FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  Portrety - Komentarze
Wersja do druku
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 13-09-2010, 22:52   

Velg napisał/a:
b) zdolność nie wpływa na:
- magię zwyczajną.
- błogosławieństwa od bóstw, napełniające ludzi mocą. (jak Błogosławieństwo Wiary Ysengrinna)
- bogów niezależnych od wyznawców.
- magię kapłańską wzoru DnDkowego, o ile czary są przygotowane. (sama czynność przygotowywania czaru jest w aurze niemożliwa)
- taaaaaaaakie tam.

Poza tym – zdolność tą mogę całkowicie wyłączyć, jeśli świadomie o tym zadecyduję.


Naprawde nie wiem o co chodzi.

Magia chaosu
http://pl.wikipedia.org/wiki/Magia_chaosu

Chyba na nowo bedę musiał przeczytać jedna książkę o rozwoju zachodniej magii.

Mój polega głównie na anhilacji czegoś i wzmacnianiu swoich umiejętności. Tak wynikałoby z historii postacia i tam co robiłem z chaonem w Faerunie. Szczerze większość swoich mocy nie korzystałem tak dogłębnie, w questach, albo wogle. Byłem grzeczny i miły przez 2,5 roku od powstania portretu, a potem wiadomo.

A pogoda wiążę się z równaniem http://pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_Lorenza

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 14-09-2010, 00:07   

Co do magii zwyczajnej - domyślam się że chodzi o magię "klasyczną", "typową" (czyli z pominięciem szczególnych przypadków które mogą się w niektórych światach trafić - np takie fae, które jest napędzane wiarą)

Caladan napisał/a:
Magia chaosu
http://pl.wikipedia.org/wiki/Magia_chaosu

Chyba na nowo bedę musiał przeczytać jedna książkę o rozwoju zachodniej magii.
Jakby ci to powiedzieć, bardziej od filozoficznych rozważań osób których magia nie działała (i którzy nadali swojemu systemowi filozoficzno-"magicznemu" nazwę która średnio do niego pasuje) interesują mnie typowe klasyfikacje magii z erpegów. Magia chaosu z jakiej korzystam nazywa się tak nie ze względu na sposób użytkowania, ale dlatego że czerpie z Chaosu i manipuluje jego esencją.

A co do pogody, nadal nie widzę problemu.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 14-09-2010, 00:21   

Bezimienny napisał/a:
Caladan napisał/a:
Jak działa aura nr 2 na pogodę, bo działa ono losowo, bo inaczej dałoby się przewidzieć pogodę wiele miesięcy w przód. Pogoda jest jednym z elemetów porządku dla świata. Gdy jej nie ma wszystko pada na pysk, więc jaki jest porządek, gdy ona straci czynnik losowy.
Z tego co rozumiem, aura nie eliminuje czynnika losowego całkowicie - eliminuje Niezwykłe Zbiegi Okoliczności. Pogoda będzie nadal średnio przewidywalna, ale ta losowość nie będzie w żaden sposób istotna, nie będzie też żadnych skrajnych/wyjątkowo nietypowych wydarzeń pogodowych - gradobicia w lipcu, długotrwałych deszczy prowadzących do powodzi (chyba, że w tym rejonie są takie co roku), czy pioruna kulistego który wpadł do mieszkania i zabił rabujących je bandytów, ale oszczędził dziecko.
Nie rozumiem, swoja drogą, dlaczego usunięcie w pełni czynnika losowego miałoby spowodować by pogody "nie było". Nie umiem sobie nawet tego wyobrazić.

Ze stwierdzeniem, że psionika jest zdolnością opartą na wierze i/lub emocjach się osobiście niezbyt zgadzam.

Co do terminu magia zwyczajna - nie wiem o co ci chodzi, bo nie zauważyłem by ktoś tego terminu przed tobą używał.

Nie wiem też dlaczego magia chaosu polega na wierzeniu - chyba, że mówisz wyłącznie o twojej magii chaosu, wtedy nie będę protestował.


Ja to sobie ekstrapoluję na swoje zdolności i coś jak konflikt interesów widzę..

Czepiając się psioniki - wiara w siebie i odpowiednie wykorzystanie emocji <zwyczajowe łączenie gniewu z ogniem się kłania> może dać ciekawe efekty. Niemniej, to raczej otoczka fabularna, nie "mechanika".

