FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 252, 253, 254 ... 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 22-11-2014, 23:31   

Tak podali te wyniki wyborów, że nie podali.

W Wielkopolsce 22,7% głosów nieważnych. W 1922 r. 33% społeczeństwa było analfabetami i odsetek nieważnych głosów w wyborach wynosił 1%.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 22-11-2014, 23:37   

Exit polle też zafałszowane?

Odgórnych decyzji PKW nie skomentuję...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 23-11-2014, 10:50   

Nieźle Kowal zaorał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 23-11-2014, 10:59   

alosza napisał/a:
W 1922 r. 33% społeczeństwa było analfabetami i odsetek nieważnych głosów w wyborach wynosił 1%.

Wtedy też głosować mogli obywatele powyżej 30 roku życia, a i to wyłącznie "osiadli" (przynajmniej w przypadku senatu). Ciekawe czy miało to jakiś związek. >]

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 23-11-2014, 12:19   

A jeszcze taki mały fakt odnośnie głosów nieważnych. Zwróciłbym uwagę, że głosowaliśmy w trzech (w większości okręgów) niezależnych wyborach. Karty do głosowania odbierało się na raz - nabijając frekwencję we wszystkich trzech, ale głosowało się już całkiem osobno. Więc jeśli ktoś wybrał się na wybory celem np. poparcia swojego kandydata na prezydenta, a sejmiki i rady miejskie ma głęboko w poważaniu i zwyczajnie oddał pozostałe karty to jego głosy liczą się za nieważne (choć przy osobnych datach wyborów byłby to jedynie spadek frekwencji).
Nie jest to może główny czynnik wywołujący ten efekt, ale należy pamiętać, że każdy może nie zagłosować w nieinteresujących go wyborach, choć nie zawsze może na owe nie pójść (jeśli są zkombionowane z takimi na których mu zależy).

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-11-2014, 12:39   

shugohakke napisał/a:
Karty do głosowania odbierało się na raz - nabijając frekwencję we wszystkich trzech

Nie trzeba było brać wszystkich kart, ale nie wiem ile osób o tym wiedziało...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 23-11-2014, 12:54   

Ha, to nie jest takie głupie. Ludzie mogli też "unieważniać głosy, bo wiadomo, że jak się wrzuci pusty, to żaden problem by jakiś krzyżyk pojawił się już po wrzuceniu.

Celowe fałszerstwo wyborów na korzyść ludowców wydaje mi się o tyle wątpliwe, że PSL zwyżkowało nawet tam, gdzie nie miało wpływów potrzebnych do hipotetycznych szachrajstw. No chyba, że ktoś trzeci (PO? Ruscy agenci?) miałby fałszować bo lubi PSL. To już trochę za bardzo naciągane jednak...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 23-11-2014, 13:01   

Przykładowo mnie dano wszystkie jednocześnie i nikt nie pytał czy chcę. Moim celem były wybory na prezia miasta, ale skoro już tak hurtem poszło...

Zastanawia mnie jednak jakie niby problemy mogą wynikać z formy książkowej? Jedyne ulepszenie mogło polegać tylko na tym, że pierwsza strona powinna być tytułowa, bez żadnych list i kandydatów - ale wtedy ktoś by się czepił że się papier marnuje (wiem na pewno, bo to byłbym ja). Gdyby zaś były osobne kartki, to jestem pewien, że byłoby przynajmniej tyle samo głosów nieważnych - ludzie gubili by się między kartami i zamiast oddać np. jeden głos na sejmik i jeden na radę, to oddawaliby dwa głosy w jednej kategorii "bo się karty zaplątały". Według mnie jak na wybory 3w1 pomysł i wykonanie było prawidłowe, a to że ludzie nie wiedzą nawet na jakim świetle się pokonuje przejście dla pieszych to już nie jest problem wynikający z organizacji głosowania...

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 23-11-2014, 14:37   

BOReK napisał/a:
Wtedy też głosować mogli obywatele powyżej 30 roku życia, a i to wyłącznie "osiadli" (przynajmniej w przypadku senatu). Ciekawe czy miało to jakiś związek. >]

Jeśli chodziło Ci o to, że wtedy było ograniczone czynne prawo wyborcze do osiągnięcia 30 roku życia, no to Twe zdanie nie jest po polsku.

Przy założeniu, że chodziło Ci o te 30 lat - z czego wynika przekonanie, że wyborcy w wieku 18-29 lat 18-krotnie w skali kraju (a w jakichś tam miejscowościach 40-krotnie) więcej razy oddają nieważnych głosów, niż wyborcy w wieku 30+ lat?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-11-2014, 14:43   

Niektórzy (trudno oczywiście powiedzieć ile to osób), tak jak ja, oddają głosy nieważne świadomie i celowo, aby pokazać że nie podoba im się żaden kandydat i nie mają zaufania do klasy politycznej, a jednocześnie nie chcą zostać zakwalifikowani jako "bierni", czy "lenie". Ale jeśli dalej będzie się mnie używać do udowodnienia tezy o sfałszowaniu wyborów, to chyba będę musiał to przemyśleć i być może po prostu przestanę chodzić.

Albo oddam głos na PSL.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 23-11-2014, 15:12   

alosza napisał/a:
Jeśli chodziło Ci o to, że wtedy było ograniczone czynne prawo wyborcze do osiągnięcia 30 roku życia, no to Twe zdanie nie jest po polsku.

Przy założeniu, że chodziło Ci o te 30 lat - z czego wynika przekonanie, że wyborcy w wieku 18-29 lat 18-krotnie w skali kraju (a w jakichś tam miejscowościach 40-krotnie) więcej razy oddają nieważnych głosów, niż wyborcy w wieku 30+ lat?

