FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Niemcy a Polacy
Wersja do druku
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 08-11-2005, 14:20   

Wiesz Lunar, Polacy wbrew pozorm wpychali nos w sprawy dzikiej ilości państw i państewek... Polska w ogóle wojowniczy kraj był swego czasu... I aż dziwne, że te wszystkie kraje jakoś wątów do nas nie mają...

Polacy to najbardziej zakompleksiony naród świata - i to się zgadza. Niemcy myślą o sobie jako "porządni, zdyscyplinowani, grzeczni" - na co ja wybucham głośnym śmiechem, po dwóch lekcjach spędzonych w ichniejszej szkole... Za to o Polakach zdania miewają różne - spotkałam się ze stereotypem, że w Warszawie biegają niedźwiedzie polarne... Mają lepiej, to prawda - ale my mamy gorzej przez komunistów... Niemcy skorzystali bowiem z planu Marschala (czy-jak-to-się-pisało), my natomiast niekoniecznie.

Kwestia wojny z kolei... Nie ma co ukrywać - miała ona miejsce. Ale czy z tego powodu ja muszę nie znosić Nadine (której i tak nie znoszę, ale z innych powodów), która urodziła się grubo po wojnie? Młodzi Niemcy uczą się o wojnie i o zbrodniach popełnianych w trakcie wojny - miałam w ręku ichniejszy podręcznik do historii. Moja szkoła od lat organizuje wymiany i wielokrotnie dochodziło do tematu holocaustu i Hitlera. W większości Niemcy potępiali wyczyny hitlerowców za czasów wojny.

Oczywiście, nie ma co ukrywać, w Niemczech nadal są neonaziści. Z tym że w Polsce też. Ba, przypuszczam, że niektórzy Polacy mieliby problemy z zamieszkaniem w takiej Kolonii, gdzie chyba 1/4 mieszkańców to czarni... Zatem, czy aby na pewno Niemiec to zawsze rasista? Jakoś ci murzyni problemów nie mieli...

Nie mówię, żeby odciąć się od historii, zapomnieć. Ale podsycanie wzajemnej nienawiści to kretynizm. Że przypomnę list biskupów polskich do Niemiec - "przebaczamy i prosimy o przebaczenie". Pomijając katolickie zabarwienie tych słów - czy nie warto by po prostu przebaczyć? Zauważcie, że wojna była 60 lat temu. Dzisiaj ci wszyscy zbrodniarze albo nie żyją, albo są już starcami. A czy ich dzieci naprawdę coś nam zrobiły? Czy ich wnukowie naprawdę wbijają po nocach szpilki na mapę w miejscu Warszawy? Nie sądzę...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-11-2005, 14:27   

LunarBird napisał/a:
Lata mi prawo dżungli, jasno się wyraziłem? Jestem chrześcijaninem, nie buszmenem.

a chrzescijanie stanowia jaki procent ludzkosci? przykro mi, ale to ze nim jestes moze wplywac tylko na to co robisz ty, a nie na to co robia robie. w przypadkach skrajnych, tak wlasnie powstaja meczennicy. a polityka nigdy nie rzadzila sie zasadami chrzescijanstwa (ewentualnie sie nim zaslaniala)


LunarBird napisał/a:
Kilka razy dostali od nas w łeb całkiem skutecznie.

LunarBird napisał/a:
Kozacy tyle nas naszli co my ich. W walkach straciliśmy wcale nie więcej i wcale nie tylko u siebie z nimi walczyliśmy.

no coz, a niemcy wcale nie was naszli tylko litwe. i stracili jeszcze wiecej. a potem odzyskali.