A wracając do dyskusji - jest bezcelowa. Bo liczy się tak naprawdę efekt. Jak uczył nas lata temu Distant, tudzież Scrapped Princess - technologia odpowiednio "zaawansowana" daje efekty "magiczne". W steampunku mamy mechanikę opartą na magii. Końcowe rozwiązanie jest jedynym istotnym punktem zabawy - oczywiście otoczka fabularna czyli popularne mięsko jest tym, co kwalifikuje danego posta pomiędzy grafomańskim wykwitem a miniaturowym dziełem literatury, przy lekturze F.W. Kres zszedły na zawał ze szczęścia - dla nas, bandy radosnych przepaków liczy się tylko, ile bum za grosik jesteśmy wstanie dokonać.
Dużo ciekawsze jest dyskutowanie o efektach końcowych zaklęć/mocy/technologii/czort wie czego.


Bo czy ktoś z Was zastanawiał się, co się dzieje z ciuchami naszych postaci, które spokojnie w niektórych przypadkach przekraczają prędkość dźwięku?

I nie wspomnę o fakcie, iż co poniektóre walki w Jatce wymagają sięgania po przeliczniki używane do obliczania energii, jaką wyzwalają upadki meteorytów. Takich rozmiaru Teksasu..
Powrót do góry
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 14-09-2010, 08:46   

O znalazłem stary swój profil. Co w nim miałem wypisane. Lepiej nie mówić. Z niego wynika, że wypuszczam chaos w czystej postaci w danym miejscu, tworząc wielkie boom. Coś na zasadzie stuknięcia się antymaterii(chaos) i materii(Ład).
Chaon jest na wzmocnienie umiejetności manipulacyjnych.

Sm00k napisał/a:
I nie wspomnę o fakcie, iż co poniektóre walki w Jatce wymagają sięgania po przeliczniki używane do obliczania energii, jaką wyzwalają upadki meteorytów. Takich rozmiaru Teksasu..


Jeszcze do Dragonballa nam daleko.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 14-09-2010, 08:54   

RepliForce napisał/a:
Sasayaki napisał/a:
to już na pewno z "gardą", czyli jego drugą nazwą.

Sorki, też nie


O___o o "opuszczeniu gardy też nie słyszałeś"? A to taki popularny w szońcach zwrot. Naprawdę nigdy nie spotkałeś się ze sformowaniem "Opuściłeś gardę."?

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 14-09-2010, 09:04   

Caladan napisał/a:
O znalazłem stary swój profil. Co w nim miałem wypisane. Lepiej nie mówić. Z niego wynika, że wypuszczam chaos w czystej postaci w danym miejscu, tworząc wielkie boom. Coś na zasadzie stuknięcia się antymaterii(chaos) i materii(Ład).
Chaon jest na wzmocnienie umiejetności manipulacyjnych.
A wiesz że kwarki robią większe bum na kilogram iż antymateria? >]
Powrót do góry
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 14-09-2010, 09:29   

Sm00k napisał/a:
A wiesz że kwarki robią większe bum na kilogram iż antymateria? >]

Słyszałem o kwarkach, żeby robiły boom nie. Fizyce miałem bardzo kiepska w liceum. Było mocno przekonana, ze jestesmy debilami, a sama nie umiała przekazać nic(Wicedyrektorka). Nadrabiam z wiekiem wiedzę i chemii też:). Jedynie z astronomii coś wiem. Świat jest dosyć ciekawy. Imo co za dużo zniszczeń to nie zdrowo xD. Porównanie antymaterii i materii stanowczo mi wystarczy. Właściwie tego nigdy nie robiłem. Fajniejsza jest manipulacja i kreacja energii.

Bezimienny czasem lubię wiedzieć na czym bazował dany system RPG.

Repli poczytaj Trzej muszkieterzy, albo Pan Wołodyjowski. Tam powinieneś znależć zwroty. Z fantastyki chyba Achaja, Cykl Conana i Kane byłyby na sam początek dobre. Ktos pewnie podpowie więcej i może lepsze przykłady. Odstaw gry na jakiś czas. One niszczą twoją wyobrażnie, a za czym stoi kreatywność. Szkoda, zebyś zmarnował.

A spotkałeś sie z terminem "Trzymaj gardę" jak z kims się biłeś?

