FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  Portrety - Komentarze
Wersja do druku
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 11-09-2010, 15:13   

RepliForce napisał/a:
Dodatkowo blokuje wszelkie iluzje, oraz próby czytania w myślach, jednak kosztem tego samego efektu na przeciwniku (czyli też nie morze czytać oponentom w myślach). W Opcji Tatsu FEONa przerywa wszelkie bariery i sprawia, że cel w danej sekundzie przestaje pamiętać wykonywanie techniki, przez co kończy się ona Fiaskiem. Tatsu Feon można używać tylko 10 tur. Wygląda on mnie więcej tak :


Z twojego opisu wynika, ze nie możesz czytać ludzkich umysłów. Wyczuwanie zamiarów jest bardziej związane z wyczuwaniem emocji, czyli jedna z umiejętności psionicznych. Akurat czegoś takiego nie masz. Już zaczynasz dodawać i błądzić w swoim profilu.


7 zmian w ciągu 17 godzin. Przyjmując, że śpisz 8 godzin. Daje rachunek ponad 1 zmianę na godzinę .

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-09-2010, 15:17   

Caladan napisał/a:
Wyczuwanie zamiarów jest bardziej związane z wyczuwaniem emocji, czyli jedna z umiejętności psionicznych.

Nie, czemu? Byłbym dźwięczny, gdybyś swego systemu umiejętności nie przerzucał na wszystkich innych.

Poza tym, akurat ten zarzuty jest wyssany z palca - z samego opisu tej zdolności wynika, że: 1. jest ona dobrowolnie aktywowana przez Sorę, 2. nawet jeśli - nie trwa przez cały czas.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 11-09-2010, 15:27   

Velg napisał/a:
Nie, czemu? Byłbym dźwięczny, gdybyś swego systemu umiejętności nie przerzucał na wszystkich innych.


Dobra Repli ma jasnowidzenia, gdy ma Feon. Velg a czy ty czytałeś jego opis? Tam byk piszę, że nie ma Jasnowidzeń, ani Psioniki, lub coś co można byłoby dać pod wyczuwanie zamiarów(Jedi mieli coś takiego?), lub czytanie myśli(jest to psionika). On nawet zaprzecza tam, a tu co innego pisze.

W Świątynii Pierwotnego Zła była taka umiejętność.

"Wyczuwanie zamiarów to umiejętność związana z rozmowami. Pozwala wykryć, czy BN nie okłamuje drużyny. Zazwyczaj test na tę umiejętność wykonuje się przeciw testowi Blefowania Bohatera Niezależnego.

Podczas rozmowy niektóre linijki tekstu będą oznaczone ST, który należy pokonać testem Wyczuwania zamiarów. Jeśli poziom umiejętności przewyższa ST, pojawi się ikona, oznaczająca, że bez trudu możesz rozszyfrować intencje rozmówcy. Jeśli informacja o ST w ogóle się pojawi, to udało ci się wykryć kłamstwo rozmówcy. Wybranie tej opcji rozmowy oznacza, że chcesz dowiedzieć się, dlaczego rozmówca kłamie i co ukrywa."

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 11-09-2010, 15:39   

A sroki, teraz zauważyłem, że zostawiłem dwie spacje, bo nie skończyłem zdania,
Ale i tak muszę to inaczej ubrać w słowa

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-09-2010, 15:44   

Owszem – Repli nie umieścił w karcie postaci nic, co pozwalałoby mu czytać w myślach przeciwnika. A przynajmniej – nie doprecyzował tego (do czego się zresztą przyznał – i idzie mu to na plus). To jest inny zarzut i ma sens. Jednak postawiony zarzut (że czytanie w myślach musi łączyć się z psioniką, zaś on jej nie ma) jest bezsensowny. Nie wątpię, że Twój tok rozumowania mógł być słuszny – ale chyba nie zdołałeś go nam należycie zaprezentować.

