FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 192, 193, 194 ... 299, 300, 301  Następny
  Co w tej chwili oglądacie?
Wersja do druku
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 11-07-2007, 23:46   

GitS SAC:2nd GiG - końcówka...

Na jerza kolczastego i bogów hałasu...

Jeśli mi ktoś będzie teraz, po tym nachalnym, mesyjanistycznym zakończeniu wmawiał GUĘBIĘ, to go wyśmieję śmiechem szyderczym. Oczywiście, jest intryga, a nawet Intryga! Jest ZUY nawet... I jest Dobry. A, i są też Dzieci Błądzące W Ciemnościach (znaczy S9). Ale na litość, ilość symbolizmu w ostatnich odcinkach bije na głowę chyba tylko NGE. Oczywiście warstwa polityczna może się podoba, ale tylko do momentu, kiedy się nie zaczniemy głębiej nad nią zastanawiać. Bo wtedy pojawiają się dziury wielkości słonia.

I żeby było jasne - bardziej podobał mi się pierwszy sezon - może właśnie z tego powodu, że S9 zachowywała się jak Profesjonaliści, którzy mają cel a nie jak Banda Indywidualistów, którym ten cel jest nachalnie podstawiany pod nos. Oczko niżej niż SAC. Zdecydowanie.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-07-2007, 23:59   

Już mózg od anime mi się lasuje... wiec na seriale się przerzucam. Na pierwszy ogień poszło parę epizodów Blood Ties - wyjątkowo TRÓ i mhoczna seria o ślepej jak kret pani detektyw i tajemniczym wąpiórze - synu Henryka VIII (książę! ha! ahystokhacja!). Seria jest również wyjątkowo fazogenna i fanserwiśna (wąpiór, ne?) miedzy innymi dzięki nieodpartemu urokowi osobistemu i bohaterki, i wampierza. Fabuła... jakaś jest. Na pewno. Musi być, prawda?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Hanus Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 12-07-2007, 00:54   

wiecie jestem fanem anime od dawna ale nigdy nie obejrzalem NGE....
dzis sie wzialem i fajnie ogolnie ale :

ja CUT ogladam se z fajne. fabula sie rozkreca i ogolnie jest fajnie, dochodze do konca... a tam w 2 ostatnich odcinkach wyrzucono fabule.... i CUT przez 30 min zmieniaja sie obrazy z przeszlosci... i gadanie o istnieniu... ja nie moge..

dawno mi nic tak konca serii nie zepsulo...


Na forum zabronione jest używanie wulgaryzmów w jakiejkolwiek postaci. Proszę na przyszłość się powstrzymać od ich używania, albo poszukać synonimów w celu wyrażenia swojej dezaprobaty.

IKa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7085766
Tsunami Płeć:Kobieta


Dołączyła: 18 Sty 2006
Skąd: z wybrzeża
Status: offline
PostWysłany: 12-07-2007, 01:13   

Nieładnie tak przeklinać, panie Hanus...

Death Note od 25 do 34 z pominięciem 26 i 27.
Hmm, interesujące jest to wszystko. Pewnie dlatego, że mangę czytałam dawno temu i już prawie nic z niej nie pamiętałam. Praktycznie każdy mnie w tym anime denerwuje, dziwna rzecz. Tylko Mello jeszcze mnie nie zirytował.
Poza tym, czy ktoś jest w stanie wyjaśnić mi fenomen Matta? Nie ogarniam tego, że ma taki ogromny fandom...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
7189608
ByTheWay Płeć:Mężczyzna
???


Dołączył: 27 Mar 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 12-07-2007, 01:18   

Hmm wiesz, to całe "gadanie" tam na końcu to w sumie esencja tej serii, te mechy i fabuła to tak naprawdę przykrywka dla pewnych przemyśleń, przynajmniej według mnie. Obejrzyj End of Evangelion i tam masz można powiedzieć, że te 2 ostatnie odcinki w formie hmmm, powiedzmy, że bardziej przystępnej.

