FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 131, 132, 133 ... 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 05-09-2012, 22:55   

vries napisał/a:
Czwórka miała być dla młodych ludzi... nie wiem co z tego wyszło, bo PiS ją trochę zepsuł za swojej kadencji. Odbieram ją zresztą tylko na działce... Mój zarzut dla Polskiego radia jest jeden - dziadowski zasięg. Po co mi publiczne radio, którego nie jestem w stanie słuchać.

W jakim sensie ją zepsuł, bo nie jestem w temacie? Że tam nie wiem... muzyka nie taka? Czy że za dużo patosu i patriotyzmu? Czy co?

A radia ja słucham przez Internet: www.rmfon.pl Żongluję łatwo różnymi stacjami w poszukiwaniu znośnego kawałka w zakresie pop. Uciekam od dyskusji i wiadomości, bo one mnie dekoncentrują, skupiają na sobie uwagę.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 06-09-2012, 13:05   

Cytat:
W jakim sensie ją zepsuł, bo nie jestem w temacie? Że tam nie wiem... muzyka nie taka? Czy że za dużo patosu i patriotyzmu? Czy co?

Odpowiedź brzmi: Jacek Sobala. Wywalił ciężką muzykę. Zwolnił ludzi za poglądy. Zmniejszył udział w rynku o połowę, próbując zrobić stację komercyjną. Jak już wspominałem, słuchałem tej stacji sporadycznie. PR przede wszystkim poskąpiło kasy na promocję nowego tworu jakim był BIS i w zasadzie stacja nie miała szans zdobyć popularności (w szczytowym momencie miała 0,7% rynku). Ostatecznie stacja straciła swój charakter i trzeba było ją po rządach PiS przemianować.
Dzięki tej wspaniałej zagrywce Sobala awansował na stanowisku dyrektora PR i spaprał również Trójkę wpychając tam połowę redakcji Rzepy Lisickiego. Dla odmiany Trójka później zeszła bardziej na lewo, co też troszkę irytuje. Ale jakby mniej, bo zmniejszyła się ilość programów o charakterze politycznym.

Jak jest różnica pomiędzy RMF i PR. W RMF cały czas leci to samo. Fajne kawałki, ale cały czas to samo. PR stara się promować muzykę. Ale jak już wspomniałem to bardziej programy nie coś, co puszczasz by tworzyć tło muzyczne w pracy. W wypadku Trójki to naprawdę zbyt duża różnorodność programowa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 06-09-2012, 13:09   

vries napisał/a:
Akurat bardzo bym chciał telewizji na poziomie DW w Polsce.

Nie wiem czy bym chciał, czy bym nie chciał, bo DW nie widziałem od dobrych 10 lat na oczy. To tak w ramach faktu, że telewizji nie oglądam w ogóle, radia nie słucham więc za co, do jasnej, miałbym płacić? "Gniazdkowe"? To chyba logiczne, że oglądam - płacę i nie oglądam - nie płacę i odebrania właśnie tego wyboru Niemcom serdecznie współczuję, a nam nie życzę.

I dla podkreślenia wprost: treści i formy prezentowane przez tzw. publiczne media nie mają tu zupełnie nic do rzeczy.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 06-09-2012, 14:01   

Oglądam sobie konferencję, Rostowskiego.
Nie ma to jak wyrażenie "na topie", oraz jego nadużywanie.

Dzisiejszym wyrażeniem jest "Piramida Finansowa".
Wiadomo, że to co zaprezentowało PiS, to są tylko marzenia (tak jak setki kilometrów autostrad, czy miliony mieszkań ktokolwiek, kiedykolwiek to obiecywał), jednak nazywanie tego piramidą finansową jest nadużyciem.

Pojawiło się też niedawno za sprawą RP propozycja dodania mniejszości seksualnych do jakiegoś artykułu kodeksu karnego, który mówi o większych karach dla osób popełniających jakieś przestępstwo z nienawiści dla wyszczególnionych mniejszości.
Sama idea, tego artykułu wydaje mi się dziwna. Dlaczego, osoba która pobiła osobę o innej karnacji skóry, bo nie lubi koloru skóry. Ma być ciężej karana od osoby, która kogoś po prostu pobiła. Co więcej powoduje to dodatkowe komplikacje w "prostym postępowaniu", bo nie tylko trzeba udowodnić, że ktoś popełnił to przestępstwo, ale nagle zaczynamy dodatkowo badać, czy aby nie zostało to popełnione na tle nienawiści rasowej, narodowościowej, czy innej, co może znacząco przedłużyć postępowanie. Wyobraźcie sobie przestępstwo przeciw osobie o czarnej karnacji skóry, która jest homoseksualistą i wyznaje judaizm.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 06-09-2012, 15:58   

NiBl napisał/a:
Sama idea, tego artykułu wydaje mi się dziwna. Dlaczego, osoba która pobiła osobę o innej karnacji skóry, bo nie lubi koloru skóry. Ma być ciężej karana od osoby, która kogoś po prostu pobiła.

