FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 161, 162, 163 ... 299, 300, 301  Następny
  Co w tej chwili oglądacie?
Wersja do druku
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 10-05-2007, 15:06   

Lovely Complex szczęka mi upadła z dziwienia a potem ze śmiechu. Niechciałbym być w jego sytuacji. Koniecznie trzeba obejrzeć. To tyle:)

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
ByTheWay Płeć:Mężczyzna
???


Dołączył: 27 Mar 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 10-05-2007, 16:55   

Inukami! 21-26 - co mogę powiedzieć, fajna seria:p Zakończenie w sumie mi się podobało.

Monster Princess 1-3 - pomysł niegłupi, szkoda, że graficznie seria wygląda na lata 2001-2003 ( a jest to nowa seria z tego co mi się wydaje... ). No cóż, zobaczę jeszcze parę odcinków i się zastanowię czy warto oglądać. Gdyby nie ta grafika >.<

Heh Lovely Complex jest jedną z fajniejszych komedii romantycznych jakie widziałem:p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9180270
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 10-05-2007, 17:10   

Zmęczywszy trzy kolejne filmy Hi no Tori z recenzenckiego obowiązku zabrałam się za Inukami i przeżyłam ciężkie zderzenie z fanserwisem.

Po dwóch odcinkach o fabule zwyczajnie nie będę się wypowiadać. Na razie prezentowany humor plasuje się bardziej w kategorii "żenujący" niż "niesmaczny", zawsze coś... Nie bardzo rozumiem, jaka jest grupa docelowa tej serii. Seksowna bohaterka wskazywałaby na panów, ale staranne projekty bohaterów sugerują, że seria miała się podobać widowni obu płci... Natomiast ni diabła nie rozumiem, do kogo skierowany jest humor w stylu "stado gołych facetów" (takich - podobno - śmisznych, nie takich fanserwisowych) - może odstraszyć i panów, i panie.

Ogląda się jakoś, ale twórcy nie wiedzieli, co właściwie robić z postaciami: po raz n-ty mamy sytuację typu "chłopak mieszka z napaloną na niego cholernie seksowną dziewczyną, ale nie życzy sobie skorzystać z okazji"... Tyle, że obowiązkową atrakcją jest też "dziewczyna bije faceta za brudne myśli", więc nasi bohaterowie jako żywo przypominają mi bohaterów wierszyka o żurawiu i czapli - jedno chce, to nie chce drugie...

Minus za grafikę - buźki śliczne, to prawda. Ale anatomia leży i kwiczy i nie mam tu na myśli biustów rozmiaru G, do tego mnie anime przyzwyczaiło... Niestety ww. biusty, a także ręce i nogi, czasem z jakichś dziwnych miejsc wyrastają, kończyny zginają się w dziwny sposób... Na stopklatkach widać, że ciężko będzie wybrać jakieś sensowne i niezdeformowane kadry, nie będące zbliżeniami.

Ocena wstępna: przeżyję oglądanie, nie odrzuca mnie od tego. Kolorowe, głupie i nieszkodliwe... Chyba, że humor w dalszej części będzie równie żenujący, ale mam nadzieję, że niebawem skończą im się pomysły na żarty o gołych facetach ;)

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Momoko Płeć:Kobieta
wiosna jest miau


Dołączyła: 04 Sty 2007
Skąd: z Cudzysłowa
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
WIP
PostWysłany: 10-05-2007, 17:12   

Caladan napisał/a:
Lovely Complex szczęka mi upadła z dziwienia a potem ze śmiechu. Niechciałbym być w jego sytuacji. Koniecznie trzeba obejrzeć. To tyle:)

Piąty epek, jeśli się nie mylę^^? Zareagowałam identycznie.

