FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 241, 242, 243 ... 299, 300, 301  Następny
  Co w tej chwili oglądacie?
Wersja do druku
Nakago Płeć:Kobieta


Dołączyła: 23 Lis 2007
Skąd: okolice Poznania
Status: offline
PostWysłany: 28-11-2007, 07:46   

To i tak dłuuugo czekałeś :-D. Ja oglądałam wszystkie trzy właściwie pod rząd, z tym, że na część odcinków trzeciej musiałam czekać, bo ich jeszcze nie było. Acz czekałam tak niecierpliwie, że ostatecznie przeszło połowę trzeciego sezonu obejrzałam w rawach - nie chciało mi się czekać na suby. Szczęśliwie "Major" bazuje głównie na akcji, że tak powiem, a nie, jak "Ookiku Furikabutte", na teoretycznych rozważaniach; 'taktyka' Goro nie zmusza łapacza do przesadnego myślenia :-P. Dlatego oglądać go w rawach, nawet nie znając japońskiego, nie jest szczególnie trudno (w porównaniu, znowu, do "Ookiku Furikabutte" - ciekawe, swoją drogą, czy OoFuri ktoś wreszcie zsubuje do końca...).

Teraz baaardzo niecierpliwie czekam na sezon czwarty. AniDB zapowiada go niby na styczeń 2008, niestety jednak nie podaje dokładnej daty emisji pierwszego odcinka, więc trochę się obawiam, że seria może mieć opóźnienia :-(. Tym razem na pewno nie będę czekać na suby ;-).

_________________
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 29-11-2007, 16:08   

Saint Beast TV
...o jerzu niemiłosierny i borze szumiący, wieczny i zielony...

Zakończyłam właśnie oglądanie SB i zwiędłam. Jak można TAKICH seiyu wsadzić do TAKIEGO czegoś! (... no, w sumie też muszą coś jeść, ale bez przesady).
Z pośród oglądanych dotychczas serii nie widziałam jeszcze nudniejszej produkcji, która by miała TAK zmarnowany pomysł. Odnosi się wrażenie, że "tffórcy" rozciągali do granic możliwości na 13 odcinków materiał, który wystarczyłby (jak w przypadku OAVki) na 4 odcinki. I absolutnie nie mieli pomysłu, co zrobić i jak zrobić.

Seria jest niemiłosiernie przegadana (długie przemowy o wydarzeniach z przeszłości, długie rozmowy bohaterów, długie przemyślenia i dywagacje wewnętrzne), przedumana (po cholerę na dwa odcinki rozciągnięto wątek wilczy? po cholerę w każdym odcinku pojawiają się monologi wewnętrzne?), przeAngstowana (/me w momencie "FOCH" zaprezentowanego przez Shinvę ómarła, takoż ómarła w odcinku ostatnim po rozmowie zaczynającej się "Jak się cieszę, że z wami wszystko w porządku!!!") i przeknujona (główny knujec, Zeus, władca z manią wielkości, doradca Pandor, Shinva, Lucuś i całe stadko reszty).
Samo Niebo jest przedstawione jak najnudniejsze miejsce na świecie - obłędnie pastelowe, miluśkie widoczki, ładne kwiatki, drzewka... ładne chateczki w których mieszkają aniołki... Pałac się za to w miarę udał - puste, ogromne sale doskonale pasują do Zeusowej mani wielkości... i to by tyle można na ten temat powiedzieć. Oczywiście gdzieś tam przemykają (1 odc) "bullies", gdzieś tam któryś z wyższych aniołów zadziera nosa, wspomina się gdzieś kiedyś jakieś pogłoski, jakaś ciężka atmosfera, jakaś tajemnica.. no własnie "jakaś, cos, gdzieś". Widac, że niebo nie jest takim super miejscem... ale tych poszlak, śladów jest za mało, są upakowane byle gdzie w stylu "a to teraz jakiś wyższy rangą anioł zacznie podskakiwać do niższego, Goh go stłumi, cięcie, wracamy do zielonych łączek i rozwianych włosów Judasa". Jest nawet "Scena onsenowa"! Wprawdzie za onsen robi jeziorko, ale goły bisz jest... i Drugi też jest... Bez obawy, nawet całusa nie ma, tylko stoją i się gocą bo "się chyba źle dzieje, und Ich habe Angst!" A przepraszam, tu ómarłam też: scena kończy się słowami "Módlmy się!" (kfiiik....)

