FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28  Następny
  Krwawa Jatka - Komentarze
Wersja do druku
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 03-09-2011, 23:25   

Luik napisał/a:
W moim osobistym wyobrażeniu to i magia jest logiczna, zależna od fizyki i chemii. ;)
A, to zależy od magii i osoby. Moja postać na przykład potrafi radośnie łamać wszelkie prawa nie tylko fizyki i chemii, ale i logiki.
Co do mocy - jak już pisałem wcześniej, dobrze jest, by były spójne i sensownie określone. Nie oznacza to jednak, że należy analizować je niewolniczo pod kątem praw fizyki i chemii (bo zaraz nam wyjdzie, że większość rzeczy z których korzystamy jest niemożliwa).

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 04-09-2011, 00:43   

Jeśli uznamy, że magia jest formą wolnej energii którą można formować i wykorzystywać w dośc dowolny sposób, to wiele rzeczy staje się możliwych. Zazwyczaj to tylko kwestia dostarczenia odpowiednio ukierunkowanej energii.

Co do definicji Seriki, to moim zdaniem jest do przyjęcia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 04-09-2011, 06:30   

Serika napisał/a:
Czy możemy uznać, że piasek = dowolny materiał mogący tworzyć skały złożony z drobin o średnicy odpowiedniej? (więcej niż pył, mniej niż żwir)

Przepiękna definicja.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 04-09-2011, 08:28   

Cytat:
Przepiękna definicja.

JA bym napisał, że jest to jakiś konkret.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 04-09-2011, 08:48   

Konkrety są piękne.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 04-09-2011, 09:20   

Cytat:
Jeśli uznamy, że magia jest formą wolnej energii którą można formować i wykorzystywać w dośc dowolny sposób, to wiele rzeczy staje się możliwych. Zazwyczaj to tylko kwestia dostarczenia odpowiednio ukierunkowanej energii.


Jest to tylko jedna z dziesiątków koncepcji magii, z których żadna nie dotyczy całości zjawisk nazywanych potocznie "magią" w Multiświecie. Osobiście rozumiem magię jako kształtowanie materii i energii bezpośrednio za pomocą informacji - wydajesz polecenie i dzieje się. Dlaczego? Bo tak jest zaprogramowany świat, że potrzebujesz tylko odpowiedniej "konsoli". Żadne energie do tego nie są potrzebne.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 04-09-2011, 09:47   

Każda koncepcja magii jest dobra, bo to i tak bujanie w obłokach. Z tym, że u mnie po prostu wszystko musi podlegać jakimś zasadą i logice, więc tak, nie inaczej traktuję magię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 04-09-2011, 09:57   

Jedyna zasada jakiej można podporządkować "magie" (...) jest "by ogółowi pasowało", a logika która może tu znaleźć zastosowanie to "logika dobrej zabawy". Skoro tą drogą rozwiązać tego nie idzie, to to jest chyba moment na autorytarne wejście Seriki z buta i zadecydowanie odgórnie - taka to w końcu smutna dola Szefowej.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 04-09-2011, 09:58   

Athi napisał/a:

No więc nie zmieniaj praw przyrody.


Jeez, Athi, to wytłumacz mi proszę naukowo bardzo proste zaklęcie

SKĄD DO CHOLERY SIĘ BIERZE KULA OGNIA U MAGÓW?
Dodam, że nie używają niczego, co można podpalić, jedynie silnej woli. Jeśli na to odpowiesz w miarę logicznie, i nie będziesz udawać durnia że nie wiesz o co chodzi, ok, racja jest po twojej stronie, mogę władać tylko pyłem piaskowym.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 04-09-2011, 10:11   

RepliForce napisał/a:
Jeśli na to odpowiesz w miarę logicznie, i nie będziesz udawać durnia że nie wiesz o co chodzi,

Zagotowałeś się i zaczynasz głupoty wypisywać.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 04-09-2011, 10:24   

RepliForce napisał/a:
Jeśli na to odpowiesz w miarę logicznie, i nie będziesz udawać durnia że nie wiesz o co chodzi, ok, racja jest po twojej stronie, mogę władać tylko pyłem piaskowym.

