FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 33, 34, 35  Następny
  Czworonożni towarzysze
Wersja do druku
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 14-05-2008, 11:48   

Moja psina mieszka w mieszkaniu na 3 pietrze, więc akurat w tym problemu nie ma. Próbowałam kiedyś swinke uczyć komend, ale nic z tego nie wyszło ;)

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ferret Płeć:Mężczyzna
Kawaii desu~


Dołączył: 13 Maj 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 14-05-2008, 12:52   

Nanami - jest jeszcze coś takiego jak rodzic xD... rodzic nie zawsze zgadza się z twoją wizją świata... no a poza tym jednak uważam, że najlepszym miejscem dla większych psinek jest zwykły, tradycyjny dom z ogrodem - po prostu pies ma więcej miejsca do hasania ^^...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2925549
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 14-05-2008, 13:01   

Jeśli pozostawiony jest sam sobie to chyba wolałby być w mieszkaniu... Nadal by się nudził, ale przynajmniej z rodziną.

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 14-05-2008, 16:07   

Ferret mojego psa dosłownie wybłagałam od rodziców, gdy miałam niespełna 13 lat. Oni w zyciu tak dużego zwierzaka nie mieli, a przekonanie ich zajęło mi sporo czasu, mnstwo czytałam, dowiadywałam się, choć i tak była to też nie do konca przemyslana decyzja (zwierzak o całkowicie niepewnym pochodzeniu, teraz sobie finansowo odbija gdy wyszło na wierzch pare genetycznych defektów). Ogród to super rzecz, gdyż nikt nie narzeka, że pies biega luzem, ale w zasadzie w domu mój pies ciagle spi i tyle miejsca zajmuje ile potrzebuje do położenia się (najchętniej pod biurkiem tuż koło mojego krzesła -.-), a gdy dopiero uslyszy obroże albo hasło "spacer" to sie ożywia. Pies z najwiekszym ogrodem swiata nie bedzie tak szczesliwy, jak pies mieszkający w mieszkaniu i majacy zapewniony ruch, zabawę i kontakt z włascicielem.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 14-05-2008, 16:57   

Cytat:
Pies z najwiekszym ogrodem swiata nie bedzie tak szczesliwy, jak pies mieszkający w mieszkaniu i majacy zapewniony ruch, zabawę i kontakt z włascicielem.


Otóż to. Chyba że to owczarek anatolijski czy inny pasterski wyhodowane do samodzielnej pracy. Są szczęśliwe jak mają stado do pilnowania i człowiek im potrzebny o tyle, żeby jeść dawał.

Ale znam z kolei owczarkę belgijską, którą czasem biorę na spacery i która z domu na ten (wspaniały i tak pożądany przez psy) ogród bywała wywalana siłą, bo po kilkunastu godzinach nie chciała wychodzić... Tak, że ostrożnie, nie każdy pies będzie szczęśliwy mając tylko teren. Większość najbardziej ceni sobie uwagę i czas poświęcony im przez ludzi. Jak są szczęśliwe i zmęczone to wszystko im jedno czy śpią w ciasnym mieszkaniu czy pięknym ogrodzie. Śmiem twierdzić, że te mieszkaniowe psy są bardziej zadbane bo ludzie z domów po pewnym czasie ograniczają się tylko do otwierania drzwi (znam wyjątki, ale naprawdę nieliczne). A ludzie z mieszkań biorą sobie do serca, że trzeba z psem coś porobić (chociaż też znam wyjątki, że pies jest po prostu wywalany na balkon).

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ferret Płeć:Mężczyzna
Kawaii desu~


Dołączył: 13 Maj 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 14-05-2008, 17:42   

To też trochę zależy jakich rozmiarów ma się mieszkanie... w chwili obecnej niby to ponad 50 metrów kwadratowych (i pewnie gdybym przekonał tatę, że będę wychodził z zwierzakiem na spacer, to by mi pozwolił - pytanie jak przekonać xD), ale kiedyś kisiliśmy się w czwórkę (ja, mój brat i rodzice) w 16m2 (typowa kawalerka, z wnęką na kuchnie i łazienką na korytarzu xD) no i wtedy nie było właściwie szans... no może gdyby nie stanowisko mojej babci, to by nie było problemu... cóż, zawsze coś stanie na drodze xD.
A że pies musi mieć kontakt z człowiekiem - wiadomo, ale to właśnie zależy od ludzi... wydaje mi się, że jeżeli psiak będzie traktowany w taki sam sposób w mieszkaniu i w domu, to jednak dom z dużą ilością przestrzeni i możliwością puszczenia go wolno (bez smyczy, kagańca) dużo bardziej przypadnie mu do gustu ^^.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2925549
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 14-05-2008, 17:52   

Jak już pisałam, mój pies potrzebuje w mieszkaniu tylko tyle miejsca, by sie tam glębnąć (najczesciej w przejsciach miedzy pokojami XD). Same spacerki nie wystarcza, wiekszosci ras psów trzeba zabawy, szkolenia, rzucania piłeczek i tak dalej zeby byly naprawde szczesliwe. W Warszawie jednak moze byc problem by znalezc miejsce do puszczenia psa całkowicie luzem, poza tym trzeba psa wychować na tyle, by mozna go było odwołać z powrotem. Poczytaj ksiazki, rozejrzyj sie za rasami, a moze za schroniskowymi, zakup akcesoria, wychodz codziennie 3x na spacerki jakby z psem... a może Twoje marzenie też sie spełni.

