FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 102, 103, 104 ... 299, 300, 301  Następny
  Co w tej chwili oglądacie?
Wersja do druku
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-11-2006, 11:46   


Spoiler: pokaż / ukryj
Jest. Jak każda/każdy z klubowiczów ^^
Przejdź na dół
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 07-11-2006, 12:15   

Po obejrzeniu 17 odcinka NHK dochodzę do wniosku, że Satou ma PECHA, i to pecha giganta. Twórcy w tym przypadku z delikatnością słonia na wrotkach pakują go na kolejne "mroczne mielizny" komercji i społeczeństwa konsumpcyjnego, że nie wspomnę o wyścigu szczurów i pochodnych. Jeśli założeniem twórców było "pokażemy w wiarygodny sposób problem hikikomori i uzasadnienie, że nie mają oni, ani ich rodziny, szans na rozwiązanie swoich problemów, w żaden sposób" to chyba im się zaczyna udawać. Jeśli natomiast skończy się "happy endem" typu "wyzwolony przez miłość", to mnie trafi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kropla Płeć:Mężczyzna
Mykoidalny tentakl


Dołączył: 25 Cze 2006
Skąd: Suchedniów city
Status: offline
PostWysłany: 07-11-2006, 15:38   

Full Metal Alchemist. Cos w tym jest, ze mimo, ze ta seria emanuje patosem, wielkim nieszczesciem biednych grzesznych dzieci, moralami antywojskowymi i szeroko pojetymi Zlymi i Glupimi, to nadal mam ochote to ogladac. No i ending jest bardzo ladny:)

Ichigo 100% - powiem tyle - NIGDY WIECEJ. Nie wiem jakim cudem obejrzalem cale 12 odcinkow, aby zobaczyc rozwiazanie akcji,

Spoiler: pokaż / ukryj
ktore oczywiscie bylo takie, ze zyli dalej dlugo i szczesliwie a bohater niestety przez 3 lata nie jest w stanie zdecydowac, ktora kawaii panienke by chcial ten-tego, co doprowadzilo mnie do ciezkiej nerwicy bo chyba tylko po to obejrzalem wiecej niz 2-3 odcinki, zeby sie dowiedziec.


Kimi ga Nozomu Eien - obejrzalem 10 odcinkow i zwatpilem. Juz na poczatku zauwazylem, ze to bedzie szmirowaty melodramat, ale to co tam sie dzieje po prostu przerasta wszystko:)

Kurcze, wyglada na to, ze prawie sama szmire ostatnio ogladam. To chyba jakis rodzaj masochizmu -_-'
[/spoiler]

_________________
Jak po nocnym niebie sunące białe obłoki nad lasem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1148869
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 07-11-2006, 20:59   

hohoho!! jak ja sie ciesze :>

Obejrzalam sobie Hellsing Ultimate 2 OVA series :) - bylo piekne :) teraz tylko czekam na 3 podobno bedzie na swieta albo po :)

I teraz tylko 2 dni!! tyle zostalo do obejrzenia CHRONO CRUSADE bo jest w drodze moja paczuszka z Amazone :) SUPER!!! juz tylko czekam :) ( ludzie poszlo na to 20 £ ale bylo warto :) )
PS: takie ladne wydanie boxowe - z 3 dvd :)

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
achiever
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-11-2006, 22:50   