Spoiler: pokaż / ukryj
Byc może po dowiedzeniu się kim naprawdę jest blondynka na (chwilowo nieaktualnym )avie Avalii, powinnam byc na to przygotowana, ale...
kompletne zaskoczenie*_*

Lucky Star ep 5 - hmm... a więc po zmianie reżysera... jest całkiem nieźle, aczkolwiek na kolana mnie nie powaliło. I i tak nie przebije ep 2-ego^^

_________________
Pray tomorrow takes me higher higher high
Pressure on people
People on streets

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 10-05-2007, 20:04   

Bokurano 4 i 5. OMG! OMG! Wszystko mi się potwierdziło...
http://forum.tanuki.pl/tematy10/3000.htm

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu


Ostatnio zmieniony przez wa-totem dnia 26-06-2007, 17:33, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
eLuke Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 09 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 11-05-2007, 12:09   

Mai-Hime 1-26 - Cała seria zaczyna się od "mocnego akcentu" (pojedynek, w którym statek pasażerski zostaje przecięty na pół chyba można tak nazwać), a potem akcja powoli nabiera tempa. Zdarzają się co prawda odcinki przeciętne, ale ogólnie to jest całkiem fajne. Pierwsza część (tzn. tak ok 15 odcinków) jest wstępem do głównego wątku, który (tzn. ten wątek) obfituje w wiele, momentami wręcz dramatycznych, zwrotów akcji. I wszystko byłoby ładnie, cacy i w ogóle, gdyby nie...ostatni odcinek. Nie tego, mówiąc szczerze, spodziewałem się na zakończenie tej serii.
Spoiler: pokaż / ukryj
Tak jak wspomniałem wcześniej, z odcinka na odcinek dramaturgia rośnie, życie traci wiele postaci, a atmosfera staje się coraz bardziej gęsta. Można by się spodziewać, że twórcy, idąc dalej tym tropem, zaserwują nam "mocne zakończenie". Ale nie...zamiast tego mamy "wielki Happy End". Standardowo świat zostaje ocalony, wielkie zło pokonane, w międzyczasie wracają do życia wszystkie postacie, które wcześniej zginęły - czyli tak ok. 20 osób (sic!), ci którzy byli źli/opętani/szaleni stają nagle wzorem wszelkich cnót, czyli mamy na zakończenie jedną wielką sielankę, która IMO psuje efekt końcowy. Coś jak z zakończeniem w "Mahoromatic", z tym że tam było na odwrót -czyli sielanka przez całą serię i dramatyczne, zupełnie nie pasujące do reszty, zakończeni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 11-05-2007, 12:20   

wa-totem napisał/a:
Bokurano 4 i 5. OMG! OMG! Wszystko mi się potwierdziło...
Spoiler: pokaż / ukryj
Ceną za wygraną bitwę jest -->życie pilota<-- zaznacz :D
A, w piątce mamy już pierwsze kontrowersyjne smaczki - konkretnie, scenkę w której Chizu opisuje naturę swojego związku z
Spoiler: pokaż / ukryj
-->nauczycielem<-- =__='' I jest to ewidentnie "więcej niż zażyły" związek. Ba, zapytana u drzwi domu, czy idzie do "niego" i kiedy wróci, odpowiada... że "nie wie, może zostanie do jutra"... o_O
Niby ona może tylko "dość oryginalnie" spławiać rozmówcę, ale... khem O_o
A mamy też scenkę w której Kakou
Spoiler: pokaż / ukryj
maltretuje matkę - i to, że wiemy że on dostaje świra ze strachu (bo wie co znaczy zajęcie fotela pilota) niewiele pomaga.
Ciekawe czy Triad będzie to ciągnął, ale przecież mangi wyszło sporo - powinni byli wiedzieć, czego się spodziewać.

ZDECYDOWANIE seria "tylko dla dorosłych".

A ja chyba poczytam mangę. Teraz w maju wyszedł w japonii 41 rozdział...

41? Oby z tego się tasiemiec nie zrobił.
No i potwierdza się to, co myślałem. I mam dylemat. Ile moge napisać w artykule, by nie zepsuć czytelnikowi przyjemności oglądania? Bo na dobrą sprawę tej ceny można sie domyśleć, ale...

