FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 201, 202, 203 ... 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-07-2013, 10:59   

No, na mniej symboliczne wieszanie komuchów już trochę za późno.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 26-07-2013, 11:09   

Na wstępie - nie podpisuję się pod tym, co powiedział Braun. Jego poglądy są hm... ryzykowne, więc to nawet głupota firmować "swoją osobą" (wiem, że to błąd językowy :P). Wywołało to jednak we mnie refleksję i mogę podjąć się "obrony" przed samym faktem popełnienia przez niego myślozbrodni, bo nijak dla mnie nie było to realne podżeganie.

Cytat:
Tam i Bronisław Geremek i różne inne demony naszej historii najnowszej były w radzie naukowej tej instytucji, i kolega Warzecha, który, jak wyczytałem, pobierał tam jakieś nauki w latach 90-tych, a dzisiaj jest tym, kto na łamach stołecznego dziennika chwali pana premiera Kaczyńskiego za to, że wygłosił wreszcie ten akt kapitulacji, to znaczy już na szczęście nic nie wspomniał o zamachu smoleńskim i kolega redaktor Warzecha chwali premiera Kaczyńskiego za to, że wreszcie pomachał białą flagą. No, jakoś ja mam zupełnie inny przegląd wydarzeń tego ostatniego tygodnia niż tutaj państwo mogliście usłyszeć. Ja mam wrażenie, że to jest jakiś inny świat, mam wrażenie, że tutaj kule powinny świstać, a jest kabaret, są jakieś żarty.

Bo tu jest kolejny przesąd polskiej inteligencji – pacyfizm. Wiara w to, że można cokolwiek załatwić, jak nie zostaną wyprawieni na tamten świat w sposób nagły, drastyczny i nieprzyjemny… no, powiedzmy, wziąłbym tak z tuzin redaktorów Wyborczej i ze dwa tuziny drugiej gwiazdy śmierci mediów centralnych – TVN. Nie wspominam oczywiście o etatowych zdrajcach i sprzedawczykach, którzy zawsze nimi byli, ze starego reżimu przeszli w nowe lata suchą stopą. Bo jeśli się tego nie rozstrzela co dziesiątego, to znaczy, że hulaj dusza piekła nie ma. Skoro nie jest karana karą główną zdrada państwa, no to jest popyt, jest rynek na zdradę i zaprzaństwo.

Ja oczywiście rozumiem, że nawet jak byśmy się tu skrzyknęli, moglibyśmy dzisiejszego wieczora nie za wiele dokazać na latarniach okolicznych, ale my nawet, w tych przesądach inteligenckich, im z góry obiecujemy, że takiej kary nie będzie. My im obiecujemy, że broń Boże.

źródło: http://wpolityce.pl/artykuly/41645-grzegorz-braun-w-klubie-ronina-pelen-zapis-glosnego-wystapienia-rezysera-ktore-wywolalo-medialna-i-polityczna-burze
Szerszy fragment wypowiedzi Brauna.

Odnosi się to zatem do komunizmu, co dla Brauna jest oczywistością. Tu jest jeszcze dodatkowe założenie Brauna - "zamach smoleński", a więc zdrada najnowsza i najcięższego gatunku (pomijam jej prawdopodobieństwo; odtwarzam jego proces myśowy). I w kontekście krycia, poplecznictwa - w jego mniemaniu - zamachu smoleńskiego, atakuje on główne tuby medialne: GW i TVN, poszerzając krąg "zaprzańców". Tylko że znowu - nie mówi konkretnie kto i za co, tylko na poły żartobliwie i od niechcenia "tuzin", "dwa tuziny".

Generalnie sam jestem przeciwnikiem kary śmierci w kwestiach poltycznych, bo tu decyduje o karze ten, kto po prostu siłowo wygrał lub przegłosował drugiego. Stąd można se ferować wyroki w kontekście Smoleńska, owszem, byłoby to nawet sprawiedliwe, ale istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że założenie głowne - że to był zamach - jest z dupy.

Inna sytuacja jest natomiast w warunkach polowych, kiedy nie ma jak odizolować sprawcę, który wciąż jest groźny.


Ostatnio zmieniony przez alosza dnia 26-07-2013, 11:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 26-07-2013, 11:09   

Morg napisał/a:
No, na mniej symboliczne wieszanie komuchów już trochę za późno.

