FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 146, 147, 148 ... 299, 300, 301  Następny
  Co w tej chwili oglądacie?
Wersja do druku
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2007, 11:56   

ByTheWay napisał/a:
Zależy co masz na myśli, jeśli mowa o odwzorowaniu fabuły to już w pierwszym odcinku cokolwiek ją zmienili i pominęli fragment mangi. Bynajmniej postać Rakiego w anime mi się bardziej podoba od tej przedstawionej w pierwszym tomie mangi.

Pominęli fragment niezbyt ważny dla fabuły - rozwałkę z kilkoma youma. I to mi siepodoba zamiast iść bezsensownie chapter po chapterze można opuścić to i owo jeżeli nie jest istotne. To dużo lepsze niż przekręcanie głównych wątków co zdarza sieczasami w adaptacjach. Raki jest przecież dokładnie taki sam, przeniesiony kadr po kadrze.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
ByTheWay Płeć:Mężczyzna
???


Dołączył: 27 Mar 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2007, 13:26   

No niby tak, ale obawiam się, że mogą pominąć coś istotnego kiedyś:p Poza tym, jeśli pominą wszystkie tego typu przygody to klimat serii ucierpi moim zdaniem.
A co do Rakiego, to bo ja wiem, nie wiem dlaczego, ale w anime wydaje mi się bardziej jak chłopiec pod względem zachowania, a w mandze zachowywał się bardziej jak ktoś starszy jak na mój gust. W anime sprawa wyrzucenia go z wioski była bardziej wyraźna. W mandze to wyglądało jakby on sam poszedł za Clare.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9180270
mareek65
Gość
PostWysłany: 09-04-2007, 14:56   

ja siewzialem(tylko sie nie smiejcie ) za full metal panic tsr-spoko chyba najlepsze ze wszsytkich 3 sezonow moze to pzez to ze grafik jest lepsza bez tych komputerowych bajerow
Powrót do góry
ByTheWay Płeć:Mężczyzna
???


Dołączył: 27 Mar 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2007, 15:37   

Heh nie wiem dlaczego mielibyśmy się śmiać. Ja najbardziej polubiłem Fumoffu. Chociaż TSR jest na drugim miejscu:p (szczególnie niektóre sceny z oavki)

Otome wa Boku... 5-11 - czekam na zakończenie:p Muszę przyznać, że trochę irytujące stało się to, że główny bohater jest przebrany za dziewczynę. Doszedłem do wniosku, że chyba lepiej by było jakby zachowywał się bardziej jak facet, albo żeby był dziewczyną -.-
Sorry, ale gdyby nie przypomnienia od czasu do czasu to przez większość czasu trwania serii bym nie pamiętał, że to chłopak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9180270
mareek65
Gość
PostWysłany: 09-04-2007, 15:48   

teraz sobie obejrze zanimswieta bo potem nie bedzie czasuair gear-ciekawe czy to fajne???????no ale to tworcatenjou tenge a to nie byo najgorsze
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-04-2007, 15:51   

ByTheWay napisał/a:
Otome wa Boku... 5-11 - czekam na zakończenie:p Muszę przyznać, że trochę irytujące stało się to, że główny bohater jest przebrany za dziewczynę. Doszedłem do wniosku, że chyba lepiej by było jakby zachowywał się bardziej jak facet, albo żeby był dziewczyną -.-
Sorry, ale gdyby nie przypomnienia od czasu do czasu to przez większość czasu trwania serii bym nie pamiętał, że to chłopak.

Bo to ekranizacja gry hentajowej, z para lesbijskimi wątkami.

Przypomniałem sobie przed pisaniem recenzji Dirty Pair serię TV. Potwierdza się, że takie tytuły nic nie tracą z upływem czasu. Lekkie, wesołe a przy tym autentycznie dynamiczne. Żebym tylko miał wersję w lepszej jakości...
Powrót do góry
ByTheWay Płeć:Mężczyzna
???


Dołączył: 27 Mar 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2007, 16:26   

Otome wa Boku... 12 - cokolwiek rozczarowanie...
Spoiler: pokaż / ukryj
W sumie ten odcinek nic nie wnosi do fabuły jak dla mnie. Sprawa romansu w tym anime prawie nie istnieje, a do tego jest to miłość zupełnie jednostronna. Zakończenie jest takie jakby miała wyjść jeszcze jedna seria...


