FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 54, 55, 56  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Świat

Turcja w Unii Europejskiej
Nie, ponieważ...
36%
 36%  [ 8 ]
Tak, ponieważ...
13%
 13%  [ 3 ]
Precz z Unią Europejską!
50%
 50%  [ 11 ]
Głosowań: 22
Wszystkich Głosów: 22

Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 05-03-2013, 19:31   

Mariusz Max Kolonko o "polityce społecznej" Stanów Zjednoczonych.

A ja myślałem, że w Polsce się w idiotyczny sposób wydaje pieniądze podatnika...

Cytat:
Inna sprawa, że nikomu, z rosjanami włącznie, nie opłaca się inwazja - mogliby wymusić uległość dużo łatwiej i taniej.


This. Nie chodzi o to, by być przygotowanym do ruskiej inwazji, bo Rosjanie nas w gruncie rzeczy lekceważą jako przeciwnika. Chodzi o to, by nie dać się uzależnić gospodarczo czy politycznie, bo kiedy Rosjanie włączą już do swojej "strategicznej głębi" Ukrainę i Białoruś, to będą pełną parą pracować nad nami. A naprawdę mamy lepsze rzeczy do roboty niż bycie rosyjskim buforem.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 06-03-2013, 07:59   

Gdyby dziś, tj. 6 marca wybuchła jakaś wojna, wszystko jedno czy z Niemcami czy z Rosją, nawet z Litwą, to 7 powiewałyby białe flagi nad Belwederem, a 8 lał szampan za dobry pokój. Nawet gdybyśmy faktycznie mieli jakąś przewagę militarną to byśmy z niej nie korzystali.
W ogóle to Rosjanie zrobili takie studium geopolityczne i przedstawili na nim, że Polska ma jakieś roszczenia terytorialne względem Białorusi. Lol z tego, nie wyobrażam sobie, że to w ogóle możliwe by Polska czegoś od kogoś chciała.
A jeszcze jedno. Jakby taka wojna wybuchła to by trzeba ogłosić powszechną mobilizację. Ciekawe czy uda się zmobilizować jaką taką armię w ciągu pół roku?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 06-03-2013, 09:39   

Cytat:
W ogóle to Rosjanie zrobili takie studium geopolityczne i przedstawili na nim, że Polska ma jakieś roszczenia terytorialne względem Białorusi. Lol z tego, nie wyobrażam sobie, że to w ogóle możliwe by Polska czegoś od kogoś chciała.

W obecnej sytuacji - nie, ale bywa, że w kryzysie do władzy dochodzą przeróżne świry, które kretyńskimi pomysłami odwodzą uwagę opinii publicznej od rzeczywistych problemów, obiecując cudowne recepty, jak np. hasło "Wodzu, prowadź nas na Wilno/Kowno/Grodno/Lwów (niepotrzebne skreślić)!". Poza tym, należy pamiętać, że do władzy w Polsce dąży partia, której prezes wiele razy podkreślał, że uważa Rosję za "upadłe mocarstwo". Jasne, z naszego punktu widzenia to brzmi śmiesznie, ale jestem pewien, że dla wielu Niemców równie śmiesznie brzmią teksty Eriki Steinbach, w Polsce wciąż traktowane śmiertelnie poważnie.

Huho Chavez kopnął w kalendarz. Kolejnego komucha mniej.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 06-03-2013, 16:37   

Swarga napisał/a:
Gdyby dziś, tj. 6 marca wybuchła jakaś wojna, wszystko jedno czy z Niemcami czy z Rosją, nawet z Litwą
That's... like, your opinion, man.

Jakie argumenty merytoryczne, nie odnoszące się do przekonań osobistych, masz?

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 06-03-2013, 17:35   

Swarga napisał/a:
Lol z tego, nie wyobrażam sobie, że to w ogóle możliwe by Polska czegoś od kogoś chciała.

Akurat obecnie chcemy zwrotu bogactw, które dawno temu zagrabili nam Szwedzi, a nie tak dawno Poznański uważał, że powinniśmy domagać się zwrotu sum neapolitańskich (tak w ramach różnych świrów). A akurat na Białorusi, jak się niedawno dowiedziałem, mój pradziadek miał przed wojną ładny kawał gruntu. Więc... :D
Akurat ja osobiście na wschód nie chciałbym się pchać i w ramach prywatnej opinii nie wyobrażam sobie, by ktoś mógł tego chcieć na poważnie, dlatego popieram lola.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 06-03-2013, 22:19   

Może to, że Polska jest najgłośniejszym orędownikiem walki o cudze interesy i problemy? Dla mnie w miarę wystarczy, by takie snuć podejrzenia po tym, jak Polska dzielnie chce dokładać się Grecji, by bidulka nie uschła z głodu, a przy okazji żeby Niemcy mogły ugruntować swoją przewagę. Do tego ogólnoprzyjęta narracja w dyskursie społecznym i historycznym, która wyrzuca poza margines cywilizacji każdego, kto nie jest zwolennikiem Europy bez granic i innych tego typu wynalazków, które mają zastąpić państwa narodowe, konserwatywne związki religijne oraz zamykać usta intelektualnym szantażem każdemu, kto ośmieli się odezwać w tonie jakiegoś wspolnotowego interesu. I jakby co, to bełkotanie PiSu o tym, jak to zły Tusk rozkrada i oddaje Polskę obcym mnie nie przekonuje.

