FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Niemcy a Polacy
Wersja do druku
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 03-11-2012, 09:41   

A kto mówi o kładzeniu się? W jakim celu? Pokazania jak komuś jest źle czy sprowokowania tej części społeczeństwa która jest, za przeproszeniem, durna i goli łby?
Świat się zmienił, wiesz?

Kwestia turecka w niemczech jest dość interesującea - znaczy, ratowanie strefy socjalnej państwa po latach wykorzystywania systemu przez nich właśnie. Bać się? Może paru wyrostków na ulicy. Jako odrębnej mniejszości? Niezbyt. Zwłaszcza że młode pokolenie kulturalnie wtapia się w społeczeństwo, wyróżniając się głównie zamiłowaniem do kurtek ze sztucznej skóry. Ponownie, czasy się zmieniły.

Cytat:
W pracy mam ciągły kontakt z Niemcami i muszę powiedzieć, że wszyscy, których znam, to sympatyczni, wyluzowani ludzie. Często zadaję sobie pytanie, jak to możliwe, że są to potomkowie tych Niemców z 1939-45.


Normalnie. Podziały administracyjne naprawdę niewiele znaczą we współczesnych kontaktach międzyludzkich.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 03-11-2012, 13:34   

Raczej miałem na myśli udowodnienie samym sobie, nawet bardziej niż zachodnim sąsiadom, że dorośliśmy w końcu do zachodnioeuropejskiej cywilizacji i zrzuciliśmy cały zaściankowy balast, jaki na nas ciąży.
Bym może uznał twoją wypowiedź za słuszą, ale jestem sceptycznie nastawiony do takich językowych kliszek jak "świat się zmienił". Wiem, że się zmienił, ale ja jestem ze starego typu, tego przypałowego, który uważa że Polska jednak powinna dbać o siebie bardziej niż o innych, że skrobanki nie są nam potrzebne do szczęścia, i któremu do pełni szczęścia wystarczy niezobowiązujący seks z Murzynką i drink z palemką w towarzystwie erasmusowca, który pokaże mi, że miejsce skundlonej polskiej kulturki jest w budzie i wprowadzi na europejskie salony.
O ile Polacy wciąż marzą o odzyskaniu Lwowa i Wilna to tak samo Niemcy chcieliby odzyskać swój Breslau. I ja się im nie dziwię, nawet więcej, dla mnie by było dziwne, jakby to całkiem odrzucili tylko z powodu jednej wojny i jakichś popularnych pokojowych sloganów. Dlatego też z Niemcami mogę, a nawet chcę handlować, ale unikam wszelkich gestów sympatii i pojednania z ich strony. Bo im zwyczajnie nie ufam. Tak jak mówiłem wcześniej, Niemcy to nie Polacy, że wystarczy im powiedzieć "good guy" i poklepać po plecach, żeby się zeszczać.

Możesz uważać, że Turcy i Niemcy żyją w harmonii i stworzą nową jakość. Jakoś tak się składa, że Niemcy nie chcą uznać mniejszości tureckiej, co jest nieco Turkom nie w smak. Niemcy próbują się rozpaczliwie bronić przed konsekwencjami swojej polityki. A było tak, że było w RFN dobrze i w niedziele sobie popijali w ogródkach piwa i zajadali kiełbaski. Pomyśleli sobie" "chłopaki, a może tak ktoś będzie za nas skręcał mercedesy za pół ceny, a my będziemy mieli więcej czasu na rozrywkę?" "Hansik, jesteś genialny!"
No i zaczęli oferować imigrantom pewne granty w zamian za przyjazd do kraju i podjęcie pracy. Ale Turcy, jako wzorowi imigranci, bardziej zainteresowani są swoimi prawami niż obowiązkami. Do tych praw oczywiście należy wsparcie socjalne, a dla młodych regularne pukanie niedopieszczonych przez zniewieściałych Niemców, pod wpływem nowoczesnych trendów kulturowych w świecie zachodnim, niemieckich panienek.
Kiedy starsi Turcy chcą zachować swoją odrębność i walczą o uznanie mniejszości, młodsi w tym czasie zaliczają na dyskotekach kolejne panienki, co jakiś czas robiąc którejśc dzieciaka. Niemcy z kolei widzą, że to zachodzi za daleko, ale że są nauczeni tylko konformizmu, bo tego uczy gówniane państwowe szkolnictwo, więc się z lekka dygają. Ale i ci Turcy dorosną *popukane* będą mieli za sobą i zdadzą sobie sprawę, że tak naprawdę są Turkami (zresztą, pewnie od początku sobie zdają z tego sprawę), a Niemcy to cioty, które i tak się im nie sprzeciwią.
Osobiście znam pod tym względem Anglię i Francję, od kolegów także Holandię. Niemcy też z opowieści (bo osobiście tam ani nie pracowałem ani nie mieszkałem), ale nie sądzę, by się dużo różniły od tak przegnitych państw jak UK czy FR.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 03-11-2012, 17:38   

