FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Niemcy a Polacy
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 09-11-2005, 21:58   

Heh, jednak udzielanie się na polskim forum wymagałoby choć śladowej znajomości języka...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 09-11-2005, 22:02   

slocik napisał/a:
Serika, serika, czytanei ze zrozumieniem sie klania :] to z ruskiem i polakiem to byl zart, a to z kradzieza pisalem ze w pradze bylo :P Wystarczy wyczuc czasem ironie :P

To, co się kłania, to wyczucie, z czego można się lekko nabijać, a czego należy sie wstydzić. Ja wiem, ze to był żart, ale sposób, w jaki to napisałeś wskazywał, że po pierwsze to akceptujesz, a po drugie - uważasz, ze to fajne i śmieszne. A to NIE JEST śmieszne.
slocik napisał/a:
I tak na zakonczenie, przeciez my jestesmy zlodzieje i pijaki.

I moze zamiast się z tego cieszyć i sie tym chwalić, należałoby na przykład postarac się, żeby mniej słyszalo się na świecie o tym, a więcej, że tu mieszkają też normalni ludzie. Bo tak sie składa, że ja na przykład ani do bycia pijakiem, ani złodziejem się nie poczuwam.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Eltanin Płeć:Mężczyzna
?????


Dołączył: 17 Lis 2004
Skąd: Ciemna strona słońca
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 09-11-2005, 22:04   

slocik napisał/a:
przeciez my jestesmy zlodzieje i pijaki. Uwazam ze w pelni zaslugujemy na to miano, i sam nie rozumiem jak mozna nas ineczej postrzegac, wystarczy wyjsc na ulice i prawda w oczy kole :P


Cóż, ja się nie poczuwam, ale to już sprawa osobistych przekonań...

_________________
Hubba Hubba Zoot Zoot
Deba Uba Zat Zat A-num Num
A-hoorepa Hoorepa A-huh-hoorepa A-num Num.


Be kind to dragons, for thou art crunchy and taste good with ketchup.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1777110
besmirch Płeć:Mężczyzna
Ariok Animaniak


Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: Falkenberg/Wroclaw
Status: offline
PostWysłany: 09-11-2005, 23:05   

niemiecki kawal ..
"jedziesz do polski? Twoj samochod juz tam jest"

.. i mase innych jak .. napis w sklepie w jezyku polskim "Polaku nie Kradnij" i inne ..

ale jakby nie patrzec jakis procent polakow zapracowal wszystkim na to ..

_________________
"It's like I'll disappear as soon as I close my eyes
I feel like I've turned into someone that even I don't recognize"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666
 
Numer ICQ
Varda Płeć:Kobieta
ko-tek!


Dołączyła: 23 Paź 2005
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 10-11-2005, 19:28   

W tym temacie po prostu nie moge sie nie wypowiedziec ;) Szczegolnie, ze jest pare rzeczy, ktore chcialabym wyjasnic czy uzupelnic.

Mai_chan: Swietny wybor! Bardzo mi sie podoba profil z wykladowym j. niemieckim. Sama zdawalam do takiej klasy, ale ostatecznie wybralam inna. Plus takiej klasy jest ogromny: bedziesz miala bogate slownictwo z roznych tematow, co jest naprawde pozniej nieocenione.

Nie chodzi o to, ze Niemcy niechetnie wspominaja o historii zwiazanej z IIWS. Oni maja juz tego tematu po prostu po dziurki w nosie! Szczegolnie mlodzi Niemcy, ktorym ciagle przypomina sie o Oswiecimiu, Holocauscie, tragedii Zydow i innych narodow, Hitlerze etc. etc. Nie dziwie sie tej reakcji. Ilez mozna.
Sama mam dosc tego tematu, dwa razy bylam w Oswiecimiu i wiecej nie zamierzam.

Osobiscie nie znosze stereotypow. Sa bardzo krzywdzace i nie zawsze zgadzaja sie z prawda.

Znam np. Niemcow, ktorzy wcale nie sa ani punktualni, ani uporzadkowani. Zreszta... prawdziwi Niemcy podobno w grobie leza ;) I przewracaja sie ;)
Tak samo jak prawdziwi Amerykanie.

