FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 237, 238, 239 ... 299, 300, 301  Następny
  Co w tej chwili oglądacie?
Wersja do druku
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 04-11-2007, 17:21   

Enevi napisał/a:
Zastanawia mnie tylko zamiłowanie Masayukiego do grzybów...

Czyżby psychodeliczne podteksty? :}
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 04-11-2007, 17:53   

korsarz napisał/a:
Czyżby psychodeliczne podteksty? :}


Nie, chodziło mi o wzorki na ubraniach. Jak na razie na każdym jego stroju znajdzie się dla nich miejsce.

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Goodcat Płeć:Mężczyzna
Misuzu Fan


Dołączył: 19 Paź 2007
Skąd: Ziemia
Status: offline
PostWysłany: 09-11-2007, 15:06   

Ja zaczynam oglądać Berserk, ze względy na domniene przez innych użytkowników podobieństwo do Claymore i mam nadzieje, że się nie zawiode.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1351318
cintra Płeć:Kobieta


Dołączyła: 04 Cze 2007
Status: offline
PostWysłany: 09-11-2007, 19:11   

Zero no Tsukaima II ep.7-9
Odkrywcze to to nie było i odcinki momentami mi się dłużyły, ale wątek z
Spoiler: pokaż / ukryj
"Fire Serpent" zakończył się w sposób dość nieoczekiwany. Po prawdzie już jak wychodzili z tej Biblioteki, to można było posklejać, że ten nauczyciel ma coś wspólnego z tym pożarem wioski, ale nie byłam pewna (a to że zginął było dobrym *choć smutnym* rozwiązaniem).


Rental Magica ep.1-5
A to mi się podoba (i nawet nie chodzi o to, że jeden z bohaterów przypomina z wyglądu skrzyżowanie Gina z Bleacha i Gintokiego z Gintamy ;P). W sumie nawet nie potrafię powiedzieć dlaczego - ale jakoś mnie poszczególne odcinki całkiem wciągnęły. Klimatem przypomina mi to "Ghost Hunt'a". I podobają mi się piosenki, zarówno w openingu jak i endingu. :)

Kimikiss ep.1-4
Sympatyczne. Wesołe. Odpowiada mi główna postać dziewczęca - co zdarza się naprawdę rzadko - i wątek z saksofonistą (choć sam motyw jest ograny:
Spoiler: pokaż / ukryj
On zdolny, ale trochę zamknięty w sobie, a ona otwarta, wesoła... Muszą być razem ;P)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 09-11-2007, 21:04   

Blue Drop 6

Szczerze mówiąc mam poważne wątpliwości co do BD. Owszem walki wypadają całkiem ciekawie, ale motyw obyczajowy zaczyna niebezpiecznie ewoluować...

Spoiler: pokaż / ukryj
Mari zaczęła się zbliżać do Hagino... Ok i tak wyszło to bardzo sztucznie. Ale żeby spoufalać się z nauczycielką (która nie jest tylko zwykłą "uczycielką", bo nosi przy sobie broń i zdecydowanie za dużo wie o zniknięciu wyspy, na której mieszkała Mari... Wygląda to trochę jak nieśmiały romans i nie podobał mi się taki obrót spraw. I brak mi przenikania się obu wątków, a przydałoby się biorąc pod uwagę to, że już mniej więcej połowa anime minęła...
Niech się twórcy zdecydują; kto, z kim, gdzie i dlaczego... Bo zrobi się bagno :/


Ghost Hound 4

Za to tu nie mam żadnych wątpliwości. Odcinek bardzo klimatyczny. Atmosfera sprawia, że ciarki maszerują po plecach niczym defilada wojskowa.

Spoiler: pokaż / ukryj
Zwłaszcza, kiedy pojawia się biegnące widmo i ciało Mizuki zaczyna się nieludzko wyginać. A duchy wyglądają ciekawie, hybrydy ludzko-zwierzęce. Reakcja Miyako była również ciekawa... A wizje chłopców tuż przed opuszczeniem ciała, no cóż... Przeszłość puka natrętnie w drzwi... Duchy bohaterów wyszły zabawnie, ale jednocześnie ciekawie. Oj, biedny Masayuki, chyba nie lubi mieć krótkich włosów...