Cytat:
Wiem, że się zmienił, ale ja jestem ze starego typu, tego przypałowego, który uważa [...] że skrobanki nie są nam potrzebne do szczęścia, i któremu do pełni szczęścia wystarczy niezobowiązujący seks z Murzynką


Masz rację, jesteś z tego przypałowego typu, którego interesuje seks niezobowiązujący jednostronnie.

Cytat:
O ile Polacy wciąż marzą o odzyskaniu Lwowa i Wilna


?!?

Nie znam nikogo kto na serio marzyłby o czymś takim. Może poza paroma typami których w ogóle ciężko traktować serio. Tak więc cały wywód jest...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 03-11-2012, 19:46   

Chociażby mój stary tak ma, ale nie musisz go traktować poważnie. Mnie zresztą też nie. A gdyby mi się nadażyła sposobność i miałbym dość sił, to bym się postarał o to Wilno i Lwów i prawdę mówiąc nie bardzo by mnie interesowało to, że Ukraińcom by się to nie podobało. Zatroszczył bym się jednak o to, by w Polsce było im lepiej niż na Ukrainie. Ja wiem, że Polacy jak przyjdzie co do czego, to zrezygnują z tego, bo dostaną reprymendę z zachodu, że się budzi odwieczny polski faszyzm. Nie wiem czy wiesz, ale jakaś tam, całkiem niemała część Polaków pochodzi albo z samych Kresów (na szczęście są to stare radiomaryjne trokotykle, które są na wymarciu i ustąpią miejsca młodym i wykształconym), a do tego jeszcze część urodziła się w tych rodzinach, to jest raczej jasne, że Kresy w ich świadomości istnieją. I to nie tylko jako dawna część Rzeczypospolitej, ale jako dom. Tak samo zresztą Niemcy przyjeżdżają sobie w rodzinne strony, które opuścili zaraz po wojnie i nazywają se swoim małym heimatem.

Prócz tej uwagi wystosowałeś tylko jakąś kąśliwą uwagę, o tym kogo jaki interesuje seks, więc twój wywó też jest raczej płytki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-11-2012, 19:51   

Czyli masz uraz do Niemców, że nas najechali, ale uważasz, że byłoby jak najbardziej w porządku gdybyśmy my najechali Ukraińców i Litwinów?

Jak to szło... Jak ktoś ukraść Kali krowę to źle, ale jak Kali ukraść komuś krowę to dobrze!

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 03-11-2012, 20:40   

Nie mam urazu do Niemców, o to że nas najechali. Po prostu nie obchodzą mnie te deklaracje, że jesteśmy teraz wielkimi przyjaciółmi. Tak samo nie mam za złe nacjonalistom ukraińskim i litewskim, że nie lubią Polski i Polaków. Ale wolę, żeby i Wrocław i Lwów były przy Polsce. Jeśli Niemcy chcą do siebie Wrocław, Szczecin i Gdańsk to też ich rozumiem. I rozumiem też to, że mają Polaków za bydło, które swoim nieudolnym gospodarzeniem niszczą ich byłe ziemie. Bo sam bym miał, jakbym był Niemcem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 03-11-2012, 21:31   

Swarga napisał/a:
Tak samo nie mam za złe nacjonalistom ukraińskim i litewskim, że nie lubią Polski i Polaków

I chciałbyś dostać Lwów w opiekę, a do tego całe Kresy. Mam wrażenie, że niezupełnie wiesz co piszesz, naprawdę... Bo oni może też nie mieliby Ci za złe, ale i tak Cię nie lubią, więc to bez różnicy.

