FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 199, 200, 201 ... 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 20-07-2013, 00:08   

Ostatnio szeroko promują tę książkę - wprawdzie na billboardach w Warszawie nie wspomnieli już, że to oddział NSZ, ale nie zmienia to faktu, że billboardy są. Znak czasu?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 20-07-2013, 09:34   

Cytat:
narodowcy (antysemici!), którzy ratują Żydów i wciągają do swych szeregów. Przez całą wojnę walczą na dwa fronty – z Niemcami i Sowietami, by w styczniu 45, kiedy dochodzi do starcia gigantów na terenie Polski, umknąć obu, przedzierając się przez linię frontu na zachód, żeby połączyć się z korpusem generała Andersa.

Brzmi jak ślicznie lukrowana i średnio prawdziwa laurka. Bo faktem jest, że Brygada Świętokrzyska pod koniec wojny dogadała się po prostu z Niemcami, co pozwoliło tym wykorzystać fakt propagandowo, że nawet polskie jednostki wspierają ich w walkach z sowietami.
W sumie, dobry materiał na film, bo tam fakty nie są najważniejsze. Cóż, ja będąc małolatem czytałem "Kaktusy z zielonej ulicy", więc może łysym też potrzebna jest bajka "ku pokrzepieniu serc".
EDIT: to ma 700 stron... Jakoś trudno mi sobie wyobrazić narodowca, który da radę tyle przeczytać.

Kościół domaga się podniesienia cen alkoholu. Coś mi mówi, że wielu prawicowcom ten akurat pomysł do gustu nie przypadnie...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 20-07-2013, 11:15   

Urawa napisał/a:
W sumie, dobry materiał na film, bo tam fakty nie są najważniejsze. Cóż, ja będąc małolatem czytałem "Kaktusy z zielonej ulicy", więc może łysym też potrzebna jest bajka "ku pokrzepieniu serc".
EDIT: to ma 700 stron... Jakoś trudno mi sobie wyobrazić narodowca, który da radę tyle przeczytać.

Jerzy Urban i Józef Oleksy naczelnymi narodowcami kraju.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 20-07-2013, 12:38   

Ktoś wreszcie wziął się za gwałcicieli mowy ojczystej wśród polityków.

Urawa napisał/a:
Bo faktem jest, że Brygada Świętokrzyska pod koniec wojny dogadała się po prostu z Niemcami, co pozwoliło tym wykorzystać fakt propagandowo, że nawet polskie jednostki wspierają ich w walkach z sowietami.


To było o wiele bardziej skomplikowane niż "dogadała się po prostu". Gdyby NSZ-owcy faktycznie byli zupełnie otwarci na współpracę z Niemcami nie lawirowaliby jak Rostowski w tłumoczeniu swej polityki budżetowej.

Urawa napisał/a:
EDIT: to ma 700 stron... Jakoś trudno mi sobie wyobrazić narodowca, który da radę tyle przeczytać.


Jest wielu narodowców których trudno sobie wyobrazić, patrz Krzysztof Bosak. To raz. Dwa - książka wyraźnie ma w zamiarze popularyzować temat w szerokich kręgach, nie tylko wśród narodowców, co samo w sobie jest ciekawą zmianą, tym bardziej, że pisarka nie wygląda na endecz... narodową demokratkę. Tym bardziej na oenerówę. W ogóle zjawisko przesączania się pamięci o Narodowych Siłach Zbrojnych do powszechnej świadomości mnie fascynuje jako zjawisko socjologiczne.

Adam Michnik przewraca się w grob... wait.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 20-07-2013, 12:53   

Cytat:
Jest wielu narodowców których trudno sobie wyobrazić, patrz Krzysztof Bosak.

Poznałem trochę to środowisko w czasie studiów. Tam jest jeden taki Bosak na 50 łysych, którzy mają nawet problem z mówieniem po polsku, a co dopiero czytaniem. Ci co bardziej inteligentni (w sensie, potrafiący mówić bez przerywników na k i czytający jakieś książki) zdarzali się częściej wśród narodowców pogańskich, ale od tych z kolei odrzucała mnie ślepa miłość, jaką ci fani Odyna i Peruna darzyli Hitlera.
Cytat:
W ogóle zjawisko przesączania się pamięci o Narodowych Siłach Zbrojnych do powszechnej świadomości mnie fascynuje jako zjawisko socjologiczne.

Pytanie, czy to zjawisko faktyczne czy wyłącznie medialne. Owszem, NSZ długo było na cenzurowanym, zatem historycy i popularyzatorzy historii mają tu wdzięczny temat, dodatkowo podbity wsparciem środowisk prawicowych (ww. książką już się zachwycają prawicowe portale). Ogólnie, o ile samo zjawisko ruchu narodowego oceniam raczej negatywnie, tak pisanie o nim i jego historii - pozytywnie. Jeśli powyższa książka jest rzeczywiście sprawnie napisanym czytadłem, to nie miałbym nic przeciwko jej ekranizacji.

