinków nie ma ich nawet w ogóle, a Chirico zmienia je jak rękawiczki. Jeśli cię kiedyś najdzie pokusa na mechy, to to powinno być na granicach tolerancji.
A jak lubisz supermoce, to patrz moja pierwsza lista - S-CRY-Ed, Fate/Zero, Hellsing Ultimate, Noein, Madoka, Baccano!, Tiger & Bunny - znajdziesz chyba coś dla siebie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość
Gość
PostWysłany: 14-03-2012, 19:35   

pasikonik napisał/a:
Hej! Możecie mi polecić serię z "powerem". Marzy mi sie coś z wciągającą akcja - bo zdażają sie dobre anime które w tym sensie stoja w miejscu. Najlepiej żeby akcja była pokręcona, może jakieś zagadki ( w stylu kombinacji z death note) i z wyrazistymi postaciami?postacią ( jak w durarara). A jakby tam był po drodze romans to bym była wniebowzięta:P Wiem,ze wymagania duże ale może istnieje taka seria od której nie mogliście sie oderwać z wyżej wymienionych powodów?


Angel Beats!
Powrót do góry
kamiltrol Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 25 Lis 2011
Status: offline
PostWysłany: 15-03-2012, 19:22   

pasikonik napisał/a:
Hej! Możecie mi polecić serię z "powerem". Marzy mi sie coś z wciągającą akcja - bo zdażają sie dobre anime które w tym sensie stoja w miejscu. Najlepiej żeby akcja była pokręcona, może jakieś zagadki ( w stylu kombinacji z death note) i z wyrazistymi postaciami?postacią ( jak w durarara). A jakby tam był po drodze romans to bym była wniebowzięta:P Wiem,ze wymagania duże ale może istnieje taka seria od której nie mogliście sie oderwać z wyżej wymienionych powodów?


jak interesuje cie kawał dobrej fabuły, a nie łupu cupu - bijatyki to zwróć uwagę na Monster i LOGH,
może Bokurano , ale tu walka Mechów, choć bardzo stonowana stanowi oś fabuły, niemniej jednak ze względu na bohaterów i sposób pokazania ich losów, przeżyć naprawdę warto.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eltonos Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 16 Mar 2012
Status: offline
PostWysłany: 16-03-2012, 19:25   

Witam,

Szukam jakiegoś dobrego anime, tematyka: thriller, fantasy, horror, akcja, bijatyki, w sumie nie mam wielkich upodobań byle by to nie był jakiś licealny romans.
Najważniejsze żeby anime nie było dziecinne. Polecono mi Full Metal Alchemist Brotherhood, no i cóż.. anime jest tak infantylne, że po 12 odcinkach zrezygnowałem. Głupie miny, dzieci jako bohaterowie, dziecinni dorośli, najprostsze rzeczy przedstawiane jako zawiłe i patetyczne - na to jestem uczulony.

Z tego co oglądałem i wpasowało się w mój gust: Darker then Black, Berserk, Fate/Zero. Przymierzam się do Steins Gate, polecano mi Higurashi no Naku Koro ni oraz Monster (chociaż tutaj się obawiam czy anime nie będzie zbyt "wolne", 74 odcinki to sporo).
Czekam na rade:)
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-03-2012, 23:14   

Eltonos napisał/a:
74 odcinki to sporo

Bzdura. Tyle jest i tyle być powinno. To nie jest ani tasiemiec ani skrócona wersja historii. Akcja rozciąga się na wiele lat i europejskich miast (z przeskokami) i wcale nie jest wolne. Co prawda geniusz i poświęcenie doktora może doprowadzić do irytacji, ale poza specyficzną kreską niema się do czego przyczepić. Klimat to taka nagonka na w sumie niewinnego lekarza, który jednak postanawia kogoś zabić (a ten ktoś mu to utrudnia).