Swarga napisał/a:
Bo sam bym miał, jakbym był Niemcem.

Nie ma to jak "własne zdanie", heh...

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 03-11-2012, 21:58   

Swarga, na bogów, odrobinę kultury, bo pokasuję Ci posty i wlepię osta. To nie rynsztok, a swoje zdanie można wyrazić w bardziej cywilizowany sposób.

I ogólnie poproszę o spuszczenie z tonu, bo powoli dyskusja przeradza się w zwyczajną pyskówkę.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 03-11-2012, 23:36   

Jakie "własne zdanie", heh? A nie jest faktem, że Polacy raczej więcej szkód w gospodarce czynią niż pożytku i że lepszą prosperitę Śląsk przeżywał za cesarza?
Z tymi Kresami to przesadziłem, nie widzi mi się odzyskiwanie i zarządzenie tak dużym terenem. Na Ukrainie bym chciał tylko do Lwowa, a z Białorusi i Litwy to te skrawki, gdzie ludność polska żyje jeszcze w jakichś zwartych skupiskach. I że niby czego nie wiem? Jeśli Polski i Polaków ktoś nie lubi to trudno, da się z tym żyć, a jeśli w dodatku jest to uzasadnione jakąś historyczną rywalizacją, to ja ten stosunek naprawdę rozumiem i akceptuję.


moshi_moshi, nie rozumiem cię. Ani razu nie zabluźniłem, nie obrażam też innych narodów, jeśli o to się rozchodzi. Zdaje się, że zbiegliśmy z tematu i jakoś chyba nie bardzo kogokolwiek obchodzi, o co mi chodzi z tymi Niemcami. Chodzi mi o to, że nawet jeśli mówi się o jakimś historycznym pojednaniu, odpuszczeniu win i takich tam, to Niemcy nadal pozostają wspólnotą o wyżej wykształconej tożsamości oraz większym poczuciu narodowej wspólnoty (w Polsce tego w zasadzie nie ma) i oni będą potrafili zabrać coś polskim przyjaciołom jeśli to będzie dla nich korzystne. No i tyle. Natomiast Polacy, jako wzorowi członkowie europejskiej wspólnoty, dadzą Europie wszystko w zamian za parę milionów dopłat i pochwały na forum międzynarodowym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 03-11-2012, 23:45   

Swarga napisał/a:
Ale Turcy, jako wzorowi imigranci, bardziej zainteresowani są swoimi prawami niż obowiązkami. Do tych praw oczywiście należy wsparcie socjalne, a dla młodych regularne pukanie niedopieszczonych przez zniewieściałych Niemców, pod wpływem nowoczesnych trendów kulturowych w świecie zachodnim, niemieckich panienek.


Teraz już rozumiesz, czy jednak mam dać Ci tego osta? I serio, nie interesuje mnie "co poeta miał na myśli", wyszło wulgarnie i koniec. I radzę nie kontynuować tematu.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Muchozol Płeć:Kobieta
---


Dołączyła: 06 Lip 2012
Skąd: Szczochowice Jabolskie
Status: offline
PostWysłany: 06-11-2012, 02:07   

A ja nie lubię niemców, bo tak i już.
Stereotypy ble ble ble, ale mnie one cieszą i bawią. Wursty są śmieszne, szajsy są śmieszne, cały ich język jest śmieszny.

Wyzywajcie mnie od prostaków, ale szlag mnie trafia jak widzę te wycieczki emerytów (z cyklu "to było kiedyś nasze"), gdzie stare, pomarszczone babki zamiast nosić długie spódnice i stare trepy chodzą w jakichś rybaczkach, adidasach i jeszcze mają przewiązany polar na biodrach xD.

Do tego oni na serio mają brzydkie baby i to chyba taka kara dla nich, a młodzież szkolna naprawdę reprezentuje sobą dużo niższy poziom intelektualny niż ta "nasza" w ogólnym rozrachunku. To są fakty przeze mnie osobiście zaobserwowane a nie wyczytane. Ogólny obraz ich mentalności mnie odpycha od nich bardzo skutecznie.