Ostatnio zmieniony przez Enevi dnia 10-11-2007, 12:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-11-2007, 21:09   

Aktualnie jestem na 2 odcinku xxxholic. Jak narazie wrazenia sa calkiem dobre. Troche denerwuja mnie te sylwetki, ale chyba sie przyzwyczaje.
Wzielam sie w koncu za Elfen Lieda. Obejrzalam 3 odcinki pad rzad z kolezanaka i jak narazie mialysmy niezly ubaw. Przypomina torche haremowke, ale jakos to przeboleje, bo akcja zaczy sie rozkrecac.
Spoiler: pokaż / ukryj
Ze ona nie rozpalcelowala tego pieska to sie zdziwlam. Widac nawet jej zla natura zaczyna sie "oswajac". A i najprawdobodobniej znala tego chlopca w dziecinstwie, tylko on tego nie pamieta.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Melmothia Płeć:Kobieta
Sexy Chain Smoker


Dołączyła: 09 Lut 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 11-11-2007, 00:18   

Obejrzałam Podniebną pocztę Kiki
Poprawa humor, to naprawdę jest niesamowicie lekkie i przyjemne. Nawet jeśli ma taką naiwną fabułę a raczej jej strzępek to jest niesamowicie ciepłe. Tylko...no dobrze, nie będę narzekać na tłumaczenie, w końcu nie znam aż tak japońskiego...tylko dlaczego ona mówi "ii nioi" a tłumaczą to "prześpijmy się"? Albo to zdanie zaczynające się "kuro neko..." a przetłumaczone "Wyglądam jakoś dziwnie" czy coś w tym stylu...i parę innych...albo paręnaście >.> To trochę denerwuje, bo słyszę, że coś jest nie tak, ale nie za bardzo wiem co. Chyba, że coś się mi pomyliło i przetłumaczone jest dobrze tylko, że poszli na kompromis i tłumaczyli nie dosłownie, ale znaczeniami. Co i tak nie wyjaśnia "ładnie pachnie" przetłumaczonego na "prześpijmy się" ==


Monster - od któregoś odcinka na którym poprzednio skończyłam do samego końca.
Będzie mi tego anime brakować. I to nawet bardzo. Rozwiązaniem alternatywnym jest obejrzenie tego jeszcze raz, ale to już nie będzie to samo. To już nie będzie podążanie krok za krokiem, odcinek za odcinkiem za bohaterami i odkrywanie fragmentów układanki. Innymi słowy: ja chcę więcej!

Więcej o Monster w osobnym temacie.

_________________
"Słowo ludzkie jest jak pęknięty kocioł, na którym
Wygrywamy melodie godne tańczącego niedźwiedzia,
Podczas gdy chcielibyśmy wzruszyć gwiazdy"
G.F.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
eLuke Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 09 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 11-11-2007, 01:55   

Ostatnie półtora tygodnia spędziłem na oglądaniu dwóch wspaniałych serii...

Last Exile 1-26 - Hm...powiem tak: tę serię po prostu trzeba zobaczyć! Zachęcony dobrymi recenzjami postanowiłem dowiedzieć się co też takiego jest w tej serii. No i znalazłem!
Nie wiem może to tylko moje osobiste odczucia, ale klimatem seria ta strasznie przypomina mi Eurekę 7. Od czasu do czasu doświadcza się również czegoś w stylu Elementar Gerade. Takie miałem przynajmniej odczucia i już to podobało mi się w tym anime. Tytuł ten ogląda się bardzo przyjemniej, bo trzeba przyznać, że wciąga jak diabli. Ciekawe postacie, interesująca fabuła, zwroty akcji...mniam! Po prostu bardzo polecam!

