FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 235, 236, 237 ... 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 01-05-2014, 10:39   

Borek napisał/a:
Chciałem tu popełnić elaborat na temat kolorów i prawdziwej tęczy, ale jest rano i nie zdążę. Póki co poprzestanę więc na tym, że wszystko sprowadza się li i jedynie do szukania uzasadnienia do rozpierduchy


Gwiazda to gwiazda? Akurat w kwestii symboliki szczegóły są istotne. Siedem promieni to konkretny symbol o konkretnym znaczeniu mistycznym, jeśli jednego zabraknie to otrzymamy zupełnie co innego.

Nie to żebym podejrzewał o tak głębokie przemyślenia wszystkich wannabe podpalaczy w kraju...

Borek napisał/a:
Zwłaszcza, że obecnie chyba do końca listopada działa zbiórka publiczna i wbrew oczekiwaniom reprezentantów "olbrzymiej polskiej katolickiej większości" ma ona całkiem niezłe wyniki.


Jak ktoś chce topić własne pieniądze w kieszeni oczywistych geszefciarzy to droga wolna, acz po tym jak Rydzyk ratował Stocznię Gdańską ludzie już powinni pójść po rozum do głowy :P.

Natomiast jeśli jakimś wskaźnikiem jest popularność akcji na fejsbyku (440 lajków przez pół roku? Toż Ruch Narodowy - Sekcja LGBT ma ponad 10 razy więcej) to akcja zakończyła się łatwą do przewidzenia klapą. Zresztą gdyby uzbierali jakieś istotne sumy na pewno nie omieszkaliby się na fejsbyku pochwalić.

Borek napisał/a:
A może jednak jeszcze jakieś inne kultury widziały w niej coś odmiennego?


No Wikingowie widziały w niej magitechnologiczny most do podróży międzygwiezdnych, obsługiwany przez murzyna, jak uczą filmy o Thorze.

BOReK napisał/a:
Slova napisał/a:
Tęcza, co przyznała sama jej aktorka, nie spełnia tego drugiego warunku.

Mógłbyś to pokazać? Bo szukam i szukam i znaleźć nie mogę.


Tu.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 01-05-2014, 11:41   

Dla mnie sprawa jest prosta.
Normalna/typowa tęcza ma 7 kolorów. Tęcza na PZ ma 6 kolorów. Tęcza na PZ nie jest typową tęczą. 6 kolorów, to ma tęcza z symboliki LGBT, co jest wiedzą powszechną.

Co do symbolu tęczy, jako znaku przymierza ludzkości z Bogiem, to proponuję może jednak pozostawić chrześcijanom/żydom wypowiadanie się na temat tego, co jest czym w ich symbolice religijnej. Tym bardziej, że to te środowiska protestują przeciwko temu rzekomemu symbolowi ich religii na PZ, podczas gdy środowiska ateistyczne i LGBT upierają się, by pozostały. Na podobnej zasadzie ja, jako nie-ateista i nie-LGBT mogę se powiedzieć, że symbolem LGBT jest TEMCZA W PŁOMIENIAKH, stąd należy ją systematycznie palić.

Należy zauważyć, że coraz częściej powtarzanym i wysuwanym na plan pierwszy argumentem jest stwierdzenie, że tęczę należy odbudować, by nie ustępować chuliganom. Czyli: tęczę trzeba odbudować na złość określonej mniejszości. Nie mówią już natomiast, że uzasadnieniem jest potrzeba jej tam postawienia na życzenie innej mniejszości.

Liczyć się należy z argumentem, że niestosownością i prowokacją jest istnienie tęczy akurat na Placu Zbawiciela.

Ruch LGBT nie jest religią. Nie może korzystać w związku z tym z przywilejów, z jakich cieszą się związki religijne. Być może należą się im przywileje, ale inne, bo należą do innej kategorii. Ruch na rzecz LGBT to kampania społeczna, propagowanie go to reklama społeczna. Ta sama kategoria, co "kick racism out of football", "pij mleko, będziesz wielki", "prowadzę - jestem trzeźwy", "piłeś - nie pisz" i, teraz na ile wyobraźnia mi pozwala, dorzucę analogiczne: "nie onanizuj się", "na krytykuj polityków, bo im będzie przykro", "zadbaj o paznokcie", "śpiewaj pod prysznicem", "nie hałasuj po 22".