NHK! do 14 czy 15 (zaraz odpalam następne odcinki to będę wiedział do którego). Bardzo mi się podoba to anime. I jak dla mnie problem Satou z tego co słyszałem i widziałem program o hikikomori to jeszcze taki tragiczny nie jest. Owszem 4 lata przesiedział, ale to go wzmocniło jak mistrzów walk spędzających samotnie czas w górach (hehe i to jak). No i po tych 4 latach mimo wszystko jak dla mnie wciąż trzyma formę (nie wiem co by ze mnie było po 4 latach takiego badziewia). No a poza tym to co go spotyka, to jest w zasadzie logiczne, że w końcu takie problemy muszą go spotykać, kiedy niczym się nie zajmuje. Owszem epizod z
Spoiler: pokaż / ukryj
samobójcami
to jak dla mnie za bajkowo, ale to w końcu anime i jeśli chodzi o rozrywkę i z tego refleksję to ten epizod podobał mi się bardzo. Do tego humor wewnętrznych dialogów Satou czasem mnie naprawdę rozwala:) Seria bardzo ciekawa i odbieram ją szczególnie pozytywnie jak na razie, nawet jako rzecz przydatną dla ludzi z tym syndromem wydaje mi się (o ile właśnie dalej nie będzie tak jak w 1. scenariuszu obmyślanym przez IKę w poście powyżej, w 2. scenariuszu jak nie zagrają go zbyt nawinie i jakos oplotą, dodając elementy poboczne, to nawet na dobre by to mogło wyjść moim zdaniem, no zobaczymy).

A poza tym to Geneza Nocnej Głowy (ale to brzmi wspaniale) epizod 14 (który to czuję będzie kolejnym schematem Edit/ no jednak w porównaniu do ostatnich 5 odcinków, które to były w mojej ocenie na poziomie lekko wyższym niż pokemony, tyle że dla starszych, epizod 14 wnosi nawet trochę świeżego powiewu oraz wzbudza chęć oczekiwania na kolejny odcinek) i Notes Śmierci epizod 3. i 5. czekają i parę innych serii, które obejrzę za 2 lata chyba w tym tempie:)
Powrót do góry
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 08-11-2006, 11:49   

Zegarmistrz napisał/a:
wa-totem napisał/a:
Kanon 2006
Ile tego już wyszło?
5 z 24, co weekend jest nowy.
Zegarmistrz napisał/a:
Cały czas oglądam Melanholy of Harushi Suzumya czy jak jak to się pisze... Dobre, dobre, naprawde dobre... Aż 10 bym temu nie dał, choć serie jakoś należałoby wyróżnić, bo to świetna rzecz. Tylko mi powiedzcie, czy ta wyalienowana pani od książek naprawdę jest tym, za kogo się podaje?
Nagato? To zostanie bardzo ładnie wyjaśnione przy okazji spotkania z słodką ślicznotką wymachującą za****ście wielkim wojskowym nożem... :3

Skończyłem Yomigaeru Sora: Rescue Wings i piszę sobie reckę. O rany, ale agitka...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Gustavus Płeć:Mężczyzna
mechalistkoholik


Dołączył: 22 Maj 2006
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 08-11-2006, 13:01   

wa-totem napisał/a:
Skończyłem Yomigaeru Sora: Rescue Wings i piszę sobie reckę. O rany, ale agitka...

Też skończyłem. Czasami myślałem że to ekranizacja PRLowskiego komiksu o dzielnym pilocie Mi-2 a czasami chciałem sie zaciągnąć do JSDF. Trochę razi wspomaganie komputerowe przy samolotach. Black Hawk dopracowany perfekcyjnie ale drugoplanowe F-15 przypominay mi modele kartonowe projektu B.Wasiaka.

Teraz jestem w trakcie "Zero no Tsukaima". Super. Co prawda scenografia mocno trąci Harrym Potterem ale główna bohaterka to kolejne wcielenie Shany ( Shokugan no Shana ) a inna z kolei to Nagato ( Melancholy of Haruhi Suzumiya ) w wersji czarującej.
Ponadto cała masa innych bohaterów wywołujących przyjemne wspomnienia z innymi filmami.

_________________
"Ich okręty są jak ich kobiety...
Piękne i szybkie, ale fatalnie się prowadzą"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6540254
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 08-11-2006, 13:41   

Film Death Note: Chciałam zjechać, nawet napisałam pół ekranu tego jechania ale tak sobie myślę... Film, który traci na klimacie tylko dlatego że pominą bardzo wyraźnie nieobecny wątek nieistniejącego yaoia nie może być dobrą ekranizacją mangi w której tego watku nie ma.
Howk.
[Jeśli ktoś rozumie o co mi chodzi to wspułczuję...]