Piszecie o konfliktach miedzy naszymi narodami... A w ogole, ciekawe, czy ktos slyszal o powstalych w dobie powstania listopadowego tzw. Polenlieder? :) Oczywiscie nie mozna powiedziec, ze przedstawiaja stanowisko calego narodu niemieckiego, ale pokazuja jeden z aspektow. Nastawienie pewnej grupy. Fascynacje Polska, chec pomocy Polakom, wzorowanie sie na nas, na naszym zapale do walki o ojczyzne.

Co do niecheci... Jest w pewnym sensie uzasadniona, gdyz od setek lat sasiadujemy ze soba, co niesie ze soba pewne nieuchronne konflikty.

Dalej odpowiadajac na posty Mai_chan... Niemcy rasisci? Zacznie sie kiedys. Tylko na to poczekac. Sami sobie sprowadzili problem na glowe po IIWS, sciagajac pracownikow do zniszczonego przez wojne kraju. Teraz maja Multi-Kulti. Enklawy murzynskie, polskie, rosyjskie czy tureckie. Podwojne napisy w szpitalach - niemiecko-tureckie, gdyz po co
taka mieszkajaca od wielu lat Turczynka ma uczyc sie jezyka urzedowego, obowiazujacego w kraju, skoro:
a) mieszka w dzielnicy tureckiej
b) tuz pod bokiem ma sklepy tureckie
c) restauracje tureckie
d) warsztaty samochodowe tureckie
etc. etc.

Zegarmistrz: "Generalnie nasza historia aż do XIX wieku układała się dość pokojowo i normalnie" - kwituje to usmiechem. Nie uzylabym takiego okreslenia, gdyz jest ono bardzo, bardzo ogolne i generalizujace. Trzeba by w ogole wziac pod uwage, z kim ukladala sie nasza historia. Mam na mysli: z ktora czescia dzisiejszych Niemiec, gdyz wiadomo, ze przez wiele lat nie bylo jednorodnego panstwa niemieckiego, a szereg mniejszych lub wiekszych ksiestewek.

Bianka: Niemcom wcale nie powodzi sie tak dobrze, jak mysla Polacy. Kiedys bylo dobrze, po IIWS, caly ten Wirtschaftswunder i jego echa. Niestety, wprowadzono euro i
Niemcy na zmianie waluty wyszli troche jak przyslowiowy Zablocki na mydle. Do tego koniecznosc wprowadzenia pewnych reform i chaos zwiazany z tworzeniem nowego rzadu, zupelnie jak u nas.
Nie porownywalabym dwoch narodow, kto jest biedniejszy, a kto bogatszy, gdyz to sa jednak dwa rozne realia. Nawet, jak stwierdzila Mai_chan, Niemcy skorzystali z powojennych programow pomocowych, my nie. To juz nam daje calkiem inny start po wojnie.

Red: Trzeba bylo kurcze brac to stypendium. Wiem, ze nie lubisz Niemcow, ale przynajmniej wyciagnalbys od nich troche kasy ;) Ja oporow nie mam i korzystam ze wszystkiego. A najchetniej korzystam z bibliotek niemieckich, swietnie wyposazonych w porownaniu z zalosnie malymi zbiorami mojej wydzialowej biblioteki...

Raul: Tak, Katarzyna byla ksiezniczka niemiecka. Niesamowite, jak pozniej byla oddana Rosji, prawda?
Natomiast Angeli Merkel nie znosze. Reaguje na te babe alergicznie. Nic konkretnego dla mnie nie mowi. Poza tym te jej komentarze odnosnie Polakow kiedys...

Niemki sa faktycznie dosc grube. Wytlumaczenie jest proste: zle nawyki zywieniowe, iezka, tlusta kuchnia, gotowe dania, napchane konserwantami. Polki, wydaje mi sie, bardziej o siebie dbaja. Choc moim zdaniem, najgorsze wrazenie zrobily na mnie Holenderki... ale to juz material na inny temat :)

Tyle na chwile obecna. Jak mi sie cos przypomni, to dopisze.

