FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 69, 70, 71  Następny
  Piractwo
Wersja do druku
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 12-07-2010, 21:07   

Cytat:
Ze wszystkich konsol nowej generacji DS jest chyba najbardziej spiracony

A ja myślałem, że częściej jest to praktykowane w przypadku PSP. Może dlatego, że ani jeden kumpel "ze szkolnej ławki" (bo znam jedynie tylko jednego konsolowego gracza z prawdziwego zdarzenia, reszta ma przerobione xklocki) nie ma DSa, a właśnie kieszonsolki od Sony.
Cytat:
a jak pokazuje przykład PS3, można wyjść na plus mając niezłamaną konsolę.

Ponoć PS3 zostało złamane, ale gościu, który tego dokonał mówił, że jest to nie warte zachodu.

Oczywiśnie, że można wyjść na plus. Co pokazała historia N64 (nigdy w życiu nie widziałem na fotkach z sieci jakiegokolwiek multicarta [składanki w stylu 99999in1], a flashcart od Tototek [podłączamy cartridge pod USB i nagrywamy rom] kosztuje na tym serwisie 700 zeta).

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-07-2010, 21:42   

Dred napisał/a:
A ja myślałem, że częściej jest to praktykowane w przypadku PSP.

Nie, Sony jest całkiem niezłe w zabezpieczeniach, a jako że w przeciwieństwie do DSa nikt na możliwości uruchamiania piratów nie zarabia, wszystko odbywa się raczej wolniej.
Dred napisał/a:
Ponoć PS3 zostało złamane, ale gościu, który tego dokonał mówił, że jest to nie warte zachodu.

Zostały złamane pierwsze zabezpieczenia (które jeśli chodzi o piraty/homebrew nic nie dają), a do kompletnego rozgrzebania konsoli jeszcze daleka droga.

Zresztą, obecna generacja konsol stacjonarnych radzi sobie z piratami w inny sposób niż zabezpieczenia sprzętowe - większość gier jest na tyle powiązana z online (nawet singlowe mają trofea/achievementy), że pirackie wersje zdają się wykastrowane. Nie wiem co prawda, kto obecnie "wygrywa" w walce Microsoft - złodzieje, ale nawet jeśli ci drudzy, to niedługo pewnie znowu pójdzie fala banów i tak w koło Macieju. Na pewno jest lepiej niż było z PSXem.

A co do historii N64, pokazała też, że nie warto iść w drogie nośniki, jeśli konkurencja korzysta z lepiej dostępnych.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kaltresos Płeć:Mężczyzna
Wygnany Admin


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Z oddali
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2010, 11:25   

Dawno nie wchodziłem na złą i szatanistyczną, anglojęzyczną stronę ze skanlacjami, którą wszyscy dobrze znają. Dzisiaj wchodzę i komunikat o tym, że to chyba koniec. Od kiedy to się pojawia? Przyznam, że doznałem lekkiego zonka.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2010, 11:26   

Że odpowiem linkiem: http://anime.com.pl/Koniec_z_onemanga.com,news,read,5270.html

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 11-08-2010, 21:02   

Nie chcesz by prawo i dystrybutorzy traktowali cię jak złodzieja lub wkurzają cię zabezpieczenia gier utrudniające korzystanie z legalnie zakupionych gier lub programów. Może warto przenieść się do Brazylii...
Powrót do góry
zombie_kitten Płeć:Mężczyzna
o.O


Dołączył: 13 Lip 2010
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 15-08-2010, 11:02   

A ja mam trochę dziwny pogląd że piractwo, przynajmniej częściowo, jest dobrym zjawiskiem. Niestety producenci gier/muzyki/filmów/itp często sobie robią jaja ze swoich własnych klientów. Ostatnio widziałem jakiś sklep internetowy z grami miał wersję amerykańską i europejską. W amerykańskiej gra kosztowała ileśtam dolarów, w europejskiej tyle samo, tylko że euro. Oczywiście ktoś z Europy nie mógł kupować w amerykańskiej części. Gry były do ściągnięcia, nie na płytach, więc zasłaniać się kosztami transportu nie mogą. Albo inna rzecz - w niektórych krajach ludzie mogą sobie za darmo słuchać legalnie muzyki na last.fm, spotify czy pandora... a w Polsce się nie da.