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 14-09-2010, 19:42   

Caladan napisał/a:
Bezimienny czasem lubię wiedzieć na czym bazował dany system RPG.
Biorąc pod uwagę, że "magia chaosu" której definicję podałeś jest wtórna do RPG (powstała w późnych latach 70-tych), a swój symbol zapożyczyła z cyklu Melnibone Michaela Moorcocka, to twierdzenie że chaos i magia chaosu z RPG bazuje właśnie na tym pomyśle (zwłaszcza jeśli uwzględni się praktyczny brak punktów wspólnych) uważam za kompletnie nieuzasadnione.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 14-09-2010, 23:05   

Wybaczcie mały offtop, ale nawiążę do poprzednich stron tematu.

RepliForce napisał/a:
A jeśli te zdanie nie zatrzyma

(...)to* zdanie(...)
RepliForce napisał/a:
Ale skoro masz takie z tym problemy, to zaraz zmienie szyk zdania i po problemie.

Tutaj umarłem.
RepliForce napisał/a:
Morze odzyskać

Może*
RepliForce napisał/a:
Oj człowieku, cały słownik bym musiał pisać.

Błagam, nie. Nigdy.

Pomijając powyższe, podsumuję tylko resztę słowami Ysena:
Ysengrinn napisał/a:
Lubisz bawić się w Boga, co?


PS
Cytat:
Jak napisałem, FEON jest tajemniczy, dlatego do końca nie wiadomo, dlaczego czyta myśli.

A mój Liść jest ogólnie bardzo tajemniczy, dlatego proszę się nie dziwić jak np. zabije was mackami wychodzącymi z pleców albo będzie was wyczuwał pajęczym zmysłem i będziecie musieli edytować z tego powodu posty.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 16-09-2010, 19:05   

Loko napisał/a:

A mój Liść jest ogólnie bardzo tajemniczy, dlatego proszę się nie dziwić jak np. zabije was mackami wychodzącymi z pleców albo będzie was wyczuwał pajęczym zmysłem i będziecie musieli edytować z tego powodu posty.


Loko, nawet w świecie fantasy są rzeczy, których nie dało się wytłumaczyć.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Athi Płeć:Kobieta
Apple Girl


Dołączyła: 21 Kwi 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 16-09-2010, 19:13   

RepliForce napisał/a:
Loko, nawet w świecie fantasy są rzeczy, których nie dało się wytłumaczyć.

Loko raczej chodzi oto iż uczestnicy muszą wiedzieć jak się zachować wobec Twoich technik, bo może ktoś będzie potrafił swoimi odeprzeć Twoje, to musi wiedzieć jak one działają i jakie są, a jak piszesz że coś jest tajemnicze to ograniczasz ich o tą wiedzę. I tak jak Loko napisał w końcu będziesz mógł nas zaskoczyć i kazać "edytować posty", bo wpłynąłeś na nas swoją tajemniczą nikomu nieznaną techniką.

ps. czytałam pobieżnie temat i niektóre rzeczy dla takiego szarego człowieczka były nie zrozumiałe, ale to moje zdanie i mam prawo się mylić xP

_________________
I looked at the world through apple eyes
And cut myself a slice of sunshine pie
I danced with the peanut butterflies
Till time went and told me to say hello but wave goodbye

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3568587
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 16-09-2010, 19:19   

RepliForce napisał/a:
Loko, nawet w świecie fantasy są rzeczy, których nie dało się wytłumaczyć.

I?

Miałem raczej na myśli to, że gdy podczas walki skorzystałbyś z jakiejś mocy nieopisanej w portrecie, to nie wytłumaczyłbyś jej nagłego zaistnienia tym, że FEON jest "tajemniczy" i pozwala Ci jej użyć.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 16-09-2010, 20:31   

A moje tajemnicze i niezmierzone moce przesyłają ci Repli prezent:
http://img716.imageshack.us/img716/848/beznazwy1kopiaem.jpg

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-09-2010, 20:52   

RepliForce napisał/a:

Loko, nawet w świecie fantasy są rzeczy, których nie dało się wytłumaczyć.
Paradoksalnie to właśnie światy fantasy są zwykle dokładniej opisane niż typowe sci-fi. Ale nadtym można by dyskutować i dyskutować.
Powrót do góry
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 16-09-2010, 21:15   

Loko napisał/a:
że FEON jest "tajemniczy" i pozwala Ci jej użyć.

Chwila, techniki FEONu wytłumaczyłem. Blokowanie czyjegoś czytania w moich myślach, Darkriry wszystkie postacie, oraz kopiowanie jednej techniki oponenta.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group