FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 221, 222, 223 ... 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 13-11-2013, 11:44   

Jak za Komorowskim nie przepadam, tak tutaj pomysł wydaje się sensowny. Może nasi nieudaczni pogromcy drzewek na przyszłość pomyślą trzy razy, zanim rzucą się we czwórkę na pojedynczego, acz silniejszego, jak się okazało, przeciwnika...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 13-11-2013, 14:58   

Urawa napisał/a:
tak tutaj pomysł wydaje się sensowny.

A mnie nie. Zakaz pomyślany tylko dla Warszawy na 11 listopada.

Kogoś tam wyłapano i w Rosji jak i u nas. Ciekawe czy ich na coś skażą.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 13-11-2013, 20:44   

Bodnar: zdaniem TK zakaz maskowania twarzy godzi w wolność zgromadzeń

Powiem przewrotnie. TK w zbyt wielu kwestiach chce koniecznie zaistnieć, przesadnie torpedując władzę ustawodawczę. Tak samo tutaj raczej nie powinien się powoływać na ogólniki typu "wolność zgromadzeń" bla bla bla. Pod względem formalnym odebrałbym TK decydującego głosu w tej, a także w wielu innych, sprawie - z powodu naruszenia zasady trójpodziału władzy. Natomiast pod względem materialnym, z punktu widzenia abstrakcyjnego konstruktu wolności zgromadzeń, to zgodzę się, że to już histeria z tym zasłanianiem twarzy. Np. ja wolałbym już sobie nogę wykrzywić niż przydeptać mrówkę, ale być może czasem zechciałbym se anonimowo pójść na marsz. Pomysł prezydenta jest więc dla mnie głupi i zamordystyczny. No ale tak jak mówię jeśli mnie przegłosuje ponad 230 smutnych panów w tej materii, to już trudno i nie chciałbym się zasłaniać 15 smutnymi panami w łańcuchach.


Ostatnio zmieniony przez alosza dnia 13-11-2013, 20:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-11-2013, 20:51   

alosza napisał/a:
Pod względem formalnym odebrałbym TK decydującego głosu w tej, a także w wielu innych, sprawie - z powodu naruszenia zasady trójpodziału władzy.

Jak inaczej byś widział kontrolę konstytucyjności? Tzn. mi też się nasz model nie podoba, ale chyba z innych względów, bo jestem zwolennikiem judicial review.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 13-11-2013, 21:07   

Morg napisał/a:
Jak inaczej byś widział kontrolę konstytucyjności? Tzn. mi też się nasz model nie podoba, ale chyba z innych względów, bo jestem zwolennikiem judicial review.

Model niech pozostanie taki, jaki jest, tylko nie podoba mi się, że TK z ogólnych komunałów typu: "Rzeczpospolita jest demokratycznym państwem prawa" czy z "prawa do wolności zgromadzeń" wyprowadza jako minimum konstytucyjnych gwarancji coraz więcej szczegółowych regulacji. To już powinno być w gestii ustawodawcy. Nie chcę, żeby TK mówiło, ile guzików ma być zapięte, a ile odpięte podczas manifestacji u każdego uczestnika, a teoretycznie mogą to wywieść z dotychczasowej nieśmiertelnej argumentacji: "że musi istnieć jakieś minimum materialnego znaczenia zasady prawa do wolności zgromadzeń".

Oczekiwałbym więc nie tyle zmiany prawa, co raczej autorefleksji TK.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-11-2013, 21:24   

Akurat co do prawa o wolności zgromadzeń, to AFAIK podstawowy argument był taki, że to jest w istocie rzeczy zakaz uczestniczenia w zgromadzeniach dla osób ubranych w określony sposób. I że taki zakaz jest nieuprawnionym ograniczaniem konstytucyjnego prawa do uczestniczenia w zgromadzeniu.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 14-11-2013, 10:54   

vries napisał/a:
Urawa napisał/a:
tak tutaj pomysł wydaje się sensowny.

A mnie nie. Zakaz pomyślany tylko dla Warszawy na 11 listopada.

Niekoniecznie. Na wszelkiego rodzaju manifestacje podwyższonego ryzyka też się naddaje, a i na np. mecze piłkarskie też.

Antek Policmajster w zarządzie PiS? Ech, nawet Tusk nie był taki głupi, by wziąć do władz PO Stefka Niesiołowskiego. Wygląda na to, że Kaczyńskiemu pewność siebie zaczyna uderzać do głowy.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-11-2013, 11:45   

Zagrożenie minęło, listki figowe już niepotrzebne

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 14-11-2013, 22:53   

Polacy, nic się nie stało, czyli Tusk zaskakująco koncyliacyjnie o Marszu Niepodległości. Wygląda to tak, jakby rozumiał, że kurs kolizyjny z narodowcami nikomu w kraju nie wyjdzie na dobre, a już na pewno nie pomoże zminimalizować zagrożenia z ich strony.