Znajdź tu drzewo, którego gałęzie utrzymałyby co poniektórych bardziej "rozrośniętych horyzontalnie". Może dąb?

Cytat:
Na wstępie - nie podpisuję się pod tym, co powiedział Braun. Jego poglądy są hm... ryzykowne, więc to nawet głupota firmować swoją osobą. Wywołało to jednak we mnie refleksję i mogę podjąć się "obrony" przed samym faktem popełnienia przez niego myślozbrodni, bo nijak dla mnie nie było to realne podżeganie.

Myślałem na początku podobnie, bo fala oburzenia wywołana słowami Brauna była niewątpliwie nieproporcjonalna w stosunku do ich zasięgu i oddziaływania. Faktem pozostaje, że stał się "czarnym ludem" i że atakowali go głównie ci, których sam nie trawię. Ale jednak daleki jestem od filozofii "wróg mojego wroga jest moim sojusznikiem", szczególnie, że GW et tutti quanti często walczą z tymi, z którymi mi także nie po drodze.

Generalnie, Braun nagadał głupot i niezależnie, jakby je motywował (bo cel nie uświęca środków), zaszkodził tym tak sobie, jak i całej prawicy, z którą jest (niestety) utożsamiany.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 26-07-2013, 15:20   

Dlugo mnie nie bylo, przepraszam.
Spoiler: pokaż / ukryj
+18
Spoiler: pokaż / ukryj
Przepilem wszywke i musialem spedzic sporo czasu w szpitalu. Chyba juz nigdy nie tkne. Zawsze myslalem, ze te wszywki to mit, ale jakos na mnie zadzialalo, oj zadzialalo.



Nie chodzi o to, czy wyznaje zasade, ze cel uswieca srodki, badz nie. Generalnie uwazam, ze jako prawicowiec o mocnym kregoslupie (wiem, ze to brzmi zawiadiacko, ale smiem twierdzic, ze moj jest wystarczajaco mocny i nie pochlonie mnie ta bylo nie bylo szkodliwa mentalnosc). W pewnych sytuacjach pozwalam sobie na to - nazywam to hipokryzja sterowana. Zle to o mnie swiadczy i czyni kalekim konserwatysta. Niestety na razie nie potrafie inaczej. Jednoczesnie podtrzymuje swoje stanowisko w sprawie, ze jestem jednak dojrzalszym i pelniejszym konserwatysta niz zawodowi bogoojczyzniani roznosiciele sprawiedliwosci spolecznej. Jeden ostatnio mi powiedzial, ze nie dalby Jaruzelskiemu prawa do adwokata.
Z tego powodu nie zabolaly mnie w ogole slowa Brauna, nie uznalem ich za skandaliczne, ani nawet nietrafione. Polacy, niestety, maja lewicowosc wbita doglebnie w glowe poczawszy od tradycji powstanczej z XIX wieku, rabacje galicyjska, II RP, PRL a skonczywszy na demokracji liberalnej, ktora nam niemilosiernie panuje.
To nawet dobrze ze tak powiedzial. Poobserwowalem troche mlodziez korwinowska. Generalnie zaczyna sie od tego, ze Korwin ma fajne teksty. Potem poczytaja sobie troche artykulow i ksiazek, poogladaja filmiki, wykresy, statystyki itd. Kiedy Korwin przegrywa wyborym, a przegrywa zawsze, to ida do mniejszego zla, czyli Prawa i Sprawiedliwosci Spolecznej, w skrocie PISS. Innymi slowy: troche zrozumieli o co biega, ale wychowani wsrod zmiekczonych ludzi nie maja sily ani ochoty trwac przy swoim. Jezeli takie wypowiedzi Brauna, czy rzekome obrazanie niepelnosprawnych przez Korwina ma sluzyc umocnieniu tych, ktorzy wiedza o co chodzi i wiedza, ze chodzi o ratunek dla cywilizacji, a nie tylko o zniesienie VATu zeby bylo wiecej pieniedzy na panienki i alkohol, to bardzo dobrze. Jezeli przy tym odstawi sie na bok wszystkich niedowiarkow, chwilowych sympatykow i ludzi, ktorzy nie widza innej alternatywy, tkich ktorzy to sa wielkimi prawicowcami, ale ich prawicowosc zamyka sie w XXI wiecznym formacie, ktorego skladowymi sa sprawiedliwosc spoleczna, poprawnosc polityczna i autocenzura to bardzo dobrze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2013, 21:31   