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
achiever
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-11-2006, 20:43   

IT.:


Cytat:

traci na klimacie tylko dlatego że pominą bardzo wyraźnie nieobecny wątek nieistniejącego yaoia nie może być dobrą ekranizacją mangi w której tego watku nie ma.


Hehe - tak, nie rozumiem:P Ale 4 i 5 czeka (to pewnie nic nie zmieni z odbioru tych zdań...:)

Po 16 i 17 Welcome to Imbo!, nie... NHK! i jak dla mnie te odcinki były genialne. Takie numery to normalka, że mogą mu się przydarzyć, w końcu to hikikomori i anime, nie Bold & Beautiful (film tygodnia, najlepiej skompletować całą serię na ekskluzywnym wydaniu DVD z wyciętymi scenami). Jest młodzieżowo [oczywiście sam Satou tak by powiedzieć nie mógł, ale mimo wszystko
Spoiler: pokaż / ukryj
to on zachował się mimo wszystko z początku najnormalniej w tym całym piramidowym skupisku głąbów pseudobiznesu, inna sprawa że potem uległ, ale skoro zwykli ludzie z mniejszymi problemami potrafią ulec to co hikikomori dopiero;
A jak się wszystko potrafi walić na łeb i spędzić ok. 3 tyg. bez kasy w obcym kraju to tak dygresją sam wiem - a potem z maksymalnie naciąganym scenariuszem skończyć dobrze (nie w Anglii to było)]

Edit/

[szybko będzie, więc przepraszam w razie czego za jakieś błędy w pisowni, później poprawię jak znajdę]

Po Death Note czwóreczce. I szczerze ten odcinek z dotąd obejrzanych 3 poprzednich podobał mi się najmniej. Za dużo naciągania wg mnie. A do tego coś, czym się bardzo zachwycałem jak sam komiksy rysowałem i co ogólnie nawet lubie, ale trochę w innym ujęciu:) A mianowicie kiedy dana postać w tym przypadku Ryuk zachwala jaki to genialny plan wykonał Raito
Spoiler: pokaż / ukryj
na wprost ofiary i idzie sobie, a do tego ofiara w niego strzela i przenikające przez Ryuka kule nie trafiają w żadnego pasażera. Do tego wszystko zaplanowane co do sekundy przez Raito by się zsynchronizować z Notesem. Bo w końcu ten on zapisał co zapisał, ale musiał dopomóc z akcją przez podstawienie kartki z Notesu. I do tego Raito planuje zabić niewinnego FBI co go śledził, mimo że i tak już go nie podejrzewa - tyle że to już oczywiście nie krytyka odcinka, ale postaci, która i tak jest już kontrowersyjna, wybitnie makiawelistyczna.
Jak podobnie przekombinowane akcje będą to seria w dół w mojej ocenie.

Natomiast Perfect Girl Evolution po odcinku 4 niestety znacznie bardziej krytycznie niż powyżej (bo seria powyżej mimo wszystko podoba mi się wciąż). Słaby humor, schematycznie, za dużo deformacji postaci i tych białych ludków (za których wymysł bym zesłał do Hadesu twórce takiego "cool" sposobu przedstawiania postaci w anime). Jeszcze jeden odcinek obejrzę, jak będzie podobnie kończę z jej dalszym oglądaniem, bo szkoda czasu.

Ale ruch w ogóle w temacie -> to odnośnie tematu "Dlaczego tematy o manga i anime się nie kleją". Ja proponuję po prostu by każdy bez jakiegoś wstrzymania rozpisywał się w miarę po tym jak obejrzy odcinek/ki, najlepiej dodał coś z czym się inni mogą nie zgadzać i będzie się działo:)
Powrót do góry
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 09-11-2006, 20:53   

Jigoku Shoujo - na początku całkiem wciągające (na tyle, na ile epizodyczność może być wciągająca), potem coraz nudniejsze, utknęłam na jakimś 17 odcinku... Ta cała Tsugumi mnie straszliwie denerwuje, najchętniej bym jej tę fikuśnie ozdobioną łepetynkę urwała... Kreska zwyczajnie nieładna (właściwie z projektów postaci podobałaby mi się jedynie Ai, gdyby nie ta paskudna okrągłość oczek). Ale za to piosenka z openingu... *o*

