FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 19-08-2011, 17:32   

Wczoraj poszły w łeb giełdy w dół. Nie wiem czy wiecie. Więc dla odmiany wysłuchuje co ma do powiedzenia opozycja w wywiadach. Za bardzo nie słyszałem żadnych konkretów odnośnie gospodarki. Cóż można było tego spodziewać. Click. Nasz premier przy wywiadzie mówił o planach ekonomicznych w razie kryzysu. Dobrze ze coś powiedział. Najbardziej rozwalił jak pokazywał taki skrawek kartki, gdzie Polska pod względem wzrostu czegoś tam była 5 na świecie zgodnie z 4 letnim raportem. Pomyślałem jesteśmy zielona wyspą. Naprawdę szkoda gadać. Click oglądam animal planet dla zrelaksowania.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need


Ostatnio zmieniony przez Caladan dnia 19-08-2011, 17:44, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-08-2011, 17:37   

Cytat:
a szlag ją trafił raczej na olanie projektu ustawy o związkach partnerskich.

I bardzo dobrze, niech się rządzący ważniejszymi rzeczami zajmują. Przy obecnym składzie sejmu (i przy przyszłym pewnie też) przy procesie legislacyjnym byłby niezły chlew.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 20-08-2011, 00:09   

Zawsze będzie coś ważniejszego. Odsuwanie "mało istotnych" spraw na bliżej niesprecyzowane "kiedyś" nie jest rozwiązaniem. A mnie trafia szlag na kompletne olanie sprawy w momencie, w którym już coś się zaczęło dziać. Tak, wiedziałam, że to kiełbasa wyborcza. Niemniej jednak poczułam się oszukana.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-08-2011, 01:59   

Nie wiem, dla mnie ogólnie to ten problem nie istnieje i uważam go za czystą fanaberię i poważnie mówię: są ważniejsze sprawy, bo o ile o związkach partnerskich dla homoseksualistów nawet nie chcę słyszeć, o tyle dla par heteroseksualnych byłby to poważny cios w fundamentalną komórkę społeczną, jaką jest rodzina. Jeżeli ludzie nie chcą zawierać małżeństw, to nie należy im dawać alternatywy, tylko dać więcej argumentów za tym, że rodzinę warto założyć.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 20-08-2011, 09:41   

Abstrahując zupełnie od bycia za lub przeciw - dla osób żyjących w tym kraju co najmniej kilkanaście lat powinno być jasne, że pewne tematy (geje, aborcja, antyklerykalizm itd.) SLD wyciąga z cyklicznością godną pór roku na kilka miesięcy przed wyborami albo w sytuacjach, gdy sondaże lecą w dół.
Do ich realizacji nie dopuści - bo straciłoby je, albo musiało pójść dalej, tam gdzie nawet tzw. liberalna lewica w Polsce pójść za bardzo nie chce (adopcja dzieci przez gejów, eutanazja, walka z religią). Ergo, tamte tematy są dla SLD zbyt cenne, aby je stracić. Dlatego też gejów rozgrywa obecnie PO - bo wie, że w ten sposób może kopnąć w zadek SLD, które ciągle jest dla PO kopalnią elektoratu.
Co ciekawe i godne uwagi, naczelny polski filipińczyk też położył lagę na SLD. Może, gdyby postkomuchom poleciało do 6-8%, przestaliby rapować i zastanowili się nad tym, co robią źle.
Swoją drogą, Tusk Vision Network 24 podał dziś dość ciekawy sondaż. Dwie główne zarazy bez zmian, za to SLD 8%, Palikot i PSL - po 3%. Jest to chyba pierwszy od miesięcy sondaż, w którym lubelski dręczyciel kotów się pojawił. Na razie to za mało, by brać go poważnie (zważywszy na jakość sondaży w Polsce), ale ostrzeżeniem dla el commendatne Napieralskiego i jego caballeros być to jakimś powinno.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 20-08-2011, 10:07   

Z ciekawości czy politycy przedstawili program wyborczy?.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 20-08-2011, 12:20   

Tabris napisał/a:
Dzieło dzięki któremu SLD rzuci swoich przeciwników na kolana.