Cytat:
Białoruś i Ukraina... Czy to nie tam gdzie władza straszyła batem obywateli polskiego pochodzenia i opozycję wbrew prawom międzynarodowym? Irak... Czy to nie tam gdzie obaliliśmy dyktatora tyranizującego kraj? Ale to tak na marginesie.

ano przykro mi, komunisci tez mieli moralne prawo, niesli ludziom najlepszy ustroj na ziemi. to tak jakbys przyznawal ze ostatni rozbior polski byl punktu widzenia stalina sluszny bo niesli polsce wolnosc rownosc i braterstwo (a w to wlasne wierzylo 90% populacji zssr). tak ze przykro mi, ale poglad ze ma racje ten kto ma moralna wyzszosc mnie nie przekonuje, jest to pojecie zbyt wzgledne.
Powrót do góry
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 08-11-2005, 17:11   

Mai_chan napisał/a:
Czy ich wnukowie naprawdę wbijają po nocach szpilki na mapę w miejscu Warszawy?
Oczywiście że nie! Kiedy bractwo kurkowe nie może już utrzymać w rękach wiatrówek, wciąż może utrzymać... kufle! xD

Mai_chan napisał/a:
Polacy wbrew pozorm wpychali nos w sprawy dzikiej ilości państw i państewek... Polska w ogóle wojowniczy kraj był swego czasu...
No ba. Ethelred, Kanut Wielki, Storrada w Szwecji, utrupienie Olafa Tryggvasona, wyprawy na Ruś Kijowską... Taka demonstracja potęgi militarnej na zjeździe gnieźnieńskim że Otton III chciał Chrobrego na swoim stołku sadzać xD Woził wilk razy kilka, powieźli i wilka...

LunarBird napisał/a:
Irak... Czy to nie tam gdzie obaliliśmy dyktatora
-śmy!!! ROFL!!! -śmy... Jeśli cokolwiek, to my tam spłacamy polityczne długi i militarne wsparcie (w ramach FMA... te 30 mln $ rocznie). Zresztą mało skuteczne, bo nasi negocjatorzy to idioci bredzący o wizach, a nie konkretni biznesmeni jak Bułgarzy którzy za ułamek naszego zaangażowania dostali od USA transakcję odkupienia prawie miliarda $ długów Saddama. Wprawdzie za swoje własne długi, ale my też coś USA wisimy... a Saddam i u nas długów narobił na niecałe 700 mln $.

Co do Ukrainy, nikt nie jest bez winy - dopiero tu widać było jak Polacy i Rosjanie są do siebie podobni. Tyle że obawiam się, że akurat tu to wszystkie strony per saldo napsuły sobie krwi i na awanturze stracą. Podobnie jak na tej idiotycznej kłótni o rurociąg.

Co do Białorusi - cóż, to kwestia wewnętrzna Rosji. Ten reżim bez choćby milczącego poparcia Moskwy nie ustoi, a teraz żyje 1) z podkradania rosyjskiego gazu 2) przemytu wódy i papierochów do Polski, 3) handlu bronią, w tym dostarczaną rozmaitym... hmmm, którzy nią potem mordują rosjan na kaukazie. Uległość Mińska napewno Rosji schlebia (i temu służy) ale z drugiej strony, napewno mniej podobają się koszty oraz marzenia Łukaszenki o Kremlu (w ramach ZBiR). Tylko raz legalnie zasiadał tam nie-Rosjanin (Polak... a i to tylko tytularnie), i nic dobrego z tego nie wynikło...

Otwarta krytyka z naszej strony to wynik obaw o los mniejszości, oraz inny strach - o rozładowywanie napięć wewnętrznych przez agresję na zewnątrz. Bo ile warta jest pomoc NATO, to ostatnio przekonali się litwini, gdy patrol NATINADS zareagował z półgodzinnym opóźnieniem _^_
Paradoksalnie, sądzę że gdyby Łukaszenko ześwirował do końca i nas napadł, pierwsza w naszej obronie stanęłaby Rosja - bo mogłaby pozbyć się Łukaszenki i zapewne zachować kontrolę w Mińsku... a jednocześnie zebrać laury obrońcy pokoju i demokracji. A amerykanie po Iraku mogliby tylko stać i klaskać _^_

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-11-2005, 17:28   

wa-totem napisał/a:
Tylko raz legalnie zasiadał tam nie-Rosjanin (Polak... a i to tylko tytularnie), i nic dobrego z tego nie wynikło...

no nie, w ostatnich latach to tam rosjan bylo srednio, w wiekszosci ukraincy, gruzin (khem) etc etc. ale chyba jedyne takie siedzenie ktore krajowi wyszlo na dobre to byla katarzyna.
Powrót do góry
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 08-11-2005, 18:23   

Bianca napisał/a:
w wiekszosci ukraincy
hoo... nie wiedziałem... o_o

Bianca napisał/a:
edyne takie siedzenie ktore krajowi wyszlo na dobre
no, i może jeszcze Piotr? ^^;

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 08-11-2005, 18:59   

Bianca napisał/a:
no nie, w ostatnich latach to tam rosjan bylo srednio, w wiekszosci ukraincy, gruzin (khem) etc etc. ale chyba jedyne takie siedzenie ktore krajowi wyszlo na dobre to byla katarzyna.