Więc jeśli producenci sobie robią ze mnie jaja wciskając mi coś co inni mają taniej albo w ogóle za darmo, lubię mieć możliwość odwdzięczenia im się - robię sobie z nich jaja ściągając pirata ;)

_________________
"(...) And when men become free then mankind will be free.
May you be free of The Curse of Greyface.
May the Goddess put twinkles in your eyes.
May you have the knowledge of a sage,
and the wisdom of a child. Hail Eris."

- Principia Discordia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 05-09-2010, 16:23   

Odświeżam w celu pogadania o najnowszym wynalazku, który pierwszy złamał zabezpieczenia PS3. Mianowicie chodzi o urządzonko PS Jailbreak. Owy podobny do USB wynalazek (obecnie po cenie 250 złotych chyba) pozwala grać w pirackie gry PS3. Zresztą już teraz na torrentach zaczęły się pojawiać najpopularniejsze gry PS3. Oczywiście, mówi się o tym, że Sony uaktualni zabezpieczenia nowym patchem i będzie z powrotem git. Ale prawda jest taka, że powstała odpowiednia technologia i teraz trzeba będzie tylko ją udoskonalać. Moim zdaniem teraz pójdzie to już kaskadą i rozpocznie się piracenie gier PS3.

No cóż, prędzej czy później wszystko się złamie.

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 05-09-2010, 21:23   

Złamana jak złamana. Owy Jailbreak to zmodyfikowane narzędzie serwisowe/developerskie od Sony.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-09-2010, 23:14   

Już zresztą po Jailbreaku. Najnowsza aktualka firmware (niezbędna, aby korzystać z PlayStation Network i odpalać nowe gry) rozwiązuje problem. Sony szybkie jest.
Powrót do góry
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 08-09-2010, 21:35   

http://technowinki.onet.pl/wiadomosci/akcja-policji-na-politechnice-slaskiej-zlikwidowan,1,3625414,artykul.html

W sumie... jakby tak trochę mnie w lewym boku ukłuło coś... Biedni studenci, stracili sens życia...

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 08-09-2010, 21:50   

Och, straszne, upadł kolejny dosłowny pajrejt bej z... wielu? >D

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 09-09-2010, 00:40   

Mądry student, to student, który wie jak działa truecrypt ;)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-09-2010, 09:20   

Slova napisał/a:
W sumie... jakby tak trochę mnie w lewym boku ukłuło coś... Biedni studenci, stracili sens życia...


Raczej biedna Politechnika... Straciła serwerownie.

BOReK napisał/a:
Och, straszne, upadł kolejny dosłowny pajrejt bej z... wielu? >D


O ile mi wiadomo niektórzy użytkownicy mieli problemy z korzystaniem ze strony nawet 12 godzin po tym, jak wyłączono te serwery.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 09-09-2010, 11:13   

Z jakiej strony, TPB? Nawet nie próbuj mi wmówić, że to albo trackery były trzymane na PŚ... Rozumiem, gdyby mieli problemy z korzystaniem ze stron PŚ. :D

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-09-2010, 11:46   

Wczorajsza akcja była skoordynowaną, międzynarodową operacją zorganizowaną przez prokuraturę Belgijską i objęła oprócz Polski wiele innych krajów UE. Zamknięto lub przeszukano kilka serwerowni.

Zbiegło się to z awarią PB, która mogła być spowodowana zajęciem części serwerów. Informacje nie są potwierdzone.

Informacja prasowa Mediarecovery (firmy zajmującej się informatyką śledczą), typowego partnera policji w takich sprawach.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 54 z 71 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 69, 70, 71  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group