FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 51, 52, 53 ... 69, 70, 71  Następny
  Piractwo
Wersja do druku
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-05-2010, 21:11   

Polska skreślona z listy krajów pirackich.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2010, 14:26   

Chyba nie do końca
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 11-06-2010, 10:49   

Korporację wzięły się za mega potworka, czyli skanlacje mang. Wątpie, żeby udało się im wygrać. Za póżno się wzieli. Fakt faktem powinni się pozbyć stron, gdzie trzeba płacić za samą skanlację.
Główne info

Komentarze luda

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-06-2010, 11:18   

Caladan, wkleiłem już w temacie o wieściach z kraju i ze świata.
I przyznam, że nie zdziwiłbym się, gdyby korporacje tym razem odniosły sukces. Czemu? Wystarczy spojrzeć na to, co się stało kiedy Shueisha wkurzyła się ostatnio o rawy swoich tytułów - praktycznie wszystkie strony je udostępniające wyparowały w ciągu paru dni.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 11-06-2010, 11:43   

Zauważyłem po spojrzeniu na jedną stronę. Zero rawów. Dziś wyskoczyła inicjatywa stworzenia Open Manga. Jestem ciekawy co z tego wyniknie. Ech Będę musiał zrobić porządki w swojej liście..

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Kurt Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 27 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 11-06-2010, 12:44   

Walka z wiatrakami. Najwyżej zamkną kilka stron, pojawi się kilka kolejnych. Do puki jest popyt na darmową mangę w sieci będzie i podaż, chyba że ofensywa przerodzi się w "wyścig zbrojeń" i wtedy zmieni się nieco formuła np. zamiast oficjalnie na stronie wymiana pójdzie innymi kanałami . Nie wierzę żeby dało się to wyhamować, na pewno nie w taki sposób.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 11-06-2010, 19:37   

Keii napisał/a:
Caladan, wkleiłem już w temacie o wieściach z kraju i ze świata.
I przyznam, że nie zdziwiłbym się, gdyby korporacje tym razem odniosły sukces. Czemu? Wystarczy spojrzeć na to, co się stało kiedy Shueisha wkurzyła się ostatnio o rawy swoich tytułów - praktycznie wszystkie strony je udostępniające wyparowały w ciągu paru dni.
Niezupełnie - wyparowały głównie te, które były wycelowane na odbiorcę japońskiego. Pozostałe w większości poblokowały dostęp z japońskich IP.

Oczywiście, użycie odpowiednio dużego młotka przyniesie pewne efekty - wiem o przynajmniej jednej dużej stronie informującej o kolejnych "wydaniach" skanlacyjnych która zdecydowała się usunąć wszystkie (no, wszystkie bezpośrednie) linki do skanlacji. Odpowiednie pisma C&D mogą spowodować (i pewnie spowodują) zamknięcie kolejnych kilku/kilkunastu stron. Czy będzie to miało jakieś bardziej długofalowe efekty? Raczej nie, i to z dość prostego powodu - akcja obecna jest wymierzona głównie nie przeciw samym skanlatorom, a stronom umożliwiającym czytanie mang online.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 11-06-2010, 19:52   

Zgodzę się z Bezimiennym. Jeden serwis duży stworzył niedawno swoją młodszą siostrę. Pewnie przeniosą tam po całej akcji.

Cytat:
Throughout the ages, we've seen the progress and evolution of many different business models. Throughout the same frame of evolution, we've seen copyright holders fight technology at every step. It happened with the xerox, it happened with the radio, the VCR, with MP3s - heck, even the printer. The common argument used to oppose all of these is that they (technology and innovation) would lead to the death of one humanity's most basic desires: the desire to create. It has been argued since the invention of the term "copyright", that without ultimate control over the use and distribution of artistic creations, people would simply stop creating. Why create anew when these products and technologies only lead to them being "stolen"? Be it music, movies, novels, or even comics. It's always been the same arguments.

We, however, see things differently. We see people from various nations, religions, and ethnicities uniting under the banner of appreciating creativity. We see art, in its many forms, bring people together in appreciation and support of those who are gifted in ways the majority of people on this planet are not. From the paintings of Picasso to live performances by artists such as Pink Floyd and The Rolling Stones, we have seen the consumption of their work serve as a surge of inspiration to thousands of artists around the planet. The Mona Lisa, a painting created by Leonardo da Vinci several hundred years ago, still to this day attracts audiences from around the planet who willingly pay for the privilege of appreciating its artistic beauty. This despite there being printed copies of the painting, painted copies of the motif, and even scanned versions of it online.

Which brings the question: why? Why do people still spend millions of dollars on a yearly basis to see something a quick google search could replicate in a matter of seconds in the comfort of their own home?

Some of you might recall a certain business document draft being spread around the internet last year. A document detailing a rough draft and outline for how artists and publishers could unite and work together in a mutually beneficial relationship. A symbiosis, if you will. What you don't know, is what happened after that document got distributed, and what this has to do with the evolution of art and technology.