Zresztą Niemka i urodzona w Szczecinie :) Ponoć nowa kanclerz niemiec jest jej wielbicielka.

A wracajac do tematu - zyje na pograniczu praktycznie i niecheci do Niemcow nie widze. Przyjezdzaja na zakupy, zostawiaja kupe pieniedzy, kto by tam na nich zlorzeczyl :)
A, ze sa przy tym mili (nie raz mialem okazje sie przekonac), to nie widze powodu, zeby wracac do niechlubnej przeszlosci. Zreszta czy jest kraj ktory ma tylko chlubna historie? I dlaczego oceniac ludzi po ich dziadkach? :)

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 08-11-2005, 19:09   

Totem, Bianca TO NIE JEST TEMAT POLITYCZNY DO JASNEJ, CIASNEJ I PURPUROWEJ.

Cytat:
Kwestia wojny z kolei... Nie ma co ukrywać - miała ona miejsce. Ale czy z tego powodu ja muszę nie znosić Nadine (której i tak nie znoszę, ale z innych powodów), która urodziła się grubo po wojnie?

Nie. I w ogóle nie ma sensu mieszać niechęci do jakiegoś narodu z nielubieniem jego członków. To pierwsze jest bowiem tylko negatywnym dziedzictwem naszej kultury który nie powinien mieć wpływu na codzienne życie. A najlepiej żeby się z nim nie obnosić za bardzo.

Cytat:
zyje na pograniczu praktycznie i niecheci do Niemcow nie widze.


I miejmy nadzieję, że w ramach Unii stosnki się bardziej zacieśnią w całym kraju:].
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
besmirch Płeć:Mężczyzna
Ariok Animaniak


Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: Falkenberg/Wroclaw
Status: offline
PostWysłany: 08-11-2005, 21:04   

Jacek Kaczmarski - Dobre Rady Pana Ojca napisał/a:

Słuchaj młody ojca grzecznie
A żyć będziesz pożytecznie.
Stamtąd czekaj szczęśliwości,
Gdzie twych przodków leżą kości.
Nie wyjeżdżaj w obce kraje,
Bo tam szpetne obyczaje.

Nalej ojcu, gardło spłucz,
Ucz się na Polaka - ucz.
Bo tam szpetne obyczaje.
One Niemce i Francuzy
Maja pludry i rajtuzy.
Niechrześcijańską miłość głoszą
I na wierzchu jajca noszą.
Pyski w pudrach i w pomadkach,
Wszy w perukach, franca w zadkach.

Nalej ojcu, gardło spłucz,
Ucz się na Polaka - ucz.
Bo tam szpetne obyczaje.

Cudzoziemskich ksiąg nie czytaj,
Czego nie wiesz - księdza pytaj.
Ucz się siodła, szabli, dzbana,
A poznają w tobie pana.
Z targowiska nie bierz złota -
To żydowska jest robota.

Nalej ojcu, gardło spłucz,
Ucz się na Polaka - ucz.
Bo tam szpetne obyczaje.

Twoja sprawa - strzec Ojczyzny,
Czyli własnej ojcowizny.
Nie wiesz, gdzie się czai zdrada -
Uczyń zajazd na sąsiada.
Jak już musisz być w stolicy
Patrz co robią politycy.
Na elekcjach dawaj kreskę
Nie za słowa, a za kieskę.

Nalej ojcu, gardło spłucz,
Ucz się na Polaka - ucz.
Bo tam szpetne obyczaje.

Bierz od wszystkich z animuszem,
Dawaj na mszę za swą duszę.
Bóg cnotliwie czyta chęci
I zachowa je w pamięci.
Żeń się młodo, dzieci rób
By miał kto o twój dbać grób.
Tu przez wieki twoje dziady
Dały nauk tych przykłady.
Tu przez wieki twoje wnuki
Nie przypomną tej nauki.

