FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 69, 70, 71  Następny
  Piractwo
Wersja do druku
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 28-11-2008, 07:58   

I w ten sposób bez sieci zostanie gdzieś koło 2/3 internautów...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 28-11-2008, 08:28   

Hm... 2/3 internautów nie mieszka chyba na terenie UE?

A co do sprawy - kolejny powrót tego samego pomysłu. Z tego co się orientuję (a jak się źle orientuję, to mnie pewnie ktoś poprawi) naruszenie praw autorskich jest ścigane z okarżenia prywatnego. Czemu więc i na jakiej podstawie chce się prewencyjnie zabierać internet? Tak samo, jak kiedyś chciano z każdego człowieka z nagrywarką zrobić kryminalistę. No chyba, że to ma być kolejna broń do arsenału kar zasądzanych przez sądy. Tyle, że jak ktoś dostanie wysoką grzywnę, to i tak więcej chyba piracić już nie będzie ze strachu, że zapłaci drugi raz.

Jestem ciekawy tylko czemu zamiast dyskutować o całościowym kształcie prawa autorskiego wprowadza się po prostu kolejne, nieskuteczne sposoby jego ochrony. Najlepiej angażując w to państwo. Nie twierdzę, że piractwo nie jest złe, bo jest - twórcy powinni móc żądać pieniędzy za to co stworzą, ale jeśli taka jest skala piractwa, to coś chyba to powoduje. Zapewne po części to, że dąży się do tego, aby konsument kupując dany utwór nie mógł z nim nic więcej zrobić. Poza tym nie jestem taki pewien czy jeśli nie byłoby możliwości nielegalnego dostania plików to wszyscy nagle pobiegliby do sklepów kupować płyty.

Wracając do tematu - ja osobiście po prostu lubię mieć filmy na półce. Toteż jak coś mnie interesującego wyjdzie w Polsce, to zazwyczaj kupuję. I żaden Gainax, czy inne Kitty films mnie nie ściga, bo oni na tym nie tracą. Jednak w świetle tego nowego pomysłu miałbym stracić internet, dobrze rozumiem?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Yakow Płeć:Mężczyzna
Devil Luck


Dołączył: 17 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 28-11-2008, 17:30   

Już nie ma co dalej sobie tym głowy zaprzątać - jak wszystkie inne radykalne pomysły apropo zwalczania piractwa zostało odrzucone:

http://osnews.pl/ministrowie-krajow-ue-odrzucaja-francuskie-regulacje-odnosnie-zwalczania-piractwa-internetowego/

_________________
Życie jest ciągiem następujących po sobie chwilowych rozwiązań.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 01-01-2009, 02:37   

Studenci oskarżeni o piractwo. Grozi im 10 lat więzienia
Taki radosny news na początek nowego roku...
Teraz jak trafię w akademiku na współlokatora z laptopem, będę musiał się spodziewać nagłych pobudek...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-01-2009, 18:37   

Ech... Szkoda gadać. Wymgaja od studentów pracy na programach jednocześnie ich nie udostępniając, a na pytania wykładowcy odpalają "To Pański problem".

Druga rzecz - Ci zostali zatrzymani za udostępnianie oprogramowania.

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 02-01-2009, 23:57   

Rozważania dotyczące produkcji gier komputerowych przeniesione zostały tutaj - http://forum.tanuki.pl/tematy23/4307.htm#169380
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 07-01-2009, 12:36   

http://www.wykop.pl/ramka/129296/policja-sprawdzi-zawartosc-komputerow-bez-nakazu

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 07-01-2009, 17:51   

Cytat:
na celowniku znajdą się "jedynie osoby podejrzane o popełnienie przestępstw komputerowych oraz związanych z pedofilią"

Dobrze, że nie oglądam żadnego loli-hentai (i nie mam zamiaru) :)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-01-2009, 11:40   

http://www.wykop.pl/ramka/134156/pierwszy-taki-wyrok-sedzia-17-tysiecy-pobran-to-nie-17-tysiecy-niekupionych-plyt

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-01-2009, 16:49   

Nono... Tylko jakie to ma znaczenie dla Polski?