W przestrzeni publicznej rację bytu mają te, które są w zgodnym, społecznym odczuciu pożądane oraz wskazują na coś, co stanowi problem.

Uważam, że "dyskryminacja LGBT" jest:
1) problemem wydumanym, gdyż korzystają z pełni praw;
2) przejawem totalizmu myślenia, bo idzie o krok dalej i mówi odbiorcy, że nie wolno mu nie lubić ludzi o danym przymiocie, podczas gdy nie ma problemu z nielubieniem np. zwolenników zamachu smoleńskiego, propagatorów podatku liniowego, domokrążców, czy przedstawicieli związków zawodowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
C.Serafin
Gość
PostWysłany: 01-05-2014, 11:55   

Kłopot w tym, że w wypadku wiadomej tęczy najpierw doszło do podpaleń, a dopiero później do dorobienia do tego ideologii. Gdy powstawała po raz pierwszy nie budziła większych emocji i wraz z kolejnymi aktami chuligaństwa zaczęto przedstawiać ją jako symbol środowisk homoseksualnych i innych takich.

Szczytem tego było jej zniszczenie podczas święta niepodległości, gdyż narodowcy musieli się z tego publicznie tłumaczyć. A przecież nie mogli powiedzieć, że grupa bandziorów nad którymi nie mieli większej kontroli postanowiła ją sobie sfajczyć dla prymitywnej radochy. O wiele wygodniej było przedstawić ją jako symbol niechętnych im środowisk. I w ten błyskotliwy sposób wyszli z tego z twarzą, ale na odpowiedź drugiej strony nie trzeba było długo czekać. Środowiska LGBTQ nie pozostały im dłużne i też zaczęły wykorzystywać tą aferkę do promowania swoich wartości, na czele z szeroko rozumianą tolerancją i pokazywania jacy są ciemiężeni.

W efekcie obie grupy rozpętały wielką emocjonalną dyskusję, do dziś rozgrzewającą zwykłych ludzi, nieświadomych tego, że faktyczni sprawcy mają gdzieś wszystkie ideologie, poza prawem siły. I że nie są to narodowcy, ale ci sami ludzie którzy na co dzień malują sprayem nowe budynki, rysują kluczykami samochody, albo niszczą przystanki autobusowe. Trudno się doszukiwać w ich działaniach czegokolwiek głębszego.
Powrót do góry
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 01-05-2014, 12:09   

Ysengrinn napisał/a:
Tu.

Obawiam się że to akurat to samo, co hippisowskie kwiatki wtykane w karabiny, i dokładnie takiej wypowiedzi się spodziewałem. Ja bym polecił do poczytania ten wywiad. Z obu artykułów dość jasno wyłania mi się przede wszystkim walka z przestępczą, zacofaną hołotą, a że ta ciągle wygraża wszystkiemu związanemu z LGBT to sam widzisz, jak proste równanie wychodzi.

Ysengrinn napisał/a:
Jak ktoś chce topić własne pieniądze w kieszeni oczywistych geszefciarzy to droga wolna, acz po tym jak Rydzyk ratował Stocznię Gdańską ludzie już powinni pójść po rozum do głowy :P.

To dla twojej (i nie tylko) wiadomości - nowa tęcza już stoi w dokładnie tym samym miejscu. W porównaniu z nieoczywistymi geszefciarzami, na których pewnie i tak z braku laku zagłosujesz, kosztowała niewiele bo 100k pln. Co do topienia pieniędzy to dobrze wiesz, kto przede wszystkim powinien to finansować. Nawet sfilmowano tych ludzi, tylko co z tego? Boją się wyegzekwować pieniądze (albo prace społeczne w zamian) od kilku chłystków, którzy są odważni dopóki maja zakryte twarze? Słabe i luźne jest to państwo prawa niczym kupa polskiej krowy na pastwisku...

Ysengrinn napisał/a:
Akurat w kwestii symboliki szczegóły są istotne.