NHK - najpierw zachwyciło, potem nastąpiła chwila zwątpienia, teraz wątpliwości się rozwiały. Przede wszystkim bohaterowie... Satou uwielbiam za to, że to jeden z niewielu bohaterów, których postępowanie w miarę rozumiem (minus wszelkie zapychanie dysku twardego rorikonem, oczywiście xD;). Yamazaki zaś wyjątkowo przypomina mi pewnego znajomego (wyglądem, zachowaniem, zainteresowaniami), a że w życiu nie widziałam w anime postaci tak podobnej do realnej osoby, nie mogę się powstrzymać od sympatii... Tak, Yamazaki to zdecydowanie moja ulubiona postać w tej serii... xD Jeśli o Misaki chodzi,

Spoiler: pokaż / ukryj
to tu właśnie pojawiły się wspomniane wyżej wątpliwości. Z jednej strony seria opowiadająca o różnorakich problemach natury egzystencjalnej, z drugiej główna bohaterka żeńska występuje w roli nieskazitelnego anioła, ma być śliczna jak obrazek, niewinna, mądra, ogólnie urocza i idealna? Ja prostestuję! Wybrnęli, na szczęście. Co dziwne, w innej serii pojawienie się wszelkich zapowiedzi Tragicznej Przeszłości wywołałoby u mnie inną reakcję... ^^;
.

Aha, a "Purupuru pururin Plrin~!" towarzyszy mi nieprzerwanie od paru dni... To jest takie... idealne w swoim rodzaju xD;
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 09-11-2006, 20:55   

O, ka_tka! Dobrze, że Cię widzę :)

Jest nowa seria Negimy. To nie jest sequel, tylko retelling... Mogłabyś się tym może zainteresować? Warto by mieć recenzję przez tę samą osobę pisaną, a ta MA szanse być lepsza.

On-topic: Galaxy Express 999 oraz Daichis... Dziwne to.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 09-11-2006, 22:02   

Avellana napisał/a:
O, ka_tka! Dobrze, że Cię widzę :)


*ucieka* xD;;

Widziałam jeden odcinek... I szczerze mówiąc odechciało mi się oglądania reszty, na razie przynajmniej ^^; Obrzydliwa kreska, wszystko co poprzednio było jakąś tam tajemnicą tu jest wepchnięte na siłę w pierwszy odcinek. I zdaje się że będzie duuuużo ecchi. Nie wiem więc, czy lepsza, czy też zwyczajnie bliższa mandze i lepsza według fanów tejże...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 09-11-2006, 22:52   

Hokuto no Ken 19-30 - z odcinka na odcinek coraz lepsza, przestają razić schematy i powtarzane klatki. Animacja też się delikatnie poprawia.
ATATATATATATATATATATATATA!! Omae wa mou shindeiru.

Transformers The Movie - raczej nie anime :), lata 80te w najlepszym wydaniu. Fabuła momentami wkurzająca i wybijają troche moich ulubionych postaci, ale film i tak ogląda się świetnie (no i te wspomnienia z dzieciństwa, gdy oglądałem go u kumpla na wideo). OST zawiera typowe kawałki dla rocka/metalu lat 80 i choć Judas Priest to nie jest to i tak jest super. Razem z pierwszą serią TV bije na głowę wszystko animowane co później zrobili pod marką TF Japończycy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-11-2006, 11:46   

Transformers The Movie napisał/a:
http://www.transformersmovie.com/
powiadasz... >]
Powrót do góry
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 10-11-2006, 12:02   

Jestem swierzo po Pierwszym odcinku CHRONO CRUSADE... I jestem w szoku! myslalam ze to bedzie dobre... ALE to jest najlepsze!!! NAJLEPSZE ANIME JAKIE WIDZIALAM :>
Dobra dawka humoru jak na Pilotarzowy odcinek :) - Rosette od razu w klopotach :) Mniam ! w nocy ogladam reszte :)

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 103 z 301 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 102, 103, 104 ... 299, 300, 301  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group