A to akurat nie aż takie trudne jakby się zdawało. Nie wiem tylko, czy mogę odpowiedzieć za Athi.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 04-09-2011, 10:42   

RepliForce napisał/a:




SKĄD DO CHOLERY SIĘ BIERZE KULA OGNIA U MAGÓW?
.

-Telekineza. Ogień to po prostu jedwabiście zasuwające cząsteczki.
-duchy. Magia szamanistyczna i pokrewne
-zaklęcia samoładujące, ściągające energię potrzebną do magii dosłownie z powietrza.
-A nie wiem, Daerian jest naczelnym asfaltem od magii==
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 04-09-2011, 11:08   

Ktoś tu chyba zapominał jaką idee ma Multi ^^

Osobiście też wolę logiczniejszą, opartą na prawach fizyki i chemii magię (a te mają zaskakująco tak elastyczne niektóre teorię, że można naprawdę świetnie się bawić) ale z przyczyn prostych, czyli po prostu brak szerokiej wiedzy w danym zakresie, czy po prostu niechęć do sztywnych (oh, pozornie) zasad rządzących światem, nie zawsze każdy chce wprowadzać ten element do czarów.
A osobiście mam wrażenie, że magia nie poparta jakimiś konkretnymi zasadami jest bardziej spontaniczna ale równocześnie łatwiejsza do zdemaskowania. Jeśli ktoś jest dobry ze ścisłych, to przy odpowiedniej manipulacji może być absolutnie niezwyciężony. Bo jeśli ktoś się bawi swoją magią bez chemii czy fizyki to proszę bardzo, ale jeśli walczy z kimś kto się jednak z tym bawi, musi liczyć się na to, że każda próba odkrycia, zaatakowania i zablokowania magii przeciwnika będzie wymagała wiedzy z przedmiotów ścisłych, albo przynajmniej świadomości pewnej. Z drugiej zaś strony ścisłowcowi łatwiej będzie w jakiś sposób pokonać wrogą, nie ścisłową magię, bo tamta nie jest na tyle określona żeby się przed tym bronić, a sposobów ataku jest wiele :D

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 04-09-2011, 11:36   

Co do kuli ognia, to może nagłe utlenianie za pomocą zawartego w powietrzu tlenu innych jego składników. Do tego spokojnie można doprowadzić nadwyżką energii. Do tego nadać pęd (za pomocą tejże samej energii) i już mamy kolę ognia wesoło śmigającą w dowolnym kierunku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 04-09-2011, 11:37   

Koranona napisał/a:
A osobiście mam wrażenie, że magia nie poparta jakimiś konkretnymi zasadami jest bardziej spontaniczna ale równocześnie łatwiejsza do zdemaskowania. Jeśli ktoś jest dobry ze ścisłych, to przy odpowiedniej manipulacji może być absolutnie niezwyciężony. Bo jeśli ktoś się bawi swoją magią bez chemii czy fizyki to proszę bardzo, ale jeśli walczy z kimś kto się jednak z tym bawi, musi liczyć się na to, że każda próba odkrycia, zaatakowania i zablokowania magii przeciwnika będzie wymagała wiedzy z przedmiotów ścisłych, albo przynajmniej świadomości pewnej. Z drugiej zaś strony ścisłowcowi łatwiej będzie w jakiś sposób pokonać wrogą, nie ścisłową magię, bo tamta nie jest na tyle określona żeby się przed tym bronić, a sposobów ataku jest wiele :D
Ja bym powiedział odwrotnie - magia oparta na naukowych zasadach jest łatwiejsza do wykorzystania (i nauczenia), bezpieczniejsza i bardziej przewidywalna, ale podlega wewnętrznym ograniczeniom i ma zasady które ktoś może wykorzystać przeciw tobie. Ścisłowiec będzie też miał poważny problem jeśli druga strona mu te zasady fizyki i chemii na których bazuje zmieni.
Dodatkowo, jest cała gałąź magii która z definicji pod takie zasady nie podlega - magia chaosu.

I ogólnie - systemów magii to w Multi jest tyle, ile jest magów (albo nawet więcej...)

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 26 z 28 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group