Po obejrzeniu serii TV stwierdzam, że OAVce piet nie sięga. Tam był jakiś pomysł. Tu nie ma nic. Znaczy jakaś się idea tam pęta... przywalona toną idiotyzmów. Co gorsza, może powstać druga seria, bo ta zostawiła wątek urwany w połowie. Choć się nie zdziwię, jeśli po prostu zabrali im fundusze.

Co najgorsze, dobija fakt, że jeśli to napiszę w recenzji, to mnie zjedzą trufanki yaoi, bo panowie są "soooo kawaiiiiii!!!!". I powiewają. Dosłownie.


Muszę się odstresować /idzie oglądać Schugo Chara.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 30-11-2007, 18:44   

Właśnie skończyłem oglądać Lovely Complex :3

Czas na Triguna >D
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
longerowa Płeć:Kobieta
bogini w koronie


Dołączyła: 22 Cze 2007
Status: offline
PostWysłany: 30-11-2007, 19:52   

D.Gray-man 57-59 - tasiemiec, ale lubię go O_o

Ghost Hound 2-5 - 5. odcinek to spadek formy, zdecydowany. A szkoda, oby dalej powrócił poziom.

Haibane Renmai 1 - Hmm... Na razie ciekawe :) Ładna kreska i ciekawa historia.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-12-2007, 12:23   

Ogląda ktoś tu może, poza mną, Saishu Shinken Kujira? Anfo opisuje to jako "drama, comedy, mystery", a ja tymczasem widzę w tej serii jedynie średnią parodię komedii romantycznych.
Powrót do góry
Azariel Płeć:Mężczyzna
Muad'dib


Dołączył: 25 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 02-12-2007, 14:40   

GhostHound 6 - No cóż, ciekaw jestem co dalej, ale tego można było sie spodziewać. Ponadto mam nadzieję, że będzie motyw z rozpaczą. A ponadto dorzucą trochę chorych psychicznie motywów.
Kodome no Jikan 1,2 - mam wrażenie, że z tego może być coś mocnego, a przynajmniej postacie wydają się ciekawe. A nauczyciel Aoki to CUT.
Naruto 36-37 - Lanie wody, no ale nie było źle. O i Sai jest całkiem niezły z jego tekstami, przynajmniej nie leje wody.

Zmoderowano - punkt 6. Konstytucji Forum.

IKa

_________________
Fragile existence, Between world's of souls
Struggle for tommorow, Grabed by a link of hope,
Simply eaten by desire of life.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mr.Evil Płeć:Mężczyzna
czarno widzę


Dołączył: 08 Lip 2007
Status: offline
PostWysłany: 02-12-2007, 19:44   

baccano! 8 - wciąż przemiodne, ale trochę już mi przeszedł początkowy entuzjazm. ciut za dużo jest fleszbeków, a sama akcja w pociągu ciut za bardzo stoi w miejscu, ale nie jest strasznie. liczę jednak na jakieś poważne zwroty akcji w kolejnych epizodach.
a animowani Bonnie i Clyde, czyli Isaac i Miria to duo, które zasługuje na własną komediową serię (
Spoiler: pokaż / ukryj
tylko mam nadzieję, że oni przeżyli katastrofę pociągu?
). zdecydowanie najlepsze komediowe postaci w anime jakie widziałem od czasu Haruhi Suzumiyi.

toward the terra 4 - podoba mi się pomysł - widać inspirację klasyką zachodniego s-f, choć też polane do smaku łyżeczką typowo animowych motywów. bohaterowie póki co dość standardowi, ale ponoć dalej mocno się rozwijają, na co oczywiście z całego serca liczę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bogubox Płeć:Mężczyzna
Bushido Follower


Dołączył: 26 Wrz 2007
Skąd: Radom
Status: offline
PostWysłany: 02-12-2007, 23:24   

Ghost hound 1 -6 najlepiej oglądać wszystko na raz ^^, a w ep 4:
Spoiler: pokaż / ukryj
Jak w szpitalu biała postać zaczeła ich gonić to włosy mi sie jeżyły ;]
świetnie uchwycili klimat w tym epie, no i jeszcze ^^
Spoiler: pokaż / ukryj
Jak we 3 stali nad tym łóżkiem dysząc ^^ nie mogłem się przestać smiac hehe
Po 6 epie nie moge wykombinować o czym będzie reszta serii, więcej świrów ? ;]

Genshiken Jest lepsza niż myslalem, ciekawe jaka jest 2 seria ktora ciągle wychodzi :>
Myslalem że będzie troche COŚ innego, chociaz się nie zawiodłem, dobrze ze u nas nie ma takich otaku i hikikomori (przynajmniej z tego co ja wiem).