PS. Poza tym – wyczucie pobudek z DnD nie ma nic wspólnego z czytaniem w myślach – jest to doza psychologii, która ani z magią, ani z psioniką nie ma nic wspólnego.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 11-09-2010, 15:49   

Caladan napisał/a:
"Wyczuwanie zamiarów to umiejętność związana z rozmowami. Pozwala wykryć, czy BN nie okłamuje drużyny. Zazwyczaj test na tę umiejętność wykonuje się przeciw testowi Blefowania Bohatera Niezależnego.
... umiejętność ta nie ma nic wspólnego z psioniką czy jakimkolwiek innym wyczuwaniem emocji. Jest to po prostu zdolność (całkowicie niemagiczna) oparta na umiejętności obserwacji zmieszanej z psychologią i zdrowym rozsądkiem. Dlatego właśnie testuje się ją przeciw umiejętności blefu - kłamstwo doświadczonego łgarza wykryć trudno.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 11-09-2010, 15:55   

Cóż, Sora to moje alter ego, a ja chciałem ukryć to czytanie zamiarów <sam się do niego nie przyznaje>. Potrafię wyczuć zamiar człowieka. Dlatego zdecydowałem po szkole średniej iść na studia psychologiczne.

BTW A nie pomyśleliście, że mogę wyczuć zamiary poprzez przeczytane myśli? Albo poprzez jego obserwacje?

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-09-2010, 16:00   

Wydaje mi się, że wcześniej informacji o czytaniu w myślach nie było - ale mogę się mylić. (jeśli tak, to przepraszam)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 11-09-2010, 16:05   

Velg, jako taka była, tylko że ja ten portret pisałem, nie dość, że na raty, to jeszcze w godzinach wczesnoporannych <druga, trzecia w nocy> Po prostu musiałem to jakoś ogarnąć, a z pomocą Ysena zmieniłem Korumpatora w ostrze sądu :D

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-09-2010, 16:33   

Dobra, to kilka moich pytań racjonalizatorskich:

1. Jeśli możesz, to powiedz, z jakiej definicji duszy korzystasz. Mogę wymienić Ci przynamniej kilka przykładów postaci, które (wedle mej intuicji) duszy nie mają... I dobrze byłoby wiedzieć, jak na nie wpływają Twoje zdolności.
2. Czy twierdzisz, że definicja Dobra, uznawana przez miecz, jest definicją uniwersalną i uznawaną przez cały Multiświat? Czy może – przeciwnie – koncept Dobra i Zła jest indywidualną sprawą Twego miecza? (w takim przypadku radziłbym zmienić nazwę na Święte* etc. i zastrzec sobie prawa do definicji tego konceptu – na zasadach stosowanych np. przez Unconquered Sun z Exalted)
3. Jaki jest zasięg Twego czytania myśli?

*ponieważ Dobro mimo wszystko bardziej kojarzy się z intuicyjnym pojmowaniem dobra właśnie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 11-09-2010, 16:55   

Bezimienny nie musisz mi tego mówić. Repli wystosował formułkę
RepliForce napisał/a:
Po drugie, po to chyba posiadam, FEON, żeby czytać w myślach, a co z tym idzie, wyczuwać zamiary ludzi.



Z wyczuwaniem emocji, a wyczuwaniem zamiaru za bardzo sie zagapolowałem. Bo utożsamilem je w przypadku walki. Znając intencję, lub emocje wiesz jak zaatakuje przeciwnik.

Teraz o co chodziło dokładnie wtedy Repliemu?. Czy chodziło mu o rozmowy, czy o walkę.

Jak jesteśmy przy psionice i czytaniu myśli.

Czytanie umyśle wynika z mocy telepatycznych- jednostronne odbieranie, rozpoznywanie, kradzież(Incepcja-film), odczytywanie, fal umysłowych drugiej osoby (występuje ona jako tako jedynie w Fantastyce- Marvel, Might and Magic, DND...........). Jest to jedna z gałęzi psioniki. Druga jest to psychokineza. Obie korzystają z mocy umysłu.

Co prawda był przypadek w serialu Heroesach , gdzie bohater Sylar otwierał mózgi innych nadprzyrodzonych, zdobywając ich moc.

A tak nie wyobrażam sobie innego sposobu wyczytania myśli z kogoś głowy bez psioniki.

P.S Plus jest dla niego.
P.S 2 Velg, żeby być dokładnym podana definicja Wyczucia zamiarów nie było z DND, ale z Greyhawka. Właściwie jest to prawie bez różnicy.

Edit:).
1) Rozwinę pytanie Velga. Jak ktoś rzuci bodajboże zaklęcie ochronę umysłu, lub ma stałą wrodzoną ochronę umysłu. Jest silnym psionikiem. Jeszcze niektórzy mogą nie mieć mózgu istot żywych. (Wampiry i inni nieumarli, golemy, Roboty... )Co wtedy?
2) Czy ten nowy opis poprawiony tyczy twojej walki w obecnej walce Krwawej Jatce .