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 20-01-2009, 19:18   

de99ial napisał/a:
Nono... Tylko jakie to ma znaczenie dla Polski?
Pozwoli zakwestionować te same metody stosowane przez organizacje pokroju BSA/RIAA/ZAiKS u nas. Bo z reguły wystarczy pierwszy odważny, a dalej się na niego powołują...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 20-01-2009, 19:53   

Cytat:
Pozwoli zakwestionować te same metody stosowane przez organizacje pokroju BSA/RIAA/ZAiKS u nas. Bo z reguły wystarczy pierwszy odważny, a dalej się na niego powołują...

U nas chyba nie przyjmują tego jako wyznacznika. Pamiętam, ze kary dla studentów, którzy posiadali nielegalne oprogramowanie za jakieś 50tys zł były w granicach 2000zł.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
soo Płeć:Kobieta


Dołączyła: 27 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 30-01-2009, 20:56   

Temat ma 35 stron, nie mam siły przebrnąć przez cały, dlatego dodam tylko krótką refleksję z mojej strony.

Wszyscy wiemy, jak jest. Pieniędzy zawsze mało - a nawet jeśli nie, to nie wszystko się dostanie (zwłaszcza w Polsce). Wiadomo, jest kwestia praw autorskich, pracy autora i jego prawa do oczekiwania zapłaty... ale czy ktoś jest w stanie tak naprawdę powstrzymać falę piractwa?

Możemy przyjąć, że większość internautów przynajmniej raz ściągnęła coś nielegalnie z internetu i nie będzie w tym przekłamania. Widać jednak subtelną różnicę między osobą, która sporadycznie pobierze kilka (z zaznaczeniem na kilka) albumów czy filmów dla własnego użytku, a kimś, kto plików ściąga na potęgę, nie wyłącza komputera na noc, bo torrent musi się kręcić non stop, a płyty z nagranymi nielegalnymi materiałami piętrzą się w domu stosami. Różnica jest również widoczna w podejściu wspomnianych osób: pierwszej - "Kupię, jak będę miała pieniądzę/będzie dostępne w Polsce. Kurczę, to niewygodne, wolę czytać książkę w tradycyjny sposób /trzymać oryginalną płytę, film, książkę, anime na półce." i drugiej - "E tam... po co wydawać pieniądzę, skoro z internetu mogę mieć za darmo i nie wychodząc z domu? Trzeba być głupim... Ej, X, pogięło cię, 50 zł na książkę wydać?!"

Cóż, wiem, że wymieniony przykład nie jest żadnym usprawiedliwieniem wobec prawa. Jednak w moim własnym przekonaniu, tak jak ludzi pierwszego typu toleruję, tak bezwzględnych piratów, których życie kręci się wokół p2p, nagrywarka jest Bogiem, nero religią, a w dodatku wyśmiewają moje legalne kolekcje na półkach, mam ochotę uświadomić, że naprawdę przesadzają...


W sumie to pogubiłam się już w tym temacie - co wolno, a co nie. Pamiętam jak kiedyś policjant przyszedł do nas do szkoły i prowadził naukę - powiedział wtedy, że można ściągać, ale nie można nagrywać i pobierać za to pieniędzy ;). Dziś już wiem, że wprowadził mnie w błąd, ale jeśli ktoś poszedł za jego radą, to może mieć problemy z prawem. Często na stronach ze skanlacjami czy czymkolwiek napisano, że podany materiał jest materiałem testowym i w ciągu 24h należy go usunąć z komputera. Tutaj pojawia się moje pytanie - czy czytanie skanlacji/oglądanie anime online jest legalne?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 30-01-2009, 23:18   

soo napisał/a:
Tutaj pojawia się moje pytanie - czy czytanie skanlacji/oglądanie anime online jest legalne?

Pewnie nie, bo na każdym DVD jest zazwyczaj adnotacja, że można go używać jedynie we własnym zakresie. To wyklucza publiczne pokazy/wypożyczanie. Poza tym stacje TV za licencje też płacą. Ktoś kto wrzuca na youtube'a nie.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
soo Płeć:Kobieta


Dołączyła: 27 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 30-01-2009, 23:46   

Mhm, jednakże są strony, które proszą o dotacje i to nie na rozwój strony, a na licencję(?) właśnie. Pamiętam taką głośną akcję na jednej polskiej stronie z kreskówkami online, która miała zostać zamknięta, jeśli nie będzie co miesiąc dostarczać 500 złotych czy coś takiego.
Ale nawiązując do tego pliku testowego, o którym wspominałam, czyli żeby usunąć plik w ciągu 24 godzin... oglądanie online to też swego rodzaju test, no nie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 35 z 71 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 69, 70, 71  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group