Touka Gettan - 5 odcinek a sensu ani widu, ani słychu. O co w tym chodzi (poza tym, ze ładne i stylowe)?
Powrót do góry
Góral Płeć:Mężczyzna
Firefly/Serenity fanatic


Dołączył: 05 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 11-05-2007, 14:48   

Claymore 5-6 - świetne, to anime szybko zdobędzie wielką popularność, może nawet przebije Bleacha pod tym względem. Przeczytałem 11 tomów Claymore i mogę tyle tylko powiedzieć, że manga niszczy. Niesamowita. Radzę oglądać, bo to nie jest kolejna przeciętna seria. W pełni się z Tobą zgadzam Dembol.

_________________
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Kemono no Souja Erin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ghostface Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 11-05-2007, 15:30   

Darker Than Black 5 - Małe deja vu na widok klona Storm z X-menów, ale odcinek świetny. Kolejna efektowna walka, bardzo podobał mi się motyw z rozbłyskami w parku... to było cool ;)

Na koniec oczywiście cliffhanger, aaaa!

Spoiler: pokaż / ukryj
Czyżby Hei nie był tak zupełnie znieczulony? Jako Contractor jest pozbawiony uczuć, i jak dotąd swoim zachowaniem utwierdzał nas w tym przekonaniu, ale w ostatniej scenie wyglądało jakby naprawdę zależało mu na odnalezieniu siostry. A może to tylko część jego zadania?

Ciekawostka: przeczytałam gdzieś, że po chińsku Hei i Bai (imię siostry) znaczą czerń i biel.

Zwróciłam też uwagę na muzykę w pierwszej scenie. Klimatyczna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ByTheWay Płeć:Mężczyzna
???


Dołączył: 27 Mar 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 11-05-2007, 15:59   

Seto no Hanayome 4 - szczerze nie wiem dlaczego, ale mnie ten odcinek za bardzo nie wciągnął.

Claymore 5-6 - obawiam się, że seria TV będzie dużo słabsza od mangi, sceny walk są po prostu załamujące, promyczek nadziei tli się jeszcze w następnym odcinku ( niestety może to również oznaczać klapę do kwadratu ). Jakby nie patrzeć walki to mógł być największy plus tej serii. Uważam też, że wątek Teresy został za bardzo rozciągnięty w anime.

Manga po 10tym tomie zapowiada się naprawdę ciekawie.
Spoiler: pokaż / ukryj
Nie mogę się doczekać sytuacji gdy Claire ( Clare? cholera jak się dokładnie pisze jej imię? ) spotka Rakiego w towarzystwie Isley'a i Priscilli:p Dodajmy, że jestem prawie pewien, że tego typu spotkanie nastąpi, wydaje mi się to aż nazbyt prawdopodobne. Ciekawi mnie też do jakiego stopnia Raki zaprzyjaźni się z Priscillą.


-> Avellana

Hmm bez przesady humor w Inukami nie jest taki zły. Fakt od czasu do czasu zdarzają się sceny niesmaczne, ale ogólnie nie jest tak źle. Nie jest to górnolotny humor, ale całkiem fajnie się ogląda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9180270
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 11-05-2007, 16:35   

Claymore 6
ByTheWay napisał/a:
sceny walk są po prostu załamujące,

Dla mnie tragiczna jest scena, gdy

Spoiler: pokaż / ukryj
Teresa atakuje drugi raz tego bandyte, który wcześniej stracił rękę. Dla mnie nie jest pojęte aby ściąć w tym samym momencie rekę i przepołowić go za jednym zamachem mieczem Claymorskim(oburęczna odmiana). Byłoby fajnie, gdyby zwalniali i przyspieszali pojedynki, i pokazali szeczegóły kunsztu jak w seriach w Ruronii Ova, Samurai champloo, lub w Serei No Moribito,
. Bede oglądał jedynie dla klimatu i Melodramatu.

