FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 17-03-2012, 20:24   

Odnośnie ./haków. We wszystkich występuje motyw uwięzienia gracza w grze i paczki innych graczy pomagających go przywrócić do reala. Pierwsze dwa to anime przygodowe przedstawiające świat wewnątrz nieistniejącej gry morpg (granie w cokolwiek jest niepotrzebne). Praktycznie wykłada o co w tym typie gry chodzi (raczej złapiesz bakcyla morpg, niż coś ci to da że w coś grałeś), odwalając do tego fajerwerki na ekranie, bo grafika jest bajkowo ładna. LIMINALITY to opowieść o tym co w podobnej sytuacji dzieje się na zewnątrz w świecie rzeczywistym. Natomiast powiązane z grą na nasze pozaanimowe blaszaki i konsole są Roots i wszystko z przedrostkiem GU i te rzeczywiście stanowią odrębną całość. Quantum to ponownie tytuł oderwany od naszego świata.
Tak więc podane 4 tytuły ogląda się bez potrzeby znania czegokolwiek. Starczy wiedzieć że to jest wewnątrz gry typu Diablo. A wszystko Roots i GU to inny ./hack.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 17-03-2012, 21:19   

Tirisfal napisał/a:
Jakbym to przeczytał przed seansem straciłbym 1/3 przyjemności...

Ja szukam czegoś z względnie nową kreską (nie musi być pięknie komputerowe, nawet rysowane jest lepsze, ale nie może być w stylu Daimosa np, coś trochę nowszego jednak). Tematyka - w sumie dowolna dość, aczkolwiek intryga/przygody/przyjaźń powinny być dominujące. Nie odrzucają mnie supermoce, mechy ani nic innego poza mindfuckiem (np Ergo Proxy mi nie podeszło, Evangelion również). Moja lista TUTAJ. Będę wdzięczny za wszelkie propozycje.


New Getter Robo
Shin Mazinger
Giant Robo: The Day The Earth Stood Still
Gundam 08th MS Team
Gundam War In The Pocket
Gundam MS IGLOO
Durarara!
Sokou no Strain
Gunbuster
REDLINE
No i podejdzie ci jeszcze manga Devilmana.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tirisfal Płeć:Mężczyzna
Książę Amberu


Dołączył: 17 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 19-03-2012, 13:18   

Mangi nie czytam - i tak już nie mam życia przez anime ;). Studia same się nie zrobią. Dzięki wszystkim za propozycje hacki pewnie oglądnę Soukou no Strain też wygląda ciekawie ;). Skończyłem właśnie Gundam 00 oba sezony więc chwilowo od Gundamów przerwa :D Gunbustera pewnie też oglądnę. Aaaa i okazało się że mam nieaktualną listę - REDLINE widziałem, choć szczerze mówiąc podobał mi się średnio tak na 6-7/10

_________________
"Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the universe trying to build bigger and better idiots. So far, the universe is winning."
- Rick Cook
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lucky Luke
Gość
PostWysłany: 20-03-2012, 19:10   

Siema szukam podobnego anime do "5 Centimeters Per Second" nie musi to być koniecznie film może to być serial o ilość odcinków tez nie dbam.
Powrót do góry
KossteK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 20-03-2012, 21:38   

Przejrzyj dorobek Makoto Shinkai'a, twórcy wspomnianego Byousoku 5 Centimeter, a z pewnością znajdziesz to czego szukasz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lucky Luke
Gość
PostWysłany: 20-03-2012, 22:00   

Nie za bardzo wiem za co jeszcze mam się zabrać bo oprócz "5 Centimeters Per Second" widziałem także "Kumo no mukô, yakusoku no basho","Hoshi no koe" co jeszcze jest godne polecenia ?
Powrót do góry
KossteK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 20-03-2012, 22:32   

Z prac Shinkai'a zwróć uwagę na Hoshi o Ou Kodomo i Kanojo to Kanojo no Neko, jeśli chodzi o inne tytuły z pewnością będzie to Toki o Kakeru Shoujo ew. możesz spróbować Eve no Jikan czy Summer Wars i jak na razie nic więcej nie przychodzi mi do głowy.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tonislaw Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 05 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 21-03-2012, 00:26   

kokodin napisał/a:
Eltonos napisał/a:
74 odcinki to sporo

Bzdura. Tyle jest i tyle być powinno. To nie jest ani tasiemiec ani skrócona wersja historii. Akcja rozciąga się na wiele lat i europejskich miast (z przeskokami) i wcale nie jest wolne. Co prawda geniusz i poświęcenie doktora może doprowadzić do irytacji, ale poza specyficzną kreską niema się do czego przyczepić. Klimat to taka nagonka na w sumie niewinnego lekarza, który jednak postanawia kogoś zabić (a ten ktoś mu to utrudnia).

A z krótszych serii.
Ergo Proxy
Witch Hunter Robin
Baccano
Kurau Phantom Memory jest też dosyć znośne
A gdy lubił byś wątek intrygi rozwijanej w tle, to zdecydowanie polecam Planetes, chociaż przyznam, że tego nie można nazwać thrillerem.