_________________
A good witch harms none, a better witch laughs at the good witch.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 10-11-2005, 19:52   

Cytat:
A w ogole, ciekawe, czy ktos slyszal o powstalych w dobie powstania listopadowego tzw. Polenlieder?


Owszem. Tworzyli je ludzie, którzy w większości poobrażali się na Polaków, jak tylko zaczęli walczyć o niepodległość nie tylko w Kongresówce, ale także w pruskiej Wielkopolsce;P. Ale to tak na marginesie, proszę nie wyciągać z tego zbyt daleko idących wniosków;).

Cytat:

Nawet, jak stwierdzila Mai_chan, Niemcy skorzystali z powojennych programow pomocowych, my nie. To juz nam daje calkiem inny start po wojnie.


Heh, a jak niby było przed wojną? W '39 cały budżet Polski stanowił maleńki ułamek budżetu niemieckiego wojska. Ale to już kwestia geografii - słynna granica Łaby, gdzie po jednej stronie wyrósł przemysł, a po drugiej folwarki.

Cytat:
Choc moim zdaniem, najgorsze wrazenie zrobily na mnie Holenderki...


Jest taki baaardzo niepolityczny dowcip, jakiego ojciec nauczył się we Francji o Holenderkach;P. Opisuje on jak stwierdzić, czy się już przekroczyło granicę, skoro fizycznie przejść już nie ma;>.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-11-2005, 20:02   

Cytat:
Nie porownywalabym dwoch narodow, kto jest biedniejszy, a kto bogatszy, gdyz to sa jednak dwa rozne realia. Nawet, jak stwierdzila Mai_chan, Niemcy skorzystali z powojennych programow pomocowych, my nie. To juz nam daje calkiem inny start po wojnie.

nie porownuje dwoch narodow, mowie o stereotypach. dokladnie tak jak w wyobrazeniu sredniego polaka w stanach mozna miec zlote gory, niemcy SA bogatsi. po prostu dlatego ze nikt nie przelicza stosunku zarowbkow do cen.
Powrót do góry
Varda Płeć:Kobieta
ko-tek!


Dołączyła: 23 Paź 2005
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 10-11-2005, 23:23   

Ysengrinn: No nie w wiekszosci ;) Chociaz wiadomo, jak juz cos zaczyna kogos bardziej osobiscie dotykac...
A 1939 rok... gdzie tu sie do Niemcow porownywac, gdzie Hitler postawil na nogi panstwo po hiperinflacji i ogolnie tragicznej sytuacji gospodarczej w latach dwudziestych.
Mi osobiscie bardzo podoba sie pomysl zaangazowania do robot drogowych bezrobotnych ;p Autostrady, ktorych budowe zapowiada nowy minister, powstawalyby w o wiele szybszym tempie ;)

Auc. Ten dowcip boli :)
Mi chodzilo jednak bardziej o ogolne wrazenie, jakie na mnie robia. Strasznie... niechlujnie sie ubieraja. Nie podoba mi sie ten styl zupelnie.

A, jeszcze mala uwaga do poziomu szkolnictwa w Niemczech. Tak, jedna tragedia.
Jak mozna po 4. klasie podstawowki zdecydowac o wlasnej przyszlosci, co chce sie robic w zyciu... bowiem w Niemczech szkola podstawowa trwa wlasnie 4 lata. Potem czlowiek ma do wyboru 4 piony (gimnazjum, cos a'la liceum zawodowe, cos a'la zawodowke i cos a'la szkole laczaca te wszystkie piony).
Potem dziwia sie wszyscy w Niemczech, ze dzieciaki wypadly w badaniach Pisy na samym koncu Europy.
Co mnie jednak najbardziej smieszy, poziom germanistyki u nas czy w Rosji jest wyzszy niz poziom germanistyki w Niemczech czasem...

Rzadko zdarza mi sie spotkac kogos w moim wieku, z kim mozna by sobie porozmawiac o czyms sensownym. Zazwyczaj koncze dyskutujac z rodzicami poznanego Niemca/Niemki ^^; Czy Holenderki - jak podczas wymiany ze szkola w Holandii. Ludzie zupelnie nie interesowali sie tym, co dzieje sie w ich miescie. Akcja protestacyjna pare domow dalej? A co nas to... Polityka? Historia? Nie bylo o czym porozmawiac. Glowka zionela pustka.