Z Inukami jest tak mniejwiecej
1-6ma sie ochotę wyłaczyć
7-15 zaczxyna cie na początku śmieszyc niektóre sceny
Spoiler: pokaż / ukryj
walka w stylu dragon ball przez transwestytów
i wątki fabularne powoli łacza sie całość
16-25 świetne sie ogląda
Trzeba anime potraktowac jako parodię kilku gatunków i serii, które nie łatwo wychwycić.
Lucky Star 5-
Momoko napisał/a:
jest całkiem nieźle, aczkolwiek na kolana mnie nie powaliło. I i tak nie przebije ep 2-ego^^

Zgadzam sie ale bardziej mi sie podobał komizm sytuacyjny z 4
Darker than black 5?- nic do zarzucenia. podobało mi sie przejście z innej perspektywy, co do akcji.
Sery Moribito5- Pod wzgledem ciągłości fabularnie jestem zachwycony. oglada sie z jednym tchem.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need


Ostatnio zmieniony przez Caladan dnia 11-05-2007, 20:31, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
So_Dakki Płeć:Kobieta
~FOXY LADY~


Dołączyła: 13 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 11-05-2007, 19:39   

Samurai Champloo 1-26 - nikomu chyba nie trzeba przedstawiac tej serii, dla mnie jest genialna i zawsze miło do niej wracam, a w szczególności teraz po przeczytaniu Honoru Samuraja ^^

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 11-05-2007, 20:22   

Cytat:
A, jeszcze jedno Grisz. Jeśli nie chcesz zostać rozszarpany przez żarłoczną harpię merytorycznej krytyki (albo mocno się w pisaniu ograniczyć) nie waż się pisać o Bokurano nic ponad zajawkę, nie czytając mangi. Howgh ;D

A manga jest dostępna w języku ludzi zachodu?
Nie, ja i tak bym poczekał przynajmniej do połowy serii, bo jak już to bym pisał dłuższy tekst - Bokurano na to zasługuje.
Cytat:
Z Inukami jest tak mniejwiecej
1-6ma sie ochotę wyłaczyć

I dlatego skończyłem na trzecim.


Ostatnio zmieniony przez So_Dakki dnia 11-05-2007, 20:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Momoko Płeć:Kobieta
wiosna jest miau


Dołączyła: 04 Sty 2007
Skąd: z Cudzysłowa
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
WIP
PostWysłany: 11-05-2007, 20:25   

Darker than Black ep5 - czyli przepadła ostatnia moja szansa, ze daruję sobie to anime. Ostatnio troszkę brakuje mi czasu, ale chocby paliło się i waliło, zamierzam dowiedziec się jak to się skończy^__^.
Good.

Hayate no Gotoku ep6 - głupawa parodija ot co. Nie powiem, że nie lubię tego typu anime, ale zaczyna powoli mnie denrwowac zachowanie bohaterów. A przy szóstym odcinku to źle wróży.

Romeo x Juliet ep5 - litości...

_________________
Pray tomorrow takes me higher higher high
Pressure on people
People on streets

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ByTheWay Płeć:Mężczyzna
???


Dołączył: 27 Mar 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 11-05-2007, 20:36   

Le Chevalier D'Eon 14 - stanowczo mi się podoba:p ciekawa fabuła znaczy się:D
Aha no i wygląda mi na anime bez fillerów.

Hayate no Gotoku! 6 - spoko odcinek, nie nadzwyczajny ale jak najbardziej ok.

-> Caladan

Co do dokładnego pokazania ciosów to może nie jest najlepszy pomysł, szczególnie jak za chwilę pojawi się "Quick Sword" Ilena:p Nie, ale tak na serio to uważam, że po prostu byłby problem z wykonaniem czegoś takiego. Nie zmienia to faktu, że po prostu sceny walk nie powinny składać się ze stop klatek i ogólnie redukcja do minimum to nie jest dobry pomysł w serii, która opiera się w dużym stopniu na mandze ( tu walki potrafią pochłonąć większą część rozdziału ). Tak czy inaczej będą zmuszeni coś wymyślić do następnego odcinka, tam głównie walka jest ( jeśli to schrzanią to się zastanowię nad dalszym oglądaniem :/ ).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9180270
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 162 z 301 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 161, 162, 163 ... 299, 300, 301  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group