A co do Higurashi, to tytuł jest dosyć specyficzny. Każdy sezon prawdziwego anime (czyli nie te doklejone ovki) składa się z kilku zamkniętych opowieści o tym samym. Jedyna różnica jest w tym co i kto spierniczył i kto z tego powodu zbeserkerował i wszystkich pozabijał :P A pierwsze odcinki są wręcz sielankowe, szkoła , pikniki, kto by się spodziewał, że jeden błędny ruch, słowo, może wyzwolić
Spoiler: pokaż / ukryj
serię morderstw i zagładę całej wioski.

A owe pętle w pewnym momencie zaczynają się łączyć :P


Dzięki za propozycje. Do Ergo Proxy i Baccano przymierzam się już dość długo ale wciąż mam zamiar je obejrzeć. Witch Hunter Robin w ogóle mi nie podeszło, zrezygnowałem po paru odcinkach. Spróbowałem to całe Higurashi, ale po 5 odcinkach mam wątpliwości czy ciągnąć to dalej, nic specjalnego się nie dzieje, trzeba przebrnąć przez 15 minut fanserwisu (za którym szczerze nie przepadam) żeby stało się coś ciekawego, a i tak dupy nie urywa. Może jeszcze dam szansę, skoro zajmuje na Tanuki 1 miejsce, a wszyscy je tak chwalą;)

Obejrzałem za to Steins Gate, i muszę przyznać że bardzo mi się podobało. Świetne postacie, wciągające fabuła, dobra muzyka i kreska, brak fanserwisu - polecam.
Co jeszcze możecie polecić? Warto zabierać się za Durarara? (czy wpasuje się w mój gust).
Jak już mówiłem, najlepiej coś z porządną fabułą i dobrze rozpisanymi postaciami, bez fanserwisu, tematyka może być różna - thriller, zagadki, kryminał, supermoce, sensacja.

Moja lista: http://myanimelist.net/animelist/Tonislaw
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-03-2012, 02:26   

Tonislaw napisał/a:
Co jeszcze możecie polecić? Warto zabierać się za Durarara? (czy wpasuje się w mój gust).
Jak już mówiłem, najlepiej coś z porządną fabułą i dobrze rozpisanymi postaciami, bez fanserwisu, tematyka może być różna - thriller, zagadki, kryminał, supermoce, sensacja.

Moja lista: http://myanimelist.net/animelist/Tonislaw


Durarara powinna ci się spodobać.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kamiltrol Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 25 Lis 2011
Status: offline
PostWysłany: 24-03-2012, 01:18   

Dobra fabuła to bierz się za Monster i LOGH, to zupełnie inne klimaty, ale wciągają niesamowicie, długie, ale warte obejrzenia. A i raczej tytuł przewidziane do wrażliwszej i starszej publiczności, co nie znaczy, że nie może ich obejrzeć każdy.
Wg. mnie to jedne z najlepszych fabuł jakie kiedykolwiek widziałem. Naprawdę rzadko się zdarza stworzyć tasiemiec z dobrą fabułą, gdzie odcinek trwa pełne 20 min +- opening i ending. Dzisiaj zazwyczaj to 10 - 15 minut przeznacza się na nowy odcinek, reszta to zapychanie czasu antenowego typu: wspomnienia ostatniego odcinka. TO tycz się szczególnie tasiemców.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chemik Płeć:Mężczyzna
Time does not exist...


Dołączył: 20 Mar 2007
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 25-03-2012, 00:25   

Tonislaw:

Fantastic Children - z początku nie jest specjalnie zachęcające, a dziwaczna kreska postaci potęguje ten efekt ale warto zobaczyć dla samej historii :)
Ima, Sokoni Iru Boku

-na deserek, żeby odpocząć od tej kreski ;p :
Wolf's Rain
... potem już kompletny eksperyment :p
Kaiba

z bardziej przyziemnych wszystko od http://anime.tanuki.pl/strony/anime/lista/title/1/?tdvid=375

_________________
"What isn't remembered never happened. .... "
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7016003
kamiltrol Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 25 Lis 2011
Status: offline
PostWysłany: 27-03-2012, 13:56   

nie wiem,czy to dobry temat, ale poszukuje anime,gdzie osia przewodnia jest gra karciana. Anime na pewno powstało po 2000r, ale nie mogę sobie przypomnieć tytułu, być może ktoś coś kojarzy. Miałem właśnie obejrzeć:P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-03-2012, 15:06   

Może być któreś Yu-Gi-Oh! albo Duel Masters (Mistrzowie Kaijudo).

PS: http://forum.kotatsu.pl/tematy10/4099,1335.htm#291173 byłoby pewnie lepszym wątkiem, jeśli dobrze rozumiem o co Ci chodzi.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
cinek_b Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Mar 2012
Status: offline
PostWysłany: 30-03-2012, 22:41   Witam szukam anime(...)

Witam szukam anime +18 które nie podlega do kategoria Hentai coś w stylu : highschool dxd ,czy Seikon no Qwaser .

Z góry bardzo dziękuje

Scalono do właściwego tematu. Przy okazji moderacja legalnie ostrzega, że nie będzie miła jak ktoś jednak spróbuje polecić hentaica.

Tren
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 31-03-2012, 09:53   

Szczerze mówiąc zupełny strzał. Highschool of the Death, Ikkitousen, Queen's Blade, Sekirei
Tak raczej po gatunku, bo nie po preferencjach.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 17 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group