In the wake of that document being spread, representatives from MangaHelpers were able to set up and meet with executives from some of the largest publishing houses in the industry. We were allowed the opportunity to present the idea that publishers and fans, artists and their consumers could work together in what would be a 2.5 hour meeting. Ultimately, there were too many walls and too many preconceptions to overcome for that plan to work. In the end we were, jokingly, told that if we wanted something like this to exist, we would have to publish our own magazines and series and go from there.

As it happens, we didn't actually dismiss this idea as a simple joke. After some brainstorming and half a year of hard work, we have created a solution to the many barriers and obstacles that hinders MangaHelpers from becoming what we hoped it to become. As with the many forms of art: we used the inspiration and ideas we originally had for MangaHelpers, and tweaked them.

The result of that is what we are here to present to you today.

Our goal was to create a platform that allows manga authors and artists to publish and earn money from their work, while still reaching a multi-lingual global audience. A platform that promotes and allows artists (and eventually interested publishers) to work directly with translators and scanlators to publish their work while still remaining in control of their creations. A platform that supports an artist's need for an income, with the possibility of free availability to the fan. A platform that is a completely new and separate entity from MangaHelpers, losing the restrictions and barriers that MangaHelpers had while retaining the ideology and opportunities we saw with our first attempt.

That platform is known as OpenManga (JP version).





The OpenManga platform is closing in on being ready for a beta within the near future. In preparation of the upcoming beta, we have been in contact with over 70 artists - many of which expressed great interest in using our platform to distribute their work, and build their IPs and fan communities while at the same time earning money from merchandise, sales, donations and other models that are included in the OpenManga system. Interacting with fans from all over the world that enjoy their art, and having a business model backing to support them so they can work on it full time, could and soon will be a dream come true.

There are a whole slew of features and functionality sets unique to the OpenManga platform that provide incentives and ways for those who are interested in legally working professionally on translating and localizing (scanlating) manga that will be unveiled as the project nears completion.

Now we are here to ask the online manga community to support us in showing the world that using the linguistic and graphical skill sets of dedicated fans is not only possible, but that it is profitable and viable way of doing business while still retaining the one request the fans have: that manga is free to be enjoyed by anyone and everyone. By reaching out to artists that you know and like, and by encouraging them to support our initiative for an open platform where artists, publishers, and fans can work together, we are set to bring a new era to the world of intellectual property.

If you believe that we're heading down the right path and want to give your support, or are curious about our work, email us at community AT openmanga.org. Whether you are a fan, a translator, a scanlator, an artist, or even a publisher, we would like to hear your thoughts and feedback, and hopefully gather your support.

You can also follow OpenManga on Twitter and OpenManga on Facebook for updates and news.

Sincerely,

The OpenManga Team


Żródła nie podam, bo jako tako są tam niby fe rzecz. Jak ktoś chce wiedzieć niech da znać na pw:)

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-06-2010, 20:20   

Bezimienny napisał/a:
Niezupełnie - wyparowały głównie te, które były wycelowane na odbiorcę japońskiego. Pozostałe w większości poblokowały dostęp z japońskich IP.

Strony które miały rawy z shueishy zniknęły całe albo usunęły tę część serii, która do tegoż wydawnictwa należy. A przynajmniej z tego co widziałem.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 15-06-2010, 12:49   

Od kilku lat leży u mnie oryginał Kane and Lynch: Dead Men. Grę dostałem jako gratis (dziennikarzom to się zdarza dość często). Jako, że mój komputer nie był nigdy na tyle dobry, żeby się tym bawić nie grałem w nią. Z innych powodów (byłem jej testerem w Cenedze) miałem do niej sentyment i nie sprzedawałem jej w oczekiwaniu na lepsze czasy. Jako, że te właśnie nadeszły rozpakowałem grę...

Na płytkach wita mnie napis "Wypożyczanie lub nielegalne kopiowanie programu jest zabronione". Dalej następuje licencja, która definiuje pożyczającego jako pirata...

Niech ich wszy i parchy. Niedługo dowiem się, że umieszczenie płyt w napędzie jest przestępstwem.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 15-06-2010, 14:19   

Stawiam na skanowanie siatkówki przed uruchomieniem- a nuż dasz zagrać koledze?

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 15-06-2010, 15:13   

Albo szpiegowanie przez kamerę internetową, żeby sprawdzić, kto siedzi przed komputerem i czy to nie jest przypadkiem mój brat albo siostra.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 26-06-2010, 20:19   

Oryginalny pomysł na zabezpieczenia w Love Plus.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-06-2010, 10:28   

Uczciwie mówiąc nie wiem, czym się podniecać. Tzn. pomysł jest faktycznie humorystyczny, ale w czasach Amig wiele pirackich gier nie dawało się skończyć, bo gdzieś, na dalszych etapach nie pojawiały się kluczowe wątki, bo zabezpieczenia antypirackie np. nie podstawiały czegoś.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 28-06-2010, 19:10   

Że przypomnę sławetne żelazne świnie z Settlersów, czyli hutę produkującą prosiaczki zamiast sztabek żelaza.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 52 z 71 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 51, 52, 53 ... 69, 70, 71  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group