FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  Portrety - Komentarze
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 16-09-2010, 20:19   

Tak pomijając wszystko inne... Wiesz, że jesteś obecnie chyba jedynym użytkownikiem Multi, którego siła polega na "technikach"? Nie za bardzo nawet miałbyś co kraść.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 16-09-2010, 20:30   

RepliForce napisał/a:
Chwila, techniki FEONu wytłumaczyłem. Blokowanie czyjegoś czytania w moich myślach, Darkriry wszystkie postacie, oraz kopiowanie jednej techniki oponenta.

Ciekawe tylko ile razy jeszcze coś do nich dopiszesz, bo "zapomniałeś".

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 16-09-2010, 20:32   

Loko napisał/a:
Ciekawe tylko ile razy jeszcze coś do nich dopiszesz, bo "zapomniałeś".

Do puki nikt nie będzie mógł znaleźć w nich luki. Ale raczej nie będę musiał dopisywać. Czytam w myślach, wszystkiemu co się rusza, więc rozumiesz. A no i mogę naraz czytać milionom osób, przy czym rozróżniając i rozumiejąc myśli każdej z osobna.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 16-09-2010, 20:41   

RepliForce napisał/a:
Loko napisał/a:
Ciekawe tylko ile razy jeszcze coś do nich dopiszesz, bo "zapomniałeś".

Do puki nikt nie będzie mógł znaleźć w nich luki. Ale raczej nie będę musiał dopisywać. Czytam w myślach, wszystkiemu co się rusza, więc rozumiesz. A no i mogę naraz czytać milionom osób, przy czym rozróżniając i rozumiejąc myśli każdej z osobna.
Problem w tym, że oprócz ciebie z technik korzysta (korzystał? nie wiem jaki jest stan obecny) tylko Karel, więc nie bardzo masz z kogo kopiować. W grach to uchodzi, bo tak naprawdę nikogo nie obchodzi jak to działa - tu by mieć sensowną zdolność kopiującą trzeba ją naprawdę dobrze przemyśleć.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.


Ostatnio zmieniony przez Bezimienny dnia 16-09-2010, 20:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 16-09-2010, 20:49   

Bezimienny napisał/a:
Problem w tym, że oprócz ciebie z technik korzysta (korzystał? nie wiem jaki jest stan obecny) tylko Karel, więc nie bardzo masz z kogo kopiować.

Ehh, technika, moc, aura, zaklęcie, zwał jak zwał, i tak dla mnie to samo, więc chyba nie muszę tego specjalnie tłumaczyć.

No nic, kończę swą wypowiedź na tym poście, bo znów będę pisał następne 2 strony.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 16-09-2010, 20:49   

Cytat:
A no i mogę naraz czytać milionom osób, przy czym rozróżniając i rozumiejąc myśli każdej z osobna.


Przepraszam, wiem, że to nieładnie z mojej strony, ale nie mogę...

...i mózg ci się od tego nie przegrzewa? Teoretycznie powinien, przy takiej ilości bodźców powinieneś przynajmniej stracić przytomność...

(i więcej czytaj, mniej graj. Serio mówię)

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 16-09-2010, 20:56   

RepliForce napisał/a:
Do puki nikt nie będzie mógł znaleźć w nich luki.

Dopóki

Naprawdę lubisz bawić się w Boga, szkoda tylko, że chyba będziesz bawił się sam...

RepliForce napisał/a:
Ehh, technika, moc, aura, zaklęcie, zwał jak zwał, i tak dla mnie to samo, więc chyba nie muszę tego specjalnie tłumaczyć.

Dla Ciebie może i to samo, ale inni użytkownicy raczej nie są tego samego zdania. I jeśli nie będziesz chciał pogodzić się z tym, to chyba czeka Cię następny przymusowy odpoczynek od Multi...

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 16-09-2010, 21:20   

Mam pytanie do moderacji jak mi odbije, bo na pewno mi odbije. Mogę zrobić Repliemu kuku, ale bardzo porządne:). Bo moja postać jest stworzona na takich przepaków. Nie zabije go.

