FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 100, 101, 102 ... 108, 109, 110  Następny
  Obsydianowa Kaplica MAC
Wersja do druku
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 12-07-2010, 21:28   

http://pl.wikipedia.org/wiki/Avari

Elfy szły na zachód, ale jedno tam plemię zostało w http://pl.wikipedia.org/wiki/Kuivi%C3%A9nen

Za czasów Saurona mieli ciężkie czasy, ale stopniowo odradzali się w swoim nieprzeniknionym wschodnim królestwie.

Czarne Krasnoludy jest to jedno z tych 4 plemion. W Władcy Pierścieni i Hobbicie pojawiają się 3 plemiona.

Żelaznoręcy - pochodzący z dalekiego wschodu połączeni z:
Sztywnobrodzi
Czarnowłosi
- pochodzący ze wschodu połączeni z:
Kamiennostopi

Ale ci dwaj ostatni chyba są bardziej na południe od tamtych, ale też na dalekim wschodzie.

Pojawiają się w Silmarilionie w przekładzie Skibniewskiej, ale ich większy udział dopiero pojawia się w sadze Pierścień Mroku(Pierumowa). Avari też można znależc niewielką dawkę informacji w The War of the Jewels, która była autorstwa Tolkiena, ale przeredagowana przez jego syna.
Mam nadzieje, że twoją ciekawość usatysfakcjonowałem.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 12-07-2010, 22:12   

Nie, gdyż chodziło mi o zupełnie coś innego - czy jest to rzeczywistość alternatywna względem questu gondorskiego czy może rzeczywistość uznająca quest gondorski?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 12-07-2010, 22:32   

Quest, zwany tutaj "gondorskim", został oficjalnie zakończony i zamknięty. Żadne działania ze strony MAC-u jako Bractwa oraz któregokolwiek z jego członków nie próbują tego faktu podważyć (zresztą nawet próba podważenia niczego by nie zmieniła). Natomiast świat Śródziemia, przedstawiony we Władcy Pierścieni, jak zapewne wszystkim obytym wiadomo, jest światem niezależnym, tj. takim, którego możliwości i wersji fabularnych w nim umieszczonych nie wyczerpuje żaden pojedynczy quest (czy nawet ich mnogość). Dlatego nie widzę powodów do poddawania w wątpliwość intencji Caladana, choć rozumiem, że jedynym celem zapytania było wyłącznie rozwianie powstałych u niektórych wątpliwości względem całej sprawy.

Niniejszym dyskusję na ten temat uważam za zamkniętą.

_________________

Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
Imiona miłych ludowi lud pozapomina.
Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie
Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.

A. Mickiewicz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 12-07-2010, 22:42   

Krótko :
Tak ma związek z Questem Gondorskim, czyli światem alternatywnym, ale ten się zakończył na terenie znanym z Władcy Pierscieni.
Ten post niezmienia losów tamtego zakończonego Questu. Avari i Krasnale ze wschodu żyją bardzo daleko od terenów dotkniętych i nie utrzymują za bardzo kontaktów z mieszkańcami zakończonego questu.

Avari i Krasnali ze wschodu nie jest za dużo z kilku przyczyn, które są wymienione choćby w Silmarilionie i Sadze Pierścieniu Mroku.

Są jedynie do mojej dyspozycji, ale nie będa działać na terenie Śródziemia itd. jeżeli nie powstanie Gondor 2.0. lub coś podobnego, więc możecie narazie spać spokojnie.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 12-07-2010, 23:06   

Panowie, uzgodnijcie między sobą i podajcie spójną wersję. Wasze odpowiedzi się całkowicie wykluczają :) Oczywiście o ile dobrze zrozumiałam... (tzn. Fei deklaruje, że akcja dzieje się w świecie alternatywnym do tego z questa gondorskiego, Caladan: że w dokładnie tym samym)

I tak, chodzi dokładnie o rozwianie wątpliwości - nikt nie ma nic przeciwko istnieniu wielu alternatywnych tolkienowskich światów.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 12-07-2010, 23:23   

Cytat:
Ten post niezmienia losów tamtego zakończonego Questu. Avari i Krasnale ze wschodu żyją bardzo daleko od terenów dotkniętych i nie utrzymują za bardzo kontaktów z mieszkańcami zakończonego questu.


Ale bardzo blisko terenów kontrolowanych przez Saurona, który jak wiadomo rządził ludźmi Wschodu i miał wśród nich status boga.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 12-07-2010, 23:29   

A nie zdązyłem przeczytać posta Fei. Quest Gondorski nie ma związku z moim postem. Korzysta z zasobów Tolkiena jedynie. Wasza wojna była lokalna i nie miała wpływu odróżnieniu od Faeruńskiego na losy innych krain tego ogromnego obszaru, który jest co nieco podany w Silmarilionie. Valarzy nie mają wpływu na Avari ze wschodu ,ani odwrotnie. Nawet nie wiedzą, ze była taka wojna. Dla ciekawostki powiem, że na dalekim południu od siedziby Saurona jest 3 kontynent, ale nie wiem czy to Tolkien go wymyślił?.;).