Mimo tego myślę, że nie wyszedłbyś na miasto w koszulce z dowolną nienazistowską, czteroramienną swastyką. I to wcale nie dlatego, że akurat taki wzór ci się nie podoba.

Ysengrinn napisał/a:
Siedem promieni to konkretny symbol o konkretnym znaczeniu mistycznym,

Tak bardzo konkretnym, że cały długi artykuł traktuje o różnych interpretacjach w różnych kulturach. Do tego nigdzie ani słowa o związku z akurat siedmioma barwami tęczy. Jedynie gdzieś tam na dole jest jakieś luźne przyporządkowanie promieniom kolorów, planet i tak dalej. Ale to jest z kolei zabroniony niuejdż, jeśli dobrze widzę...
Więc w końcu szczegóły się liczą czy się nie liczą? Bo jeśli tak, to ten bardzo konkretny artykuł w ogóle nie ma związku z tematem.

Ysengrinn napisał/a:
Zresztą gdyby uzbierali jakieś istotne sumy na pewno nie omieszkaliby się na fejsbyku pochwalić.

Na pewno masz rację.

Nawiązując jeszcze do szczegółów - czy jest gdzieś jasno zdefiniowane, że tęcza symbolizująca przymierza Boga z każdą (każdą!) istotą żyjącą ma mieć akurat siedem kolorów? Bo nic nie mogę znaleźć na ten temat nawet w Księdze Rodzaju, co mnie osobiście bardzo niezmiernie cieszy.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 01-05-2014, 12:12   

C.Serafin,
absolutnie się z tym nei zgadzam. Wiedzą notoryjną, powszechną jest i od dawna było, że 6-kolorowa tęcza to symbol LGBT. Wejdź sobie na wikipedię polską, angielską, bułgarską, arabską i zobacz jakie symbole tam widzisz przy haśle LGBT.

Teoretycznie nie można wykluczyć, że osoba, która podpaliła tęczę nie była świadoma symboliki, ale to tak jak założyć, że Bronisław Komorowski nie był świadomy symboliki krzyża i żałoby, kiedy kazał o nim wspomniał w wywiadzie dla Gazety Wyborczej, że trzeba go usunąć. Niech będzie. Fine by me. Tylko, że już późniejsze podpalenia miały (chyba już bezsprzecznie?) charakter ideologiczny i obecna rozmowa też odnosi się do ideologii, którą jedni oceniają pozytywnie, inni negatywnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 01-05-2014, 13:20   

Skoro już mówimy o wrażych obiektach naruszających przestrzeń symboliczną... Widzę, że ktoś ich już opieprzył, bo wcześniej była tam wzmianka, że Sprawiedliwych w żadnym razie nie można traktować jako działających w imieniu państwa polskiego. Tak to jest jak nieuki (w tym wypadku nie wiedzące o istnieniu Żegoty itd.) biorą się za uczenie historii innych :D.

[polecam również drugi od góry komentarz]

C. Serafin napisał/a:
Kłopot w tym, że w wypadku wiadomej tęczy najpierw doszło do podpaleń, a dopiero później do dorobienia do tego ideologii. Gdy powstawała po raz pierwszy nie budziła większych emocji


Skoro nie budziła to dlaczego spłonęła?

C. Serafin napisał/a:
Szczytem tego było jej zniszczenie podczas święta niepodległości, gdyż narodowcy musieli się z tego publicznie tłumaczyć. A przecież nie mogli powiedzieć, że grupa bandziorów nad którymi nie mieli większej kontroli postanowiła ją sobie sfajczyć dla prymitywnej radochy


Narodowcy dokładnie tak się tłumaczyli - mieli do tego zresztą prawo, bo "Tęcza" jest kawał drogi od trasy Marszu. Natomiast biorąc pod uwagę, że po spaleniu otwarcie wyrażali z tego powodu radość to IMHO całkiem jednoznacznie się pod podpaleniem podpisali, nawet jeśli z punktu widzenia prawa nie można ich za to pociągnąć do odpowiedzialności.

