FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 98, 99, 100 ... 299, 300, 301  Następny
  Co w tej chwili oglądacie?
Wersja do druku
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 17-10-2006, 12:02   

Windy Tales, który to tytuł niezupełnie oddaje oryginalne Fuujin Monogatari :> O ile Monogatari nie podlega dyskusji, to FUUJIN owszem!
Pisze się toto 風人, pierwsze kanji oznacza wiatr i czyta się jako fuu- lub -kaze, drugie to oczywiście -hito albo -jin/-nin oznaczające "człowieka" lub "osobę". Ciekawostką jest fakt, że istnieje też identycznie czytane 風神, z drugim kanji "bóg", oznaczające bóstwo wiatru ;)
Seria jest genialna, choć zapewne dość hermetyczna - pomyślana jako coś dla bardziej dojrzałego i wyrobionego widza.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
gadrael Płeć:Mężczyzna
Ukryty we mgle


Dołączył: 23 Lip 2006
Skąd: Meszna
Status: offline
PostWysłany: 17-10-2006, 15:21   

achiever napisał/a:

Natomiast Ergo Proxy podoba mi się coraz bardziej (12 ep). Niesamowity klimat, trochę mroku, trochę takiego deliaktnego klimatu a la matrix i a la filozofia i a la utopia i w ogóle ziemia 2. Ładna i tajemnicza główna bohaterka, całkiem typowy, ale jednak ciekawy bohater i koncept quasi-czującej maszynki baaardzoludzkopodobnej.


Co do Ergo Proxy to jedna rada, zwracaj uwagę na szczegóły, bo na końcu możesz mieć problem poskładać wszystko w logiczną całość, no chyba że masz zamiar obejrzeć później serię drugi raz, ja w wolnych chwilach oglądam sobie teraz początkowe odcinki i co niektóre epizodyczne zdarzenia nabierają większego sensu niż przy pierwszym obejrzeniu. Musze powiedzieć, że mam frajde dokładając brakujące klocki do całości. Filozoficznej głębi się nie próbowałem doszukiwać, ale klimat faktycznie jest genialny :)

Skończyłem wczoraj Ourana, w końcówce chyba troche obniżyli poziom, ale ogólnie cała seria ma u mnie bardzo wysoką ocenę, myślę, że za jakiś czas z przyjemnościa do niej wrócę, zwlaszcza jezeli kiedyś będe sobie chciał poprawić nastrój.

Chevalier 05, tu nie mam za bardzo co napisać bez robienia spoilerów, odcinek trzyma poziom, czekam na kolejne :)

Teraz chyba za Night Head Genesis 11 i 12 się wezme, drugą część Dragon Half (na ircu czasami można się dowiedzieć o ciekawych tytułch :)) i może Slayers Next, a tak troche z innej beczki to 3 seria Battlestar Galactica sie niedawno zaczęła :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7162418
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 17-10-2006, 17:23   

Utawarerumono. Seria ma tę niewątpliwą zaletę, że się biją. I co szokujące, twórcy wpadli na pomysł (który mam nadzieję się rozpowszechni) by pokazywać prawdziwe bitwy, po co najmniej kilkaset osób. Było nie było armie służą do czegoś innego niż dekoracje pola bitwy herosów i chwała tym, którzy raczyli to zauważyć. Niestety bohaterowie dzielą się na dwa gatunki: sztampowe oraz kobiece. Kobiece nie tyle są sztampowe, co pozbawione osobowości. Argument, że seria powstała na bazie hentaia jest o tyle chybiony, że widziałem jednak hentaie z lepiej zarysowanymi postaciami. Niehentaiowe ekranizacje hentaiów też.

Ale cóż, nie bardzo można narzekać na jedyną serię, gdzie faktycznie wojują, a nietylko biją się...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 17-10-2006, 21:30   

Złapałem za Black Lagoon... właściwie to "złapał BOReK Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma", tak to wciąga XD. O serii nie ma się co rozpisywać, juz tu była wspomniana zapewne kilka razy. Czas także wrócic do Windy Tales, które jakoś zniknęło mi z celownika przez to, że przypomniałem sobie o nieobejrzanym do końca Mushishi. Za ostatnie odcinki tego ostatniego również się wziąłem (nareszcie *__*... a już myślałem, że tego nie doczekam).

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-10-2006, 10:06   

wysyp przygłupich komedii! wysyp! Sumomomo Momomo... uśmiałam się jak durna. Biedny Koushi, biedny...


BOReK, oglądaj Black Lagoon, oglądaj ^^

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 18-10-2006, 11:36   

GoNik napisał/a:
wysyp przygłupich komedii! wysyp!
Święte słowa... najpierw było Muteki Kanban Musume, teraz Sumomomomomomo... obie ocierają się o skraj dobrego smaku, ale i tak człowiek rechocze.
A w tonacji Ouranowo-podobnej zapowiada się Yamato Nadeshiko Shichi Henge - czterech bizonów usiłujących zrobić boginię z brzydkiego kaczątka... _^_

A co do kolejnej propozycji...