Możecie spać spokojnie jeszcze raz to powtarzam. Tamta sytacja w poście nic nie zmienia w Queście Gondorskim.

Avari są zamkniętym ludem żyjącym w swojej barierze daleko od działań militarnych i nieuczestniczyły w konflikcie. Zazwyczaj na ich terenach ludzie się gubią i nikt tam za bardzo nie był z zachodnich mieszkanców Śródziemia. Nie lubią Valów. Ysenn a czy działania militarne były na ziemiach Avari, lub w domu Czarnych Krasnali?. Sauron parł jak dobrze pamiętam na zachód a nie na wschód w queście. Zmieniliście Sródziemie nie do poznania w zachodniej części zostawiając daleki wschód nietknięty.

Jak chcecie mogę wziąść alternatywną rzeczywistość Śródziemia, bo Wielki Orlangur nie istnieje w kanonicznym Tolkienie, a jedynie u Pierumova.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need


Ostatnio zmieniony przez Caladan dnia 12-07-2010, 23:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 12-07-2010, 23:32   

Tak więc powtórzę, potwierdzając słowa Caladana.

Serika napisał/a:
Panowie, uzgodnijcie między sobą i podajcie spójną wersję. Wasze odpowiedzi się całkowicie wykluczają :)


Wbrew temu co piszesz, sprzeczności nie widzę. Quest "gondorski" został zakończony i nikt nie próbuje w niego ingerować. Mnogość wszelkich scenariuszy "śródziemnych" obejmuje także umiejscowienie opisywanych wydarzeń w realiach świata po zakończeniu questu, z zaznaczeniem, że w żaden sposób nie dotyczą one bezpośrednio wydarzeń tam opisywanych, organizacji, które brały w nim udział, ani postaci czynnie biorących udział w tamtym queście. Więc, podsumowując - rzeczone wydarzenia jednocześnie dzieją się w świecie znanym po (lub obok - niezależnie) "kampanii gondroskiej", a jednocześnie nie wracają do i nie naruszają ujętych w queście wątków fabularnych i końcowych ustaleń, więc są swego rodzaju wersją alternatywną.

Natomiast jeśli ktoś ma zastrzeżenia co do prawdopodobieństwa i realistyczności opisanych przez Caladana wydarzeń, bardzo proszę znaleźć do tego osobne miejsce (np. poprzez założenie nowego tematu). Doświadczenie pokazuje, że takie dyskusje prowadzą do flejmu.[/u]

_________________

Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
Imiona miłych ludowi lud pozapomina.
Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie
Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.

A. Mickiewicz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 12-07-2010, 23:44   

Caladan napisał/a:
Dla ciekawostki powiem, że na dalekim południu od siedziby Saurona jest 3 kontynent, ale nie wiem czy to Tolkien go wymyślił?.;).


Umówmy się - Pierumow nawymyślał niestworzonych głupot które nijak się mają do tolkienowskiego kanonu. Jeżeli ktoś zamierza bazować na jego twórczości niech wyraźnie zaznaczy, że to nie jest to samo Śródziemie w którym odbywał się quest gondorski, bo tamten quest opierał się wyłącznie na tymże kanonie.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 12-07-2010, 23:50   

Na prośbę Feiego wątek przeniesiony został do komentarzy Czarnej Twierdzy. Tam też pojawił się post. Proszę nie robić tu flejmu:), a Macantów sorka za sytuację. Znów zaczynam być zły. A fuj Caladan xD.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 13-07-2010, 09:30   

...znaczy że Caladan robi spin off do questu? Miłej zabawy, ja się w to nie mieszam ;p

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 14-07-2010, 23:04   

Poniżej wklejam pożegnalny i ostatni post kica.

Cytat:


Pozdrawiam Was moi drodzy. 
  
Z niezależnych ode mnie powodów zmuszony jestem odejść z Multiświata i całego forum. Sytuacja nie była przyjemna dla nikogo, a dla mnie skończyło się permanentnym banem. Dlatego teraz, korzystając z okazji, chciałbym skierować do Was moje ostatnie słowa i podziękowania.
Swoje pierwsze słowa chciałbym skierować do Altruisty. Jesteś osobą, która wspierała mnie w MACu od startu. Wiele razem przeszliśmy, przez co jeszcze lepiej się poznaliśmy. Musisz mi wybaczyć, ale od teraz spadnie na Ciebie nieco więcej obowiązków związanych z prowadzeniem Bractwa. Ale to pestka dla Twojego altruistycznego ducha.
 
Nie mogę też zapomnieć o moim zastępcy. Muszę przyznać, że STB był moim faworytem od samego początku. Już nie raz dawał przykład swojego intelektu oraz wyraz swojej stanowczej pozycji. Bez wątpienia jest osobą odpowiedzialną i elokwentną, przy tym rzeczową oraz asertywną. Dlatego też wierzę, że STB najlepiej pokieruję Bractwem. 
 