W Irlandii misjonarze ongi chrzcili pogańskie strumienie i zagajniki, przejmując je na rzecz nowej wiary. Gros chrześcijańskich świąt ma rodowód sięgający głębokiego pogaństwa, zostały jednak całkiem schrystianizowane. Nie wspomnę o akcjach misyjnych jezuitów w Azji i Ameryce Południowej. Szkoda, że nasi prawicowcy nie są tak cwani, by zamiast niszczenia przejmować wrażą symbolikę na swoją rzecz...

Borek napisał/a:
To dla twojej (i nie tylko) wiadomości - nowa tęcza już stoi w dokładnie tym samym miejscu. W porównaniu z nieoczywistymi geszefciarzami, na których pewnie i tak z braku laku zagłosujesz, kosztowała niewiele bo 100k pln.


Czyli drożej niż poprzednim razem, gdy wysoki koszt uzasadniano tym, że kwiaty ognioodporne, żeby nie spłonęły, ale łatwopalne, bo długotrwałe hajcowanie mogłoby uszkodzić konstrukcję bardziej, niż kiedy spłonie szybko i od razu. No po prostu złoty interes taka impreza...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 01-05-2014, 14:03   

Ysengrinn napisał/a:
Czyli drożej niż poprzednim razem, gdy wysoki koszt uzasadniano tym, że kwiaty ognioodporne, żeby nie spłonęły, ale łatwopalne, bo długotrwałe hajcowanie mogłoby uszkodzić konstrukcję bardziej, niż kiedy spłonie szybko i od razu. No po prostu złoty interes taka impreza...

Drożej, bo tym razem zainstalowano system gaśniczy. Czy zadziała to się okaże niebawem, bo narodowcy już protestują rzucając pokojowymi jajkami.

Osobiście sądzę, ze najlepiej byłoby wykuć te kwiatki ze stali i pomalować lakierem używanym do tłumików albo zacisków hamulcowych. Ktoś by musiał przyjść z palnikiem albo wjechać w konstrukcję czołgiem. Ciekawe ile taka brama by kosztowała...


EDIT: z ciut innej beczki - to trochę dziwne, że kandydat do europarlamentu niszczy unijne symbole. Może to wpływ nazwiska?

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2014, 08:50   

Korwin w sondażach coraz bardziej ponad progiem, a z kolei PSL i Palikot - pod progiem. Gdyby ta tendencja utrzymała się do wyborów parlamentarnych, to byłoby ciekawie, bo w układzie sejmowym: PiS, PO, SLD i Korwin budowa koalicji byłaby nader wesoła.
Tak czy owak, w eurowyborach zapewne oddam głos Korwinowi - dajmy europarlamentowi to, co mamy najweselsze w polityce.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2014, 11:45   

W zasadzie humor, ale polityczne, więc idzie tu - Voldemort i spółka w otoczeniu Kaczyńskiego?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 13-05-2014, 14:54   

Myślałem, że głupich spotów ekipy Palikota nic nie przebije, a jednak PiS się postarał - oto DiscoKarskiPolo!

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 13-05-2014, 17:13   

Oh, wielcy przedwieczni... moje uszy i oczy...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2014, 23:45   

Polubienie i udostępnienie na FB to złamanie ciszy wyborczej, twierdzi szef PKW. To jest tak głupie, że aż możliwe.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-05-2014, 00:05   

Nie widzę w tym nic głupszego niż dowolne inne łamanie ciszy wyborczej. To jak wyleźć na środek rynku i wykrzyczeć "Popieram Palikota!" - normalne łamanie ciszy. A czy sama cisza jest sensowną ideą? A to już zupełnie inna beczka śledzi.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 24-05-2014, 06:46   

Ciekawe, czy tak samo jest w sytuacji gdy ktoś nie mieszka w Polsce...

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-05-2014, 11:33   

Pierwsze zgłoszenia o łamaniu ciszy wyborczej i innych incydentach.
Mam wizję policji wyprowadzającej sznurkiem ludzi z bloku, po czym składania meldunku w rodzaju "To już wszyscy, którzy lajkowali w tym bloku, jedziemy do następnego".

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 236 z 268 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 235, 236, 237 ... 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group