Cytat:
Przepis na standardową HAREMÓWKĘ
========================
Składniki:
    Szczypta “Onii-san!”
    Troszkę “Onee-san!”
    Porcja “Chibi-mode”
    Jedna “przyjaciółka z dzieciństwa”
    Jeden “uciążliwy przyjaciel/rodzeństwo”
    Jedna "urwis-przyjaciółka przyjaciółki"
    Jeden “typowy bohater”
    Jedna “przeznaczona bohaterowi” (umm... D-Cup albo wyżej ^^;)
    Jedna “tajemnicza gotycka lolita” (może być latająca)
    “Podwójne kucyki” - do smaku
    Jedna “Meido”

    Typowa fabuła z wojnami i księżniczkami w tle

Składniki dodać i starannie wymieszać, równo umieszczając w fabule i przyozdabiając Meido. Dopilnować by “typowy bohater” uszczypnął każdą z haremetek w nos, aż się zaczerwienią. Pieczemy przez 24 minuty na 360° przy akompaniamencie słodko plumkającego pianina. Wystarcza na 12 obfitych porcji soczystej, słodkiej Yoake Mae Yori Ruriiro Na ~Crescent Love~ z “niespodzianką” z gotyckiej lolity w którymś kawałku.
========================

Ahahaha... strasznie sztampowe, strasznie słodkie, ale nawet mogąc przewidywać co zaraz się stanie... LOL. Co z tego? Wykonanie jest technicznie bez zarzutu, chociaż tyle ^^;

A... dla miłośników Ergo Proxy: zastanawialiście się, jak wygląda poranna toaleta Real? Ta yon-koma rozwieje wszelkie wątpliwości... http://danbooru.donmai.us/post/view/39900 ;D

No, i oczywiście Kanon 2006. Wiecie co w tej serii jest najbardziej moe? Nie pod-tytułowe "smutne dziewczęta na śniegu". Smutne dziewczęta w MINISPÓDNICZKACH w środku mroźnej, śnieżnej zimy :D Tudzież smutne, chore dziewczęta w minispódniczkach, z głębokim dekoltem w środku mroźnej, śnieżnej zimy. Z racji choroby noszące malowniczo przewieszony przez łokcie szal :3 Czapka, kurtka? Jaka czapka? xD Co nie zmienia faktu, że najwyraźniej Kyotoani jest trwale zakażone wirusem Haruhi. Dwa odcinki Kanon, i co najmniej kilka nawiązań i żartów które naprawdę poprawiają humor ^__^v

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu


Ostatnio zmieniony przez wa-totem dnia 18-10-2006, 12:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
kropla Płeć:Mężczyzna
Mykoidalny tentakl


Dołączył: 25 Cze 2006
Skąd: Suchedniów city
Status: offline
PostWysłany: 18-10-2006, 12:10   

wa-totem -> naprawde potrafisz sie jakos przekonac do Muteki Kanban Musume? Przeciez to jest juz naprawde PRZERAZLIWIE glupie :D

_________________
Jak po nocnym niebie sunące białe obłoki nad lasem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1148869
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 18-10-2006, 12:29   

kropla napisał/a:
wa-totem -> naprawde potrafisz sie jakos przekonac do Muteki Kanban Musume? Przeciez to jest juz naprawde PRZERAZLIWIE glupie :D
No przecież piszę, że wysyb durnych komedii? Humor dość niskich lotów, odmóżdżające, ale po ostatnio recenzowanych przeze mnie szmirach, to jednak poprawa _^_

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-10-2006, 14:02   

wa-totem napisał/a:
Tudzież smutne, chore dziewczęta w minispódniczkach, z głębokim dekoltem w środku mroźnej, śnieżnej zimy.


Wiesz, to się nazywa "Konsekwentny scenariusz".

Gdybyś był dziewczęciem w minispudniczce i głębokim dekoltem na śniegu, to też byłbyś smutny i chory.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-10-2006, 14:54   

wa-totem napisał/a:
A w tonacji Ouranowo-podobnej zapowiada się Yamato Nadeshiko Shichi Henge - czterech bizonów usiłujących zrobić boginię z brzydkiego kaczątka... _^_

O__O! WAAA!! 'Perfect Girl Evolution' anime!! Bóg istnieje! Istnieje!! To jedna z najlepszych mang shoujo, jakie czytałam!

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 18-10-2006, 16:34   

To Sumomo-coś-tam jest jak Muteki Kanban Musume? Tylko sprawdzę ogólnie fabułę i jest szansa, że też wezmę pod lupę XD.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-10-2006, 16:50   

Z tego co widzę po opisie na anidb, to fabuła nie jest ani trochę podobna.
Ale Muteki cośtam nie widziałem, więc nie mogę być w 100% pewny. Tak czy inaczej, polecam Sumomo mo Momo mo :P

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Cerberos Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 18-10-2006, 17:04   

Eureka Seven 43-50, wreszcie bedzie mozna pogrzebac ta serie...

_________________
The watchdog of Hell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
coyote Płeć:Kobieta
prof. zombie killer


Dołączyła: 16 Kwi 2003
Skąd: the milky way
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 18-10-2006, 17:10   

GoNik napisał/a:
wa-totem napisał/a:
A w tonacji Ouranowo-podobnej zapowiada się Yamato Nadeshiko Shichi Henge - czterech bizonów usiłujących zrobić boginię z brzydkiego kaczątka... _^_

O__O! WAAA!! 'Perfect Girl Evolution' anime!! Bóg istnieje! Istnieje!! To jedna z najlepszych mang shoujo, jakie czytałam!


....TO JEST PERFECT GIL EVOLUTION?!?!


Muszę to mieć, muszę to mieć, muszę to mieć, to jest naprawdę jedna z najlepszych mang shoujo jakie istnieją O_O czemu torrenty mi nie działają na tym cholernym laptopie... ==

_________________
I used to rule the world
Seas would rise when I gave the word
Now in the morning I sweep alone
Sweep the streets I used to own
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1918937
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 18-10-2006, 17:26   

Vanny... Że tak powiem: przypomnij sobie, gdzie obecnie mieszkasz.

A ja męczę Kamichu! i wprawdzie nie jest to bardzo złe (a nawet całkiem do obejrzenia), ale jakoś nie bardzo umiem zgadnąć, po co właściwie to nakręcono... Jakieś takie trochę bez większego sensu.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 99 z 301 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 98, 99, 100 ... 299, 300, 301  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group