Tengen Toppa Gurren Lagann 1-27 - Kolejny strasznie dobry tytuł. Jestem świeżo po obejrzeniu ostatniego odcinka, więc proszę wybaczcie mi lekko emocjonalny ton tego co teraz napiszę ;).
Od czego by tu zacząć? Ano od początku, a ten mówiąc szczerze nie wyglądał zbyt obiecująco. Kilka początkowych odcinków było dla mnie po prostu nie do zniesienia. Spodziewałem się czegoś w zupełnie innym tonie, a dostałem taką "komedię slapstickową w japońskim stylu z mechami w tle". Nie mój typ anime. Na szczęście się nie odpuściłem i oglądałem dalej, a jak się okazało później była to genialna decyzja. Można powiedzieć, że im dalej w las...tym lepiej ;). Postacie z każdym odcinkiem stawały się coraz ciekawsze i głębsze, to samo z fabułą. Można powiedzieć, że z odcinka na odcinek cała seria ewoluowała i naprawdę aż ciężko uwierzyć jak bardzo (co najmniej obrót o 180 stopni). Ale może to celowy zabieg autorów? W końcu...a co tam będę wam psuł zabawę sami dowiedzcie się dlaczego ;). Polecam!!
Jeszcze moja mała uwaga osobista. Odnosząca się do TTGL.
Spoiler: pokaż / ukryj
Dlaczego do jasnej ciasnej tak dobre serie jak ta muszą się kończyć w TAKI sposób!!? O co chodzi tym autorom!? Nie mogą kończyć historii happy endem ?! Nie ma to jak dobić emocjonalnie widza na sam koniec... :(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Enkidu Płeć:Mężczyzna
I'll show you the Sky


Dołączył: 09 Kwi 2007
Skąd: Newport/Rzeszów
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 11-11-2007, 11:26   

Dawno tu nie pisałem i dlatego nazbierało się trochę tego:

Arms Alchemist - Bardzo fajna seria, w sumie to najzwyklejsze shonenowate anime, które musiało się tak skończyć jak sie skończyło, z początku myślałem że to podejście do alchemi jest dziwne ale po jakichś dwóch odcinkach zaczęło mi się podobać. strasznie polubiłem Tokiko i tą jej bliznę i tą świetną nieśmiałość, naprawdę fajna postać.

Air gear - humor do mnie naprawdę trafił muzyka mi się strasznie podobała. Lecz troszkę za mało, nie wiem czy ma być jeszcze jedna seria ale mam taką nadzieję
Spoiler: pokaż / ukryj
Simca najlepiej wyglądała na początku jak miała długie włosy xD
. Anime ma bardzo ciekawe wykorzystanie ptaków do fabuły i nie tylko, to jest spory plus.

Narazie tyle będzie więcej ale nie chce mi się xD.

_________________
Hoping for the best but expecting the worst

Do the Kirby dance! <("<) <( " )> (>")>
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5401878
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 11-11-2007, 13:25   

Właśnie obejrzałem Steamboya. A więc są jeszcze anime, na które mogę zareagować inaczej, niż "eee, nuda"... Ta animacja, ta grafika, ten doskonale dopasowany CG! Wow.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
piżmak Płeć:Kobieta

Dołączyła: 12 Lis 2007
Status: offline
PostWysłany: 12-11-2007, 00:55   

Hmmm..z serii,które na bieżąco ogładam. Byłam przekonana,że nowości zaprezentują sobą coś dużego formatu. Aczkolwiek stało się całkiem inaczej. Wprawdzie nigdy nie przepadałam za lollicomem i magical girls, tak teraz jestem jakby zdana na takie rewelacje. Oglądałam dziś 5 odcinek shugo chara i 2 odcinek Kodomo no Jikan. W przerwie zahaczyłam o Clannad - 6 epizod i też szósty dragonaut - the resonance. Oglądając Shugo chara zdałam sobie sprawę,że cofam się w lata dzieciństwa, kiedy to na ekranach gościła sailor moon. Przemiana bohaterki, magiczne atrybuty, zaklęcia:)Mimo wszystko można sie uśmiechnąć i zawiesić oczko na ślicznym hentajowatym kocurzastym chłopcu. Czekam nadal na inne produkcje, bo to nie jest szczyt moich marzeń:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 12-11-2007, 09:00   

Najnowszy odcinek Bleach'a - 147

Nic nowego nie wnosi... Ichigo znowu wygląda jak mały chłopiec... I rodzą się setki nowych pytań...