Jakoś tak... mam z nimi same niemiłe wspomnienia. No, może jedno dobre - pamiętam jak przyjechali na wymianę do naszego ogólniaka i dostali po tyłkach :).

U mnie sobie zasłużyli i tyle.

_________________
"Miłość jest jak gówno. Czasem wychodzi samo, ale czasami trzeba mu nadać fajne, śliskie pchnięcie." Eric Cartman
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 08-11-2012, 09:27   

Miałem przez ostatnie parę lat do czynienia z Niemcami (rodzina mojej żony) i moje zdanie o nich które było zawsze pozytywne tylko się polepszyło. Oni mają wbrew pozorom te same problemy co my.
Co do historii to nie spotkałem się z chęcią odzysku Szczecina czy Wrocławia.
Nie mam wobec nich kompleksów.

Słucham na codzień Antenne Bayern i jest tam losowanie 'spłacenia rachunku'. Wczoraj zadzwoniła kobieta której mąż umarł i zostawił ją z dwiema córkami. Facet który wygrał spłatę rachunku na 1600 euro poprosił, żeby te pieniądze przekazano jej. Dziś chłopiec wygrał zwrot 24 euro i tez prosił o przekazanie 'zeby dziewczynki tez miały coś pod choinką'.

Ci 'źli Niemcy' z przegnilego 'Zachodu' .

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 14-01-2013, 19:38   

Steinbach powoli, bo powoli, ale przebija się do mainstreamu. Co nie jest budującą wiadomością.

Swoją drogą:
Cytat:
Pani Steinbach opowiada się za stworzeniem nowej niemieckiej partii, która będzie bardziej na prawo niż CDU (zasililiby ją zresztą politycy z konserwatywnego skrzydła CDU), lecz nie będzie miała nic wspólnego ze skrajną prawicą. Powołuje się przy tym na przykład innych krajów, gdzie partie o takim profilu istnieją. Na forum Parlamentu Europejskiego klubem, który je gromadzi jest frakcja Konserwatystów i Reformatorów


Już widzę jak pisowcy ją witają z otwartymi rękami...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 18-01-2013, 14:24   

A kiedy ja mówiłem, że Niemcy będą robić stopniowo robić swoje, bo nie są takimi ochlapusami jak Polacy, to mówiłeś, że mi brakuje piątej klepki.

Mnie w tym tekście najbardziej uderzyło jednak to:
Cytat:
Podobnie, jak i w innych krajach europejskich (także w Polsce) nie brak nieuków, którzy nie mają pojęcia o historii i gotowi są uwierzyć, że to Polska napadła na Niemcy, a Hitler był polskim antysemitą. I dla nich słowa Steinbach nie są niczym szokującym.

Postępowe medium, takie jak Wprost, podtrzymuje jeszcze oficjalną w Polsce wersję historii, czyli taką wg której Polska nie zaatakowała, lecz została zaatakowana. Widocznie polskie społeczeństwo nie jest jeszcze gotowe na cywilizacyjny awans. Mimo wielkich starań ludzi kultury, mediów i kwaitu narodu, czyli młodzieży. Jeszcze jedno pokolenie musi dorosnąć, a jedno wymrzeć, żeby proporcje się zmieniły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 24-03-2013, 19:23   

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/deutsche-welle-w-onecie/protest-przeciw-znieslawianiu-ak-i-polski,1,5451995,wiadomosc.html
Taka ciekawostka. Zastanawia mnie tylko, po co Niemcy mordowali Polaków, skoro ich antysemityzm by tylko nazistom pomógł w skutecznym wymordowaniu Żydów.
Jestem ciekaw, czy do końca naszego dziesięciolecia naukowcy dojdą do wniosku, że antysemityzm w Europie wschodniej był w większym stopniu widoczny niż w NSDAP. Tak jak mówiłem, Niemcy to poważny kraj, i za pomocą swojej publicznej telewizji przekażą swoim obywatelom, że już wystarczająco się pokajali i czas się wzmacniać. Polska za to będzie wiernym partnerem Niemiec, zwłaszcza jak się okazało, że Merkel miała polskiego dziadka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group