Monster Princess 6-7 - seria mi się podoba, nie wiem dlaczego, ale mi się podoba ( ogólnie to mam słabość do kawaii robotów gadających "fuga" i goth lolita księżniczek latających z czerwoną piłą łańcuchową:D ). Nie wiem tylko, czy autorzy tylko parodiują mroczniejsze klimaty, czy czasem faktycznie chcą je wprowadzić, ale im nie wychodzi z powodu kreski tego anime. Btw. kreska jest cokolwiek poniżej przeciętnej.

Claymore 14 - w końcu mi się zachciało obejrzeć, wygląda na to, że studio, które robi serię TV nabiera coraz większej wprawy, bo kolejne odcinki coraz bardziej mi się podobają.

sola 12-13 - duże rozczarowanie, do końca liczyłem, że seria będzie fajna / interesująca, ale mimo chęci autorów, jakoś im nie wyszło. 12 odcinek to w sumie tłumaczenie fabuły, co mnie dobiło odrobinę, bo żeby wyjaśniać wszystko dopiero w przedostatnim odcinku to cokolwiek późno. Zakończenie też cokolwiek dziwne, jakoś cała ta sprawa chmur do mnie ostatecznie nie przemawia. Ktoś miał podstawę interesującego pomysłu, ale jego rozwinięcie zostało skopane, nie zrealizowany potencjał i odnoszę wrażenie, że fabuła była przygotowana na coś dłuższego niż 13 odcinków ( nie zmienia to faktu, że momentami robiła się nudna, może jakby to jakoś lepiej ująć... ). Ogólnie to nie polecam, na początku frustruje z powodu sterty tajemnic, czasem nudzi, a zakończenie jest w sumie rozczarowujące ( wydaje mi się, że zabrakło tego czegoś, żeby widz wczuł się w klimat tej serii, jakoś nie potrafiło mnie to wciągnąć mimo szczerych chęci z mojej strony ).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9180270
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-07-2007, 08:52   

School Days 1 - kolejna seria, z którą znajomość zamknę chyba na pierwszym epizodzie. O czym, chyba nie muszę dodawać. Miłośników szkolnych romansideł nie brakuje, więc ktoś pewnie to ruszy, ja musiałbym chyba z wiadrem koło komputera - i nie na treści żołądkowe ale na eroge, które wylewa się z każdego screena tegoż dzieua.
A wszystko wskazuje na to, że kolejny tytuł za jaki się biorę - Code E-01 to ta sama beczka.
Powrót do góry
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 12-07-2007, 11:22   

Wtrące swoje trzy grosze jak jesteśmy przy serii School Days. Przed obejrzeniem pierwszego odcinka skusiłem sie na oavkę ,która mi nawet spodobała sie. Dla mnie wielkim zaskoczeniem było że seria TV jest klonem tejże krótkometrażówki. To i owo zmieniono i rozwinięto, ale na złe. Gdyby zostawili tamtej klimat. Dałoby sie oglądać, a tak jak wcześniej Griszank wspomniał jest zerogizowane.
Zobacze może dwa odcinki jeszcze, a potem do kosza. Wniosek dużo nie znaczy lepiej.

Pytania czy warto obejrzeć do końca Tokyo Majin Gakuen?

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-07-2007, 13:05   

Zero no Tsukaima 2 - 01 - strasznie brakowało mi tego klimatu. Ogólnie przyjemnie się ogląda, niezły opening, przy endingu prawie rotflnąłem. Tylko twórcy trochę imo przesadzili z zachowaniem Saito i gość już stał się denerwujący.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 12-07-2007, 13:35   

Cytat:
Pytania czy warto obejrzeć do końca Tokyo Majin Gakuen?

Powiem tak: jeżeli obejrzałeś kawałek i nie odpadłeś - warto. Seria jest niesamowicie głupia i naciągana, ale ma w sobie coś takiego, że jednak człowiek siedzi i ogląda. Ostrzegam tylko przed ostatnim odcinkiem - jakość obrazu jest porażająca, nikomu nie chciało się tego łapać...
Osobiście zastanawiam się, czy ktoś w ogóle drugą serię ruszy, bu.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sam Miguel Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Lip 2007
Status: offline
PostWysłany: 12-07-2007, 14:52   

To i ja się wypowiem ;).

Rozen Maiden - skończone. Bardzo ciekawa i zaskakująca seria. Miejscami dość dziwna, ale głównie to świetna komedia. Gwarantowany uśmiech po chwili towarzystwa Hiny i Suiseiseki :). Ogólnie na +.