Powinni zacząć się tłumaczyć tym, że ludzie nie chcą na nich głosować bo są czarni.
Caladan napisał/a:
program wyborczy

Na razie ekscytujemy się tym kto skąd i od kogo wystartuje, jałowymi sporami na gruncie czysto ideologicznym itp. Na program wyborczy czas przyjdzie po wyborach. Zresztą jakikolwiek by nie był i tak prawie nic nie zostanie zrealizowane.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 20-08-2011, 14:01   

Kolejny sondaż przedwyborczy - właściwie to już śmiało można ogłosić zwycięzce w najbliższych wyborach. Jedyną ciekawostką jest to z jaką przewagą PO wygra nad Pis. Notowania PSL cały czas są dobre i jak tak dalej to będzie wyglądało to przeskoczą SLD i zajmą trzecie miejsce. PJN nie daje wiary, że wjedzie do sejmu. Za to Ruch Palikota nadal ma szanse. Janusz jest o wiele bardziej zdeterminowany od całej śmietanki z PJN.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 20-08-2011, 21:09   

Tabris napisał/a:
właściwie to już śmiało można ogłosić zwycięzce w najbliższych wyborach
Taaa, PO na mur by tak chciała.
Żeby się ktoś nie zdziwił.

A może telesondaż wśród tysiąca warszawiaków uważasz za prawdziwie reprezentatywny?

Niestety, miałem do czynienia z paroma z tych firm, i nie dałbym za ich przepowiednie złamanego szeląga. Za wyniki wstępne też, chyba że zrobią prawdziwe exit polls, a nie zrobią bo to kosztuje drogo...

Inna sprawa, to smutny fakt że w sondażach prowadzą 4 "sejmowe" ugrupowania, z których ŻADNE nie nadaje się do rządzenia, ani do stanowienia prawa.

Sugeruję podpytywać greckich, hiszpańskich, portugalskich znajomych jak się przygotowywać - z tą różnicą, że nas nikt nie będzie próbował ratować.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 21-08-2011, 10:27   

Cytat:
Taaa, PO na mur by tak chciała.
Żeby się ktoś nie zdziwił.

Widocznie jestem człowiekiem małej wiary... Skoro "Stoi na stacji lokomotywa" Grabarczyk, katastrofa Smoleńska i różne kryzysy nie osłabiły notowań Platformy, to co jest w stanie? Ja osobiście bym bardzo chciał by dyletanci z PO dostali po czterech literach... Lecz niestety dzięki dość przewidywalnej opozycji się na to nie zanosi.

wa-totem napisał/a:
A może telesondaż wśród tysiąca warszawiaków uważasz za prawdziwie reprezentatywny?

Niestety, miałem do czynienia z paroma z tych firm, i nie dałbym za ich przepowiednie złamanego szeląga. Za wyniki wstępne też, chyba że zrobią prawdziwe exit polls, a nie zrobią bo to kosztuje drogo...

A tam reprezentatywny. Ten sondaż to taka zabawka, którą nie należy traktować jako prawdy objawionej. A jak już się chce coś snuć(co amatorsko robię miło wykorzystując swój wolny czas) to trzeba zebrać wszystkie sondaże do jednej kupy i zbadać. Wtedy jakieś tendencje można zaobserwować, a i tak dalej nie jest to przecież na 100% pewne.


wa-totem napisał/a:
Inna sprawa, to smutny fakt że w sondażach prowadzą 4 "sejmowe" ugrupowania, z których ŻADNE nie nadaje się do rządzenia, ani do stanowienia prawa.

Póki nie ma rozsądnej partii powyżej progu wyborczego, to ja osobiście będę głosował na najmniejsza bandę ignorantów z tej czwórki.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 21-08-2011, 11:23   

Cytat:
Póki nie ma rozsądnej partii powyżej progu wyborczego, to ja osobiście będę głosował na najmniejsza bandę ignorantów z tej czwórki.


Znaczy PSL?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 21-08-2011, 11:46   

Ysengrinn napisał/a:
Znaczy PSL?

Choć sympatyzuje z mistrzem Yoda, to jednak w tym przypadku nie będę po jego stronie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 21-08-2011, 11:57   

Ale mówiłeś, że zamierzasz głosować na partię w najmniejszym stopniu ignorancką. Czy też miałeś na myśli najmniejszą liczebnie albo najsłabszą rankingowo...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 21-08-2011, 12:23   

Ysengrinn napisał/a:
Ale mówiłeś, że zamierzasz głosować na partię w najmniejszym stopniu ignorancką.

Tak napisałem i odnosilem się do czterech partii o których wspomniał WA-Totem. Po prostu jedna z tych czterech wymienionych partii czyli: PSL, SLD, PO, PIS w moich odczuciu ma w swoim składzie najmniejszą bandą ignorantów. I właśnie tą partię z braku alternatywy zamierzam poprzeć. Bo lepsze to od nie głosowania wcale.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-08-2011, 12:29   

A co z partią pana MIkke? Przecież oni też startują w wyborach.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 12 z 268 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group