Nalej ojcu, gardło spłucz,
Ucz się na Polaka - ucz.
Bo tam szpetne obyczaje.

Taką stoi Polska racją
Na pohybel innym nacjom!

Jacek Kaczmarski
06.01.93


przeczytajcie i ocencie sami .. czy u progu niecheci .. czy czegokolwiek innego nie leza "obyczaj.. tradycje" i inne rzeczy odbite w krzywym zwierciadle ..

_________________
"It's like I'll disappear as soon as I close my eyes
I feel like I've turned into someone that even I don't recognize"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666
 
Numer ICQ
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-11-2005, 23:53   

Cytat:
no, i może jeszcze Piotr? ^^;

le? ja mowie o zagranicznych. piotr co by o nim nie mowic byl rosjaninem, katarzyna byla niemka...


Cytat:
A wracajac do tematu - zyje na pograniczu praktycznie i niecheci do Niemcow nie widze. Przyjezdzaja na zakupy, zostawiaja kupe pieniedzy, kto by tam na nich zlorzeczyl :)
A, ze sa przy tym mili (nie raz mialem okazje sie przekonac), to nie widze powodu, zeby wracac do niechlubnej przeszlosci. Zreszta czy jest kraj ktory ma tylko chlubna historie? I dlaczego oceniac ludzi po ich dziadkach? :)

mam wrazenie ze to jest cos w stylu teporia a praktyka. bo jedna rzecz jak widzisz konkretnych niemcow, i sie zastanawiasz co oni ci tak wlasciwie zrobili - tak jak ty czy Mai... a zupelnie co innego jest kiedy niemcow znasz z teorii i tylko wiesz ze sa zli no bo sa (z roznych powodow) - uczucia negatywne do narodu czy nawet grupy ludzi sa duzo prostsze kiedy nie mozna wskazac konkretnych twarzy z ktorymi mialo sie taki a nie inny osobisty kontakt

notabene, moze to byc tez skutek tego, ze polacy (w zwiazku z min. zaborami) maja duzo wyzsze poczucie narodowosci niz "srednia swiatowa", tak samo jak chociazby amerykanie czy niemcy. i nijako "w zestawie" z ta swiadomoscia ida pewne stereotypy - ktore czlowiek niezapoznany z konkretami przyjmuje za cos oczywistego. stereotypy biora sie stad ze tak ma wiekszosc, bo ma. z okazji poprzedniej wojnywiekszosc nie lubila niemcow, i ta niechec sie wkleila do stereotypu. a poniewaz powody ktore mielo tamto pokolenie zostaly nijako zniwelowane przez czas, zamiast nich weszly nowe
Powrót do góry
slocik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Lis 2005
Skąd: stad
Status: offline
PostWysłany: 09-11-2005, 18:29   

a ja nienawidze niemcow :] u mnei na studiach padlo pyatnei podczas wykladow, o niemcow, 95% powiedizlo ze ich nienawidzi. Nie dziwie sie niemcy sa zalosni, pracowalem u nich pare lat temu przez jakies 3 lata. To co msyla o nas zassluguje tylko na pogarde. Co dzien mailem ochote kogos tam pobic. Naprawde nei ejstem uprzedzony, doswiadczylem na wlasnej skurze ze jednak przynaleznosc narodowa cos oznacza.
A tak na marginesie, polak i rusek to barcia, tyle samo mzoemy wypic :D
I jeszcze taka mala historyjka, bylem w pradze i wychdozilem z kolesiami z marketu ogromnego jakiegos, i podchodzi do nas rusek. Mowi cos takiego "Ruski ?" czy jakos tak ?? :P A my tak, "nie polacy" , a on " ....hmmm. to ruscy :D " i uchahchany podchodzi do nas, i chcem nam za 400zl sprzedac kamere warta 5000zl , ktora co dopiero ukradl w sklepie pod ktorym stal :P
A wracajac do niemcow, u nich laski sa grube i brzydkie :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3943710
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 09-11-2005, 18:57   

slocik napisał/a:
To co msyla o nas zassluguje tylko na pogarde

Wiesz co... Przeczytaj jeszcze raz swojego posta i odpowiedz na pytanie: "A dziwisz im się?!".