Grisz, co do tego to ja wiem, ale nie zmienia to jakoś mojego podejścia:p Znaczy się moim zdaniem można to było zrobić jakoś bardziej, hmmmm... realistycznie? (czy coś w ten deseń...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9180270
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-04-2007, 16:30   

Na maj zapowiedzieli odcinek specjalny.
Powrót do góry
ByTheWay Płeć:Mężczyzna
???


Dołączył: 27 Mar 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2007, 16:33   

Heh odcinek specjalny to chyba troszkę za mało:D Nie jak dla mnie to brakowało tu jakiegoś zdecydowania w jakim kierunku oni to anime chcą pokierować.
Spoiler: pokaż / ukryj
Na początku jest trochę komedii, potem jakoś się urywa i robią po prostu prezentację codziennego życia w szkole, potem coś sobie nagle ubzdurali z romansem (*szast prast* i mamy dwie babki kochające się w bohaterze) a ostatecznie doszli do wniosku, że chyba warto zostawić jak jest...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9180270
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-04-2007, 16:37   

Trzebaby zagrać w grę albo przeczytać knigę, bo na ich podstawie zrobili fabułę. Ale zgadzam się co do tego, zresztą chyba pisałem o tym w recenzji.
Ciekaw zaś jestem, co w tym bonusie wymyślą, tzn. kto będzie z kim. Bo w takim Kashimashi rozwiązali to...tak sobie.
Powrót do góry
ByTheWay Płeć:Mężczyzna
???


Dołączył: 27 Mar 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2007, 16:41   

No tu się zgodzę. W Kashimashi to szczerze mówiąc zakończenie jakieś takie bez pomysłu było. Tak sobie myślę, że spróbuję się zmusić do MariMite, cholera jakoś mnie naszło na szkolne cuś a większość lepszych anime z tego tematu już obejrzałem. Poza tym jest cholernie mało yuri:p

Edit: niby nie miejsce na tego typu pytania, ale jeśli ktoś oglądał Tonagura to byłbym wdzięczny jakby się podzielił opinią, bo nie wiem czy warto się tym interesować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9180270
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-04-2007, 16:45   

Marimite to nieco inna liga, o ile bowiem Kashimashi czy Otome to shonen yuri, tak Marimite to shoujo yuri, któremu bliżej do Oniisama E niż do wzmiankowanych pozycji. Jeśli cię interesuą takie tytuły, to zerknij na Strawberry Panic. Dla mnie ta seria to średnia kalka Marimite, ale wiem, że wielu się podobało.
Powrót do góry
ByTheWay Płeć:Mężczyzna
???


Dołączył: 27 Mar 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2007, 16:48   

Hehe Grisz ja Otome to szczerze za bardzo jako yuri nie klasyfikuję. Strawberry Panic obejrzałem i nawet mi się podobał. Z MariMite miałem ten problem, że jakoś przy pierwszej próbie padłem w ok. połowie pierwszego odcinka (jakoś klimat serii mnie wykończył). No ale może zobaczę jeszcze raz.

Edit: tak przy okazji, ile jest serii MariMite? I w jakiej kolejności to oglądać?;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9180270
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-04-2007, 16:56   

Nie dziwię się. W całym toruńskim fandomie jestem jedynym facetem, który to obejrzał, a na dodatek przeczytał (bo mam dwie pierwsze części książki i pierwszy tom mangi) i mu sie podobało.
Są trzy serie:
Maria Sama Ga Miteru
Maria Sama Ga Miteru: Haru
Seria OAV (w tej chwili pięć epizodów).

Strawberry Panic było nastawione nieco bardziej na męskiego odbiorcę, moim zdaniem zabiło to wszelki klimat.
Powrót do góry
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 09-04-2007, 17:13   

ByTheWay napisał/a:
Edit: niby nie miejsce na tego typu pytania, ale jeśli ktoś oglądał Tonagura to byłbym wdzięczny jakby się podzielił opinią, bo nie wiem czy warto się tym interesować.

Lekkie romansidełko miedzy dwoma przyjacółmi z dzieciństwa. Polubiłem głownego bohatera, bo szedł do przodu i nie przepraszał. Da sie oglądać przed czymś ambitniejszym. 13 odcinek subuja od 3 miechów gdzieś. Nie jest to Yuri, ale ecchi małe

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 147 z 301 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 146, 147, 148 ... 299, 300, 301  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group