Naszła mnie w te wakacje taka refleksja. Byłem z rodzicami i bratem w Portsmouth i do tamtego postu wpłynął jakiś rosyjski okręt wojenny. Marynarze chodzili sobie po mieście, robili zakupy, bo mieli trochę wolnego czasu no itakie tam. Taka wizyta była dokładnie omówiona, przygotowana itd. Zastanawiam się, czy Polska by zaoponowała, gdyby ktoś wyraził życzenie wpłynięcia do portu w Gdańsku, skoro sama ma ochotę na zaproszenie policyjnej braci z innych krajów, by robić w naszej polskiej dziczy porządek. Mi to wystarczy by nie ufać moim, było nie było politycznym liderom, że będą mnie bronić przed obcą inwazją.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 07-03-2013, 06:13   

Swarga - męczy mnie już to Twoje opluwanie własnego kraju i rzucanie na lewo i prawo wyciągniętymi z... kapelusza oskarżeniami. Jeśli nie masz do powiedzenia nic co nie jest Twoją opinią i wydajemisię - zamilknij. Zaniżasz poziom dyskusji, która póki co jest merytoryczna i wszyscy pozostali starają się trzymać faktów.

TL;DR - następny strumień świadomości pt. "gardzę wami, Polaczki" poleci, a Ty dostaniesz osta.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 07-03-2013, 09:33   

A co teraz jest nie tak? Dla mnie język debaty publicznej ukierunkowany na wykluczenie domniemanych faszystów, rasistów, homofobów(którzy, jak się ludziom wmawia, na spółę z Kościołem trzęsą krajem), presja międzynarodowa aby wymienione patologie zwalczać i wychylanie się przed szereg w sprawach europejskich, wystarczy żeby swoim władzom nie ufać. Ale na razie wygląda to tak, że powinniśmy, twoim przynajmniej zdaniem, zaciskać zęby i mówić że jest dobrze, chociaż sami może tego nie czujemy. Dlaczego tak? Bo dobry Polak nic złego o Polsce nie powie? Moim zdaniem lepiej właśnie opluwać przy swoich niż szukać przyjaciół na zachodzie mówiąc im, jaki to u nas ciemnogród, ale mamy się ku lepszemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 07-03-2013, 19:08   

Nie musisz zaciskać zębów, ale jeśli nie masz do powiedzenia nic wartościowego - zamilknij. W Polsce nie będzie się żyło lepiej od tego, że sobie ulżysz i powywyższasz się nad ludzi o innych poglądach i wykształceniu.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 07-03-2013, 20:08   

A dlaczego to co mówię jest twoim zdaniem bezwartościowe? Bo nie jest to cytat z jakiegoś profesora, link do artykułu z z jakiegoś poczytnego tygodnika czy oficjalna wypowiedź jakiegoś dygnitarza? Nie ma tabel, wyciągu danych z GUSu? Widzę pewien stan moralny, zarówno elit jak i ludu polskiego i wyciągam takie a nie inne przypuszczenia odnośnie naszej teraźniejszości i przyszłości. A że jestem z natury pesymistą to tak to wyglądają i nie wmawiam sam sobie bajek, że jesteśmy mądrym, rozwiniętym jak żaden inny narodem, gospodarnym, szczęśliwym i mającym przed sobą świetlaną przyszłośc narodem. Bo jest zupełnie inaczej, demograficznie się cofamy, coraz bliższa jest nam katastrofa gospodarcza, a morale narodu oceniam jako skrajnie niskie, że nie wspomnieć o stosunku do własnego pochodzenia, które cechuje się przeważnie wstydem. No i ten lewicowy trend poszukiwania lepszej, ponadnarodowej i oderwanej od tradycji polskiego katolicyzmu tożsamości. I nie uważam, by w tej materii miało się ku lepszemu.
A skoro zeszło na wykształcenie to ja zrobiłem jedynie przeciętne liceum, bez polotu zresztą. I jeśli mam coś do wykształcenia, to raczej do świętego przekonania takiego gościa, że studia już wyprowadziły go na salony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 09-03-2013, 16:34   

Jak Austriacy oceniają Hitlera.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-03-2013, 16:37   

Ależ oczywiście że nie wszystko za Hitlera było złe. Autostrady budował, z paleniem walczył...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 11-03-2013, 20:27   

Węgrzy zmienili konstytucję.
Cytat:

Nowelizacja zakazuje również prowadzenia kampanii przedwyborczej w mediach komercyjnych. Ponadto wprowadza zasadę odpracowania w kraju dwukrotnie dłuższego okresu niż czas trwania studiów (w przeciwnym wypadku studenci mają płacić połowę kosztów kształcenia). Kolejna poprawka dotyczy karania bezdomnych, którzy żyją na ulicach miast "w określonych obszarach przestrzeni publicznej".

No to zaszaleli...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 11-03-2013, 21:11   

Będzie się działo. Mam nadzieję, że wszystkie te poprawki wejdą w życie, bo naprawdę chętnie zobaczę efekty takiego eksperymentu - zwłaszcza, że jest niegroźny z polskiego punktu widzenia ^^

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 12-03-2013, 07:44   

U nas prawicowi komentatorzy z jakiegoś powodu dostali z tego powodu orgazmu. Osobiście nie wiem, co im się tak podoba?
Przepis o uczelnia, którego nie ma jak egzekwować. Ideologiczne nieistotne bzdury, może poza kontrolą państwa na tym, co kościołem jest, a co nie (czyli narzędzie szantażu duchowieństwa). Sprawy sądowe podlegające pod ministra (LOL). No i ograniczenie możliwości opozycji poprzez odcięcie ją od mediów.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 20 z 56 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 54, 55, 56  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group