A z krótszych serii.
Ergo Proxy
Witch Hunter Robin
Baccano
Kurau Phantom Memory jest też dosyć znośne
A gdy lubił byś wątek intrygi rozwijanej w tle, to zdecydowanie polecam Planetes, chociaż przyznam, że tego nie można nazwać thrillerem.

A co do Higurashi, to tytuł jest dosyć specyficzny. Każdy sezon prawdziwego anime (czyli nie te doklejone ovki) składa się z kilku zamkniętych opowieści o tym samym. Jedyna różnica jest w tym co i kto spierniczył i kto z tego powodu zbeserkerował i wszystkich pozabijał :P A pierwsze odcinki są wręcz sielankowe, szkoła , pikniki, kto by się spodziewał, że jeden błędny ruch, słowo, może wyzwolić
Spoiler: pokaż / ukryj
serię morderstw i zagładę całej wioski.

A owe pętle w pewnym momencie zaczynają się łączyć :P

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tirisfal Płeć:Mężczyzna
Książę Amberu


Dołączył: 17 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 17-03-2012, 16:07   

Jakbym to przeczytał przed seansem straciłbym 1/3 przyjemności...

Ja szukam czegoś z względnie nową kreską (nie musi być pięknie komputerowe, nawet rysowane jest lepsze, ale nie może być w stylu Daimosa np, coś trochę nowszego jednak). Tematyka - w sumie dowolna dość, aczkolwiek intryga/przygody/przyjaźń powinny być dominujące. Nie odrzucają mnie supermoce, mechy ani nic innego poza mindfuckiem (np Ergo Proxy mi nie podeszło, Evangelion również). Moja lista TUTAJ. Będę wdzięczny za wszelkie propozycje.

_________________
"Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the universe trying to build bigger and better idiots. So far, the universe is winning."
- Rick Cook
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 17-03-2012, 17:12   

Żeby kusić i przekonywać do serii a za razem jej nie spoilerować i nie być przy tym denerwującym szkodnikiem w stylu "jest suuuuper, ale muuusisz to zobaczyć" to trzeba by chyba być artystą. Ja chyba nie mam do tego zbytniego talentu, chociaż chciałem dobrze.

Na liście nie widzę Eureki 7:P
A tak poważnie to w jakim wieku postaci i jaka ich ilość do tej przyjaźni?
Starczy parka, czy też może chodzi o większą ilość?
Dwa pierwsze ./hack-i Sign i Dusk (w tej kolejności)Dla alternatywnej wersji LIMINALITY a resztę sobie raczej można darować, bo to uzupełnienie gry, no jeszcze Quantum ujdzie.
Lost Universe czyli Slayersy w kosmosie. Nie wiem kto to tak nazwał, ale w sumie pasuje, podobnie Maze
A dla szczęśliwego widza Vandreada coś odwrotnego, czyli Saber Marionette J i ich kontynuacja J to X W międzyczasie dosyć dziwnym przerywnikiem może być ovka J Again. Ale R to zupełnie inna historia w innym miejscu z zachowaniem imion postaci :] Klimat budowany warstwowo, więc początek trywialny a zakończenie... powiedzmy zabójcze, ale nie powiem dla kogo.
Spoiler: pokaż / ukryj
płacz w deszczu i wybuchy wulkanów

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tirisfal Płeć:Mężczyzna
Książę Amberu


Dołączył: 17 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 17-03-2012, 19:52   

Spoko fakt to nie jest najprostsza rzecz ;). Zresztą żeby nie było nawet gdyby przeczytać cały scenariusz Higurashi dalej warto oglądnąć ;).

Dzięki za propozycję kiedyś patrzyłem na ./hack ale widziałem opinie że rozumiesz o co chodzi tylko jeśli grało się w grę.

Przyjaźń - dowolnie. Po prostu ten motyw jakoś mi się podoba - wszędzie. Dowolna ilość :). Najchętniej w sumie oglądnąłbym coś przygodowego - w stylu Spice and Wolf :)

_________________
"Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the universe trying to build bigger and better idiots. So far, the universe is winning."
- Rick Cook
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 16 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group