Wiesz, że niektórzy też mogą kopiować twój Feon i bez ograniczeń z niego korzystać.:).

Mai_chan napisał/a:
(i więcej czytaj, mniej graj. Serio mówię)

Mówiłem mu 2 razy i nawet dałem listę lektur.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 16-09-2010, 21:36   

RepliForce napisał/a:
Bezimienny napisał/a:
Problem w tym, że oprócz ciebie z technik korzysta (korzystał? nie wiem jaki jest stan obecny) tylko Karel, więc nie bardzo masz z kogo kopiować.

Ehh, technika, moc, aura, zaklęcie, zwał jak zwał, i tak dla mnie to samo, więc chyba nie muszę tego specjalnie tłumaczyć.


Ponieważ nie chce mi się za bardzo rozpisywać, wkleję tu swój stary post z podobnej dyskusji z Sylarem:
Bezimienny napisał/a:
Sylar napisał/a:
"Przejmowanie zdolności" polega wyłącznie na zabraniu ich właścicielowi i przeniesieniu ich na mnie.

Owszem, ale w jaki sposób? słowo "zdolność" jest bardzo obszerne, i niestety zdolności opierają się na bardzo różnych podstawach. Przejmowanie każdego typu nosi ze sobą różne, inne, konsekwencje.

zasadniczo każda "zdolność" składa się z mieszaniny kilku komponentów, w różnych proporcjach (nie zawsze występują wszystkie): komponenty te to:
komponent fizyczny (np. by walczyć wielkimi mieczami dwuręcznymi, musisz mieć odpowiednią siłę i wytrzymałość)
wiedza (by rzucić zaklęcie, musisz je znać)
moc (by rzucić zaklęcie, musisz być magiem o odpowiednio dużej mocy).

Wiedzę można przejmować stosunkowo łatwo - jedynym minusem jest to, że możesz nie być w stanie jej wykorzystać (możesz nauczyć się czytania w obcych językach, ale nic ci to nie da jeśli jesteś ślepy. Możesz nauczyć się szermierki, ale jeśli nie trenowałeś swojego ciała, to mimo najlepszych zdolności teoretycznych nadal będziesz słabszy, wolniejszy i mniej wytrzymały od przeciętnego wojaka, który pokroi cię bez trudu).
Przejmowanie mocy ma w sobie dwa minusy - po pierwsze, to że przejmiesz moc, nie oznacza, że będziesz wiedział jak ją wykorzystać. Po drugie, przejmowanie mocy zmienia. Jeśli przejmiesz moc demona, sam staniesz się po części demonem - z wszystkimi tego konsekwencjami. (np, gdybyś przejął moc slaada - to stałbyś się zauważalny przez każdego kapłana i maga w okolicy, bo "zaciągałoby od ciebie" silną aurą chaosu.)

no i trzecia część - jeśli próbujesz przejąć "umiejętności" mające wymagania fizyczne, to czy nastąpią u ciebie i odpowiednie zmiany fizyczne? (znów, na przykładzie Slaada - jego moc pochodzi z tego, że jest on zrodzony z materii chaosu. By tą moc wykorzystać, twoje ciało musiałoby ulec przekształceniom)

Poza tym są zdolności, które po prostu nie zadziałają - np zdolności druidów i kapłanów (bo są brane od bogów, więc trafiają tylko do osób przez nich wybranych).

Różnica pomiędzy powyższym a twoją sprawą jest taka, że Sylar przejmował, a ty kopiujesz, co oznacza, że opcja "przejmowania" mocy odpada (mocy skopiować się nie da, bo nie pojawia się ona z niczego - jeśli chcesz kopiować coś oparte na jakiejś mocy, sam musisz podobną moc posiadać).

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 16-09-2010, 21:54   

Loko napisał/a:

RepliForce napisał/a:
Ehh, technika, moc, aura, zaklęcie, zwał jak zwał, i tak dla mnie to samo, więc chyba nie muszę tego specjalnie tłumaczyć.