Ktoś tu pisał o narodowcach mających bronić uboju rytualnego... i proszę, słowo ciałem się stało.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 01-08-2013, 01:26   

To raczej taki okolopolityczny i malo smieszny zarcik. Malo smieszny, ale jednak smieszny, bo sie usmialem. Malo, ale zawsze.
Janusz Palikot, znany bojownik o wyzwolenie ludu nad Wisla spod mentalnej okupacji kleru katolickiego, ktory swa doktryna blokuje rozwoj intelektualny oraz psycho-emocjonalny dzieci, mlodziezy, kobiet, mezczyzn i starcow przemowil glosem swoich wrogow. Nawet tacy jak on moga ulec klerykalnemu dyktatowi.
http://www.youtube.com/watch?v=yXhu04LsclI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 01-08-2013, 09:28   

I nawet z sensem, co ciekawe. Cóż, autorzy pierwowzoru też nie zostali przez współczesnych sobie prawicowców przyjęci ciepło.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 01-08-2013, 15:17   

Prawicowcow czyli kogo?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 05-08-2013, 21:25   

Yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy...

Szczyt klimatyczny odbędzie się w Warszawie 11 listopada. No naprawdę nie wiem, czy w rządzie są debile, którzy nie pomyśleli, że to się skończy totalną demolką, czy po prostu w rządzie są debile i liczą na to, że skończy się totalną demolką. Tak czy inaczej jak szczęka mi opadła po powrocie do cywilizacji tak dalej leży.

Swarga napisał/a:
+18
Spoiler: pokaż / ukryj
Przepilem wszywke i musialem spedzic sporo czasu w szpitalu. Chyba juz nigdy nie tkne. Zawsze myslalem, ze te wszywki to mit, ale jakos na mnie zadzialalo, oj zadzialalo.




Nie chodzi o to, czy wyznaje zasade, ze cel uswieca srodki, badz nie. Generalnie uwazam, ze jako prawicowiec o mocnym kregoslupie


Nie skomentuję.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 06-08-2013, 03:02   

Moim zdaniem doskonale wiedza, co robia. Doskonale wiedza, ze bogoojczyzniany PiS oszaleje ze wscieklosci i przypusci rage niczym chlopi galicyjscy na panow albo Polacy na Zydow.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 06-08-2013, 08:26   

Ysengrinn napisał/a:
Szczyt klimatyczny odbędzie się w Warszawie 11 listopada. No naprawdę nie wiem, czy w rządzie są debile, którzy nie pomyśleli, że to się skończy totalną demolką, czy po prostu w rządzie są debile i liczą na to, że skończy się totalną demolką. Tak czy inaczej jak szczęka mi opadła po powrocie do cywilizacji tak dalej leży.

Myślę że przesadzasz. Co prawda może być śmiesznie, ale nie wróżę żadnej katastrofy.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 06-08-2013, 11:45   

Mimo wszystko wydaje mi się, że w rządzie data 11 listopada jeszcze z czymś tam im się kojarzy, więc zrobili to z rozmysłem, żeby lewaki się w jeszcze większym stopniu pobiły z prawakami i można było wkroczyć jako rozjemca i ten niezaangażownay, zrównoważony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 06-08-2013, 19:35   

vries napisał/a:
Myślę że przesadzasz.


Nawet jeśli przesadzam (i zamieszki przy poprzednich takich szczytach mi się przyśniły), nawet jeśli jest tylko niewielka szansa, że powstanie zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców Warszawy, to ministra który świadomie do wywołania takiego zagrożenia dąży powinno się wywieźć na taczkach.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Crushmaker Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 10-08-2013, 16:08   

Lista 1706 Agentów SB na stanowiskach publicznych ;]

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 14-08-2013, 12:18   

Ysengrinn napisał/a:
vries napisał/a:
Myślę że przesadzasz.


Nawet jeśli przesadzam (i zamieszki przy poprzednich takich szczytach mi się przyśniły), nawet jeśli jest tylko niewielka szansa, że powstanie zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców Warszawy, to ministra który świadomie do wywołania takiego zagrożenia dąży powinno się wywieźć na taczkach.

Gdyby prawica miała trochę oleju w głowie, to zrobiłaby rządowi numer i przeniosła obchody 11 listopada do np. Krakowa. Ale obawiam się, że to zbyt finezyjny troll, jak na nich.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 202 z 268 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 201, 202, 203 ... 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group