_________________
A good witch harms none, a better witch laughs at the good witch.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 10-11-2005, 23:51   

Heh, ja mam to samo w Polsce niestety;P. Gdyby nie to forum do dziś nie miałbym z kim się o historii wygadać;>.

Cytat:
gdzie tu sie do Niemcow porownywac, gdzie Hitler postawil na nogi panstwo po hiperinflacji i ogolnie tragicznej sytuacji gospodarczej w latach dwudziestych.


Nawet nie o to chodzi. On sobie mógł stawiać na nogi, u nas trzeba było budować od zera. W porównaniu z Niemcami byliśmy wtedy krajem rolniczym, gdzie dopiero stawiano fundamenty pod rozwój przemysłowy. Nie było infrastrutkury, zasobów, kapitału, doświadczeń, mentalności mieszkanców nawet...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
slocik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Lis 2005
Skąd: stad
Status: offline
PostWysłany: 12-11-2005, 03:38   

O LoL varda :P
Boze tyle to ja nawte na maturze nie napisalem z polaka :P W ogole moje wypowiedzi zadko skladaja sie z wiecej nic 5 zdan, a ty zapisalas chyba 15 stron :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3943710
Varda Płeć:Kobieta
ko-tek!


Dołączyła: 23 Paź 2005
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 12-11-2005, 14:32   

Miaukh?
Na maturze z j. polskiego napisalam esej na... nie pamietam, moze 8 stron. Wieki temu to bylo. Aktualnie pisze interpretacje wierszy po srednio 12 stron komputerowych na jeden wiersz dlugosci 3-5 zwrotek. Normalne.
Poza tym od lat koresponduje z przyjacielem, wymieniamy sie kilkunastostronnicowymi listami. A z kumpela z Warszawy piszemy do siebie listy w zeszytach 32- i 64-kartkowych, linijka pod linijka. Obie mamy dosc drobne pismo ;)
Naprawde nie rozumiem, czemu LOL :)

_________________
A good witch harms none, a better witch laughs at the good witch.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-11-2005, 23:28   

Mój kurde wstep do magistrata ma juz 30 stron
a pierwszy rodział licencjata 18
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-11-2005, 14:30   

Na maturze nabazgrałem 25 z polskiego i 27 z historii, ale ja z zasady mam raczej lekkie pióro, zaliczeniówki już róznie, zależy od tematyki, bo nie kazda w końcu lezy....
Fakt, list potrafie napisać nawet na kilkanaście - kilkadziesiąt stron A4 jeśli mnie wexmie i mam o czym pisać...
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 29-11-2005, 21:24   

Dobra, ontopic time...

Słuchajcie, moje drogie folksdojcze i germanofoby, ile prawdy jest w tym hałasie o wykupywaniu ziemi? Konkretnie chodzi mi o podejście wypędzonych. Czy oni faktycznie chcą się wziąć za wykup naszej ziemi jak tylko to będzie możliwe, z powodu honoru czy czegoś tam? Bo ja dostaję cholery jak temat schodzi na to, wszyscy wokół są o tym tak święcie przekonani jakby od urodzenia żyli po drugiej stronie Odry. Ale szczerze proszę.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 29-11-2005, 21:29   

Ysengrinn napisał/a:

Słuchajcie, moje drogie folksdojcze i germanofoby, ile prawdy jest w tym hałasie o wykupywaniu ziemi? Konkretnie chodzi mi o podejście wypędzonych. Czy oni faktycznie chcą się wziąć za wykup naszej ziemi jak tylko to będzie możliwe, z powodu honoru czy czegoś tam?

Przyjezdzaja ogladac. Po co maja wykupowac zapyzialy Szczecin jak wykupili pol Mazurow. I na zdrowie.

Ysengrinn napisał/a:
Bo ja dostaję cholery jak temat schodzi na to, wszyscy wokół są o tym tak święcie przekonani jakby od urodzenia żyli po drugiej stronie Odry.

Ekhm, ale ja od urodzenia zyje po drugiej stronie Odry :)
^_____________________________________________^

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group