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-09-2010, 17:13   

Caladan napisał/a:
P.S 2 Velg, żeby być dokładnym podana definicja Wyczucia zamiarów nie było z DND, ale z Greyhawka. Właściwie jest to prawie bez różnicy.

Mylisz się - DnD jest systemem, a Greyhawk jest jego settingiem. Wyczucie pobudek jest częścią bazowego systemu DnD - i niczym się nie różni w Greyhawku, Amn, czy nawet w Erenlandzie.

Caladan napisał/a:
Czytanie umyśle wynika z mocy telepatycznych- jednostronne odbieranie, rozpoznywanie, kradzież(Incepcja-film), odczytywanie, fal umysłowych drugiej osoby (występuje ona jako tako jedynie w Fantastyce- Marvel, Might and Magic, DND...........). Jest to jedna z gałęzi psioniki. Druga jest to psychokineza. Obie korzystają z mocy umysłu.

Nigdy nie spotkałem się z pojęciem fali umysłowych. Co więcej, w znanych mi systemach nikt nie utożsamiał mind readingu z mocą umysłu. 

Przykłady:
- Mage: the Awakening, gdzie cała magia wypływała z duszy. (a poza tym - można było mieć mind reading jako rote, gdzie już wojgle umysł ma mało do powiedzenia)
- Vampire: the Requiem, gdzie można było odstawiac takie sztuczki jako zwykły wampir. (nie, to nie psionika - znów umysł ma tu mało do powiedzenia)
- Dungeons and Dragons, gdzie magia i psionika są oddzielone -a magią można czytać w myślach. Zaś magia sorcerera korzysta z mocy magicznej sorcerera, a nie - umysłu. 
- Exalted, gdzie Unnatural Mental Influence i wojgle moce Exaltów to wynik działania Esencji, a nie umysłu.

W ogólności zaś - psionika nigdy nie miała monopolu na mind reading. Deal with it.

Edit: Z kultury bardzo popularnej - legilimencja z HP.
Edit2: I jeszcze jeden świetny przykład niepsionicznej walki z umysłem przeciwnika - "pojedynek na pieśni z Silmariliona".

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 11-09-2010, 20:17   

Caladan napisał/a:
Czy chodziło mu o rozmowy, czy o walkę.



Chodzi o jedno i drugie, oczywiście

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 11-09-2010, 20:47   

Fale umysłowe są niczym innym niż falami mózgowymi.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Fale_m%C3%B3zgowe

http://pl.wikipedia.org/wiki/Telepatia

"Z kolei odebranie, rozpoznanie i odczytanie myśli wybranej osoby można porównać do praktycznie zerowego prawdopodobieństwa odbioru stacji radiowej wybranej spośród milionów innych rozgłośni, z których wszystkie nadają na tych samych częstotliwościach (mózg ludzki pracuje na bardzo wąskim paśmie częstotliwości do 100 Hz

ale w fantastyce jest to jak najbardziej możliwe.

Mam pytanie czym oni odczytuje myśli innych ludzi. Umysłem.?

1) Sam pierwszy człon Psioniki wywodzi się z od słowa psyche(dusza, umysł).
Według Platona dusza składa się z:

rozsądku (gr. logos czyli umysł),
pożądliwości (pasja),
popędliwości (gr. pathos czyli emocje).

Wszystkie łączą się z jestestwem danej osoby, czyli jego świadomością. Oczywiście jak nie ma życia po śmierci. Ta filozofia wydaje się rozsądna.

Świadomość - stan psychiczny, w którym jednostka zdaje sobie sprawę ze zjawisk wewnętrznych, takich jak własne procesy myślowe, oraz zjawisk zachodzących w środowisku zewnętrznym i jest w stanie reagować na nie (somatycznie lub autonomicznie).


Teraz luknijmy na maga umysłu

The Arcanum of Mind allows a mage skilled in its use to connect with the Universal Consciousness, a higher realm of thought shared by every self-aware creature, person, or spirit in the Fallen World. This connection grants a mage the power to detect emotions by reading auras, to reprogram the minds of others, to create new consciousnesses, to control others, read minds, or speak directly into the mind of another.