Jeśli mają jakąś styczność z Polakami, którzy u nich pracują (często na czarno), i dowiadują się, że:

slocik napisał/a:
polak i rusek to barcia, tyle samo mzoemy wypic :D
(czytaj: dużo. ZA DUŻO).
slocik napisał/a:
za 400zl sprzedac kamere warta 5000zl , ktora co dopiero ukradl w sklepie pod ktorym stal :P

Jasne, i jest świetnie, prawda? Bo Niemców przecież okradać można, pewnei za dużo mają.

... to naprawdę nic dziwnego, że na każdego Polaka będą na początku reagować jako na pijaka i złodzieja. Dopóki nie udowodni, że jest inaczej. Oni o nas źle myślą, więc są paskudni (a poza tym mają grube baby, więc są jescze paskudniejsi)? A pomyślałeś, skąd to się może brać? Bo jak czytam taki post, to mnie coś skręca...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 09-11-2005, 19:10   

Uno - grube baby? W którym miejscu?? Jakoś nie zauważyłam, żeby były jakieś dużo większe od przeciętnych Polek...
Duo - niemili? W którym miejscu? Jakoś szczególnie bardziej niemili od Polaków?
Tertio - nie tyle "myślą o nas źle" co "niewiele o nas wiedzą i poddają się stereotypom". Co śmieszniejsze te negatywne stereotypy najczęściej tworzą sami Polacy - ot choćby fakt, że Polak to pijak... Pamiętam jak się rodzice Nadine zdziwili, kiedy odmówiłam piwa i powiedziałam, że jestem abstynentką...

Za to na pewno są uczciwsi. W Kolonii uderzyła mnie jedna rzecz - zatrważająca ilość rowerów zostawianych na ulicy. Niektóre nawet przywiązane nie były... I jakoś nikt nic nie kradł.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-11-2005, 19:13   

<zastanawia się czy dla bezpieczeństwa moralnego i fizycznego jednak dowodu niemieckiego nie sfajczyć>

Od siebie dodam iż nie na każdego polaka reagują w ten sposób. Ale, jak to zawsze bywa, wszystko zależy od ludzi, z którymi się obcuje. Ja miałem do czynienia z bracią uniwersytecką i uprzedzeń albo nie było, albo ograniczały się dowcipów z brodą, w stylu" samochód twój już tam jest".

O wiele wiecej uprzedzeń widzą w niemcach polacy. Niestety, wynika to po prostu z niższego poziomu edukacji (chyba) uśrednionego polaczka.



Uprzedzając zarzuty, polski dowód też posiadam.
Powrót do góry
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-11-2005, 21:31   

Mai_chan napisał/a:

Duo - niemili? W którym miejscu? Jakoś szczególnie bardziej niemili od Polaków?

Z tym ze sa niemili musze sie zgodzić , z otyłoscią tez u nich jest problem
Powrót do góry
slocik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Lis 2005
Skąd: stad
Status: offline
PostWysłany: 09-11-2005, 21:48   

hmm nizszy poziom ? z tego co wiem sredni poziom edukcji i inteligencji mamy wyzszy w polsce.
Serika, serika, czytanei ze zrozumieniem sie klania :] to z ruskiem i polakiem to byl zart, a to z kradzieza pisalem ze w pradze bylo :P Wystarczy wyczuc czasem ironie :P
Hmmm, dziwne macie problemy :] Ja tu sie mecze jak materal opanowac, a ci sie zastanawiaja czemu neimcy msyla o nas zle. A odpowiedz prosta, bo sa gluuupi i powinno sie ich wystrezlac :P Zreszta wystarczy popatrzec na WW II :] i wszytko jasne :D tzn ze nei twierdze ze polacy to nei idioci, ale to swoja droga.
I tak na zakonczenie, przeciez my jestesmy zlodzieje i pijaki. Uwazam ze w pelni zaslugujemy na to miano, i sam nie rozumiem jak mozna nas ineczej postrzegac, wystarczy wyjsc na ulice i prawda w oczy kole :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3943710
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group