Fate Stay Night
- skończone. Coś innego. Miła, nie za trudna, wciągająca i bardzo dobra graficznie. Polecam.

Digimon Adventure 1-31 - jak dla mnie idealna odskocznia (co nie znaczy, że seria sama w sobie jest kiepska).

One Piece 1-8 - jak na razie jest OK. Dopiero się rozkręca, dlatego dam szansę.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 12-07-2007, 15:24   

Co do School days - to ekranizacja eroge, w którym złe zakończenia są naprawde złe (mniej więcej na poziomie Higurashi). Tak więc pewien potencjał tam istnieje. Oczywiście jeśli twórcy postanowią zrobić grzeczną wersję, to rzeczywiście oglądanie tego będzie pozbawione celu.

Poza tym:
Red Garden - seria o tyle wyjątkowa, że GONZO nie zepsuło w nim zakończenia (choć jeszcze mają szansę, bo w lecie ma się pokazać OAV - z mechami). Założenia dosyć podobne do Gantza (grupka dziewcząt po śmierci dostaje drugą szansę, ale musi walczyć z potworami), ale nacisk został położony na wątki obyczajowe. Poza tym niezła, stylowa grafika i świetna ścieżka dzwiękowa.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tsunami Płeć:Kobieta


Dołączyła: 18 Sty 2006
Skąd: z wybrzeża
Status: offline
PostWysłany: 12-07-2007, 16:05   

Bleach 133
...
I po co ja to jeszcze oglądam? W dodatku po raz drugi poraził mnie ten okropny ending.
Nie powinnam spodziewać się po fillerach czegoś szczególnego, ale błagam, niech one się niebawem skończą. Przynajmniej są pojedyncze, a nie jak poprzednio, związane w długą i nudną serię.
Przynajmniej Ikkaku zachował mniej więcej swój oryginalny charakter. No i jakoś "wyjaśniło się", dlaczego zmodyfikowane dusze zachowują się tak idiotycznie. A za tydzień ciąg dalszy fillerów, z większym udziałem Yumichiki.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
7189608
ByTheWay Płeć:Mężczyzna
???


Dołączył: 27 Mar 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 12-07-2007, 18:04   

Zero no Tsukaima 2nd 1 - trochę dziwna kreska czasami i Saito był zbyt zboczony tutaj jak na mój gust, ale ogólnie zapowiada się kolejna śmieszna i fajna seria:D
Ciekawe jaka będzie siostra Luise:p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9180270
longerowa Płeć:Kobieta
bogini w koronie


Dołączyła: 22 Cze 2007
Status: offline
PostWysłany: 12-07-2007, 19:53   

Ale dzisiaj zaszalałam!:D W ramach dnia toootalnego luzu zafundowałam sobie pierwsze odcinki kilku serii:
-Lovely Complex - yay! dlaczego tak późno się za to zabrałam? Pierwszy odcinek zachęca do obejrzenia następnych, tym bardziej, że też mam kompleks "wysokości"... Niby dlaczego jestem "longerowa"??:P
-Murder Princess- eeee... jakoś... niby na "tak", ale równocześnie na "nie". Coś intryguje, ale chyba poczekam troszkę nim znów po to sięgnę.
-D.Gray-man- nabrałam ochoty na kolejną dawkę egzorcystów! W sumie anime przypomina trochę "Chrno Crusade".
-Code Geass - taaak! taaak! Lubię takie klimaty:D Agrh:D
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 13-07-2007, 00:47   

Maria-sama ga Miteru + ~Haru~, OAVki w trakcie. Ogląda się przyjemnie, a niektóre dodatki "Maria-sama ni wa naisho" są wprost genialne :)

Keii napisał/a:
Zero no Tsukaima 2 - 01 - strasznie brakowało mi tego klimatu. Ogólnie przyjemnie się ogląda, niezły opening, przy endingu prawie rotflnąłem. Tylko twórcy trochę imo przesadzili z zachowaniem Saito i gość już stał się denerwujący.

Tak, lepiej żeby twórcy stonowali i dali mu spokój bo w tym odcinku było tego po prostu za dużo.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 193 z 301 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 192, 193, 194 ... 299, 300, 301  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group