Jeśli sam nie jestes przekonany, ze chcesz mieć psa, to nie wmawiaj sobie, ze pies to czysta radość, piękne chwile gdy to puszczamy psiaka luzem zeby sobie pobiegał... Ile ja się nerwów najadłam, to moje, a teraz nawet wyjazd na studia organizuje pod kątem jak zabrać psa ze soba.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ferret Płeć:Mężczyzna
Kawaii desu~


Dołączył: 13 Maj 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 14-05-2008, 18:30   

Nanami - ja sobie z tego zdaję sprawę, pies to nie zabawka i wiem, że może być uciążliwi, ale cóż... ja po prostu kocham zwierzęta, a pies zawsze był moim marzeniem ^^... tylko właśnie w tym problem, że czasem braknie czasu i sam na pewno nie dam rady - jak wyjdę na jakąś imprezę na parenaście godzin, albo na parę dni pojadę z kumplami, to przecież psa nie mogę samego sobie zostawić... i w tym leży szkopuł. Dlatego osobiście sądzę, że jak już założę rodzinę i się ustatkuję, to wtedy wreszcie będę mógł sobie na psiaka pozwolić... (taaa... a później przyjdzie praca i czasu to już na nic nie będzie xD... a tam! trzeba myśleć pozytywnie - będzie dobrze ^^).

Nanami napisał/a:
Jak już pisałam, mój pies potrzebuje w mieszkaniu tylko tyle miejsca, by sie tam glębnąć[...]


Może to zależy od psa... ale wydaje mi się, że jak jest chłodniej to dużo chętniej hasają... no i czym więcej hasają tym są zdrowsze - pies, tak jak człowiek, może mieć nadwagę jeżeli nie będzie się wystarczająco ruszał ^^.

Nanami napisał/a:
najczesciej w przejsciach miedzy pokojami XD


Milutki xD.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2925549
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 14-05-2008, 21:45   

Ferret ona pewnie tak morduje sukę spacerami i zabawą, że sucz pewno nie ma ochoty myśleć o niczym innym jak o glebnięciu na podłogę, chyba o to chodziło. Wybieganie psa to nie jest pół godzinki powolnego spaceru to jest spory wysiłek, fizyczny i umysłowy również dla Ciebie. Żeby znaleźć coś co psu się spodoba i żeby mu się to szybko nie znudziło...

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ferret Płeć:Mężczyzna
Kawaii desu~


Dołączył: 13 Maj 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 15-05-2008, 00:46   

Salva - wiem coś o tym, mimo, że psiaka nigdy nie miałem, to nie jeden razy byłem na "spacerze" z koleżanką, czy kolegą i w większości wyprowadzanie polegało właśnie na takim to potruchtaniu, to pojeżdżeniu na rowerze, a nie (jak to się często wydaje) powolnym spacerku, zrobieniu kupki (oczywiście przez pieska xD) i powrocie... chociaż to wszystko jednak zależy, jak już wspomniałem, od wielu czynników... niektóre pieski, nawet jak z nimi pohasasz przez godzinkę, to nadal chcą więcej, a Ty masz jedynie ochotę legnąć na miękkim posłaniu... no i wtedy właśnie przydaje się duży teren xD, ale ogólnie wiem co macie na myśli, bo jakieś doświadczenia już za sobą mam ^^.
Ależ zdanie-moloch wyszedł xD. Muszę się naumieć dzielić zdanka ^^'.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2925549
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 15-05-2008, 10:37   

Ferret najważniejsze, że mniej więcej wiesz czego chcesz ;) I potrafisz podjąc racjonalna decyzje o odłożeniu kupna psa aż sie bedzie na swoim. Mnie często kusi o drugiego psa, szczeniaka prowadzonego od początku z głowa i starannie wybranego już, ale wiem, że musze na to poczekać przynajmniej parę lat.

Salva a takich sztuczek próbowałaś?
Mięsko! Samo przypełzło...

A ze świnkowo-psiowych, o:
Szturchanie łapa
Dokładne wymycie przed skonsumowaniem

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ferret Płeć:Mężczyzna
Kawaii desu~


Dołączył: 13 Maj 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 15-05-2008, 11:15   

Fajno, że się te zwierzaki nie kłócą... kiedyś miałem przykrą sytuację ze świnką na wakacjach ^^" (chyba 4 latka miałem).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2925549
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 26-05-2008, 20:46   

Hmm, znalazłam dzisiaj jedno zdjęcie mojej gadziny - Tuptusia ^^ Co prawda jest takie nijakie, ale... KLIK.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ferret Płeć:Mężczyzna
Kawaii desu~


Dołączył: 13 Maj 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 26-05-2008, 22:53   

Boska gadzinka, moja siostra miała kiedyś 2 żółwie... zazwyczaj siedziały - jeden na drugim ^^".
Swoją drogą - kilka moich zwierzaczków też się zwało tuptusiami xD.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2925549
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 27-05-2008, 13:45   

Ferret napisał/a:
moja siostra miała kiedyś 2 żółwie... zazwyczaj siedziały - jeden na drugim ^^".

Wiesz, żółwie chyba już tak mają w swojej naturze, że lubią się na wszystko wspinać. Nie na darmo nazywam swojego Tuptusiem Alpinistą - skubaniec czasami mnie zadziwia ^^' A jak już sobie upatrzy jakiś obiekt do wspinaczki, to uparciuch nie zrezygnuje dopóki nie dopnie swego (choćbym go milion razy odciągała).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 24 z 35 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 33, 34, 35  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group