_________________
"The problem with America is stupidity. I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wilk Stepowy Płeć:Mężczyzna
Naraku no Hana


Dołączył: 29 Lis 2007
Skąd: z wysokości lamperii - tam jest mniej przeszkód
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2007, 15:38   

Dennō Coil - nie podejrzewałem, że w cyberpunkowy świat (od strony sieci) da się upchnąć tak tajemniczą i baśniową historię :) Świetne, spokojne anime, balsam na duszę po trudach dnia powszedniego.

_________________
Drobna półprawda jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Chociaż dużo drobnych półprawd naraz to już całkiem niezła ściema ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 04-12-2007, 13:47   

Trzeci odcinek Triguna...

Spoiler: pokaż / ukryj
Już w poprzednim odcinku przewinął się FLCL-owy kotek :)

A Vash rządzi :D
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sakura_chan Płeć:Kobieta
Pure Angel


Dołączyła: 28 Lut 2007
Skąd: 3-wieś
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 04-12-2007, 14:32   

Ghibli - Porco Rosso

_________________
To add colour to your boring today
To put magic into your melancholic tomorrow
I have come to change those nonchalant times you spent
Into precious memories

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2919192
DiziXagi Płeć:Mężczyzna
Zettai Ryouiki


Dołączył: 06 Sie 2007
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 04-12-2007, 15:53   

Higurashi no Naku Koro ni 1-8 - Nie potrafię tego opisać słowami... Psychoza na najwyższym poziomie... Każdy następny odcinek to nowe pytania i zero odpowiedzi...

_________________
There is a god between the over knee socks and miniskirt.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Azariel Płeć:Mężczyzna
Muad'dib


Dołączył: 25 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 06-12-2007, 15:40   

Genshiken 2 - 9 - No cóż z komedii momentami mam wrażenia,że to trochę dramatem zalatuje, a tak po za tym:
Spoiler: pokaż / ukryj
Kousaka będzie zasuwał jako programista Erogenów, ojoj to było mocne, Ogi x Sasa - istnieje pewne prawdopodobieństwo, a biedny Sasahara jadą go od góry do dołu, aż mi go żal

Shigurui - 7-12 - W życiu brutalniejszej serii nie widziałem, a zarazem tak genialnej, niesamowita grafika, a o muzyce nie wspomnę, fabuła też na dobrym poziomie, Irako Seigen wymiata, jak rzadko kto, o i Kogan też miał mocne momenty, polecam. :) O i jeszcze jedna notka na ten temat, w Shigurui nikt nie jest dobry, nie wiem ale cały czas miałem wrażenie, że każdy coś kombinował.

_________________
Fragile existence, Between world's of souls
Struggle for tommorow, Grabed by a link of hope,
Simply eaten by desire of life.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 06-12-2007, 17:09   

5 odcinek Triguna...

Spoiler: pokaż / ukryj
Dość długo zabrało tym dwóm pannom załapanie, kim jest Vash ^^'

Love & Peace :D
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 06-12-2007, 18:20   

Azariel napisał/a:
Shigurui - 7-12 - W życiu brutalniejszej serii nie widziałem, a zarazem tak genialnej, niesamowita grafika, a o muzyce nie wspomnę, fabuła też na dobrym poziomie, Irako Seigen wymiata, jak rzadko kto, o i Kogan też miał mocne momenty, polecam. :) O i jeszcze jedna notka na ten temat, w Shigurui nikt nie jest dobry, nie wiem ale cały czas miałem wrażenie, że każdy coś kombinował.


Jak ostatnio patrzałem to wysubowano do 8 odcinka. Rawów boje sie dotknąć, bo nic znowu nie skumam z fabuły.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 242 z 301 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 241, 242, 243 ... 299, 300, 301  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group