Nie mógłbym pominąć o mojej Avalii - no może niestety już nie mojej. Gra w Twoim towarzystwie zawsze należała do tych najciekawszych, przyprawionych szczyptą niepewności. Z przyjemnością wspominam parę sporadycznych akcji, które udało nam się zorganizować. Niestety jednak nie mogę sprostać Twojej ostatniej prośbie - nie zorganizuje już więcej żadnych zabaw.
 
Jako już wspominam stare dobre czasy, to jakże bym mógł zapomnieć o moim starym pijaczynie, Ryu? Jak zawsze chodzący swoimi ścieżkami, będący leniwcem i ciągle w centrum zabawy. Teraz, jak już mnie nie ma to komu będziesz sprawiał te niespodzianki?
 
Pewnie w czasie publikacji tych słów będziesz przedzierał się przez orientalną Azję, Norrc. Ja jednak wspomnieć chciałbym Twoje wsparcie i oddanie całemu Bractwu. Bez wątpienia budowałeś trzon całego charakteru MACu.
 
Skoro wspominam męża, to i o żonie nie powinienem zapominać. Therru, co mógłbym rzec? Zamieniliśmy nie jedno słowo razem i sądzę, że moje odejście z MAC nie wpłynie źle na naszą znajomość. Mam jednak nadzieję, że mimo wszystko dalej będziesz wspierać MAC, tak jak do tej pory to robiłaś.
 
Jeżeli chodzi o dobrą zabawę i akcję to nie mogę przecież pominąć Ciebie Kiti. Zawsze prowadziłaś ciekawe spory i organizowałaś ekscentryczne wydarzenia, z których Cię dobrze zapamiętam.
 
Natomiast ta łagodna strona MACu zawsze kojarzyć mi się będzie z pewną Boginią Pony. Nie było wielu, którzy w Kościele Praworządności byli samozwańczymi bogami i dożyli kolejnego świtu. Tymczasem Ty Shizuku, zostaniesz dłużej niż sam Patriarcha.
 
Za to ekstrawaganckiego i nieobliczalnego Caladana zapamiętam jako wzniecającego chaos. Trzeba Ci przyznać, jesteś do tego stworzony. Pamiętaj o MACu podczas wprowadzania swoich kolejnych niecnych planów.
Jak widzisz Eirę, MAC to zróżnicowana grupa. Mam nadzieję, że mimo wszystko znajdziesz sobie tutaj swoje miejsce i sama przekonasz się jaka siła drzemie we wspólnocie.
 
Jeżeli już mowa o różnorodności, to jakże mógłbym zapomnieć o Sasayaki. Jesteś jednym z kwiatów Bractwa i mam nadzieję, że to się nie zmieni.
 
Nie miałem za dużo okazji poznać Cię bliżej, Ichi-chan. Dlatego też chyba najbardziej kojarzyć mi się będziesz z tym zaskakującym rysunkiem Kościoła. Ciągle jeszcze mam go w głowie.
 
No i na końcu, ale zapewne nie ostatni będzie Costly. MAC stoi teraz przed Tobą w pełni otworem. Ciekaw jestem co uda Ci się stworzyć dalej.
 
Tworząc MAC nigdy nie sądziłem, że aż tak daleko zajdzie. Przerosło to moje najśmielsze oczekiwania. Wystarczy spojrzeć jak się rozrósł i dalej żywo trwa nawet po prawie dwóch latach. MAC jest grupą nieugiętą i zwartą - czyli taką jaką zawsze chciałem by była. 
Doceniam wkład każdego z członków Bractwa. Każdy z was budował tą grupę i każdy z was współtworzy MAC takim jakim jest. Dlatego bez żadnych obaw pozostawiam Bractwo. Wiem bowiem, że zostawiam go w opiece osób którym wierzę i ufam.

Raz jeszcze dziękuje wszystkim MACantom za wspólnie spędzony czas. 
  
Żegnaj multiświecie, 
Patriarcha kic.
Powrót do góry
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-07-2010, 20:44   

Ech Macanci chyba się zaraz złapiemy za łapki i odtańczymy wspólnie taniec deszczu. Za dusznoooo jest no.
Powrót do góry
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 16-07-2010, 20:54   

W pracy zdychałem. Na szczęście moje pomyłki był tegoż dnia nie wychwycone. Część udało mi się naprawić samemu, ale reszta.........

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 16-07-2010, 22:26   

Ogłaszam zbiórkę MAC-antów na niedzielny wieczór o godz. 19:01 (na naszym czacie). Jednym z głównych celów będzie omówienie krótkoterminowych questowych planów MAC-u. Wiem, że sezon ogórkowy, ale kilka kwestii trzeba by było ustalić (a przy okazji można będzie, jak zwykle, porozmawiać o "pierdołach" ;) ). Obecność wprawdzie obowiązkowa nie jest, ale za to pożądana, szczególnie względem osób, które obecnie biorą udział w którymkolwiek z questów lub chciałyby w jakimś brać udział.

_________________

Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
Imiona miłych ludowi lud pozapomina.
Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie
Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.

A. Mickiewicz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 101 z 110 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 100, 101, 102 ... 108, 109, 110  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group