Nadal Truje serie Outlaw Star

Nie twierdze, żeby była nudna, ale coś mi nie wchodzi...

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Amarth Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 12-11-2007, 09:39   

Ghost Hound 1-3. Sięgnęłam po to anime, ponieważ wszyscy zachwalają, jaki to świetny klimat, a i fabuła niebanalna. Wiążąc więc spore nadzieje z tym tytułem odpaliłam pierwszy odcinek. I nie zawiodłam się. Seria jest świetna, jedna z tych, co do których mam całkowitą pewność, że obejrzę do końca.

Spoiler: pokaż / ukryj
Mam tylko cichą nadzieję, że nowy psycholog szkolny nie okaże się "tym złym". Facet ma twarz i głos kogoś, kto bez wahania wyrwie ci serce i upiecze je na wolnym ogniu. A konwencja nakazuje, by taki ktoś okazał się porywaczem Tarou i jego siostry podczas, gdy ten, który zginął był wrobiony. Chciałabym jednak, żeby psycholog okazał się ździebko dziwnym, ale dobrym bohaterem.

Poza tym grzybki Masayukiego są rozbrajające.


Nadrobiłam też kilka zaległych odcinków Baccano. Z każdym odcinkiem coraz bardziej lubię przewijające się postacie. Faworytem nadal pozostaje Maiza (mam do niego sentyment) oraz Isaac i Miria (ja naprawdę nie wiem, jak można być takimi idiotami, ale za to właśnie ich lubię). Dodatkowo do czołówki dołączył Claire.


Genshiken 2 odcinek 5. Dawno nie śmiałam się tyle przy jednym tylko odcinku anime. Czytałam mangę, wiedziałam więc czego się spodziewć. A mimo to ten odcinek mnie pokonał. Wyobraźnia Ogiue jest w anime nieco bardziej... hm, obrazowa niż w mandze. Świetnie się bawiłam podziwiając wytwory jej umysłu.


Moyashimon 1-3. Kolejne anime, które wywołuje u mnie ataki niekontrolowanego śmiechu. Najlepszą sceną zaś jest bezapelacyjnie wysysanie mewy. Bezcenne.


Maple Story 1-3. Mam słabość do anime dla dzieci. Mam też ochotę obejrzeć od czasu do czasu coś nieskomplikowanego, a przy Maple Story można się spokojnie zrelaksować.


Nie anime, ale widziałam też ostatnio film Stardust na podstawie książki Neil'a Gaimana. Nie wiem czy adaptacją jest dobrą, ponieważ książki nie czytałam, ale film sam w sobie jest rewelacyjny. Warto go obejrzeć choćby z powodu zmarłych książąt i wspaniałej kreacji Roberta De Niro.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Sakura_chan Płeć:Kobieta
Pure Angel


Dołączyła: 28 Lut 2007
Skąd: 3-wieś
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 13-11-2007, 01:25   

Ghibli- Pom Poko

_________________
To add colour to your boring today
To put magic into your melancholic tomorrow
I have come to change those nonchalant times you spent
Into precious memories

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2919192
magu Płeć:Mężczyzna
dreamer..


Dołączył: 22 Cze 2006
Skąd: znienacka..
Status: offline
PostWysłany: 13-11-2007, 11:37   

Skończyłem Devil May Cry, przyjemnie sie ogladalo.. seria całkiem całkiem.. mroczne klimaty.. znośna muzyka.. ładna kreska.. i Dante wcinający swój ulubiony deser truskawkowy xD

a teraz pora na 5 ep Shakugan no Shana 2, o ile w 1 serii watek romantyczny równoważył sie z pozostałymi o tyle w drugiej zrobiło się z tego tytulu romansidlo z elementami walki.. pozostaje czekac na jakis niespodziewany zwrot akcji.. :P

_________________
Watashi wa L desu..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3568428
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 238 z 301 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 237, 238, 239 ... 299, 300, 301  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group