Cytat:
Adam Michnik przewraca się w grob... wait.

E-papieros drży mu ustach.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 20-07-2013, 13:46   

Dobra, niech stracę, kupiłem. Najwyżej się okaże, że Cherezińska jednak nie umie pisać.
Urawa napisał/a:
Pytanie, czy to zjawisko faktyczne czy wyłącznie medialne.


Powiedziałbym, że faktyczne, chyba, że to Michnik i jego brać biegają po miastach i malują grafitti z symbolami NSZ i Związku Jaszczurczego. A ostatnio spotykam ich bardzo dużo (dla odmiany nie pamiętam kiedy ostatni raz widziałem powieszoną gwiazdę Dawida - jakby nie patrzeć jest to postęp).

Urawa napisał/a:
Poznałem trochę to środowisko w czasie studiów.


... Nie chcę tutaj sugerować, że jesteś stary, ale od czasu Twoich studiów mogło się wiele zmienić, gwałtowny rozwój Ruchu Narodowego to ostatnie kilka lat. Nie twierdzę, że zmieniło się na pewno, ale po tym co widzę to nie odbiegają chyba bardzo od wyśrubowanych standardów polskiej polityki.

Also - czekam, aż wypowiedzą się w obronie polskich interesów gospodarczych i wystąpią przeciw zakazowi uboju rytualnemu. To byłby troll stulecia

_________________
I can survive in the vacuum of Space


Ostatnio zmieniony przez Ysengrinn dnia 20-07-2013, 13:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-07-2013, 13:50   

Ysengrinn napisał/a:
Also - czekam, aż wypowiedzą się w obronie polskich interesów gospodarczych i wystąpią przeciw ubojowi rytualnemu. To byłby troll stulecia

Chyba przeciw zakazowi. :P

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 20-07-2013, 14:30   

Cytat:
... Nie chcę tutaj sugerować, że jesteś stary, ale od czasu Twoich studiów mogło się wiele zmienić, gwałtowny rozwój Ruchu Narodowego to ostatnie kilka lat. Nie twierdzę, że zmieniło się na pewno, ale po tym co widzę to nie odbiegają chyba bardzo od wyśrubowanych standardów polskiej polityki.

Nie spodziewałbym się wielkich zmian. Widzę to na wszelkiej maści eventach robionych przez to środowisko. Prymitywne twarze, w większości wygolone łby, waląca z nich ochota do bijatyki z każdym "nieprawdziwym Polakiem", przykryta dla niepoznaki ideologią.

Cytat:
Dobra, niech stracę, kupiłem. Najwyżej się okaże, że Cherezińska jednak nie umie pisać.

Czekam na opinię, jak będzie znośne to może nawet i sam się skuszę. Ile to kosztuje?

Cytat:
Nie twierdzę, że zmieniło się na pewno, ale po tym co widzę to nie odbiegają chyba bardzo od wyśrubowanych standardów polskiej polityki.

Tzn, nie obawiałbym się przejść koło wiecu którejkolwiek z mainstreamowych partii. Wiec narodowców ominąłbym szerokim łukiem.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 21-07-2013, 21:28   

Komunikat kurialny dotyczący ks. Lemańskiego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 22-07-2013, 10:14   

Wyrok NSA w sprawie apostazji.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-07-2013, 10:30   

Kolejny pomysł Vincenta na zwiększenie długu.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 23-07-2013, 14:22   

...może ktoś mi wyjaśnić sens tej zmiany?

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 23-07-2013, 15:11   

Może to jakieś przymiarki do legalizacji czerpania przez państwo zysków z nierządu?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 23-07-2013, 15:23   

Urawa napisał/a:
Może to jakieś przymiarki do legalizacji czerpania przez państwo zysków z nierządu?
Wątpliwe. Z tego co rozumiem chodzi tu właśnie o nieopodatkowany nierząd (ten kóry odbywa się zupełnie na czarno). Dodatkowo jest to tylko drobny element całości - ważniejsze są pozostałe dwa: przemyt i handel narkotykami.
Wyraźnie chodzi o włączenie do PKB obrotu finansowego z działalności która odbywa się całkowicie poza kontrolą państwa i nie wpływa w najmniejszym stopniu na jego dochody.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 23-07-2013, 15:35   

Cytat:
Wyraźnie chodzi o włączenie do PKB obrotu finansowego z działalności która odbywa się całkowicie poza kontrolą państwa i nie wpływa w najmniejszym stopniu na jego dochody.

Ale po co, w takim razie? O ile od biedy dałoby się opodatkować nierząd i czerpanie z niego kosztów czy narkotyki, po ich legalizacji, tak opodatkowanie przemytu... tylko w Polsce ktoś mógłby na to wpaść.
Sensu w tym nie widzę, ale nie ja tu jestem ekonomistą, więc może gdzieś tam jakiś haczyk jednak tkwi?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 200 z 268 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 199, 200, 201 ... 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group