Dla Ciebie może i to samo, ale inni użytkownicy raczej nie są tego samego zdania. I jeśli nie będziesz chciał pogodzić się z tym, to chyba czeka Cię następny przymusowy odpoczynek od Multi...


Ano. Że wypowiem się za siebie - moja postać korzysta z mocy Swaroga, boga ognia i słońca. Każda próba skopiowania tychże mocy skończy się interwencją boga, który zrobi plagiatorowi kuku w bardzo efektowny i bardzo niemiły sposób.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-09-2010, 23:05   

Ja tylko przypomnę, co się stanie jeśli Sora będzie próbował przejąc moce Daeriana - wycieczka do Oceanu Chaosu... tym razem bez biletu powrotnego.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-09-2010, 00:26   

Czy Was przypadkiem ździebko nie ponosi?

Ysengrinn napisał/a:


Ano. Że wypowiem się za siebie - moja postać korzysta z mocy Swaroga, boga ognia i słońca. Każda próba skopiowania tychże mocy skończy się interwencją boga, który zrobi plagiatorowi kuku w bardzo efektowny i bardzo niemiły sposób.


Używając mojej interpretacji - każdy efekt końcowy, nieważne, techniki, magii, technologii, psioniki, różoweg kucyka chaosu, da się skopiować. Da się skontrować odpowiednio kreatywnym pomysłem, albo i przeważającą siła ognia.
W Multiświecie istnieją przepaki, których twórcy dłuższy czas spędzili, dopracowując w zasadzie istoty których nie da się pokonać, gdyż ich sama natura na to nie pozwala. Jest poring, jest Cai, jest przebudzona Serika (bogowie, uchowajcie nas przed tym Oo), są nasi naczelni magowie, którzy braki w czystej MOCY nadrabiają wredotą i kreatywnością magii właśnie. Są i tacy wśród nas, którzy, będąc w zasadzie ludźmi, też dają sobie znakomicie radę.
Wniosek? Repli może i ma problemy z ubraniem swoich myśli w słowa. Ale samych założeń nie ma złych. Jedynie niedopracowane. Więc, z łaski swojej, przestańcie uprawiać forumowy odpowiednik bandy rzezimieszków w ciemnej alejce.

Z pałkami.

I nie. To nie jest wbrew pozorom troll.
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 17-09-2010, 00:48   

Hmm, faktycznie tym razem chyba trochę przeszarżowaliśmy z natarczywością. Zatem panowie, wdech, wydech i "jestem [tu wpisz co wola] na spokojnej tafli jeziora".

Cytat:
Używając mojej interpretacji - każdy efekt końcowy, nieważne, techniki, magii, technologii, psioniki, różoweg kucyka chaosu, da się skopiować.


Nigdzie nie stwierdziłem, że się nie da. Zaznaczyłem tylko, że to nie zawsze dobry pomysł, bo może wywołać nieprzewidziane konsekwencje.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 17-09-2010, 08:32   

Ysengrinn napisał/a:
Nigdzie nie stwierdziłem, że się nie da. Zaznaczyłem tylko, że to nie zawsze dobry pomysł, bo może wywołać nieprzewidziane konsekwencje.

A moim zdaniem tak jest lepiej... a przynajmniej ciekawiej i Repli stwarza sobie tu swego rodzaju słabość. Słabości są dobre! Urozmaicają.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 17-09-2010, 22:57   

Cytat:
Ja tylko przypomnę, co się stanie jeśli Sora będzie próbował przejąc moce Daeriana - wycieczka do Oceanu Chaosu... tym razem bez biletu powrotnego.

Pamiętam, pamiętam, jedyna osoba, która ma lukę w tej technice. Pamiętaj tylko, że ja mam Divinera, jeśli użyję na tobie Ruvendo, twój mrok znika (miało to być używane na Demony w Rivierze. Oczywiście trochę to podrasowałem), więc twoje mroczne techniki przestają egzystować.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group