Also Tusk też wspomina o 100 tysiącach, więc może być coś na rzeczy.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 15-11-2013, 14:54   

Sukces narodowców jest Tuskowi jak najbardziej na rękę:
- odbiorą jakiś procent głosów PiSowi.
- będą doskonałym straszakiem dla niezdecydowanych wyborców PO, zwłaszcza tych bardziej proeuropejskich.

Pal diabli, że będą zapewne najbardziej rusofilską partią w Polsce, pewnie nawet bardziej niż SLD. O ile naturalnie będą w stanie funkcjonować razem, bo nadal średnio widzę współpracę tak różnych środowisk. Brak tam, jak na razie, kogoś na miarę Leppera, Giertycha, Kaczyńskiego, Krzaklewskiego czy nawet Palikota, który by potrafił ludzi o sprzecznych poglądach złapać na pysk i poprowadzić w jednym szeregu. Umówmy się, Bosak, Zawisza czy Holocher to nie ten kaliber, a Ziemkiewicz raczej w to się angażować nie będzie. Francuzi mieli tu LePena, po śmierci którego tamtejszy ruch narodowy mocno osłabł. Podobnie było w Austrii - tamtejsi narodowcy byli liczącą się siłą, ale po tych jak ich lider zginął w wypadku, wracając zresztą z klubu gejowskiego (gdzie pewnie rozpoznawał wroga walką...), ich pozycja znacząco osłabła. Takim partiom zawsze potrzebny jest mocny i charyzmatyczny "wodzu". Zadatki na takiego miał u nas Giertych, ale Kaczyński go załatwił popisowo.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Quayle Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 06 Cze 2013
Status: offline
PostWysłany: 15-11-2013, 15:04   

Cytat:
rancuzi mieli tu LePena, po śmierci którego tamtejszy ruch narodowy mocno osłabł.

Skąd masz wiadomość, że Le Pen nie żyje?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 15-11-2013, 15:41   

Quayle napisał/a:
Cytat:
rancuzi mieli tu LePena, po śmierci którego tamtejszy ruch narodowy mocno osłabł.

Skąd masz wiadomość, że Le Pen nie żyje?

Mea culpa, faktycznie, nie wiem czemu byłem pewien, że zmarł. Inna sprawa, że FN kieruje obecnie jego córka, więc on już się chyba na dobre wycofał z polityki.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 15-11-2013, 16:10   

Nowak podał się do dymisji po tym jak się okazało że Prokuratura będzie wnioskować o uchylenie mu immunitetu w zw. z zegarkami. Wcześniej swoją rezygnację ogłosiła Kudrycka.

Zaczyna się kolejna rekonstrukcja?

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 15-11-2013, 20:29   

Urawa napisał/a:

Mea culpa, faktycznie, nie wiem czemu byłem pewien, że zmarł. Inna sprawa, że FN kieruje obecnie jego córka, więc on już się chyba na dobre wycofał z polityki.

No tak, ale we Francji za czasów tatusia było niższe poparcie niż za partyjnych rządów córki.

Cytat:

Nowak podał się do dymisji po tym jak się okazało że Prokuratura będzie wnioskować o uchylenie mu immunitetu w zw. z zegarkami. Wcześniej swoją rezygnację ogłosiła Kudrycka.

Zaczyna się kolejna rekonstrukcja?

Jestem ciekaw, kto jeszcze odpadnie...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 15-11-2013, 22:40   

Wspominałem, że uwielbiam Guziała? Zaproponował, by Tęcza na pl. Zbawiciela z jednej strony pozostała tęczowa, a z drugiej zrobić ją białoczerwoną. To byłby piękny troll w stosunku do "patryjotycznych" piromanów.

Grisznak napisał/a:
Pal diabli, że będą zapewne najbardziej rusofilską partią w Polsce


... Tak, zwłaszcza po Marszu widać zaawansowaną rusofilię.

Grisznak napisał/a:
Francuzi mieli tu LePena, po śmierci którego tamtejszy ruch narodowy mocno osłabł


Nie wiem skąd czerpiesz informacje, ale pod rządami Le Penówny Front Narodowy jest silny jak nigdy...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 222 z 268 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 221, 222, 223 ... 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group