Jak byk strzelił piszę, że ten typ łączy się z ogromem świadomości innych istnień. Korzysta z swojego zaawansowanego umysłu, aby mieć dostęp do wszechmiaru świadomości przy czym wykorzystuje cały wachlarz psionicznych mocy. Równie dobrze można nazwać go psionikiem. Wiadomo w systemach chcą być bardzo oryginalni i na stare znaczenia wymyślają nowe.


2)Możesz przytoczyć jakiś tekst, gdzie wampiry mają umiejętność czytania myśli i jest to nie związane z ich zdolnościami PSI. Telepatia, Sugestia lub Teleempatia. Bo ich "dyscypliny" łatwo można dać do tego kotła. Koszmar i itd ładnie brzmią. Wampiry w kulturze korzystają często z psioniki.

3) http://www.dandwiki.com/wiki/Mind_Reading_(3.5e_Variant_Rule)

Mind Reading (Cha)
You can read information from another creature’s mind.

Requirements: Telepathy feat

Jest jeszcze detects thoughts, ale ten czar ma zadanie sprawdzenia kto jest na danym terenie niż kto co myśli i wykorzystanie tego do swoich celów nie musząc wykorzystywać przy tym blefów, dyplomacji.......Nawet jeśli byłoby to czytanie umysłu. Jest dużo słabsze od możliwości Mind Reading Psionika.

http://www.d20srd.org/srd/spells/detectthoughts.htm

4) Mental Influence is the result of a successful Social Attack or an aggressive Social Charm. Mental Influence is analogous to Damage from Attacks in regular Combat. But unlike Damage, Mental Influence does not cause the loss of Health Levels; instead, it influences the behavior and thoughts of the subject.

Chyba mój angielski nie jest najgorszy, ale nic nie piszę mind reading, czyli czytanie myśli. Tłumacząc łopatologicznie oznacza odziałowanie na umysł, czyli równie dobrze można nazwać psioniką.


Wniosek jest taki, że twórcy mieszają magię z psioniką, niszcząc bariery pomiędzy nimi. A także wymyślają nowe zwroty, aby wytłumaczyć w swoim świecie dane zjawiska. Bo psychokinetykę można równie dobrze nazwać magią. Ale do czytania myśli jest potrzebny umysł kogoś, aby zdobyć myśli drugiej osoby. Od tego jest Telepatia. ( Do rozmowy telefonicznej są potrzebna dwa telefony). Świeży powiem do czytania myśli dał film Incepcja, gdzie mimo wszystko Di Caprio musiał dostrajać się do fal mózgowych śniącego. Telepatia w stanie snu.

P.S Czyli Repli wszystkie opcje są poprawne;). O co się kłócimy.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 11-09-2010, 21:32   

Tl;dr, wpadł mi w oko tylko fragment, w którym twierdzisz, że Arcanum of Mind ma cokolwiek wspólnego z psioniką... Rany, dawno takich bzdur nie widziałem. Jedyne co łączy te dwie rzeczy to fakt, że i jedno i drugie ma coś do czynienia z umysłem. Na tym podobieństwa się kończą. Moce magów z Awakeninga wynikają wprost z połączenia ich dusz z Supernal Realms - postaram się to wyjaśnić tak łopatologicznie, jak tylko potrafię. Mag bardzo bardzo czegoś chce i wykorzystuje do tego magię? Otóż, jest bytem tak potężnym, że ma wpływ na zastaną rzeczywistość samą swoją wolą - krótko mówiąc: rzeczy się po prostu dzieją. Mag może jak najbardziej poznać czyjeś myśli, natomiast wnioskowanie że musi się do tego łączyć w jakiś choćby minimalnie przypominający psionikę sposób z umysłem swojego celu jest bardzo grubą przesadą i wysysaniem bzdur z palca. Mag po prostu stwierdza "O ten koleś, tam pod tamtą latarnią. Chcę znać jego myśli." i bam, zna jego myśli (zakładając że jest odpowiednio potężny i wyspecjalizowany w odpowiednią stronę). Żadnych łączeń między umysłami, żadnej psioniki... I żeby było jasne - owszem, *jak mag chce* to może i w psionikę się bawić, bo magia z Awakeninga jest na tyle potężna i wszechstronna, że emulowanie w niej mocy psionicznych nie wygląda na szczególnie trudne zadanie...

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group