Zgadłeś o co mi chodziło, ale niestety nie przewidziałem nagrody - handluj z tym. Nie wiem też skąd wysnułeś wniosek że mam jakieś przekonanie w tej kwestii. Nie postawiłem przecież żadnej tezy, wyraziłem jedynie ciekawość względem występowania związku przyczynowo-skutkowego między wynikami dwóch obserwacji.

Zastanów się poza tym co porównujesz. Podane przez Ciebie 22,7% głosów nieważnych dotyczy jedynie Wielkopolski i jedynie wyborów do sejmiku wojewódzkiego. W całym kraju była to wartość na poziomie 18% (i widzę że sam zauważyłeś swojego babola), a w ramach wyborów na wszystkich szczeblach już "tylko" 9,8%. Przy tym wybory na preziów, burmistrzów i wójtów obarczone są failem jedynie w 2%, więc mój wniosek jest prosty - ludziom książeczki pomieszały w głowach, a na pojedynczej karcie dali radę. Poza tym jest opcja wyrażenia w ten sposób niezadowolenia w wydaniu np. Morga i wcale się jej nie dziwię. Aby uniknąć takich zbędnych rozważań powinien istnieć głos ważny niewybierający.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 23-11-2014, 15:48   

BOReK napisał/a:
Zastanów się poza tym co porównujesz. Podane przez Ciebie 22,7% głosów nieważnych dotyczy jedynie Wielkopolski i jedynie wyborów do sejmiku wojewódzkiego. W całym kraju była to wartość na poziomie 18% (i widzę że sam zauważyłeś swojego babola)

Babola polegającego na?

Pisałem:
alosza napisał/a:
W Wielkopolsce 22,7% głosów nieważnych. W 1922 r. 33% społeczeństwa było analfabetami i odsetek nieważnych głosów w wyborach wynosił 1%.

alosza napisał/a:
Przy założeniu, że chodziło Ci o te 30 lat - z czego wynika przekonanie, że wyborcy w wieku 18-29 lat 18-krotnie w skali kraju (a w jakichś tam miejscowościach 40-krotnie) więcej razy oddają nieważnych głosów, niż wyborcy w wieku 30+ lat?

Więcz czo ty pishesh? :O
BOReK napisał/a:
a w ramach wyborów na wszystkich szczeblach już "tylko" 9,8%

Wyborów na innych szczeblach nikt się nie czepia.
BOReK napisał/a:
więc mój wniosek jest prosty - ludziom książeczki pomieszały w głowach, a na pojedynczej karcie dali radę

I dlatego tym bardziej powinien Cię zastanowić rok 1922, gdy analfabeci sobie radzili. Po drugie 4 lata temu i 8 lat temu też były wybory do sejmików województwa, lecz coś sprawiło, że głosów nieważnych było znacznie więcej. Istnienie książeczek wynika z istnienia lis poszczególnych komitetów. Komitety są przy każdych wyborach do organów kolegialnych.

Cytat:
Niektórzy (trudno oczywiście powiedzieć ile to osób), tak jak ja, oddają głosy nieważne świadomie i celowo, aby pokazać że nie podoba im się żaden kandydat i nie mają zaufania do klasy politycznej, a jednocześnie nie chcą zostać zakwalifikowani jako "bierni", czy "lenie". Ale jeśli dalej będzie się mnie używać do udowodnienia tezy o sfałszowaniu wyborów, to chyba będę musiał to przemyśleć i być może po prostu przestanę chodzić.

Albo oddam głos na PSL.

Takie oświadczenia wzbudzają politowanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 23-11-2014, 16:21   

Babola polegającego na porównaniu wyborów do sejmiku województwa wielkopolskiego do ogólnokrajowych wyborów do senatu.

alosza napisał/a:
Po drugie 4 lata temu i 8 lat temu też były wybory do sejmików województwa, lecz coś sprawiło, że głosów nieważnych było znacznie więcej.

W tym roku w wyborach do sejmików głosów nieważnych było ponad 17%, 4 lata temu 12%, 8 lat temu 12%, 12 lat temu 14,4%. Ja znam zupełnie odwrotną definicję słowa "więcej"...

alosza napisał/a:
18-krotnie [...] więcej razy [...]

To ja się powinienem zapytać co ty piszesz kolego, bo zacytowany fragment jest zarówno trudny do zrozumienia jak i sprzeczny z polską gramatyką.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 23-11-2014, 18:28   

alosza napisał/a:
Takie oświadczenia wzbudzają politowanie.

Ponieważ? Alosza, tu przydałoby się wyjaśnienie, dlaczego tak sądzisz, bo np. w moim przekonaniu obowiązek spoczywający na obywatelu a polegający na uczestnictwie w wyborach nie jest równoznaczny z obowiązkiem wybrania swojego kandydata. To by już zakrawało o totalitaryzm.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 23-11-2014, 19:30   

Dziś w tvnowych faktach wyłowiłem informację (nie sprawdzałem, bo mnie to na tyle nie interesuje), że w ostatnich dwóch wyborach samorządowych 75% głosów nieważnych to były puste kartki oraz enigmatyczne stwierdzenie, że takich danych z tegorocznych wyborów nie ma, bo od 2011 się tego nie liczy. W każdym razie twierdzenie, że Polacy to ćwierćinteligenci, którzy bazgrzą po wszystkich kratkach jak leci trochę na tej statystyce traci...

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 253 z 268 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 252, 253, 254 ... 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group