Dlatego że motywacja rasistowska zasługuje na szczególne potępienie.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 07-09-2012, 08:25   

Dla odmiany coś użytecznego:
http://www.mapawydatkow.pl/

Czyli ile wydaje nasze państwo i z czego pochodzą jego wpływy (rok 2011). Wyprodukowała Fundacja Republikańska.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 09-09-2012, 00:46   

Niektore cele to prawdziwe combosy, a jak sie zbierze to do kupy, to wychodzi fatalisty. Musze to sobie rozpisac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 10-09-2012, 14:25   

Najbardziej oczekiwana powieść science fiction tego roku już jest dostępna online.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 11-09-2012, 21:11   

Czyli jednak się przełamali i znaleźli miejsce na swoich serwerach internetowych...
Swoja droga to chyba nie jest "ostatnia z ostatecznych wersji"?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-09-2012, 13:36   

Manipulacja, czy kompromitacja? Faktycznie użycie lektora znacznie obniża wiarygodność nagrania, jestem więc ciekawy czy w którymś momencie "wypłynie" pełne prawdziwe nagranie. Tak czy inaczej to jest jednak przynajmniej fail ze strony Prezesa...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 13-09-2012, 18:10   

Sędziów raczej lubię, ale świetna dziennikarska robota GPC. Prowadzenie tego typu prowokacji jest już (słusznym) prawem dziennikarzy. Nie widzę w tym nic nagannego. Wkurza mnie teraz, że próbuje się ich straszyć odpowiedzialnością karną za "powoływanie się na wpływy w kancelarii PRM". To po prostu linia obrony skompromitowanego sędziego.

SSO Milewski powienien się w tej sytuacji podać do dymisji (z prezesury) i udać do przysłowiowej Canossy. Najpierw słyszałem, że ma tak zamiar zrobić, lecz ostatnio znowu, że będzie się droczyć z Gowinem. Ciekaw jestem, co z dalszą karierą sędziego, którego status jest przecież dożywotni. Dyscyplinarka może i będzie, ale nic poważniejszego mu nie zrobią.

Moim zdaniem to afera, która de facto uderza/powinna uderzać w Tuska, choć oficjalnie nie można mu tu postawić zarzutu. Bo niby przecież to zachowanie sędziego, a rząd wcale nie musiał mieć cokolwiek z tym wspólnego, że ten tak się zaczął mizdrzyć przy zwykłym telefonie. Tymczasem, zważywszy na okoliczności, wcześniejsze konsekutywne wyroki w zawieszeniu dla Plichty, trudno uwierzyć, że to już jakiegoś wcześniejszego backgroundu nie miało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 13-09-2012, 18:55   

O niemaniu dziecka jako postawie "ideologicznej".

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-09-2012, 20:35   

Przede wszystkim to moim zdaniem pan prezes pokazał, że nie ma kręgosłupa sędziego, a za to posiada nawyki urzędnicze. Co w sumie nie jest niczym dziwnym, bo będąc kilka lat prezesem sądu jest jednocześnie podwładnym Ministra Sprawiedliwości... i jak dla mnie to dobrze obrazuje dlaczego uważam że należałoby przekazać nadzór administracyjny nad sądami powszechnymi I Prezesowi Sądu Najwyższego (tak jak jest to w, nota bene całkiem sprawnie działających, sądach administracyjnych nad którymi nadzór sprawuje Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego).

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 14-09-2012, 12:59   

Czy sędzia może pogonić kancelarię premiera? Jak dla mnie sprawa dość jasno pokazuje, że sędziowie w Polsce faktycznie myślą kategoriami PRLowskimi. Cóż, brak lustracji zrobił swoje...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-09-2012, 14:17   

Urawa napisał/a:
Jak dla mnie sprawa dość jasno pokazuje, że sędziowie w Polsce faktycznie myślą kategoriami PRLowskimi. Cóż, brak lustracji zrobił swoje...

Powiem tak... o sprawie z sensem piszą Siedlecka, Burnetko i (o zgrozo! co ja piszę!) Żakowski. Zwłaszcza Żakowski zauważył w czym tkwi problem i z czego ta usłużność wynika (choć oczywiście i tak nie powinna mieć miejsca).

Nie za bardzo wiem natomiast co ma do tego lustracja, bo SSO Milewski nie wygląda na powołanego jeszcze za poprzedniego ustroju.

Rozwalają mnie natomiast politycy różnych opcji (choćby Pitera, czy Mularczyk), którzy recepty na uzależnienie sądów od polityków widzą w przykręceniu sędziom śruby... logika polityków mnie nie przestaje zadziwiać.

+ Also, po zobaczeniu tego maila, zgadzam się z Tuskiem, że GazPol przekroczył granice (pomijam już fakt, że to fuszerka straszliwa).

++ Jeśli chodzi o dyscyplinarkę, to będzie przynajmniej postępowanie wyjaśniające – zdecydowało o tym Kolegium SA. Co oznacza, że najprawdopodobniej będzie i postępowanie dyscyplinarne.

+++ Więcej o okolicznościach powołania SSO Milewskiego na stanowisko Prezesa.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 132 z 268 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 131, 132, 133 ... 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group